Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2017., 21:45   #1
webshop

da li za obrt koji ce se baviti web prodajom moram sjediste prijaviti u prostoru koje ce mi sluziti kao skladiste koje moram imati za web prodaju ili sjediste obrta moze biti na kucnoj adresi? unaprijed hvala.

i ako taj prostor vec ima mtu za trgovinu, da li ja kao obrt moram dobiti novo rjesenje ili mi se priznaje to vec postojece?
__________________
Patience is the companion of wisdom.
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 21:04   #2
zvala sam okolo i izgleda da mi obrt mora prijavljen na to skladište tj na mjesto gdje će se baš vršiti djelatnost.

a priznaje se već postojeće rješenje.

sad imam novo pitanje:

da li mi vlasnik prostora može dati u zakup prostor za 0,00 kn? hoće li to priznati porezna?
__________________
Patience is the companion of wisdom.
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2017., 23:07   #3
Quote:
Chloe kaže: Pogledaj post
zvala sam okolo i izgleda da mi obrt mora prijavljen na to skladište tj na mjesto gdje će se baš vršiti djelatnost.

a priznaje se već postojeće rješenje.

sad imam novo pitanje:

da li mi vlasnik prostora može dati u zakup prostor za 0,00 kn? hoće li to priznati porezna?
Sto se tice poreza na najam, nece prihvatiti 0,00 kuna. Mozete vi ugovoriti najam bez naknade, ali porezna ce mu odrediti predujmove poreza prema svojim tablicama i morat ce placati porez.
__________________
I'm an accountant... What's your super power? :D
mala-vidra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:07.