Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2017., 15:04   #381
Quote:
Daxo kaže: Pogledaj post
Često se po medijima vrtilo pa da li netko zna. Da li će sad država naplaćivati neki porez na financijske transakcije veće od 50 000kn?

Primjer, digne netko kredit zbog xy razloga i prebaci sa svojeg tekućeg na tuđi tekući te pare. Da li tu postoji problem s porezom ili bilo što slično?
dobro je znati
ekaliopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 15:24   #382
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
to još uvijek ne znači da im običa čovjek pliva u izobilju jer ne pliva!
Ako može definicija (a iskreno i poanta) izobilja?
Quote:
Kladi kaže: Pogledaj post
mađarska je ovo i ono, otišla naprijed, bilježi uspjehe, otvorena za ulaganja i bla-bla ali običan čovjek, radnik i seljak ne živi puno bolje nego je živio prije 25g.
Pošto je u Ožujku ove godine to broj godina kako sam u HU, ovo mi je odličan materijal za viceve uz bilijar.
__________________
Take five
leonas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 16:11   #383
Za sada jedino rješenje da izbjegnete praćenje novca od strane porezne je otvaranje e-wallet računa, Neteller ili Skrill, to ne spada pod nadzor iste, dobijete karticu za isplatu na bankomatima i kupnju putem pos uređaja u dučanima a nigdje vidljivo
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 20:29   #384
Imam nekoliko pitanja na koja nisam našao eksplicitan odgovor:
Da li će porezna vidjeti samo transakcije ili i ukupno stanje na računu?
Da li će vidjeti transakcije retroaktivno, npr. iz 2016 ili tek od 1.1.2017.?
natkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 21:08   #385
Quote:
MartaB4P kaže: Pogledaj post
Više uhljeba = više represije.

To smo naučili iz komunizma.

Ako se nastavi rast broja uhljeba nastavit će se i represivni apetiti države. Prisluškivanje, snimanje, ograničavanje kretanja i okupljanja, kontrola pisanja po internetu....

Postoji li neka politička stranka koja je protiv ovoga?
Drzava se boji svojih gradjana, otuda i ove mjere.
Vlast i narod nisu sinergijsko povezani nego dvije odvojene cjeline.
Vlast dodje ko hrpica direktora s mucho radnika, i umjesto da potpomazu gradjana ka prosperitetu oni se trude da ih ustopaju da se ne bi slucajno razmahali i uspjeli, jer onda drzava vise nije potrebna.
Ovako stalno te drzi na uzdi i daje ti prividjenje, ako zelis uspjeti moras me voljeti i planski/ciljano taj plan produzuju za svake 4.godine.
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 14:37   #386
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Vlast dodje ko hrpica direktora s mucho radnika, i umjesto da potpomazu gradjana ka prosperitetu oni se trude da ih ustopaju da se ne bi slucajno razmahali i uspjeli, jer onda drzava vise nije potrebna.
Ovako stalno te drzi na uzdi i daje ti prividjenje, ako zelis uspjeti moras me voljeti i planski/ciljano taj plan produzuju za svake 4.godine.
ponekad se čovjek voli prisjetiti i nekih libertarijanističkih ideja, makar nekih.
ekaliopa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 19:54   #387
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
Za sada jedino rješenje da izbjegnete praćenje novca od strane porezne je otvaranje e-wallet računa, Neteller ili Skrill, to ne spada pod nadzor iste, dobijete karticu za isplatu na bankomatima i kupnju putem pos uređaja u dučanima a nigdje vidljivo
Ili Payoneer. Ako nasi poreznici uistinu krenu stiskat i za sitnije transakcije (npr. ispod tisucu eura), onda ce osim uobicajeno placanje u kesu postati popularni i takvi servisi.

Vjerojatnije oni s vrlo malim fee-evima na transakcije kao npr. Revolut (kompanija koja takoder ne drzi individualne racune nego je i legalnom smislu kao broker koji drzi neciji novac, pa nema ni uvida kroz CRS - barem zasad).
Resurrected is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 09:59   #388
Pozdrav, imam otvoren tekući račun u PBZu, kao strana fizička osoba. Nekad sam živi i radio u Hrvatskoj, sada niti živim, niti radim. Imam osobnu iskaznicu sa adresom u inozemstvu. E sad me zanima, koja je procedura ako mi na ovaj račun legne dobitak sa strane kladionice (cca 300 eur), jel imam ikakvih razloga za brigu? Hvala
StevePre is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 12:11   #389
Quote:
StevePre kaže: Pogledaj post
Pozdrav, imam otvoren tekući račun u PBZu, kao strana fizička osoba. Nekad sam živi i radio u Hrvatskoj, sada niti živim, niti radim. Imam osobnu iskaznicu sa adresom u inozemstvu. E sad me zanima, koja je procedura ako mi na ovaj račun legne dobitak sa strane kladionice (cca 300 eur), jel imam ikakvih razloga za brigu? Hvala
Ako imas nerezidentni racun, onda si valjda i ostavio podatke na temelju kojih banka moze zakljuciti tvoju rezidentnost te kroz razmjenu podataka dostaviti zemlji u kojoj zivis i podatke o prihodima u RH kako bi ih se oporezovalo. Neke drzave tek od 2018 razmjenjuju podatke, neke su vec pocele. Ne znam jel planiras utajivat porez na taj nacin, ali ja se sa time ne bi zajebavao. Ako bas zelis riskirati provjeri jel ta drzava u kojoj zivis vec sada javlja, jer vjerujem da je razmjena na temelju reciprociteta.
rama6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 12:33   #390
račun je otvoren ima par godina dok sam radio u hr. nedavno mi je istekla kartica žiro računa, išao sam po novu, pa mi je službenica u banci, vidjevši da više nemam hr adresu rekla da će mi promijeniti i podatke u banci, i na toj potvrdi sada stoji "strana fizička osoba". tako da sam prilično siguran da račun nije nerezidentni (iako je adresa iz inozemstva), jer mi je tekući račun ostao isti. tako da sad nemam pojma u kojoj sam skupini

nadalje, nije mi plan nikakva utaja poreza ni slično, već jednostavno sam isplatio neke novce koji su se tu nalazili, a nije mi se čekalo na dolazak skrill kartice ili nešto slično, jer su mi trebali čim prije. e sad, ukoliko sam državi dužan ikakve novce, kojim putem oni to mogu zatražiti, odnosno ja isplatiti?
StevePre is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 12:43   #391
Quote:
StevePre kaže: Pogledaj post
račun je otvoren ima par godina dok sam radio u hr. nedavno mi je istekla kartica žiro računa, išao sam po novu, pa mi je službenica u banci, vidjevši da više nemam hr adresu rekla da će mi promijeniti i podatke u banci, i na toj potvrdi sada stoji "strana fizička osoba". tako da sam prilično siguran da račun nije nerezidentni (iako je adresa iz inozemstva), jer mi je tekući račun ostao isti. tako da sad nemam pojma u kojoj sam skupini

nadalje, nije mi plan nikakva utaja poreza ni slično, već jednostavno sam isplatio neke novce koji su se tu nalazili, a nije mi se čekalo na dolazak skrill kartice ili nešto slično, jer su mi trebali čim prije. e sad, ukoliko sam državi dužan ikakve novce, kojim putem oni to mogu zatražiti, odnosno ja isplatiti?
"strana fizicka osoba"? Nemam pojma sta im to znaci. Koliko znam banke rade podjelu na rezidente i nerezidente, drugo ih se ne bi trebalo ticati (drzavljanstvo, adresa i slicno). U svakom slucaju, ako nisi rezident u RH bilo bi cisto da i bankovni racun bude nerezidentan. Nemam pojma koje su posljedice, mozda nikakve, ali ne vidim ni neku korist.
U slucaju promjne rezidentni=>nerezidentni, broj racuna ostaje isti.
Iskreno receno, nemam pojma kako ce PU/FINA interpretirati taj prihod, odnosno mozes li imati problema sa njime. Da vide da je racun nerezidentan onda bi vjerojatno uzeli u obzir da ce ga druga drzava mozda porezovat. Ako zivis u drzavi sa kojom postoji ugovor o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja, onda platis porez u RH (koliko iznosi porez na primitke od kladjenja?), i ako je porez u tvojoj drzavi nizi onda mozes traziti da ti priznaju preplaceni iznos u Hrvatskoj (na manje iznose se vjerojatno ne isplati).

S obzirom da imas rezidentni racun u RH i da na njemu imas prihode, vjerojatno ces to morati oporezovati/prijaviti u RH.
rama6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 14:19   #392
Quote:
Arsen kaže: Pogledaj post
http://www.index.hr/vijesti/clanak/b...na/939493.aspx
Uglavnom, država uvodi totalnu kontrolu svih bankovnih računa. Bankarska tajna je zgodan pojam, ali ona definitivno više ne postoji. Kao i uvijek, nastradat će sirotinja i, eventualno, srednji stalež. Ovi ostali uvijek se snađu na razne načine. Više je nego očito da nam država misli pobrati još i još i još. Nikada joj nije dosta.
Držanje bilo kakve crkavice po bankama postaje lagano neugodno.



danas sam pito jednog bankovnog službenika kako će slati podatke o računima poreznoj upravi, rečeno mi je da to oni rade već 10 godina ali su slali sa stanjem 31.12, sada će prema zakonu slati svaki mjesec ili tri mjeseca, što znači da su svi ovi komentari u posljednjih nekoliko mjeseci bili bez veze, uostalom kao i većina komentara na drugim temama, netko nešto napiše što nekom ne odgovara, onda se rasprave vode do beskonačnosti zbog taštine i egoizma, na kraju sve skupa više nema veze sa osnovnom temom
irdeto is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 09:55   #393
mda, ne
javljali su sumnjive transkacije i sumnjiva stanja tekucih racuna a ziro racun konstantno. nisu javljali promete tekucih racuna svih gradjana.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 10:09   #394
Tako je


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 15:19   #395
Ne znam ako je već ovo pitanje bilo, neka netko kaže pa ću proći cijelu temu, ako ne , neka mi netko odgovori ako zna.

1. Pozovu oni mene iz porezne, vi niste zaposleni, kakve su ono uplate na vaš račun svaki mjesec, ja odgovorim, ja se redovito kladim, ali ne online, dobivam, nama je to sumnjivo, pa boli mene briga što je vama sumnjivo, to je legalno, ja dobivam i sebi uplaćujem na račun, vi dokažite da nije tako. Jel ja njima moram dokazati da se kladim ili oni meni da lažem, ako je ovo prvo, onda samo čekam kada će uvesti da trebam dokazati da nisam kriv kao mi netko lupi optužbu za ubojstvo

2. Ja redovito nekom uplaćujem pare, jel će oni zvati mene i tu osobu, ili samo nju da objasni zašto je to tako
Earth Bender is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 15:30   #396
Quote:
Earth Bender kaže: Pogledaj post
Ne znam ako je već ovo pitanje bilo, neka netko kaže pa ću proći cijelu temu, ako ne , neka mi netko odgovori ako zna.

1. Pozovu oni mene iz porezne, vi niste zaposleni, kakve su ono uplate na vaš račun svaki mjesec, ja odgovorim, ja se redovito kladim, ali ne online, dobivam, nama je to sumnjivo, pa boli mene briga što je vama sumnjivo, to je legalno, ja dobivam i sebi uplaćujem na račun, vi dokažite da nije tako. Jel ja njima moram dokazati da se kladim ili oni meni da lažem, ako je ovo prvo, onda samo čekam kada će uvesti da trebam dokazati da nisam kriv kao mi netko lupi optužbu za ubojstvo

2. Ja redovito nekom uplaćujem pare, jel će oni zvati mene i tu osobu, ili samo nju da objasni zašto je to tako
tak bi ja rekla...ak je sumljivo poreznoj nek dokaze da ja , non on line, dobivam na kladjenju .a to je nedokazivo
__________________
Ali svaki put kad se on nasmijao, ja sam bila ta koja se zaljubila.
paullaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 15:53   #397
Quote:
Earth Bender kaže: Pogledaj post
Ne znam ako je već ovo pitanje bilo, neka netko kaže pa ću proći cijelu temu, ako ne , neka mi netko odgovori ako zna.

1. Pozovu oni mene iz porezne, vi niste zaposleni, kakve su ono uplate na vaš račun svaki mjesec, ja odgovorim, ja se redovito kladim, ali ne online, dobivam, nama je to sumnjivo, pa boli mene briga što je vama sumnjivo, to je legalno, ja dobivam i sebi uplaćujem na račun, vi dokažite da nije tako. Jel ja njima moram dokazati da se kladim ili oni meni da lažem, ako je ovo prvo, onda samo čekam kada će uvesti da trebam dokazati da nisam kriv kao mi netko lupi optužbu za ubojstvo

2. Ja redovito nekom uplaćujem pare, jel će oni zvati mene i tu osobu, ili samo nju da objasni zašto je to tako
1. pa jel imas i listice kao potvrdu? Netko je prije rekao da je zeznuto to s potvrdama.

2. vjerojatno samo nju, obveznik poreza na poklon je primatelj a ne darivatelj.
rama6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 16:43   #398
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
mda, ne
javljali su sumnjive transkacije i sumnjiva stanja tekucih racuna a ziro racun konstantno. nisu javljali promete tekucih racuna svih gradjana.

to je nešto drugo, kada se donese u banku gotovina preko 100.000 kuna moraš pokazti osobnu kada uplačuješ novac na neki račun, kada je iznos gotovine preko 200.000 kuna šalje se obavjest uredu za sprečavanje novca
irdeto is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 18:47   #399
Pranja novca.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 15:20   #400
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Pranja novca.


-Stipe

da žurio sam se pa je ispalo "pranja" , pozdrav!
irdeto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:51.