Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2017., 14:14   #3261
postavit ću kartu kasnije nemam sad vremena
njami njami is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 19:13   #3262
Quote:
njami njami kaže: Pogledaj post
postavit ću kartu kasnije nemam sad vremena
Ajd baš me zanima
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 10:05   #3263
Quote:
Esad Dzudzo kaže: Pogledaj post
Prekjuce prosao od Race preko Bijeljine, na proslavu 9.sjecnja nase VOLJENE R S , pa cijelom srpskom Posavinom do Banjaluke.

I nigdje nisam vidio toliko oglasa "prodaje se" kao u brcanskim naseljima Klanac, Meraje, Ivici.

Brcko grad je dominantno srpski i to je cinjenica kao sto je cinjenica da ce ta vecina vremenom postajati sve izrazenija.
Intenzivno Srbi iz Mo prodaju imovinu i doseljavaju u Brcko. Razmene imovine i sa H i sa B se zahuktava. Ivanic je bio pre 2 tjedna sa Grigorijem i sa pravcima.

Da se napusti strategija dolaska u Mo. Tu ima Srba u školama 300 koji bi se asimilovali.
Biće sve veći broj Srba u Brckom a sve manje drugih. Jer je priča i mlade obitelji iz USK dovesti.
Esad Dzudzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 23:22   #3264
Karta hns o trećem hrv entitetu daje bosnj dgg i mogući spoj kod Kupresa u zamenu za 9 hrv oopćina srednje i centralne regije.
Normalno uz izbacivanje bosnj sela i ubacivanjem hrv. To je za njih fer i ok pristup.

Bez pomeranja ljudi. Usk sa 200 tisuća bi dobio spoj. Dok bi 150 tisuća hrv bilo u trećem.
Sa Mo koji bi bio podeljen kao i ove gore enklave.

Srbi iz dgg i bp bi razmenili imovinu sa bosnj Kozarca potkozarja Dubice Kostajnicee Prijedora. Oko 10 tisuća.
Esad Dzudzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 00:38   #3265
Piši propalo, otišlo u helać, unaprijed.....
plotice10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 01:00   #3266
Quote:
Esad Dzudzo kaže: Pogledaj post
Karta hns o trećem hrv entitetu daje bosnj dgg i mogući spoj kod Kupresa u zamenu za 9 hrv oopćina srednje i centralne regije.
Normalno uz izbacivanje bosnj sela i ubacivanjem hrv. To je za njih fer i ok pristup.
Bez pomeranja ljudi. Usk sa 200 tisuća bi dobio spoj. Dok bi 150 tisuća hrv bilo u trećem.
Sa Mo koji bi bio podeljen kao i ove gore enklave.
Srbi iz dgg i bp bi razmenili imovinu sa bosnj Kozarca potkozarja Dubice Kostajnicee Prijedora. Oko 10 tisuća.
Zero points. Kupres je hrvatski (kao i DGG), a Bihać se neće spajati preko planina iznad Livna (neće se spajati uopće, al to je priča za sebe).
Ako se mijenjaju granice Mostara, treba se promijeniti i pola srednje Bosne, a pogotovo Travnik i Zenica. Možda i Tuzle.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 12:26   #3267
Stup izdvojiti kao distrikt te Soli te hrv sela oko Bugojna si zaboravil te trokutic te komadiće Posavine.
Postaješ zaboravan i široke ruke. Krcmis povjesne hrv zemlje od stoljeća 7.oga.

Da nisi postao ko Mesić lobist. ...
Esad Dzudzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 13:20   #3268
Nisam naveo svako selo, niti ima potrebe za tim.
Ako će se raditi Treći, svi znaju koje su njegove granice...
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 17:46   #3269
Baci karticu. Neki bi da vam prave rezervat ko indijancima oko Mo.
Neozbiljan si ako im ne ispuniš uvjet sunarodnjaci će ti se patiti.

14% puka 1/2 federalne vlasti i 1/3 državne. Bosnj Vi držite i tretirate ko indijance.
Još kod prvasica vam udel 11 %. I sa 5% drzacete ih kao taoce i roblje.

Ko Egipatski faraoni Zidove 400 god. Da vratite ono iz Otomanskog vilajeta.
Esad Dzudzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2017., 19:47   #3270
Kakve veze ima što njih ima triput više, kad svatko živi u "svojim" selima ?
Kartice su znane, slobodno googlaj
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 17:37   #3271
Quote:
zelenibor kaže: Pogledaj post
Ostade samo Hercegovina. Zanima me koje će opravdanje naći određeni retardi pokušavajući neutralizirati ovo:

15 000 katolika manje u godini dana.

http://www.vecernji.hr/svijet/zabrin...tisuca-1152989

Udbaš Čović je izgleda najveći krvnik Hrvata u BIH i dok je on na vlasti Hrvati nestaju.
Sva sreća pa muslimani i srbi zahvaljujući svojim političarima demografski i u svakom drugom smislu cvjetaju i ne odlaze. Jedina je razlika u tome šta Hrvati svoje probleme razglašavaju na sva zvona, a drugi kriju i šute o njima koliko god mogu.
PCN is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 22:19   #3272
u porodilištu u bijeljini u januaru 2017 godine rođeno 97 beba što je znatno više nego u januaru 2016 godine:klap:
inače u 2017 godini u bijeljinskom porodilištu rođeno je 120 beba više nego u 2015 godini, i sve više roditelja se odlucuje za treće dete, pogledati video.
http://www.ntvarena.com/live/index.p...trudnoca-video
SLANINA is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 15:06   #3273
Toliko priče o iseljavanju Hrvata, a po FZS se u zadnjih desetak godina situacija u omjeru rođenih između Muslimana i Hrvata nije pomakla ni promil. Jedni u blagom plusu na jednu stranu, drugi na drugu i to je to.
mrnjav is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 18:06   #3274
Quote:
ljuforumas kaže: Pogledaj post
Nisi previše upućen.
2013. 432.177 Hrvata katolika.

Razlika od 110.000 jest:
-nisu u kontaktu sa župom
-ne primaju blagoslov
-pomorci, studenti itd.
-ateisti, pravoslavci, muslimani itd.
- i naravno, oni na koje se najviše odnosi, lažno prijavljeni.

Tesko da ovo za studente drzi vodi. Mene su moji uvijek prijavili prilikom blagoslova dok sam studirao. A i da nije tako opet ovdje se radi o razlici u broju zupljana, a svake godine netko studira. Nije se od ove godine pocelo studirati.
Zelim reci ovo, zbroj zupljana, pomoraca, studenata itd. je ove godine manji nego isti taj zbroj prosle godine.
ivanhoe1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 11:23   #3275
Quote:
ivanhoe1000 kaže: Pogledaj post
Tesko da ovo za studente drzi vodi. Mene su moji uvijek prijavili prilikom blagoslova dok sam studirao. A i da nije tako opet ovdje se radi o razlici u broju zupljana, a svake godine netko studira. Nije se od ove godine pocelo studirati.
Zelim reci ovo, zbroj zupljana, pomoraca, studenata itd. je ove godine manji nego isti taj zbroj prosle godine.
Da, ali ja sam išao istaknuti razliku između popisa i župnog blagoslova, ne između 2 godine župnog blagoslova. Razumiješ li što huću reći?
ljuforumas is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 11:26   #3276
Quote:
zelenibor kaže: Pogledaj post
Iznesi podatke koliko nije primilo svećenika?
Nije to Podravina pa da se ne drži do svećenika, nego Bosna i Hercegovina. Zato, uozbilji se.
Vjeruj mi, nije sve kao prije nažalost. U Hrvatskoj, u Dubrovniku, dat ću ti primjer moje zgrade. Znači, uglavnom su to doseljenici iz zaleđa Dubrovnika, sve vrlo tradicionalno i to, a od 37 stanova u zgradi 17 samo prima blagoslov!
Tako da... Zašto ne bi situacija bila takva i u npr. Mostaru?
ljuforumas is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 16:28   #3277
Quote:
ljuforumas kaže: Pogledaj post
Vjeruj mi, nije sve kao prije nažalost. U Hrvatskoj, u Dubrovniku, dat ću ti primjer moje zgrade. Znači, uglavnom su to doseljenici iz zaleđa Dubrovnika, sve vrlo tradicionalno i to, a od 37 stanova u zgradi 17 samo prima blagoslov!
Tako da... Zašto ne bi situacija bila takva i u npr. Mostaru?
Ma pusti ih, gubiš vrijeme
Svećenici>statističari
-Damon is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 16:29   #3278
Za usporedbu sa BiH, voidi se veci pad rodjenih na KiM, nego li u BiH. Posustaje Alb. demografija, kao i Bosnjacka. Usporedite sa BiH.

ODLICNE vesti sa KiM, od strane Alb. demografije, P A D samo takav....rodjenih 23.261 ( od toga oko 92% Alb).

http://telegrafi.com/ne-qkuk-dhe-spi...gjate-2016-se/

Ucenici osnovnih skola 2014/15, Kosmet

Ukupno: 273,649

I: 27,907
II: 27,229
III: 27,589
IV: 28,409
V: 29,364
VI: 30,121
VII: 32,469
VIII: 35,527
IX: 35,034


Ucenici osnovnih skola 2015/16 Kosmet

Ukupno: 258.464

I: 26,959
II: 26,825
III: 26,381
IV: 26,822
V: 27,651
VI: 28,605
VII: 29,325
VIII: 31,640
IX: 34,256

Sad malo posmatram... Za godinu dana za samo ovih 8 generacija za koje imam kompletne podatke pad je od 7.110. Dakle, za samo godinu dana pad od 3% najmladjih generacija koje idu u skolu... Mogu misliti koliki je pad tek kod starijih generacija od ovih... I onda sledi prica o poklapanju Nisa
Esad Dzudzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 10:35   #3279
Quote:
ljuforumas kaže: Pogledaj post
Vjeruj mi, nije sve kao prije nažalost. U Hrvatskoj, u Dubrovniku, dat ću ti primjer moje zgrade. Znači, uglavnom su to doseljenici iz zaleđa Dubrovnika, sve vrlo tradicionalno i to, a od 37 stanova u zgradi 17 samo prima blagoslov!
Tako da... Zašto ne bi situacija bila takva i u npr. Mostaru?
Vidiš li ti sebe što pričaš. Ovo su podaci u usporedbi s GODINOM prije, a ne s prošlim vremenima.

Zato pitam ponovno, tko je to npr. 2015. primio svećenika, a 2016. nije? Zar je takvih većina od ovih 13 000????


Što se tiče Dubrovnika:
tih 17/37 je primilo blagoslov i u 2015. i u 2016., a u BIH fali 15-ah tisuća ljudi u samo godinu dana.
zelenibor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 18:41   #3280
Quote:
zelenibor kaže: Pogledaj post
Vidiš li ti sebe što pričaš. Ovo su podaci u usporedbi s GODINOM prije, a ne s prošlim vremenima.

Zato pitam ponovno, tko je to npr. 2015. primio svećenika, a 2016. nije? Zar je takvih većina od ovih 13 000????


Što se tiče Dubrovnika:
tih 17/37 je primilo blagoslov i u 2015. i u 2016., a u BIH fali 15-ah tisuća ljudi u samo godinu dana.
Pazi ja sam ti uvijek da se sve svima objasni.
Ovako, znači SLANINA je napisao otkud tolika razlika između podataka popisa 2013. i stanja prilikom blagoslova 2013. Tu je razlika od preko 100.000 ljudi.
Na što sam ja njemu i odgovorio, no on ili netko drugi je obrisao taj post i samim time su se obrisali moji razlozi ovog manjka od 100.000 ljudi.
Ali, evo ipak je ostalo nakon što mi je jedan odgovorio.

https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=3275

Znači ovo su razlozi razlike između popisa i blagoslova kuća.
Ne mogu vjerovati da napadaš nekoga bez nekog razloga i bez uvida u cijelu priču. Vjerojatno je to jer je obrisano par postova iz ne znam kojih razloga.

Znači odgovorio sam njemu.

A što se tiče ove razlike između 2015. i 2016. i to sam bio komentirao(osim ako netko nije i taj post obrisao).
Naime -13.000 na migracije je veliki uspjeh, možda čak malo manji broj iseljenih nego godinu prije, a svi su baš u 2016. previđali egzodus.
Što se tiče primanja svećenika, i to nažalost rapidno opada u gradovima.
ljuforumas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:10.