Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2017., 20:54   #1201
Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
Morao mi je potpisati resorni ministar, kojeg, naravno nije bilo jer nije bilo ni Vlade.
Zašto je trebao resorni ministar potpisivati promjenu mentora? Nisam još čula za takvu proceduru čak niti kad je doktorat u pitanju, moram priznati.

Quote:
U svakom slučaju, bravo za Filozofski.
Da, jedna bitka je dobivena.. Bravo! I ja kažem.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 03:26   #1202
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Zašto je trebao resorni ministar potpisivati promjenu mentora? Nisam još čula za takvu proceduru čak niti kad je doktorat u pitanju, moram priznati.

Da, jedna bitka je dobivena.. Bravo! I ja kažem.
Nije riječ o doktoratu, već o specijalizaciji.

U svakom slučaju, FF i dalje stoji za *no pasaran*.
Nešto što je ovom društvu nasušno potrebno.
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 09:01   #1203
Quote:
lijencina1 kaže: Pogledaj post
Nije riječ o doktoratu, već o specijalizaciji,
Aha.. svejedno mi je to neobično, ali ako je prema proceduri, onda ok.

Quote:
U svakom slučaju, FF i dalje stoji za *no pasaran*.
Nešto što je ovom društvu nasušno potrebno.
Da, jer je većina na tim pozicijama. Doduše, sad su se još više priključili i oni kolebljivi, jer vide kako propada rektorov plan.. Ali, u načelu, mislim da je ključna stvar što se niti studentima niti profesorima ne može manipulirati na FFu, budući da ipak puno više misle svojom glavom nego negdje drugdje. Naime, na FFu se studente i uči da misle svojom glavom, što je očito u ovoj zemlji najveći problem. A imamo sjajne studente sa sjajnim glavama! Žao mi je samo što mnogi odlaze, sve više i sve brže.. Zato su i neki napisi o tome kako su "studenti izmanipulirani" totalna glupost. Studente FFa se ne može manipulrati, jer su pametniji i sposobniji od mnogih koji bi to htjeli... čitaju ih barem 3 koraka unaprijed. Tako da je svaki pokušaj o planiranju nekakvh "igara" na FFu u korist kljentelističkih skupina unaprijed osuđen na propast. To je ono što čovjeka silno veseli i ohrabruje kad dolazi tamo među te mlade ljude, jer zna da će oni graditi i takvu budućnost.

Zadnje uređivanje north wind : 19.02.2017. at 09:11.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 10:11   #1204
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Aha.. svejedno mi je to neobično, ali ako je prema proceduri, onda ok.

Da, jer je većina na tim pozicijama. Doduše, sad su se još više priključili i oni kolebljivi, jer vide kako propada rektorov plan.. Ali, u načelu, mislim da je ključna stvar što se niti studentima niti profesorima ne može manipulirati na FFu, budući da ipak puno više misle svojom glavom nego negdje drugdje. Naime, na FFu se studente i uči da misle svojom glavom, što je očito u ovoj zemlji najveći problem. A imamo sjajne studente sa sjajnim glavama! Žao mi je samo što mnogi odlaze, sve više i sve brže.. Zato su i neki napisi o tome kako su "studenti izmanipulirani" totalna glupost. Studente FFa se ne može manipulrati, jer su pametniji i sposobniji od mnogih koji bi to htjeli... čitaju ih barem 3 koraka unaprijed. Tako da je svaki pokušaj o planiranju nekakvh "igara" na FFu u korist kljentelističkih skupina unaprijed osuđen na propast. To je ono što čovjeka silno veseli i ohrabruje kad dolazi tamo među te mlade ljude, jer zna da će oni graditi i takvu budućnost.
Dočim na svim drugima to nije slučaj....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 14:59   #1205
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Dočim na svim drugima to nije slučaj....
Gdje sam ja to rekla? To ti kažeš. Ja govorim o FFu, jer njega dobro poznajem. Druge ne poznajem ni bilizu tako. Vjerojatno kako s kime? Ali, kad si već to utvrdio, onda bi bilo zanimljivo vidjeti zašto se, recimo, studenti i profesori Medicine ne bune što im Medicinsku etiku predaje teolog, kao niti što bolnice u Hr sklapaju ugovore sa "studijem sestrinstva" koji je pokrenut prošle godine na HKSu, gdje uopće nema Medicinskog fakulteta i gdje nema niti dopusnice za rad iz područja djelovanja medicine? Također se nitko od studenata i profesora PMFa nije oglasnio na to što je bilo najavljeno da će KBF krenuti i na sklapanje ugovora s tim fakultetom, barem ne javno. Jedino su se oglasili studenti Hrvatskih studija kojima je degradiran status fakulteta i Tehničko-tehnološkog zbog financijskih malverzacija. Kad je prije nekoliko godina bila afera s dekanom Ekonomskog fakulteta, ne sjećam se da li su se njihovi studenti i profesori nešto posebno oglašavali, doista se ne sjećam, ali nekako mi se čini da baš i ne nešto posebno. Do sada su se u javnosti najviše pokretali upravo studenti i profesori FFa, kad god se nešto pokušavalo politički ili klijentelistički nametati, protv općeg društvenog interesa i demokratskih načela. Po tome onda mislim da se može s punim pravom reći da se studentima (i dobrom dijelu profesora) FFa ne može manipulirati, a za druge ne znam.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 18:19   #1206
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Gdje sam ja to rekla? To ti kažeš. Ja govorim o FFu, jer njega dobro poznajem. Druge ne poznajem ni bilizu tako. Vjerojatno kako s kime? Ali, kad si već to utvrdio, onda bi bilo zanimljivo vidjeti zašto se, recimo, studenti i profesori Medicine ne bune što im Medicinsku etiku predaje teolog, kao niti što bolnice u Hr sklapaju ugovore sa "studijem sestrinstva" koji je pokrenut prošle godine na HKSu, gdje uopće nema Medicinskog fakulteta i gdje nema niti dopusnice za rad iz područja djelovanja medicine? Također se nitko od studenata i profesora PMFa nije oglasnio na to što je bilo najavljeno da će KBF krenuti i na sklapanje ugovora s tim fakultetom, barem ne javno. Jedino su se oglasili studenti Hrvatskih studija kojima je degradiran status fakulteta i Tehničko-tehnološkog zbog financijskih malverzacija. Kad je prije nekoliko godina bila afera s dekanom Ekonomskog fakulteta, ne sjećam se da li su se njihovi studenti i profesori nešto posebno oglašavali, doista se ne sjećam, ali nekako mi se čini da baš i ne nešto posebno. Do sada su se u javnosti najviše pokretali upravo studenti i profesori FFa, kad god se nešto pokušavalo politički ili klijentelistički nametati, protv općeg društvenog interesa i demokratskih načela. Po tome onda mislim da se može s punim pravom reći da se studentima (i dobrom dijelu profesora) FFa ne može manipulirati, a za druge ne znam.
Što te ne spriječava govoriti o istima. Kakve veze ima MEF sa studijem sestrinstva jednog privatnog sveučilišta (aj poluprivatnog). Otkud ti pravo da privatnom sveučilištu zabraniš njegove aktivnost. Zašto medicinsku etiku ne bi predavao teolog ako ima sve uvjete? Ako nemaju dopusnicu to je problem azvo a ne mef-a. Zašto KBF ne bi radio ugovore s bilo kojom sastavnicom? Ovaj pokušaj ugovora s FF-om je teška svinjarija jer FF od toga ima samo štete ali zašto ne bi taj fakultet radio zajedničke studije s drugima ako to svima odgovara. Druga opcija je da KBF ide van sa sveučilišta. Nisam niti protiv toga, ovo dvovlašće KBF-a je nekorektno.
Kaj se ove fame o razmišljanju tiče...vjeruj mi bolje da se ne bavimo FF-om i kvalitetom njegovog nastavnog kadra. Da vam uvjeti napredovanja nisu tako trivijalni ne bi niti pavo mogao ovako a niti onaj njegov filozof. Ne bi imali niti ovakvu gomilu šuftova koji vas sad što iz rektorata što iz fakulteta prcaju u zdrav mozak....i još gomila onih koje ćemo tek imati čast upoznati čini se.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain

Zadnje uređivanje kumek : 19.02.2017. at 18:35.
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 07:47   #1207
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Što te ne spriječava govoriti o istima.
Zašto ne bih govorila o onome što je poznato svima iz medija, o čemu su se svi mogli informirati, pa i ti? Ili si ti tu neki arbitar koji odlučuje o čemu se smije govoriti, a o čemu ne?

Quote:
Kakve veze ima MEF sa studijem sestrinstva jednog privatnog sveučilišta (aj poluprivatnog). Otkud ti pravo da privatnom sveučilištu zabraniš njegove aktivnost.
Zabranim!!?? O čemu ti to? Kako ja mogu zabraniti ikome išta, a pogotovo tako nekome takvu stvar? Zašto izmišljaš?? Ima veze studij sestrinstva koji se bavi medicinom, a nije medicinski i čiji se kadar zapošljava kao i medicinski po bolnicama na mjestima medicinskog kadra. Samo odgovaram na tvoju primjedbu da se niti drugim sastavnicama ne može manipulirati valjda kao niti s FFom i navodim primjere koji to ne dokazuju, nego upravo demantiraju.

Quote:
Zašto medicinsku etiku ne bi predavao teolog ako ima sve uvjete?
Ako je medicinska etika isto što i teološka etika, onda ima. Primjer je naveden kao čuđenje medicinarima da im je to jedno te isto. Naravno, ne osporavam da nekome to može biti i tako, uključujući i tebe.

Quote:
Ako nemaju dopusnicu to je problem azvo a ne mef-a.
MEFa bi se trebala ticati medicinska konkurencija za zapošljavane bez ovlaštenja za medicinsku djelatnost. Dakle, upravo primjer totalne pasivnosti struke.

Quote:
Zašto KBF ne bi radio ugovore s bilo kojom sastavnicom? Ovaj pokušaj ugovora s FF-om je teška svinjarija jer FF od toga ima samo štete ali zašto ne bi taj fakultet radio zajedničke studije s drugima ako to svima odgovara. Druga opcija je da KBF ide van sa sveučilišta. Nisam niti protiv toga, ovo dvovlašće KBF-a je nekorektno.
Tko je sporio bilo kakvo ugovaranje ravnopravnih partnera? Ja to nisam nikada sporila nikome, pa niti KBFu. Ali, sam pišeš da je pokušaj ugovora s FFom "teška svinjarija, jer FF od toga ima samo štete". Zašto onda misliš da bi ugovaranje s PMFom (što sam spomenula kao moguću sljedeću sastavnicu o kojoj se govorilo), bilo korisno za PMF, u kontekstu primjera nereagiranja studenata i profesora PMFa na tu mogućnost? Koje su sve moguće opcije za KBF, o tome uopće nisam govorila, niti me to briga.

Quote:
Kaj se ove fame o razmišljanju tiče...vjeruj mi bolje da se ne bavimo FF-om i kvalitetom njegovog nastavnog kadra. Da vam uvjeti napredovanja nisu tako trivijalni ne bi niti pavo mogao ovako a niti onaj njegov filozof. Ne bi imali niti ovakvu gomilu šuftova koji vas sad što iz rektorata što iz fakulteta prcaju u zdrav mozak....i još gomila onih koje ćemo tek imati čast upoznati čini se.
Ekipa iz rektorata "prca" i druge sastavnice u mozak, samo oni to još nisu uspjeli niti primijetiti, a kamoli stvoriti neki organizirani otpor, za početak. Jedino se FF i donekle HS suprotstavljaju. No, od tebe sigurno nitko nije tražio da se "baviš FFom i kvalitetom njegova nastavnog kadra", jer za to nisi niti kompetentan. Također nisi kompetentan da procjenjuješ uvjete napredovanja drugih struka, jednako kao što se niti druge struke ne mogu baviti uvjetima napredovanja tvoje struke. Ministar Barišić sigurno nije došao na to mjesto zbog "uvjeta napredovanja", a niti je primjer za osporavanje drugih stručnjaka iz tog područja koji nisu došli na takvu poziciju. Ne znam samo tko si ti da procjenjuješ stručnjake o kojima pojma nemaš, kao niti o njihovoj struci? Bi li volio da se stručnjaci iz tvoje struke tako neutemeljeno i paušalno pokušavaju omalovažiti od drugih koji za to nisu kompetentni? Vjerojatno ne bi, ali je zato najlakše švrljati i pljuckati po forumu iz daleka o ljudima o kojima pojma nemaš ili ti je to izvor zadovoljstva u životu, svejedno.

Zadnje uređivanje north wind : 20.02.2017. at 08:00.
north wind is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 09:41   #1208
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Zašto ne bih govorila o onome što je poznato svima iz medija, o čemu su se svi mogli informirati, pa i ti? Ili si ti tu neki arbitar koji odlučuje o čemu se smije govoriti, a o čemu ne?

Zabranim!!?? O čemu ti to? Kako ja mogu zabraniti ikome išta, a pogotovo tako nekome takvu stvar? Zašto izmišljaš?? Ima veze studij sestrinstva koji se bavi medicinom, a nije medicinski i čiji se kadar zapošljava kao i medicinski po bolnicama na mjestima medicinskog kadra. Samo odgovaram na tvoju primjedbu da se niti drugim sastavnicama ne može manipulirati valjda kao niti s FFom i navodim primjere koji to ne dokazuju, nego upravo demantiraju.

Ako je medicinska etika isto što i teološka etika, onda ima. Primjer je naveden kao čuđenje medicinarima da im je to jedno te isto. Naravno, ne osporavam da nekome to može biti i tako, uključujući i tebe.


MEFa bi se trebala ticati medicinska konkurencija za zapošljavane bez ovlaštenja za medicinsku djelatnost. Dakle, upravo primjer totalne pasivnosti struke.

Tko je sporio bilo kakvo ugovaranje ravnopravnih partnera? Ja to nisam nikada sporila nikome, pa niti KBFu. Ali, sam pišeš da je pokušaj ugovora s FFom "teška svinjarija, jer FF od toga ima samo štete". Zašto onda misliš da bi ugovaranje s PMFom (što sam spomenula kao moguću sljedeću sastavnicu o kojoj se govorilo), bilo korisno za PMF, u kontekstu primjera nereagiranja studenata i profesora PMFa na tu mogućnost? Koje su sve moguće opcije za KBF, o tome uopće nisam govorila, niti me to briga.

Ekipa iz rektorata "prca" i druge sastavnice u mozak, samo oni to još nisu uspjeli niti primijetiti, a kamoli stvoriti neki organizirani otpor, za početak. Jedino se FF i donekle HS suprotstavljaju. No, od tebe sigurno nitko nije tražio da se "baviš FFom i kvalitetom njegova nastavnog kadra", jer za to nisi niti kompetentan. Također nisi kompetentan da procjenjuješ uvjete napredovanja drugih struka, jednako kao što se niti druge struke ne mogu baviti uvjetima napredovanja tvoje struke. Ministar Barišić sigurno nije došao na to mjesto zbog "uvjeta napredovanja", a niti je primjer za osporavanje drugih stručnjaka iz tog područja koji nisu došli na takvu poziciju. Ne znam samo tko si ti da procjenjuješ stručnjake o kojima pojma nemaš, kao niti o njihovoj struci? Bi li volio da se stručnjaci iz tvoje struke tako neutemeljeno i paušalno pokušavaju omalovažiti od drugih koji za to nisu kompetentni? Vjerojatno ne bi, ali je zato najlakše švrljati i pljuckati po forumu iz daleka o ljudima o kojima pojma nemaš ili ti je to izvor zadovoljstva u životu, svejedno.
Nije problem govoriti, problem je kad se proglašavaš nekompetentom pa onda svejedno o tome govoriš

Čemu navođenje onog primjera kad je i tebi valda samoj jasno da to nema veze s medicinskim fakultetom, naime medicinski fakultet i studij sestrinstva nemaju nikave međusobne veze niti konkururaju za ista radna mjesta, kakva drek manipulacija.

Medicinska i teološka etika isu jedno te isto ali gdje piše da teolog ne može biti medicinski etičar.

MEF se to ne tiče ništa više nego tebe ili mene....to se tiče službi koje su za to ovlaštene.

Otkud ti znaš da je taj ugovor s pmf-om na štetu pmf-a? Zato jer je neki drugi ugovor na štetu ff-a? Prema toj logici najbolje da se kbf-u zabrani raditi bilo kakve ugovore s bilo kime.

Istina, radi vašh "kriterija" ne samo da vas prcaju nego i sve nas. Na meni nije da ocjenjujem vaše "kriterije" isto kao što nije na đikiću da ocjenjuje plagijate u filozofiji....dovoljno mi je da vidim uvjete, koliko vam treba da ih ispunite, koliko imate redovitih i u kojem razdoblju su to postali i s kakvim radovima......a već je dovoljno pogledati hrvatski znanstveni krajobraz. Tamo je i idiotu sve jasno. Za početak predlažem da ti i ja zajedno stanemo na portu i bilježimo npr dolazak na posao članova profesorskog kadra na instituciju gdje rade. Pive/pizza na moj račun. Recimo mjesec dana. Ako nešto miriše kao drek, izgleda kao drek...ne moraš još i okusiti da bi znao da je drek. Ali pustimo tu temu......ili otvorimo je kao zaseban thread, s užitkom ću nastaviti ovu raspravu.
Briga mene za "ljude" o kojima nemam pojma, nije ovo osobno. Ne zanima me tko je tko nego koji su mu rezultati. Ja osobno imam dovoljno projekata, radova i inozemnog znanstvenog iskustva da se moja točka na krajobrazu jasno vidi.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain

Zadnje uređivanje kumek : 20.02.2017. at 09:52.
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 09:56   #1209
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
. Za početak predlažem da ti i ja zajedno stanemo na portu i bilježimo npr dolazak na posao članova profesorskog kadra na instituciju gdje rade.
Kakve ovo ima veze s nečijim znanstvenim uspjehom? Dapače, po mom iskustvu, ako želiš zbilja poraditi na svom znanstvenom putu, onda je čak i poželjno izbjegavati zgradu institucije jer tek tada nećeš napraviti ništa za znanost, sebe kao znanstvenika i cijeli sustav već ćeš se baviti ispunjavanje birokracije i punjenjem besmislenih excel tablica... Naravno, ako govorimo o prirodnim znanostima i recimo radu u laboratoriju, to je drugi par rukava, ali za humanistiku i društvene znanstveni rad je na terenu (povjesničari u arhivu, arheolozi na njivi, etnolozi na selu, sociolozi u gradu, muzeolozi, knjižničari itd. u svom području), a sve ima svoje specifičnosti...
frulex is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 10:02   #1210
Quote:
frulex kaže: Pogledaj post
Kakve ovo ima veze s nečijim znanstvenim uspjehom? Dapače, po mom iskustvu, ako želiš zbilja poraditi na svom znanstvenom putu, onda je čak i poželjno izbjegavati zgradu institucije jer tek tada nećeš napraviti ništa za znanost, sebe kao znanstvenika i cijeli sustav već ćeš se baviti ispunjavanje birokracije i punjenjem besmislenih excel tablica... Naravno, ako govorimo o prirodnim znanostima i recimo radu u laboratoriju, to je drugi par rukava, ali za humanistiku i društvene znanstveni rad je na terenu (povjesničari u arhivu, arheolozi na njivi, etnolozi na selu, sociolozi u gradu, muzeolozi, knjižničari itd. u svom području), a sve ima svoje specifičnosti...
Da naravno....a to se sve vidi po nebrojenim znanstvenim radovima koje publicirate.....dajte najte...pa nisam ja od jučer......siguran sam da kad kod kuće radiš recimo etnološku analizu podataka je neuporedivo svrsishodnije nego to isto recimo ne znam daleko bilo.....na fakultetu......a tek dok sjediš u birtijama po centru...pa sociologija sam taka. Možemo se i stati pred arhiv ak hoćeš (sad pizza/piva na tvoj račun) i idemo brojat kolko vas je unutra ušlo u mjesec dana. Pogledajmo i koliko je putnih naloga izdano za rad na terenu. Pa mene je vaš kolega koji živi u međimurju uvjeravao da svaki dan putuje na posao i da mu zato treba jedan od onih stanova u borovju.....
Pustimo teorijska razmatranja, znanstveni krajobraz i vaši uvjeti napredovanja su dovoljan pokazatelj. Barem meni. Ovo ostalo....možeš hranit nekog drugog. Ima vas valda dva puta više od biomedicinara i prirodoslovaca a nemrete 20 projekata prijavit na zakladu po callu.....da ne pričam kasnije o financiranju....na kraju kolko ono ste uspjeli dobiti zakladinih projekata (koji idu na vanjsku recenziju)? Cijelo područje pedeset faking 9 i još sad na ovom zadnjem nekoliko (od skoro 700). Majstori. Al zato valda imate 30 % redovitih profesora na sveučilištima.....E da, al tu se ne uzimaju specifičnosti...... Jbte najgori dobijaju najveću plaću najranije. Ode do redovitog u 10 godina s kujcem od kriterija (barem do nedavno) dok se recimo prirodnjaci istele dok zadovolje visoke kriterije a ovi prvi beru velku plaću 10 godina duže. Fakat smo društvo debila.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain

Zadnje uređivanje kumek : 21.02.2017. at 10:27.
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 13:07   #1211
Mogu govoriti samo o zeninom primjeru, ona 90% vremena provedenog kod kuce radi na struci i nagadjam da je vecina znanstvenog djela posla napravljena van prostorija faksa, makar ju nisam nikad pitao o tim odnosima.

Ovisi o profesiji, ako treba tehnicka oprema koje ne mozes imati doma naravno da si ograniceniji, ako ne treba cesto je laske raditi od kuce i dogovarati sa kolegama preko skajpa nego visiti na faksu gdje ti svaki cas netko upada sa lijevim administrativnim pitanjima.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 13:45   #1212
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Mogu govoriti samo o zeninom primjeru, ona 90% vremena provedenog kod kuce radi na struci i nagadjam da je vecina znanstvenog djela posla napravljena van prostorija faksa, makar ju nisam nikad pitao o tim odnosima.

Ovisi o profesiji, ako treba tehnicka oprema koje ne mozes imati doma naravno da si ograniceniji, ako ne treba cesto je laske raditi od kuce i dogovarati sa kolegama preko skajpa nego visiti na faksu gdje ti svaki cas netko upada sa lijevim administrativnim pitanjima.
Sure it is.....ako nisi na poslu siguran sam da se posao radi doma van posla...... Da mi je kuna svaki puta kad sam to čuo.....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 13:47   #1213
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Ti spanjolsko revolucionari su hvala bogu izgubili od Franka....
Ovo može izjaviti samo potpuni ignorant. Ti si zaista neopterečen znanjem o onome o čemu pričaš. Al to već znamo.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 13:47   #1214
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Zato jer su na FF mladi marksisti. MEF je elitni studij . Mijesas kruske i jabuke. .....


Sent from my iPhone using Tapatalk
..ako je po tebi suditi.....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 14:28   #1215
Quote:
north wind kaže: Pogledaj post
Hm.. onda mislim da si slabo upućen u cijelu tu stvar. Mislim da je taj ugovor prvobitno i napisan tako da bi onda popravljena verzija izgledala "sasvim dobro". Osim toga, nije stvar samo u ugovoru kao pravnom dokumentu, nego je stvar i u tome što bi se sve s tim ugovorom dobilo ili izgubilo i za koga, budući da se u jednom slučaju radi o crkvenom fakultetu, a u drugome o svjetovnom. Ugrubo bi se moglo govoriti o 4 grupe problema:
1. KBF bi svakako dobio za svoje studente puno više nego FF za svoje - KBF bi dobio više od 20 drugih studijskih grupa koliko ima Odsjeka na FFu (kao drugom predmetu studija), a Filozofski bi od KBFa dobio samo 1 grupu - vjeronauk, tj. studij "religijske pedagogije i katehetike". To čak nije niti teologija, nego obična kateheza. Već se na temelju tog omjera 20:1 u korist KBFa može vidjeti da bi KBF puno više profitirao od FFa. No, to nije sve.
2. Razlike su i u kriterijima prijave studija, kao i u ishodima zapošljavanja. Studenti FFa koji bi htjeli upisati taj studij "religijske pedagogije i katehetike" ne bi to mogli ako nemaju uredne crkvene papire o sakramentima, jer je to uvjet za upis studija na KBFu. FF nema takvih uvjeta, nego ima svjetovne uvjete kao i drugi fakulteti, koji se odnose na kriterije znanja, ocjene iz sredje škole i mature te prijemni ispit. Dakle, to nisu ravnopravni uvjeti, a za neke su potpuno neostvarivi. Prema tome, postoji diskriminacija prilikom pristupanja studijima.
3. Razlike u sustavu vlasništva, prava, ustroja te načina upravljanja i nadzora su različite: KBF je u sustavu crkvenog vlasništva i nadzora, te kanonskog prava, dok je FF u vlasništvu države i građanskog prava. Crkveni nadzor KBFa osigurava "veliki kancelar" kao nadređena osoba dekanu, dok FF takav nadzor u okviru fakulteta ne poznaje niti ima. On ima samo dekana, kao i drugi svjetovni faulteti. Budući da programe studija KBFa nadgleda i odobrava crkvena država Vatikan, onda bi se ta država sigurno uključila i u nadzor nad "zajedničkim dvopredmetnim studijima KBFa i FFa" ako bi se i kada bi se oni pokreuli. A zašto bi se državni i svjetovni fakultet FF doveo u situaciju se stavlja pod crkveni nadzor?
4. Razlike prilikom zapošljavanja: vjeroučitelji se zapošljavaju preko "kanonskog mandata" koji izdaje dijecezanski biskup direktno u škole, pri čemu škole nemaju utjecaja na kadar koji im šalje crkva. Sve druge struke profesora pojedinih predmeta zapošljavaju se preko natječaja o kojima odlučuje sama škola. Prema tome, školski kadar bi se postepeno sve više popunjavao vjeroučiteljima s dodatnim strukama predmeta, a studenti koji su završili samo FF slabije bi se zapošljavali, jer sve škole imaju vjeronauk i svugdje bi takvi profesori s još dodatnom strukom imali prednost pri zapošljavanju. Postepeno bi se i struktura profesora sve više mijenjala u korist crkve, a onda s vremenom i sadržaj predmeta. To bi onda naravno dugoročno značilo - klerikalizaciju društva.
Bez brige, čuo sam ja sve te argumente, i iskreno, nikad mi nisu držali vodu.

1. To je istina, al ono, ne vidim što se tu gubi, zapravo. I Muzička akademija je dala jedan dvopredmetni studij za sve dvopredmetno s FFZG, pa to opet nikome nije bio problem (a sad je, ako se ne varam, to ukinuto upravo jer nisu dali KBF-u da sklapa ugovore).
2.Ovo mi je uvijek izgledalo krivo postavljeno. Ne bi FFZG-ovci upisivali KBF niti KBF-ovci FFZG, nego bi novi studenti upisali oba - dakle, nema diskriminacije prema drugom faksu jer se u trenutku upisivanja uopće ni ne radi o studentima ijednog faksa. Osim toga, teško mi je vjerovati da bi neki ne-katolik išao upisivati katehetiku na KBF-u. Mislim, zašto bi uopće netko držao vjeronauk ako ne vjeruje u to?
3. Ja iz ugovora nisam vidio da bi Vatikan/Crkva/Veliki kancelar odlučivali o studijima na FFZG.
4. Tu je problem u nekim zakonima koje bi trebalo mijenjati, i to se ne tiče fakulteta i sveučilišta. A povrh toga, teško mi je vjerovati da bi 15 studenata godišnje uopće moglo znatnije ugroziti zapošljivost ostalih, kao i da bi s vremenom KBF-ovi kadrovi postali većina u školama. Također, ne vidim kako bi se tu klerikalizirali drugi predmeti jer to što je netko završio KBF istoga ne čini katolibanom/klerofašistom (dapače, svi vjeroučitelji koje sam imao su bili pomirljive i tolerantne osobe, a znam i za mnoge slučajeve gdje su vjeroučitelji na satu govorili kako podržavaju gej prava ili su učenike upoznavali i s drugim vjerama; naravno, nije manjkalo ni manijaka koji su tražili potvrde o redovitim pohađanjima mise, davali ljudima jedinice zbog trivijalnih stvari i sl. gluposti - dakle, ima ih svakakvih, kao uostalom i u svim drugim profesijama).
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 14:32   #1216
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Sure it is.....ako nisi na poslu siguran sam da se posao radi doma van posla...... Da mi je kuna svaki puta kad sam to čuo.....
Ne znam sto si cuo, ali rekao bih d ipak znam bolje od tebe sto mi se po kuci desava i koliko tko vremena provodi za radnim stolom, a koliko pred TV-om
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 14:49   #1217
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Bez brige, čuo sam ja sve te argumente, i iskreno, nikad mi nisu držali vodu. .....
Mislim da i dalje nisi razumio situaciju s ff - kbf ugovorom. Jasno ti je prije objašnjeno. Čitaj ponovno. Ima stara narodna.....Kad je bačva načeta svatko iz nje pije.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 14:49   #1218
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Ne znam sto si cuo, ali rekao bih d ipak znam bolje od tebe sto mi se po kuci desava i koliko tko vremena provodi za radnim stolom, a koliko pred TV-om
Pustimo temu rada na ff. OK?
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 14:55   #1219
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Pustimo temu rada na ff. OK?
OK, shvatili smo da osim desnicara imas neki osobni pik i na drustvenjake
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 14:57   #1220
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
OK, shvatili smo da osim desnicara imas neki osobni pik i na drustvenjake
Ne znam čemu govorenje o nečem osobnom, sasvim solidno je to argumentirao njihovom brojnošću, uvjetima napredovanja i znastvenim (ne)radom.
-SOMEBODY- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:01.