Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Treba li uvesti obvezni vojni rok?
Da 185 29.74%
Ne 414 66.56%
Ne znam 23 3.70%
Glasovatelji: 622. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2017., 22:54   #1201
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Tebe je neko žensko ozbiljno nagazilo?

Jer tebi je očito problem sam ženski rod, a ne ono što rade, ne rade, mogu, ne mogu itd.
to je očito samo tebi. on je postavio legitimno pitanje. tebe svrbe "ženska" pitanja, njega svrbe "muška", i što je tu čudno ili loše? svatko se češe gdje ga svrbi.
__________________
posljednje tri Vlade RH (uključujući ovu):"We came here to wreck everything and ruin your life. YOU sent us."

svakog "domoljuba" koji ne poznaje pravopis hrvatskoga jezika odbijam shvatiti zaozbiljno.
nepostojeći is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 08:28   #1202
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
U nekom čudnom se društvu muškarace krećeš.



U nekom se čudnom društvu muškarace krećeš.



Da mi je znat koji je to muškarac tebe toliko naživcirao
Krećem se među uobičajenim domaćim muškarcima. To ne znači da se s takvima družim, ali i ne družim se sa svakim koga znam.

A nagaze me samo oni koji umjesto stvarnog problema u svemu traže "žensku zavjeru". Jebote, Zlo prase ne jebe što na vojni rok poziva mutikaša koji je izbjegao vojsku, nego je zapelo za žene ko gladan srat.

To je tipična Hrvatska osobina, zakačiti se za jedan sporedni detalj, umjesto raditi svi zajedno protiv nepravde.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 08:30   #1203
Quote:
nepostojeći kaže: Pogledaj post
to je očito samo tebi. on je postavio legitimno pitanje. tebe svrbe "ženska" pitanja, njega svrbe "muška", i što je tu čudno ili loše? svatko se češe gdje ga svrbi.
Mene ne svrbe ženska pitanja. Ja smatram da nitko ne treba ići ako ne želi. (ovo sam napisala već valjda tisućiti put... )
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 10:20   #1204
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
A nagaze me samo oni koji umjesto stvarnog problema u svemu traže "žensku zavjeru". Jebote, Zlo prase ne jebe što na vojni rok poziva mutikaša koji je izbjegao vojsku, nego je zapelo za žene ko gladan srat.
Nikakva ženska zavjera...samo jedna forumašica koja drži da smo ravnopravni u svim situacijama, osim onima koje joj se ne sviđaju.

Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Mene ne svrbe ženska pitanja. Ja smatram da nitko ne treba ići ako ne želi. (ovo sam napisala već valjda tisućiti put... )
A ja smatram da nitko ne treba raditi kućanske poslove, ako ne želi.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 11:30   #1205
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Mene ne svrbe ženska pitanja. Ja smatram da nitko ne treba ići ako ne želi. (ovo sam napisala već valjda tisućiti put... )
Ti si ih na neki način uvela u priču quotajući post kolege koji je napisao da mu je vojni rok bez veze a ako se baš mora onda mu zaobilaženje žena nije nešto baš.

Stvari sa vojskom ti idu ovako. Svi muškarci od neke do neke dobi života su vojni obveznici i podložni mobilizaciji u situacijama ne daj bože i kraj priče. Za sad žene u tu priču ne spadaju osim ako se same ne prijave na dobrovoljno služenje ili pak pristupaju OS svojom voljom i izborom.

E sad smo mi kao država u nekom razmišljanju koliko je pametno izvest vojnu obuku u kratkom vremenu pa da imamo koliko toliko obučenu rezervu za ne daj bože ili se to može pokrit većim ulaganjem u sadašnje OS i pojačavanjem sustava dragovovoljnog služenja.

Šta država odlučila da odlučila bit će nam tako kako odluči. Ako država slučajno odluči da taj kratki vojni rok trebaju obavljat i žene mlade dame će ga obavit i nema tu ženskih i muških prava nego je to tako sviđalo se to nama ili ne.

A koliko ima smisla i vojnog efekta da mlade dame nauče rastavit i sastavit neku pušku i iz nje pucat je neka sasvim druga tema. Ako mene pitaš ja sam za pojačavanje sustava dragovoljnog služenja koje mora bit iznimno ozbiljno i kvalitetno i povečanog ulaganja u ovaj sada profesionalni sastav a koliko će tu mladih dama bit obuhvaćeno će one same odlučivat prema svojim stavovima. Naravno i mlada gospoda isto.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 11:48   #1206
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Ti si ih na neki način uvela u priču quotajući post kolege koji je napisao da mu je vojni rok bez veze a ako se baš mora onda mu zaobilaženje žena nije nešto baš.

Stvari sa vojskom ti idu ovako. Svi muškarci od neke do neke dobi života su vojni obveznici i podložni mobilizaciji u situacijama ne daj bože i kraj priče. Za sad žene u tu priču ne spadaju osim ako se same ne prijave na dobrovoljno služenje ili pak pristupaju OS svojom voljom i izborom.

E sad smo mi kao država u nekom razmišljanju koliko je pametno izvest vojnu obuku u kratkom vremenu pa da imamo koliko toliko obučenu rezervu za ne daj bože ili se to može pokrit većim ulaganjem u sadašnje OS i pojačavanjem sustava dragovovoljnog služenja.

Šta država odlučila da odlučila bit će nam tako kako odluči. Ako država slučajno odluči da taj kratki vojni rok trebaju obavljat i žene mlade dame će ga obavit i nema tu ženskih i muških prava nego je to tako sviđalo se to nama ili ne.

A koliko ima smisla i vojnog efekta da mlade dame nauče rastavit i sastavit neku pušku i iz nje pucat je neka sasvim druga tema. Ako mene pitaš ja sam za pojačavanje sustava dragovoljnog služenja koje mora bit iznimno ozbiljno i kvalitetno i povečanog ulaganja u ovaj sada profesionalni sastav a koliko će tu mladih dama bit obuhvaćeno će one same odlučivat prema svojim stavovima. Naravno i mlada gospoda isto.
Obzirom da si mi sve tako lijepo objasnio - jebi ga, mi cure ne kužimo baš, malo smo plave (ali zato imamo krasne duge trepavice za treptanje), ja ću ti reći ovako:
- protiv sam obaveznog služenja. za bilo koga.
- posljedično, valjda to znači da sam za profesionalnu vojsku
- u slučaju rata ili mobilizacije ne osjećam nikakvu moralnu odgovornost, obzirom da će nabiguzice prve svoju djecu skloniti
- slučajno imam žensko dijete. da imam i muško, bilo bi isto - nema šanse da bi dozvolila da se i tri dana, a ne tri tjedna na njemu izdrkava neki balkanski kamenjarski krkan koji se pali na oružje
- u najgorem slučaju, imam u obitelji liječnicu, našla bi se neka anemija ili već što prikladno
- ne da mi se više. glupo je i sve je rečeno dovoljno puta. ova tema je samo dokazala zašto nam je mjesto na Balkanu, a ne u Europi. over and out.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 11:49   #1207
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Obzirom da si mi sve tako lijepo objasnio - jebi ga, mi cure ne kužimo baš, malo smo plave (ali zato imamo krasne duge trepavice za treptanje), ja ću ti reći ovako:
- protiv sam obaveznog služenja. za bilo koga.
- posljedično, valjda to znači da sam za profesionalnu vojsku
- u slučaju rata ili mobilizacije ne osjećam nikakvu moralnu odgovornost, obzirom da će nabiguzice prve svoju djecu skloniti
- slučajno imam žensko dijete. da imam i muško, bilo bi isto - nema šanse da bi dozvolila da se i tri dana, a ne tri tjedna na njemu izdrkava neki balkanski kamenjarski krkan koji se pali na oružje
- u najgorem slučaju, imam u obitelji liječnicu, našla bi se neka anemija ili već što prikladno
- ne da mi se više. glupo je i sve je rečeno dovoljno puta. ova tema je samo dokazala zašto nam je mjesto na Balkanu, a ne u Europi. over and out.
Baš ti "balkanski kamenjarski krkani", naši dinarci i ognjištari su uvijek prvi kad zatreba. Neka nama što više takvih!
USAisfreedom is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 11:55   #1208
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Baš ti "balkanski kamenjarski krkani", naši dinarci i ognjištari su uvijek prvi kad zatreba. Neka nama što više takvih!
Neka ginu za zlatnu mladež, uhljebe i ostale pokondirene tikve koji će ih kasnije nazivati seljačinama, krkanima, primitivcima, budalama, manijacima itd.
saurs is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 11:58   #1209
nema ti toga vise fridomac
nitko ne želi ginut za ovo raspalo truplo, a ne državu
Jo_Munja is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 12:04   #1210
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Baš ti "balkanski kamenjarski krkani", naši dinarci i ognjištari su uvijek prvi kad zatreba. Neka nama što više takvih!
Ma imaš ti pravo... Od nas ostalih nike koristi... Kakvi Slavonci, Zagorci, Podravci, sve same niškoristi...

Fuj...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 12:07   #1211
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Ma imaš ti pravo... Od nas ostalih nike koristi... Kakvi Slavonci, Zagorci, Podravci, sve same niškoristi...

Fuj...
Ma ne, sve su to pravi hrvatski krajevi. Problematičan je jedino feminizirani Zagreb i projugoslavenska Istra i Rijeka.
USAisfreedom is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 20.02.2017., 13:36   #1212
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Ti si ih na neki način uvela u priču quotajući post kolege koji je napisao da mu je vojni rok bez veze a ako se baš mora onda mu zaobilaženje žena nije nešto baš.

Stvari sa vojskom ti idu ovako. Svi muškarci od neke do neke dobi života su vojni obveznici i podložni mobilizaciji u situacijama ne daj bože i kraj priče. Za sad žene u tu priču ne spadaju osim ako se same ne prijave na dobrovoljno služenje ili pak pristupaju OS svojom voljom i izborom.

E sad smo mi kao država u nekom razmišljanju koliko je pametno izvest vojnu obuku u kratkom vremenu pa da imamo koliko toliko obučenu rezervu za ne daj bože ili se to može pokrit većim ulaganjem u sadašnje OS i pojačavanjem sustava dragovovoljnog služenja.

Šta država odlučila da odlučila bit će nam tako kako odluči. Ako država slučajno odluči da taj kratki vojni rok trebaju obavljat i žene mlade dame će ga obavit i nema tu ženskih i muških prava nego je to tako sviđalo se to nama ili ne.

A koliko ima smisla i vojnog efekta da mlade dame nauče rastavit i sastavit neku pušku i iz nje pucat je neka sasvim druga tema. Ako mene pitaš ja sam za pojačavanje sustava dragovoljnog služenja koje mora bit iznimno ozbiljno i kvalitetno i povečanog ulaganja u ovaj sada profesionalni sastav a koliko će tu mladih dama bit obuhvaćeno će one same odlučivat prema svojim stavovima. Naravno i mlada gospoda isto.
Potpisujem!

Dakle nikakve obveze, samo državna podrška za dragovoljce (oliti privilegija) i uglavnom za muške, kad govorimo o borbenom sektoru i dosta slobodnih dana.

Kad su u pitanju žene, isto im želim apsolutnu slobodu, ali bi majčinstvo privilegirao, kao kod muškarca dragovoljno služenje vojnog roka!


Prblem je što se u 21. stoljeću, nakon što su nam isprali mozak rodnom ravnopravnošću uvodi rasni zakon, pardon, ne rasni krivo reko, nego rodni zakon po kojem će neki rodovi biti privilegirani, a neki će imati obvezu više.

Što ako bi muškarac koji dobije (obvezni) vojni poziv, rekao da je ženskog roda, ali eto nema love za korekciju spolovila?
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 13:46   #1213
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Što ako bi muškarac koji dobije (obvezni) vojni poziv, rekao da je ženskog roda, ali eto nema love za korekciju spolovila?
Bila je jedna (1) odluka Ustavnog suda kojom se ženi - bez operacije - dozvolilo da "papirnato" promijeni spol i pred zakonom postane muškarac.

E, ali obrnuto (muškarac -> žena) bi bilo problem, jer bi to donosilo povećavanje zakonskih prava i smanjivanje zakonskih obaveza, osoba bi imala jasan motiv za simuliranje "rodnog poremećaja".
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 13:52   #1214
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Bila je jedna (1) odluka Ustavnog suda kojom se ženi - bez operacije - dozvolilo da "papirnato" promijeni spol i pred zakonom postane muškarac.

E, ali obrnuto (muškarac -> žena) bi bilo problem, jer bi to donosilo povećavanje zakonskih prava i smanjivanje zakonskih obaveza, osoba bi imala jasan motiv za simuliranje "rodnog poremećaja".
slažem se, muškarac bi tada i u mirovinu prije...
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 14:24   #1215
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Ma ne, sve su to pravi hrvatski krajevi. Problematičan je jedino feminizirani Zagreb i projugoslavenska Istra i Rijeka.

Čega bi se pametan stidio...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 09:25   #1216
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Mene ne svrbe ženska pitanja. Ja smatram da nitko ne treba ići ako ne želi. (ovo sam napisala već valjda tisućiti put... )
i ja isto. i ZloPrase isto. i Cuka isto. i oni su to napisali nekoliko puta. uh, dobro da si me sjetila popiti kavu, ne mogu raditi ovako
__________________
posljednje tri Vlade RH (uključujući ovu):"We came here to wreck everything and ruin your life. YOU sent us."

svakog "domoljuba" koji ne poznaje pravopis hrvatskoga jezika odbijam shvatiti zaozbiljno.
nepostojeći is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 10:40   #1217
Quote:
nepostojeći kaže: Pogledaj post
i ja isto. i ZloPrase isto. i Cuka isto. i oni su to napisali nekoliko puta. uh, dobro da si me sjetila popiti kavu, ne mogu raditi ovako
I umjesto da zajedno pizdimo da nitko ne ide, neki su zapeli da ako se već bude moralo ići, nek idu i žene.

Pa jebote. Daj prvo da probamo izboriti da NITKO ne ide. A ako ne prođe, onda će biti većih sranja od muško-žensko nadjebavanja.

Uživaj u kavi. :jutarnjakavica:
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 13:37   #1218
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
I umjesto da zajedno pizdimo da nitko ne ide, neki su zapeli da ako se već bude moralo ići, nek idu i žene.

Pa jebote. Daj prvo da probamo izboriti da NITKO ne ide. A ako ne prođe, onda će biti većih sranja od muško-žensko nadjebavanja.

Uživaj u kavi. :jutarnjakavica:
Bija uveden ili ne sada ovi uveden vojni rok, svejedno ostaje u zakonu da se zene u slucaju nekog rata nece mobilizirat a muskarce oce. To je bit, tu je diskriminacija, koja je sad opet izisla na vidjelo s ovin mogucin uvodenjen vojnog roka kojem podlijezu samo muskarci.

Ja tebe sad pitan di su tu razno razne udruge za ravnopravnost spolova, ajde eto dosad nije bilo aktualno pitanje pa se "nisu sitili" urgirat na promjenu zakonu, ali di su sada kad je sve to postalo aktualno??
markosplit is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 14:45   #1219
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
I umjesto da zajedno pizdimo da nitko ne ide, neki su zapeli da ako se već bude moralo ići, nek idu i žene.

Pa jebote. Daj prvo da probamo izboriti da NITKO ne ide. A ako ne prođe, onda će biti većih sranja od muško-žensko nadjebavanja.

Uživaj u kavi. :jutarnjakavica:
ma gle, ja neću ići kao niti moja (eventualna buduća) djeca. mogu oni odlučiti što god hoće

s druge strane, da imam djecu, bilo žensku ili mušku, sam bi ih učio i tehnikama samoobrane i pucanju i obrani od hladnog oružja jer jebiga - nadaš se da nikad nećeš morati išta od toga koristiti, ali ako moraš a ne znaš, kuku lele. samo ne vjerujem hrvatskoj državi da bi išta korisno naučila moju djecu, eto.
__________________
posljednje tri Vlade RH (uključujući ovu):"We came here to wreck everything and ruin your life. YOU sent us."

svakog "domoljuba" koji ne poznaje pravopis hrvatskoga jezika odbijam shvatiti zaozbiljno.
nepostojeći is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 14:49   #1220
Quote:
markosplit kaže: Pogledaj post
Bija uveden ili ne sada ovi uveden vojni rok, svejedno ostaje u zakonu da se zene u slucaju nekog rata nece mobilizirat a muskarce oce. To je bit, tu je diskriminacija, koja je sad opet izisla na vidjelo s ovin mogucin uvodenjen vojnog roka kojem podlijezu samo muskarci.

Ja tebe sad pitan di su tu razno razne udruge za ravnopravnost spolova, ajde eto dosad nije bilo aktualno pitanje pa se "nisu sitili" urgirat na promjenu zakonu, ali di su sada kad je sve to postalo aktualno??
Gle ovako: jebe mi se za spolove. Ako se ovdje opet zasere, i ja (žensko) i mm (muško) i naše dijete (žensko, ali nebitno za raspravu) potpuno ravnopravno pakujemo kofere i odlazimo tamo gdje (srećom) možemo.

A za ovu prčiju od države mi se jebe jednako koliko se državi jebe za njene radnike, porezne obveznike, pa i za topovsko meso koje uspješno spinovima i manipulacijama regrutira već sad.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:25.