Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Pogledaj rezultate ankete: Da li ste prevarili nekog od partnera do sada ?
Da 391 47.22%
Ne 437 52.78%
Glasovatelji: 828. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2017., 02:45   #261
Nisam. Vjerujem da neću nikad.
Upster is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 20:34   #262
Quote:
Etiketa kaže: Pogledaj post
Prevarila sam. Dugogodišnja veza, živim vani, dečka vidim par puta godišnje... zaljubila se u zgodnog stranca. Godinu dana sam ga odbijala, ma neću ja prevarit, nema šanse, nisam ja takva... Odjednom sam postala preumorna od samoće, trebao mi je zagrljaj, ma samo da osjetim nakon toliko mjeseci muški miris i dodir... i posustala sam. Još uvijek povremeno traje i ne osjećam grižnju savjesti jer znam da je to samo trenutna faza/avantura i da će završiti kad-tad. S vremena na vrijeme dođe osjećaj grižnje savjesti, ali ne traje predugo. Podsjetim se da sam sama u daljini i da dečka neću vidjeti još ko zna koliko mjeseci pa mi bude lakše. Nije neka sreća, ali nije mi žao što sam to napravila... Možda i on mene vara, ipak je sam doli u Hrvatskoj isto tako mjesecima. Pitala sam ga i tvrdi da nije nikada i da ne bi, ali ne znam ja... Bio mi je par puta sumnjiv i iako nemam dokaza nešto mi govori da je i on zastranio koji put. Eto to je moje prvo i jedino iskustvo s prijevarom.
Propitkuješ je li te prevario, zato jer te to kopka. Nije ti svejedno. Čak se pojavljuje i sumnja u njegovu iskrenost. Kako bi se osjećala da ti kaže da te je prevario i kaže ti da još uvijek povremeno traje i da ne osjeća grižnju savjest, jer zna da je to samo avantura?

Mi ljudi smo jako okrenuti prema sebi (nulla regula sine exceptione), egoistični smo. Nama je dozvoljeno varati, opravdani smo, ali našem partneru nije. Njegova prevara nas smeta. Baš smo sjebani
Zagrebačkiplavi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 10:41   #263
Nikad.
Mada, to vrijedi samo fizički.

Ne, nisam nikad dotaknula muškarca koji nije bio onaj s kojim sam u aktualnoj vezi.S druge strane, jesam imala fantazije koje se tiču možda nekih "fatalnih" muškaraca iz moje prošlosti, ili čak nekog "fatalno privlačnog" iz aktualne svakodnevice...
Ljudsko tijelo nije monogamno. Racionalno-emotivnom odlukom u sivoj tvari mozga mi odlučujemo da ćemo se ponašati kao da jest. Ali nije. I tu i tamo povremeno provire porivi i niske strasti koje se kod nekih "materijaliziraju", odnosno doista i ostvare. A kod nekih (kao kod mene i mnogih drugih koje poznajem) ostaju neostvareni plod mašte.
Iako moja prevara nije nikad zašla u fizičke vode,i zbog maštarija sam povremeno znala osjećati enormnu grižnju savjest, tako da sam definitivno tip osobe koja bi, da doista i prevari svog muža, vjerovatno završila doživotno u vrapču
Nema šanse da bih s tim mogla normalno poslije živjeti. Satrala bi me krivnja i tuga zbog učinjenog...
__________________
A bad day for your ego is a great day for your soul
Nunna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 14:03   #264
Quote:
Nunna kaže: Pogledaj post
Nikad.
Mada, to vrijedi samo fizički.

Ne, nisam nikad dotaknula muškarca koji nije bio onaj s kojim sam u aktualnoj vezi.S druge strane, jesam imala fantazije koje se tiču možda nekih "fatalnih" muškaraca iz moje prošlosti, ili čak nekog "fatalno privlačnog" iz aktualne svakodnevice...
Ljudsko tijelo nije monogamno. Racionalno-emotivnom odlukom u sivoj tvari mozga mi odlučujemo da ćemo se ponašati kao da jest. Ali nije. I tu i tamo povremeno provire porivi i niske strasti koje se kod nekih "materijaliziraju", odnosno doista i ostvare. A kod nekih (kao kod mene i mnogih drugih koje poznajem) ostaju neostvareni plod mašte.
Iako moja prevara nije nikad zašla u fizičke vode,i zbog maštarija sam povremeno znala osjećati enormnu grižnju savjest, tako da sam definitivno tip osobe koja bi, da doista i prevari svog muža, vjerovatno završila doživotno u vrapču
Nema šanse da bih s tim mogla normalno poslije živjeti. Satrala bi me krivnja i tuga zbog učinjenog...

Da li se ovo boldano odnosi na neku emocionalnu prevaru?
Pamella_19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 12:12   #265
Quote:
Pamella_19 kaže: Pogledaj post
Da li se ovo boldano odnosi na neku emocionalnu prevaru?
Emocionalna prevara
Šta nije to konkretni čin emotivnog zbližavanja između dvije osobe koje aktualno održavaju odnos ove ili one prirode?
Otud joj i naziv, ne?
Dakle ako ja fantaziram (u smislu brzopotezne masturbacije) misleći na nekog "dobrog" ljubavnika iz prošlosti, ili karikiram, fizički privlačnog poštara s kojim razmjenim pol rečenice na tromjesečnoj bazi, to se, ni po kojim mjerilima, ne može svrstati u emotivnu prevaru.

Mislim kako nije tajna da svi mi koji smo u dugim vezama i brakovima povremeno damo sebi oduška u svijetu fantazija kad na red dođu ove ili one zvijezde i zvjezdice, s ekrana il reale Ne smatram to prevarom jer s tom osobom ili već godinama nemam nikakav odnos, ili je odnos s njom praktički nepostojeći oduvijek...
"Emotivno i fizički" nepostojeći.
__________________
A bad day for your ego is a great day for your soul
Nunna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 14:46   #266
Quote:
Nunna kaže: Pogledaj post
Emocionalna prevara
Šta nije to konkretni čin emotivnog zbližavanja između dvije osobe koje aktualno održavaju odnos ove ili one prirode?
Otud joj i naziv, ne?
Dakle ako ja fantaziram (u smislu brzopotezne masturbacije) misleći na nekog "dobrog" ljubavnika iz prošlosti, ili karikiram, fizički privlačnog poštara s kojim razmjenim pol rečenice na tromjesečnoj bazi, to se, ni po kojim mjerilima, ne može svrstati u emotivnu prevaru.

Mislim kako nije tajna da svi mi koji smo u dugim vezama i brakovima povremeno damo sebi oduška u svijetu fantazija kad na red dođu ove ili one zvijezde i zvjezdice, s ekrana il reale Ne smatram to prevarom jer s tom osobom ili već godinama nemam nikakav odnos, ili je odnos s njom praktički nepostojeći oduvijek...
"Emotivno i fizički" nepostojeći.
emocionalna prevara jest prevara !
prepričavanje događaja između 4 zida, vaših razmišljanja, vaših tajni trećoj osobi nije dobro,
to nije fizička prevara, ali ide prema tome
vojkec is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 11:22   #267
Ne mora znaciti. Mozes pricati s nekim trecim o svemu a da ne dodje do sexa.

To smatram vecom prevarom nego cisto sex.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 11:28   #268
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
Ne mora znaciti. Mozes pricati s nekim trecim o svemu a da ne dodje do sexa.

To smatram vecom prevarom nego cisto sex.

Kaj ti hoćeš reći da je svaki razgovor koji ne vodiš sa partnerom prevara?
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 11:32   #269
Ne želim to reći

Želim reći da je podjela intimnih stvari, vlastitih strahova, nadanja, vjerovanja i onoga što mi jesmo drugom muškarcu koji nam nije partner veća prevara nego čisto samo sex s tim drugim muškarcem.

Meni.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 12:47   #270
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
Ne želim to reći

Želim reći da je podjela intimnih stvari, vlastitih strahova, nadanja, vjerovanja i onoga što mi jesmo drugom muškarcu koji nam nije partner veća prevara nego čisto samo sex s tim drugim muškarcem.

Meni.
Ne kužim.
A ako se radi o frendici? Znači dijeliš s frendicom intimne stvari, strahove, nadanja i vjerovanja, voliš je i sve joj govoriš. To nije prevara jer nije muško, a da je frend onda bi bila?
Druga mi je priča kad si u vezi, a s drugom/drugim se tim pričama zbližavaš, a usput te i privlači, pa ćeš eventualno bit fer i ne poševit se dok ne prekineš ili nećeš.
Što se mene tiče, uopće ne razmišljam o čemu moj dečko priča sa frendicama, osim ako sa mnom ne priča ništa, ali to opet nije prevara nego neka druga vrsta alarma.
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 12:50   #271
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
Ne želim to reći

Želim reći da je podjela intimnih stvari, vlastitih strahova, nadanja, vjerovanja i onoga što mi jesmo drugom muškarcu koji nam nije partner veća prevara nego čisto samo sex s tim drugim muškarcem.

Meni.
Kažeš ti...nema majci pričanja sa suprotnim spolom ništa više od dobar dan-doviđenja
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 13:28   #272
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
Ne želim to reći

Želim reći da je podjela intimnih stvari, vlastitih strahova, nadanja, vjerovanja i onoga što mi jesmo drugom muškarcu koji nam nije partner veća prevara nego čisto samo sex s tim drugim muškarcem.

Meni.
?????

ovo sam već jednom davno čuo, i izazvalo je i kod mene i mojeg društva (muško ženskog) jednaku nevjericu kao isada...
pa zar je moguće da postoje takvi ljudi?
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 13:45   #273
Sve sto radite, a ne bi radili da je partner tu i to mu smisleno presutite je prevara.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 13:57   #274
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Sve sto radite, a ne bi radili da je partner tu i to mu smisleno presutite je prevara.
Znači svaka, ma i najletimičnija pomisao o privlačnosti nekog muškog bića koje nije moj suprug je-prevara.Da ne govorimo o masturbaciji s bilo kim sem supružnika u mislima...

Ako je tako, bojim se da ne poznajem niti jednu jedinu ubračenu vjernu osobu

Pa nismo mrtvi ako smo u braku. Normalno da ćemo povremeno vidjeti nekog privlačnog, ili možda čak osjetiti kemiju s nekom drugom osobom. Na suzdržanoj razini...Bez ikakvih "akcija" bilo emotivnih ili fizičkih...Naravno da takve stvari neću komentirati s svojim suprugom kao što očekujem od njega da mi prešuti seksi guzicu koju je možda krajičkom oka spazio na slučajnoj prolaznici.
Niti smatram da on time vara mene, niti ja njega.

Zna se što je emotivna prevara, a to je kad investiraš svoje emocije, vrijeme i energiju u odnos koji nije bračni. Kada rupe koje ti fale u njemu popunjavaš odnosom s drugom ili trećom osobom.
__________________
A bad day for your ego is a great day for your soul
Nunna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 14:05   #275
Quote:
Nunna kaže: Pogledaj post
Znači svaka, ma i najletimičnija pomisao o privlačnosti nekog muškog bića koje nije moj suprug je-prevara.Da ne govorimo o masturbaciji s bilo kim sem supružnika u mislima...

Ako je tako, bojim se da ne poznajem niti jednu jedinu ubračenu vjernu osobu

Pa nismo mrtvi ako smo u braku. Normalno da ćemo povremeno vidjeti nekog privlačnog, ili možda čak osjetiti kemiju s nekom drugom osobom. Na suzdržanoj razini...Bez ikakvih "akcija" bilo emotivnih ili fizičkih...Naravno da takve stvari neću komentirati s svojim suprugom kao što očekujem od njega da mi prešuti seksi guzicu koju je možda krajičkom oka spazio na slučajnoj prolaznici.
Niti smatram da on time vara mene, niti ja njega.

Zna se što je emotivna prevara, a to je kad investiraš svoje emocije, vrijeme i energiju u odnos koji nije bračni. Kada rupe koje ti fale u njemu popunjavaš odnosom s drugom ili trećom osobom.
Naravno da sve to treba biti sustavnije i nije svaka misao prevara.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 14:08   #276
A ak sanjas sex saaaaa, recimooooo Tom Hardyem jel i to prevara?
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 14:13   #277
Quote:
Nausikaja kaže: Pogledaj post
A ak sanjas sex saaaaa, recimooooo Tom Hardyem jel i to prevara?
Ne znam tko je taj, ali nije. :-)

Onaj tko emotivno vara ce znati sto je emotivna prevara tj zna ce da radi nesto krivo i najcesce se nece moci maknuti od te osobe vec ce si racionalizirati da su ei samo frendici ili vec neki takav vrag od samoisprike.
Cisto srce ne dozvoljava sebi da se osjeca lose radi svojih postupaka.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 14:44   #278
Quote:
harpy kaže: Pogledaj post
Ne kužim.
A ako se radi o frendici? Znači dijeliš s frendicom intimne stvari, strahove, nadanja i vjerovanja, voliš je i sve joj govoriš. To nije prevara jer nije muško, a da je frend onda bi bila?
Druga mi je priča kad si u vezi, a s drugom/drugim se tim pričama zbližavaš, a usput te i privlači, pa ćeš eventualno bit fer i ne poševit se dok ne prekineš ili nećeš.
Što se mene tiče, uopće ne razmišljam o čemu moj dečko priča sa frendicama, osim ako sa mnom ne priča ništa, ali to opet nije prevara nego neka druga vrsta alarma.
O kakvoj frendici pricamo? Pricamo o muskarcu i zeni. Od starta.
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 14:45   #279
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
?????

ovo sam već jednom davno čuo, i izazvalo je i kod mene i mojeg društva (muško ženskog) jednaku nevjericu kao isada...
pa zar je moguće da postoje takvi ljudi?
Zar je moguce da postoje ljudi koji razmisljaju drugacije? Postoje
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 14:52   #280
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
O kakvoj frendici pricamo? Pricamo o muskarcu i zeni. Od starta.
A dobro, kaj ja znam da si ti u taboru koji ne vjeruje u muško-ženska prijateljstva
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:41.