Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.01.2017., 10:31   #2041
Ne mogu napraviti prijenos u inozemstvo preko e-zabe nego moram ugovoriti m-bankarstvo, stvarno su debilni.
__________________
#ho ho ho
xfairguy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 00:33   #2042
Iznos na mastercardu u GBP konvertiraju prvo u kune pa onda u Eure. Rezultat: Zaba uzima razliku 6% po tecaju (paypal placanje koje nisam naplatio u HRK nego isprobao bez njihove konverzije). Ne znam jel tako bilo i prije? Da nije mozda moguca direktno naplata u GBP ako je ima na deviznom - no sumnjam u to

Paypal, koliko sam izracunao, za istu "uslugu" uzima oko 4.6 - 4.8%, podjednako za GBP/HRK ili GBP/EUR. Ne bas sjajno, ali opet bolje od ovih nasih prevaranata. Problem je sto paypal po defaultu naplacuje HRK za nase kartice, a radije bih placao direktno s deviznog u EUR.

No kontaktirao sam ih preko supporta i rekli su da ce promjenit na valutu koju hocu - dakle EUR, dosta je ovih njihovi skrivenih fee-ova.
Resurrected is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 16:49   #2043
Meni su neki dan na Mastercardu trošak od 150 USD konvertirali u 149,41 EUR!? Da stvar bude bolja, imam dolare na deviznom, al to nema veze. Prije su bili izuzetno korektni u tim konverzijama, baš ću pitati osobnu bankaricu jesu li mijenjali poslovnu politiku.
Orson is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 17:03   #2044
Otkad ja imam njihov MasterCard (a imam ga dobri niz godina), nikad se s deviznog računa nisu skidale valute u kojima je trošak nego je sve konvertirano u Eure (npr. GBP -> USD -> EUR, a ako nema Eura na računu, onda skidaju po redu sve druge strane valute, a kad ni toga više nema, onda skidaju s kunskog tekućeg). Navodno je to politika MasterCarda i nekoliko puta sam se natezala s njima, ali uvijek je na kraju bilo ovako.
erin78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 13:25   #2045
Da, to je poznata stvar da se konverzija ne može izbjeći, ali to nije bio toliki problem (više gnjavaža) dok je tečaj bio fer. No, upravo razgovarah sa svojom bankaricom, prošle godine u srpnju došlo je do promjene tečaja koji se koristi za konverziju, umjesto kartičarskog tečaja koristi se Zabin i zato je sada takvo stanje. Na izvodima lijepo piše čiji se tečaj koristi, ali su iznosi bili manji pa mi nije ranije upalo u oči.

Sada se vrlo vjerojatno više ne isplati na Paypalu koristiti mogućnost naplate u originalnoj valuti (osim u Euru), već je moguće da je povoljniji Paypalov tečaj, ali treba provjeriti.
Orson is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 15:55   #2046
Istraživao sam dalje da u potpunosti shvatim kako Zaba konvertira valute i sve lijepo piše u novim općim uvjetima za kartično poslovanje od 25.7.2016.: https://www.zaba.hr/home/med/dok/107...25.7.2016..pdf

Individualne Standardne / Zlatne / Platinum MasterCard kartice:
6.2.8.1. Za obveze koje proizlaze iz transakcija plaćanja u stranoj valuti primjenjuju se sljedeća pravila konverzije valuta:
• Ako valuta u kojoj je provedeno plaćanje kotira na tečajnoj listi Banke za kartične transakcije, iznos transakcije konvertirat će se u kune primjenom prodajnog tečaja za devize s tečajne liste Banke za kartične transakcije važećeg na dan transakcije, bez naplate naknade za konverziju valuta. Tako izračunan iznos kuna konvertirat će se u valutu EUR primjenom kupovnog tečaja za devize s tečajne liste Banke za kartične transakcije važećeg na dan transakcije, bez naplate naknade za konverziju valuta.
• Ako valuta transakcije ne kotira na tečajnoj listi Banke za kartične transakcije, iznos transakcije konvertirat će se u valutu USD primjenom pravila konverzije valuta i tečajne liste kartične kuće MasterCard te će se dobiveni iznos izražen u valuti USD konvertirati u valutu EUR također primjenom tečajne liste kartične kuće MasterCard.

U prijevodu, rade dvostruku konverziju, u mom konkretnom slučaju, prvo iz USD u HRK po prodajnom tečaju i onda iz HRK u EUR po kupovnom tečaju. Da stvar bude još bolja, koristi se tečaj za devize s tečajne liste za kartične transakcije koji je, naravno, još nepovoljniji za klijenta od tečaja s uobičajene tečajne liste! Netko se jako pametno domislio kako dodatno opljačkati korisnike.
Orson is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 21:57   #2047
Osobni bankar - jel ikada nekome isti sredio kredit izvan standardne ponude, tj custom kredit?
Trebam 80.000kn, gotovinski, bez jamaca i ostalih gluposti jer niti sam rizican, klijent sam 20g i nikada problema.
Oni imaju do 50.000kn i kamatu 2% vecu nego recimo otp. Ako se ne mogu za dobrog klijenta protegnuti jos 30.000kn onda u k i banka i osobni bankar
foler is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 22:03   #2048
Quote:
foler kaže: Pogledaj post
Osobni bankar - jel ikada nekome isti sredio kredit izvan standardne ponude, tj custom kredit?
Trebam 80.000kn, gotovinski, bez jamaca i ostalih gluposti jer niti sam rizican, klijent sam 20g i nikada problema.
Oni imaju do 50.000kn i kamatu 2% vecu nego recimo otp. Ako se ne mogu za dobrog klijenta protegnuti jos 30.000kn onda u k i banka i osobni bankar
Meni nije mogao srediti "besplatnu" procjenu nekretnine za koju je već postojala procjena, a išlo se zamjenski kredit u istoj banci. Izgubili su naravno klijenta za neku sitnicu.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
webman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 15:55   #2049
Quote:
foler kaže: Pogledaj post
Osobni bankar - jel ikada nekome isti sredio kredit izvan standardne ponude, tj custom kredit?
Trebam 80.000kn, gotovinski, bez jamaca i ostalih gluposti jer niti sam rizican, klijent sam 20g i nikada problema.
Oni imaju do 50.000kn i kamatu 2% vecu nego recimo otp. Ako se ne mogu za dobrog klijenta protegnuti jos 30.000kn onda u k i banka i osobni bankar
Nije ti to do bankara. Bankar će sve napraviti da pokuša jer to ide i njemu u korist. Bankar šalje dalje na procjenu rizika i od tamo stiže finalna odluka da li može ili ne.
Nije da reklamiram, ali probaj u pbz, tamo to ide puno brže i preciznije i odmah će ti reći da li bi moglo ili ne.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 08:37   #2050
Da li možda netko ima iskustva s otkazom kredita u Zabi?
Naime, dobila sam obavijest o otkazu stambenog krediat od Zabe zbog nekih neplaćenih rata pa me zanima što mogu očekivati i da li postoji mogućnost dogovora.
Svakako ću otići u poslovnicu, ali zanima me kakva su iskustva.
bluebunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 06:57   #2051
Ja sam godinama bila ok sa zabom do nedavne epizode pokusaja dizanja stambenog kredita. Dakle - a ovo pisem da netko nesto nauci iz toga ako treba - ZANE je dao procjenu nekretnine na xxx.ooo eura da bi na kraju ispalo da to uopće nije procjena te nekretnine takva kakva je trenutno već nekakve potencijalne situacije u budućnosti ako bi došlo do promjena u ZK Hebote i svekar mi ima komad poljoprivrednog zemljišta, moždada ga ZANE procijeni uz napomenu da je to u slučaju otkrića naftne bušotine na terenu...
Nakon dva mjeseca cekanja i natezanja s ZANE i pravnom sluzbom, i(bezuspješnoih) uvjeravanja da je sve ok s nekretninom, i nakon sto sam mislilia da je sve dogovoreno, mi dolaze s kreditnog odbora da li imam još koju nekretninu za zalog, jer ova (iako procijenjena debelo iznad onog što treba za kolateral) im nije ok. Ja kažem da nemam zamjensku nekretninu - a oni da ne bi zamjensku nego i ovu i još jednu nekretninu. I tako voditeljica poslovnice priča da to od mene traže (znači i ovu iznad visine kredita i još koju da im se nađe) jer "štite i mene kao njihovog cijenjenog klijenta" a ja si mislim jel ovo epizoda Sopranos ili što

Eto, usput su ukinuli da mToken ide besplatno uz tekuci racun pa sam ukinula apsolutno sve, otisla u drugu banku, digla normalni stambeni kredit s tom istom "nepodobnom" nekretninom kao kolateralom i baj-baj zaba
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 18:44   #2052
Eto da se i sam požalim. Lani u travnju mi je odobren minus u iznosu jedne plaće. Plaćam isto neke rate. Sada već par mjeseci ne radim, ali uredno podmirim sve na vrijeme. Negdje u ožujku su mi prvo skinuli minus sa 4000 na 1000, da bi mi onda isti ukinuli sad pred tjedan dana. Naravno, odmah su to preračunali u kredit. Prvo sam zvao od poslovnice do Zagreba i nazad da mi netko objasni koji k... onak ne radim, a imam 4000 kredita!? Ajde podmirim ja sve što su oni zaračunali kao minus nakon što su mi ga ukinuli. Za zahvalu mi blokiraju karticu tekućeg i deviznog iako sam na oba računa u plusu!? Sada na kraju kad sam bio u poslovnici pitam žensku, da li mi se ta mjesečna rata za kredit skida automatski kad sjednu novci na račun, kaže ona da da. Evo došao 15.4. i stiže meni mail, sms i obavijest na mobilno bankarstvo da nisam podmirio ratu kredita i da se javim u poslovnicu. E pa sad mi je prekipjelo, selim se u neku drugu banku jer sam taman našao posao, ovima ću vratiti s vremenom i nek me zaborave. Ugl ZaBa po meni
F Dragunov is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 15:39   #2053
Zna netko koji bankomati u ZG-u nude isplatu 50kn?
doneldtromp is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 15:47   #2054
koliko znam, samo oni kod SC-a u Savskoj... eventualno još neki blizu studentskih domova i menzi
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 20:43   #2055
Quote:
doneldtromp kaže: Pogledaj post
Zna netko koji bankomati u ZG-u nude isplatu 50kn?
SC Savska, SC Stjepan Radić, SC Cvjetno. Za ta tri znam.
be.redy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 10:31   #2056
Ima li netko samo tekući račun, kunski žiro i internet bankarstvo (ili mobilno bankarstvo) i kolika je naknada za vođenje računa?

U poslovnici me uvjeravaju da nema naknade ispod 55 kn ako inzistiram na žiro računu, a prijateljica ima to troje i plaća 7 kn. Ne znam tko je tu lud.
Orithyia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 10:42   #2057
Odeš na stranice zabe, nađen popis naknada, i zbrojiš te 3-4 stavke.
Onda pogledaš ima li koji paket koji to uključuje (asistent, lepeza,...) pa vidiš koliko to košta.
Onda odeš do poslovnice i otvoriš ono što želiš, a ne ono što ti pokušavaju prodati.
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 10:48   #2058
Quote:
the.elles.d kaže: Pogledaj post
Odeš na stranice zabe, nađen popis naknada, i zbrojiš te 3-4 stavke.
Onda pogledaš ima li koji paket koji to uključuje (asistent, lepeza,...) pa vidiš koliko to košta.
Onda odeš do poslovnice i otvoriš ono što želiš, a ne ono što ti pokušavaju prodati.
Hvala ti, ali ćorava kokoš kakva jesam, nisam na stranici našla iznose naknada.

Idem ponovo tražiti, ali šibni link za svaki slučaj.

edit: ćorava kokoš je našla...
Orithyia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 11:55   #2059
I koliki je iznos?
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2017., 13:13   #2060
Quote:
Orithyia kaže: Pogledaj post
U poslovnici me uvjeravaju da nema naknade ispod 55 kn ako inzistiram na žiro računu, a prijateljica ima to troje i plaća 7 kn. Ne znam tko je tu lud.
prijateljica, jer samo za vođenje žiro računa mjesečno uzimaju 7 kuna
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:50.