Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2017., 22:22   #361
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Nisi. Imaš puno emocionalno obojanih reakcija u tekstovima u kojima se očitava da nisi manipulativna, niti bezosjećajna.
Iskusila si emocionalnu bol, ali si ju vjerojatno označila bespotrebnom i kao slabost ljudskog karaktera, pa si ju pretočila u ravnodušnost, kako bi se lakše nosila s tom emocionalnom boli. No, to može zaista dovesti do toliko željene emocionalne hladnoće, što te može dovesti u raznorazna psihička stanja poput psihoze, depersonalizacije, itd.

psychopaths are more likely to have below-average intelligence

Ako su ovo neke od odrednica antisocijalnog poremećaja ličnosti onda sam i ja u toj skupini.
Hello Kika, kaj ima?
Baš mi je nekak zanimljiva ova Leteća. Zanima me bi li iskusila bol da upozna nekog sličnog sebi i provede neko vrijeme s tom osobom ali bez da ju uspije "pročitati" ili shvatiti te da onda izgubi tu osobu.
Bugsy93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 09:11   #362
Takvo dvoje pacijenata međusobno bi se trolalo do toplinske smrti svemira, bez obzira na kolateralne žrtve.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 10:53   #363
Ima li neki donekle pouzdan test online za riješiti?
Nešto sam jucer cituckala po ovoj temi i rekoh da vidim jesam li i ja stvarno psiho i iskopam neki test koji kaže da jesam
Mislim,ne osjecam se psihopatski,pa bi baš voljela napraviti neki test,a da se prije toga baš i ne moram družiti s murjacima
PsychoSweety is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 14:07   #364
Online možeš biti bilo tko, ovisno o raspoloženju. Za nešto ozbiljnije trebalo bi snimat mozak - mislim da je Insidious negdje na početku teme rekla kako se zove konkretna pretraga.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 16:11   #365
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Online možeš biti bilo tko, ovisno o raspoloženju. Za nešto ozbiljnije trebalo bi snimat mozak - mislim da je Insidious negdje na početku teme rekla kako se zove konkretna pretraga.
Funkcionalna magnetska rezonancija (fMRI), pozitronska emisijska tomografija (PET) i jednofotonska emisijska kompjutorizirana tomografija su najviše korištene (SPECT).

Kod psihologijskog testiranja se koristi revidirani inventar psihopatske ličnosti (PPI-R).

I naravno, DSM-V ili ICD-10.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 23:39   #366
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Funkcionalna magnetska rezonancija (fMRI), pozitronska emisijska tomografija (PET) i jednofotonska emisijska kompjutorizirana tomografija su najviše korištene (SPECT).

Kod psihologijskog testiranja se koristi revidirani inventar psihopatske ličnosti (PPI-R).

I naravno, DSM-V ili ICD-10.
Malo, kume, malo.

Eksperiment s psihopatijom završen. Sad sam opet neurotipična. Hvala na suradnji!

__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 02:25   #367
Evo jedno meni zanimljivo promišljanje. Čitajte dalje ukoliko ste upoznati s likom i djelom Ayn Rand ili vam se da malo proguglati, prekasno mi je da pišem uvod. Pitanje je: čini li vam se ona kao osoba s ASPD-om?

Nisam uočila tu poveznicu dok nisam naišla na njenu sliku na kojoj je malo dorađena pa izgleda kao stereotipni psihopat iz horor filmova. Ispod piše nešto u stilu "psihopatija nije filozofija". Odmah se (kao redovna lurkerica) sjetih ove teme.

Mislite li da objektivizam (filozofski pokret koji je utemeljila, a naglasak mu je na racio, osobni interes kao jedinu vodilju itd.) proizlazi iz načina na koji tzv. psihopat promatra svijet? Moguće je da sam mašila ceo fudbal, ali u svakom slučaju, meni interesantna teza.

Poslano sa mog D5103 koristeći Tapatalk
__________________
I`m a reasonable woman, get off my case.
LadyWriterOnTV is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 03:47   #368
Quote:
Bugsy93 kaže: Pogledaj post
Hello Kika, kaj ima?
Baš mi je nekak zanimljiva ova Leteća. Zanima me bi li iskusila bol da upozna nekog sličnog sebi i provede neko vrijeme s tom osobom ali bez da ju uspije "pročitati" ili shvatiti te da onda izgubi tu osobu.
Zanimljiva? Samo joj procitaj potpis.
Ne bih rekla da ima ASPD, niti da je izrazito empaticna (kao sto je u pocetku tvrdila, like wtf), vec da se voli preseravat/trolat/whatever. Ne moze se uvrijedit na ovo sto sad govorim, jer sad u ovih zadnjih par postova odjednom nije nikad ni imala emocije, right? Tako da nemojte mi dijelit kartone.
Cak i Insidious djeluje po postovima toliko iritantno da dobivam sociopatske ideje kako bih ju tretirala. Kao neka tinejdzerica koja je procitala par stvari na netu o psihopatiji, misli da je to kul, pa je dosla zajebavat onaj dio forumskog puka kojeg to ozbiljno interesira. To da je narcisoidna joj pak vjerujem, jer se gadno uzivila u ulogu i voli da se prica o njoj na bilo kakav nacin, steta sto u stvarnom svijetu ne moze na nikakav nacin skrenuti paznju na sebe. Daljnji razvoj dogadjaja - dosad je Leteca bila ljubomorna sto ova ispada vise kul, pa je ona preuzela "palicu". Evo, ja priznajem da imam emocije i da mi djeluje sve to skupa otuzno.
Vjerujem da postoje ljudi s ASPD-om, ali oni se vjerojatno ne dolaze na forume "hvalit" s time kakvi su.
pink cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 15:19   #369
mene bi zanimalo kako takve osobe donose odluke?

ako nema povezanosti između kognitivnog i emocionalnog mozga zbog određenog oštećenja ili poremećaja onda se o odlukama može razmišljati samo na asptraktan način. ne postojie organski, istinski prioriteti.

isto tako, što je za vas smisao? u čemu ga vidite?
NiktaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 15:47   #370
Quote:
NiktaX kaže: Pogledaj post
ako nema povezanosti između kognitivnog i emocionalnog mozga zbog određenog oštećenja ili poremećaja onda se o odlukama može razmišljati samo na asptraktan način. ne postojie organski, istinski prioriteti.
hjoj, cijela izjava.

nemas "kognitivni" i "emocionalni" mozak. specifican dio mozga im ne sljaka koji bi trebao procesuirati emocionalne reakcije. netko tko je ekstremno logican SIGURNO ne razmislja na apstraktan nacin.

sto znaci "ne postoje organski, istinski prioriteti"?
SmokeyTaboo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 15:50   #371
Quote:
SmokeyTaboo kaže: Pogledaj post
hjoj, cijela izjava.

nemas "kognitivni" i "emocionalni" mozak. specifican dio mozga im ne sljaka koji bi trebao procesuirati emocionalne reakcije. netko tko je ekstremno logican SIGURNO ne razmislja na apstraktan nacin.

sto znaci "ne postoje organski, istinski prioriteti"?
tko ga nema? ti?

postoji limbički mozak i neokorteks

smokey, nemoj da te ja moram učit, čovječe
NiktaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 15:54   #372
slobodno me naucis, volim ucit stvari

psihopatima je sjebana amigdala, ne procesuira emocionalne reakcije kak spada. sto ostavlja samo memoriju i donosenje odluka.

daj mi objasni ovo za prioritete, ne kuzim to. nema istinskih prioriteta? mislis kao prioriteti se mijenjaju sa spoznajama? ne kuzim kaj oces rec s tim. sta nije tako sa svima?
SmokeyTaboo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 15:58   #373
Quote:
SmokeyTaboo kaže: Pogledaj post
slobodno me naucis, volim ucit stvari

psihopatima je sjebana amigdala, ne procesuira emocionalne reakcije kak spada. sto ostavlja samo memoriju i donosenje odluka.

daj mi objasni ovo za prioritete, ne kuzim to. nema istinskih prioriteta? mislis kao prioriteti se mijenjaju sa spoznajama? ne kuzim kaj oces rec s tim. sta nije tako sa svima?

nit sad imam vremena, nit sam kompetentna, a nit mi se da razgovarat s nekim tko zna manje od mene.

nek se jave ti kojima sam postavila pitanje ili psihijatri, neurolozi itd

da bi znao koji su ti istinski prioriteti moraš biti emotivno inteligentan što oni nisu.

emotivna inteligencija je povezanost ta dva mozga koje sam navela
NiktaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 16:00   #374
cuj, ak ni ti ni ja nismo kompetentne onda mozemo fino porazgovarat na istoj razini

ja sam poprilicno emocionalna pa svejedno ne razumijem sto su "istinski prioriteti". jel mozes dat primjer neki?
SmokeyTaboo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 16:03   #375
Quote:
SmokeyTaboo kaže: Pogledaj post
cuj, ak ni ti ni ja nismo kompetentne onda mozemo fino porazgovarat na istoj razini

ja sam poprilicno emocionalna pa svejedno ne razumijem sto su "istinski prioriteti". jel mozes dat primjer neki?
kada znaš svoje istinske želje i kako do njih doći


a za objasnit nešto na zdravo seljački način moraš briljantno poznavat materiju.

tko god cifra i klafra znam da nije 100 % u tome

ja nisam, pa neću ni pokušavati
NiktaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 16:18   #376
Quote:
SmokeyTaboo kaže: Pogledaj post
cuj, ak ni ti ni ja nismo kompetentne onda mozemo fino porazgovarat na istoj razini

ja sam poprilicno emocionalna pa svejedno ne razumijem sto su "istinski prioriteti". jel mozes dat primjer neki?
to ti ništa ne koristi, to je druga krajnost. za bit emocionalno inteligentan moraš biti u ravnoteži
NiktaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 16:21   #377
kakvoj ravnotezi?
SmokeyTaboo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 19:29   #378
Pozdrav svima,

Čitam vaše postove pogotovo one na samom početku i vidim da je nekim ljudima neshvatljivo kad Insidious kaže da je ne bi skužili al to je istina.
Moramo prihvatiti da od nas običnih postoje "neobičniji" ljudi možemo ih nazivati bolesnicima, čudacima,ludarama il kako hoćete al koji su inteligentniji od nas a o nemilosrdnosti, bešćutnosti bolje i ne govorit. SviLjelo se to nama ili ne! LP
Josephine Anne is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 23:08   #379
Quote:
Josephine Anne kaže: Pogledaj post
Moramo prihvatiti da od nas običnih postoje "neobičniji" ljudi možemo ih nazivati bolesnicima, čudacima,ludarama il kako hoćete al koji su inteligentniji od nas a o nemilosrdnosti, bešćutnosti bolje i ne govorit.
Once you label me you negate me. S. Kierkegaard

Čemu bolesnici, čudaci, ludare....etiketiranja na svakom koraku. Ne gledati na ljude crno-bijelo.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 07:21   #380
Mora se čovjek nekako odrediti ("..negate me..")? Po "životu koji uvijek nekako "nađe" načina za sje8ati (autosugestiju) koncept".. kada se već ne može definirati (povodom, kako, koliko..).. što je.. kao nešto održivo.. lakše je trenutno ("živjeti u trenu, mindfulness"), automatikom razumnosti po generalnim informacijama, spoznajnosti.. statistički okolini štambiljati etikete.. onoga što nije. "Ne gledaju se ljudi".. crno/bijelo.. radi ljudi.. Ljudi su nebitni. Kao i da nisu. "Određivaču", primijenjena okolina za primijenjenog (poimanja, klasificiranja, validacije, prakticiranja.. come again.. poimanja, klasificiranja, validacije, prakticiranja.. come again..) sebe. "Memento mori lupanje štambilja".. ne bi li se barem teoretski.. odredio "svoj okvir".. slavila ispunjenost koju "memento mori okružuje".

Što čini onaj koji ne pre/poznaje emociju, kao takvu, kao definiranu.. a živi u recimo.. emocionalno stimuliranom bivanju koje nije njemu razumljivo.. kao takvo? Određuje se.. unutar uvjetovanosti.. i prilagođuje. Svodi se (mimikrijski barem) model što manje osude okoline. 0ta stopa osude, kao kvaliteta (ponekad i dozvoljenost.. "prisilno liječenje"..) sebstva. Ne "vrijediš" onoliko ili onako, kako/koliko misliš da "vrijediš", već onoliko koliko kredita iz okoline po primijenjenom sebi, uspiješ staviti na račun (krediti dozvoljenosti unutar bivanja). Što je "moralnost", do konsenzusne, socijalne, interkonektivne osude"?"

Okej je (krajnje promovirano dapače) svaki dan, prostrollati kroz red suhomesnatih proizvoda, ubaciti što više.. dapače.. u košaricu (plativu kreditima dozvoljenosti unutar bivanja).. no "zaklati psa ili mačku, vjevericu".. posebice "nečijeg, na/u nečijem tuđem posjedu" (bez plaćenog poreza).. ne iz hira, već iz potrebe za krvi (društvena osuda (onih koji svakodnevno strollaju) nečije devijantne, psihopatološke bizarnosti..).. je monstruozno. Osim možda, ako ne živiš u kini. Sustavne vrijednosti, sustavne ne/kvalitativnosti, sustavni modeli ne/dozvoljenosti....... bazirani su na konsenzusnoj osudi.

Da se priznajemo, onakvima kakav svatko od nas je.. da nema potrebe za mimikrijom, skrivanjem.. da dozvoljavamo svakome da bude ono što/kakav je.. i na daleko manjoj razini od one u kojoj volimo primijenjeno naglašavati ljepotu i potrebu za različitosti.. na što bi (tek onda) ovaj cirkus ličio? Ovi potrebiti, npr, sviježe krvi.. nepakiranih, šareno ukrašenih, sivih proivoda od tko zna kada ubijenih, tko zna kojih, mrtvih životinja.. valjda.. došli bi moguće na svoje. Njihovo "svoje" bilo bi zaista njihovo, sada ne njihovo, "svoje". A i problem uberpopulacije.. malo bi se, moguće, stabilizirao. I "televizijski" program, moguće, bio bi daleko.. zabavniji, realniji.......
__________________
Be yourself; everyone else is already taken.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:10.