Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2017., 15:48   #281
Quote:
Rory Delap kaže: Pogledaj post
Rita, pa u svakom slučaju moraš porazgovarati s njim. Taman i da danas odlučiš da želiš nastaviti zaruke i da nema govora o odgodi vjenčanja jednostavno moraš porazgovarati s njim oko tih tema. I to ne na način kako kažeš da naprasno prekineš raspravu, već stvarno porazgovarati ako je to čovjek s kojim bi trebala provesti ostatak života.
Čak i da se ne ožene, opet su to teme koje nešto utječu i na odgoj djeteta, pa bi bilo lijepo da se dogovore na koji način će istom jednog dana to prezentirati.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 15:49   #282
Quote:
rita88 kaže: Pogledaj post
nije ustaša i nije klerofašist, nije niti praktični vjernik i molim da mi se riječi ne izvrću.
Sad si me zbunila. Ili ti neznas definiciju klerofasista i ustase i njihovih uvjerenja ili si sve krivo rekla ili ....... Jel si fino rekla da ne priznaje antifasizam da ga gleda sa podsmjehom? Mrzi gayeve? Nije kritican prema ustasama? Sta da ja zakljucim?
IanFraser is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 20.02.2017., 15:49   #283
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Čak i da se ne ožene, opet su to teme koje nešto utječu i na odgoj djeteta, pa bi bilo lijepo da se dogovore na koji način će istom jednog dana to prezentirati.
Da, naravno.
Rory Delap is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 15:56   #284
Quote:
Rory Delap kaže: Pogledaj post
Da, naravno.
Moja preporuka bi bila da prođu skupa sve opcije.

Sama svadba je dodatni pritisak, masa stvari za urediti i gomila ljudi za baviti se s njima.
Možda nije loše da neke stvari obave samo formalno (dakle s kumovima samo) ili ih i preskoče/odgode za kasnije.
Neku feštu organizirati za krstitke (ako će krstiti djete) ili proslavu tog tipa.

Neka popriča s njim.
Jbm miša, razmišlja o provođenju dobrog djela života s tim likom, a ne pita ga za mišljenje ili pojašnjenje svojih izjava...
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 16:39   #285
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
bez uvrede ikome ali ja imam dojam da osobe koje brinu o bebama tuljanima u kanadi ili kitovima oko japana ili gej brakovima, a ne brinu o ljudima koji kopaju po kontejnerima, imaju neku vrstu poremecaja. poremecen sustav vrijednosti, ili prioriteta - kao da netko zeli imati opremljenu bolnicu prije negoli je naucio pomagati ljudima.
Bez uvrdee ikome, ali meni su neke zivotinje bitnije od vecine ljudi.
Neko s emora brinuti i o ugrozenim zivotinjama, pa ti nas, takve, ostavi ana miru, a brini se o ljudima koji posecuju kontejnere .

Rita, ovo sto si spomenula o ustasama i ostalima zvuci grozno-da li je to tvoj zakljucak ili se on pred tobom tako izjasnio o njima?
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 16:42   #286
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Bez uvrdee ikome, ali meni su neke zivotinje bitnije od vecine ljudi.
I to je ok, nismo svi isti.
No opet, to znači da ti manje stojiš s nogama na zemlji, zar ne ?
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Rita, ovo sto si spomenula o ustasama i ostalima zvuci grozno-da li je to tvoj zakljucak ili se on pred tobom tako izjasnio o njima?
Opet, zašto je toliko bitno mišljenje o nečemu što je završilo prije 72 godine ?
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 16:48   #287
Meni je bitno, isto kao i o Prvom svetskom ratu.
Isto kao sto mi je bitno sta neko misli o ustasama ili da li bi isao sa mnom kod vas na more ili ne.


To sto su za tebe svi ljudi bitniji od zivotinja, ne znaci da vise stojis na zemlji od mene.

Mnogi ljudi nisu zasluzili ni casu vode da im das, kamoli da ih stavis ispred neduzne zivotinje. Poznato je da vi sto se najvise busate u pomaganje ljudima, a nas prozivate, da nikad nista i ne cinite. Ni ne morate, ali ne petljajte se u nas posao, posto vam mi ne stajemo na put.

Rita nam daje premalo informacija, mi konstruisemo pricu, a od toga nema koristi.
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 17:01   #288
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Meni je bitno, isto kao i o Prvom svetskom ratu.
Isto kao sto mi je bitno sta neko misli o ustasama ili da li bi isao sa mnom kod vas na more ili ne.
Sve ok, no priča o stotinjak godina starim stvarima nekako zvuči nekrofilično
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
To sto su za tebe svi ljudi bitniji od zivotinja, ne znaci da vise stojis na zemlji od mene.
Nisam to rekao. Originalni post (koji nije moj) je prozivao ljude da se bave egzotikom umjesto svakodnevnice/svijeta oko nas.
Moj komentar je na tom tragu.
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Mnogi ljudi nisu zasluzili ni casu vode da im das, kamoli da ih stavis ispred neduzne zivotinje. Poznato je da vi sto se najvise busate u pomaganje ljudima, a nas prozivate, da nikad nista i ne cinite.
?
Empatija je neka temeljna ljudska osobina (po nedostatku iste se prepoznaju psihopati).
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Ni ne morate, ali ne petljajte se u nas posao, posto vam mi ne stajemo na put.
Stvar je samo o "ekonomiji razmjera".
Ok je kad svatko ima svoj hobi.
Problem je kada nekog zanimaju "prava aboridžina u Australiji" i tome posvećuje svoje slobodno vrijeme, a pred nosom mu se događaju puno veći problemi (npr. manjak poslova).
Zapravo, veći problem je manjak društvene svijesti o tome i financiranje nekih problema od kojih društvo nema koristi.
Kako je Šverc to lijepo opisao.
Quote:
Preveza kaže: Pogledaj post
Rita nam daje premalo informacija, mi konstruisemo pricu, a od toga nema koristi.
Yup.
__________________
Hold Infinity in the palm of your hand
And Eternity in an hour
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 17:05   #289
Quote:
IanFraser kaže: Pogledaj post
Sad si me zbunila. Ili ti neznas definiciju klerofasista i ustase i njihovih uvjerenja ili si sve krivo rekla ili ....... Jel si fino rekla da ne priznaje antifasizam da ga gleda sa podsmjehom? Mrzi gayeve? Nije kritican prema ustasama? Sta da ja zakljucim?
Sva sreća na liberalnoj ljevici koja ne isključuje ljude, ne gleda svijet crno bijelo, ne diskriminira i ne proziva s malo informacija izmisljenim uvredama i kategorijama. Poziva na mir i toleranciju, koja sreća za prenijeti na djecu

Šalu na stranu ali rasprava je stvarno otišla van svih okvira. Autorica se mora sama sa sobom dogovoriti sto je on rekao a sto je ona zamastala da bi on mozda nekad mogao reci i zasto o tom misli. I osudit se razgovarat s osobom s kojom ce na ovaj ili onaj nacin donosit zajedničke odluke iducih min 18 godina. Niste balavci, odrasli ste ljudi, maltene me dode sram sto dijelim neke savjete a on 10+ godina stariji od mene
__________________
add a dab of lavender to your milk, leave town with an orange, and pretend you're laughing at it
bubula is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 20.02.2017., 17:13   #290
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Opet, zašto je toliko bitno mišljenje o nečemu što je završilo prije 72 godine ?
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
Sve ok, no priča o stotinjak godina starim stvarima nekako zvuči nekrofilično
Evo, kad nitko neće, da se ja ubacim s konkretnim primjerom

Nekima je možda bitno, kao na primjer meni, zato što mu je pola obitelji stradalo u partizanima ili su poslani u logore zbog pomaganja državno-nepoćudnim elementima. Jer im je baka koja je završila u logoru imala muža koji je poginuo u partizanima, sestru koja je ranjena u borbi i drugu sestru koju je sa 17 godinica strijeljao ustaški režim.

I jer je baka koja je malo u praizvedbi posjetila naše logore tada imala jednogodišnju kćer i opet nije smatrala da je sve to što se događa oko nje samo politika koja je se ne tiče, ak je njezinom dupetu u svakodnevnom životu dobro.

A sad idem reći baki da je pomalo nekrofilična iako je još živa
Ugasile bi mi se raznorazne ljubavi i strasti da vidim kako netko na to gleda s "blagim podsmijehom".

Ispričavam se zbog offa, ali možda nije zgorega i to spomenuti na temi.

Rita, iskreno ti preporučujem da se ne udaješ. I bez trudnoće i stresa, premalo je to vremena za takav korak. Ako tvoj partner to shvati crno-bijelo i odluči da je to razlog za prekid, mislim da je to samo još jedna indicija da niste jedno za drugo.
helena375 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 20.02.2017., 18:56   #291
Quote:
rita88 kaže: Pogledaj post
voli naglašavati svoje političke stavove, pritom ne krije koga simpatizira. S obzirom da je školovan i ima širok krug prijatelja, čovjek ne očekuje takve stavove, način i diskurs.
Kaj to znaci da je skolovan? Jel neku visoku skolu zavrsio?
Sve kaj pises kao da hasanbegovica ili rojsa opisujes a znamo da i oni imaju visoke skole zavrsene i jednako mrze pedere i srbe ko ovaj tvoj krkan.
Ne kuzim kak se netko uopce uspije spetljat s takvim likom al dobro.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 20.02.2017., 19:52   #292
Cijenjeni forumaši/ce, tema je zanimljiva i ima jako dobrih, pametnih promišljanja, razmišljanja. S obzirom na tematiku, odnosno, problematiku odnosa autorice i njenog zaručnika, lako se skreće u teme koje nisu potrebne i koje su potencijalno vrlo eksplozivne. Molim vas da budete posebno oprezni pri etiketiranju nekoga/nečega, tim više što ovo nije mjesto na kojem ćemo pustiti raspravu u pravcu pojašnjavanja što neka ideologija/politička opcija/nešto treće znači i predstavlja ili je to predstavljala. Koliko god bile intrigantne, to ipak nisu teme za ovaj pdf.

Nije problem ako kažete da vi bi ili ne bi nešto tolerirali, no suzdržite se daljnjih seciranja te problematike, jer se onda fokus teme prebacuje na nešto drugo.
A fokus bi trebao ostati na trudnici koja je u popriličnim dilemama. Ako možete, savjetujte je, ali se isto suzdržite napadanja - i ona sigurno zna da je sve išlo prebrzo, prenaglo, a da nije o svemu dobro razmislila. Ne trebamo zato po njoj drvljem i kamenjem. Uostalom, riskirate ječmenac. :P
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 20:10   #293
Ja sam ograničeni desničar pa mi je u domeni znanstvene fantastike kako je ona tako prepametna, liberalna i napredna mogla ostat u drugom stanju s tipom o kojem nema jebenog pojma. Kužim da se to može dogodit njemu ili meni kao osobama desne provenijencije i ognjištarima s tendencijom gubitka zubnog aparata uslijed prevelike konzumacije janjetine i odojka, ali ona ... ccc, sjedi 1! Zbilja nam je potreban spolni odgoj ali s "humanim licem" koji će osim o nabijanju kondoma na bananu i propagande abortusa znati reći koju i o međuljudskim odnosima, poštovanju i osjećajima nešto dubljim od onih koje proživljavamo u jeku "la petite mort", a koji se grade kroz upoznavanje dvoje ljudi komplementarnih ili bar fleksibilnih pogleda na svijet i zajedničku budućnost, za što je potrebno vrijeme ili bar dobra komunikacija. S tim budi rečeno mislim da ima previsoko mišljenje i o sebi i o svom društvu, a to je dokazala u praksi.
__________________
~ Možete gaziti cvijeće, ali ne možete zaustaviti hrvatsko proljeće. ~
luca toni is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 21:03   #294
Toliko rasprave o politici
Malo onih koji su obratili razlog zasto ide u brak-radi trudnoce..
Da nema trudnoce,ne bi ni bilo govora o braku..
Znaci udaje se jer smatra da mora,jer he trudna(sta ce okolina reći??najcesce se to potegne)..
Sto vise citam,ta prica da smetaju politicki stavovi,nekako mi ne mirisi
Djeluje mi vise ko da trazi i skroz banalne razloge zasto se ne udati..
Sutra to moze biti jer ne pomaze u kuci,ne iznosi smece i stotine sitnica..
Autorice,zbog tolike nesigurnosti i strepnje pred brakom,zbog tog nekog mozda glasa koji vristi u tebi,ja bih na tvom mjestu o tome vise razmisljala-zelim li zbilja udati se? Cega me konkretno strah s njim?
A ne ovo, neslaganje stavova..
U braku ili bez njega ako ostanete skupa,izletit ce stotine jos stvari u kojima mozda necete htheti,/misliti jednako,izbijat ce vase razlike..
Nesto cete moci usuglasiti,a nesto i ne..svuda je to tako..

Poslano sa mog Lenovo A1000 koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 08:51   #295
Quote:
luca toni kaže: Pogledaj post
Ja sam ograničeni desničar pa mi je u domeni znanstvene fantastike kako je ona tako prepametna, liberalna i napredna mogla ostat u drugom stanju s tipom o kojem nema jebenog pojma.
Otkrovenje:
On, kao desničar vulgaris, dobro jebe.

Ne možeš to s glavom u lgbt-u, feminizmu, veganstvu, kulturnom marksizmu i ostalim bitnim pitanjima današnje ljevičarske misli.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 09:42   #296
Quote:
rita88 kaže: Pogledaj post
30 i 36.
kao i mnogi ovdje, mislila sam da ste mlađi s obzirom na površnost u pristupu problemu
mogu ti samo ponoviti što sam već i rekla, svjetonazorsko etiketiranje nema veze s vašim stvarnim problemom - problem je da vi nemate (izgleda) nikakve osnove za zajedništvo osim trudnoće koja se dogodila
trudnoća se dogodila kao što se dogodio i on; bez dubljeg promišljanja o vlastitim izborima, bez samostalnog preuzimanja odgovornosti za posljedice vlastitih izbora
okani se prizemnih brljezganja o lijevima i desnima jer sve što nam i jedni, i drugi nude su isprazne parole za dokoličare koji, također, nisu skloni preuzeti odgovornost za sebe
ti imaš konkretan problem - partnera kojeg ne voliš i dijete kojem treba osigurati odrastanje bez drama uzrokovanim roditeljskim kukavičlukom
kukavičluk je upustiti se u brak pod pritiskom okoline, odnosno izbjegavanjem neminovnog konflikta
naravno, možeš izbjeći taj konflikt i udati se ali ne možeš mu pobjeći; vraćat će se u raznim obličjima i bivati sve veći...
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 10:22   #297
Quote:
luca toni kaže: Pogledaj post
Ja sam ograničeni desničar pa mi je u domeni znanstvene fantastike kako je ona tako prepametna, liberalna i napredna mogla ostat u drugom stanju s tipom o kojem nema jebenog pojma. Kužim da se to može dogodit njemu ili meni kao osobama desne provenijencije i ognjištarima s tendencijom gubitka zubnog aparata uslijed prevelike konzumacije janjetine i odojka, ali ona ... ccc, sjedi 1! Zbilja nam je potreban spolni odgoj ali s "humanim licem" koji će osim o nabijanju kondoma na bananu i propagande abortusa znati reći koju i o međuljudskim odnosima, poštovanju i osjećajima nešto dubljim od onih koje proživljavamo u jeku "la petite mort", a koji se grade kroz upoznavanje dvoje ljudi komplementarnih ili bar fleksibilnih pogleda na svijet i zajedničku budućnost, za što je potrebno vrijeme ili bar dobra komunikacija. S tim budi rečeno mislim da ima previsoko mišljenje i o sebi i o svom društvu, a to je dokazala u praksi.
Desničar koji nije cijepljen od autoironije i humora na svoj račun. Rijedak kao velebitska degenija, ali postoji.
dimlight is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 10:29   #298
Jao koja tema! Pa kako sam ovo propustil! Prezabavno! Rat i mir 2!Sretno majci i bu sve čist fajn!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 10:36   #299
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
ti imaš konkretan problem - partnera kojeg ne voliš i dijete kojem treba osigurati odrastanje bez drama uzrokovanim roditeljskim kukavičlukom
kukavičluk je upustiti se u brak pod pritiskom okoline, odnosno izbjegavanjem neminovnog konflikta
naravno, možeš izbjeći taj konflikt i udati se ali ne možeš mu pobjeći; vraćat će se u raznim obličjima i bivati sve veći...
Točno to - jer se postavljanjem teme na ovaj način već u startu skroz krivo postavio i sam problem, odnosno tema skrenula na pitanja koja uopće nisu bitna. Reći da ga voli, ali da ne zna želi li odgajati dijete s njim je samo po sebi besmisleno.
Kao prvo, teško mi je povjerovati da ozbiljni odrasli ljudi, mogu izvaliti da vole nekoga iako ih muče njegovi pogledi na svijet, ne mogu zamisliti obitelj i život s tom osobom, boje se razgovarati s tom osobom iako ne znaju čega se boje, i pristali su na brak i zajednički život bez da su ikad u svojoj vezi ozbiljno razgovarali i raspravljali o nečemu. Odnosno, jedini pokušaj toga je prekinut čim je jedna strana rekla nešto s čime se druga ne slaže. Color me confused, ali ja ne vidim kako to može biti ljubav.

A drugi problem koji se nameće je pitanje odgoja djeteta, kao da je to u ovoj situaciju opće upitno, jer jedina varijabla koja je realno sklona promjeni je hoće li ona biti u braku ili vezi s tim čovjekom ili ne.
__________________
add a dab of lavender to your milk, leave town with an orange, and pretend you're laughing at it
bubula is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 10:40   #300
@bubula
U startu ti je kriva premisa o odraslosti. Sadašnja generacija 30aša je najizgubljenija generacija u povijesti valjda.
I sama joj pripadam.
Tak da ove godine, 30 i 36, uzmi s velikom rezervom. Otprilike kao da se radi o 20ogodišnjacima 😊
__________________
Ne možeš više ni potpis imati, a da ti ga netko ne ukrade.
mali buco is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:54.