Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li i biste li glasali za MOST?
Glasao sam i opet ću glasati za MOST 101 42.26%
Glasao sam za MOST i požalio sam to 28 11.72%
Nisam glasao za MOST, ali sada ću 36 15.06%
Nisam i neću glasati za MOST 74 30.96%
Glasovatelji: 239. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2017., 16:47   #881
Quote:
Mostaja kaže: Pogledaj post
..
Za sve ostalo, treba imati na umu dvije stvari.

Prvo, MOST nema vecinu u Saboru i ni teoretski nije u mogucnosti izglasavati sto mu se prohtje. I drugo, tek samo na pocetku mandata. Ima jos mnogo vremena da se razna obecanja ispune.
To stoji.
Mogu (i trebaju) barem dio formulirati i potom predlagati.
No, ne mogu samostalno izglasati, i tek je početak mandata, to stoji.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 20.02.2017., 16:52   #882
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
To stoji.
Mogu (i trebaju) barem dio formulirati i potom predlagati.
No, ne mogu samostalno izglasati, i tek je početak mandata, to stoji.
-Stipe
Da, tu svakako imas pravo.

Ja se zapravo slazem da MOST treba biti konkretniji u Saboru, vise prijedloga zakona sastavljati i upucivati u proceduru.

Mozda je problem u tome sto je pomalo nezgodno da dva partnera u vlasti salju odvojene prijedloge zakona pa da im u Saboru ne prodju, i da se time izaziva politicka kriza koja nam ne treba, ali MOST tu mora naci neko rjesenje, a izbjegavati izgovore.
Mostaja is offline  
Old 20.02.2017., 17:01   #883
Quote:
Mostaja kaže: Pogledaj post
Mislim da ja bas nigdje nisam kazao da je kum vrhunski strucnjak.

Rekao sam, otprilike, da se inzinjer gradjevin koji vodi vodnokomunalne projekte vrijedne desetke milijuna kuna ne moze smatrati bas nekim neskolovanim bilmezom.

Nesto u tom stilu. Ali cisto sumnjam da sam tvrdio kako je on vrhunski strucnjak.
Tip ne zna kako se pravilno koristi termin niti koji je naziv projekta...

Jeben stručnjak...

Nego,kada ćemo o mailovima čuti?
McAucliffe is offline  
Old 20.02.2017., 17:30   #884
Quote:
Mostaja kaže: Pogledaj post


Opet ti u krugu...

Hajde da sad preskocimo jos nekoliko ponovljenih postova, ja cu ukratko prikazati kako bi dalje tekla rasprava...

Na ovaj tvoj upis ja bih tebi postavio pitanje - a ne temelju cega je dokazano da neke osobe nisu clanovi domacinstva?

Ti bi meni odgovorio - na temelju uvjerenja nadlezne PU koje je Povjerenstvo analiziralo

Onda bih ja tebe pitao - a tko je Povjerenstvu dostavio ta policijska uvjerenja na temelju kojih je "isplivalo" kako su kao clanovi domacinstva prijavljeni neki koji to nisu?

Pa bi ti onda kazao - Povjerenstvo je to dobilo od APNa

Onda bih ja pitao - A otkud APNu ta uvjerenja nadlezne PU?

A ti bi onda morao skruseno priznati - Pa od Boze Petrova, posto su takva uvjerenja nadlezne PU svom zahtjevu obavezni priloziti svi trazitelji kredita

I onda bih ja po opet poantirao i ponovio kako je to najbolji dokaz da Petrov nista nije muljao jer kada covjek zahtjevu prilaze uvjerenja koja posve odgovaraju stvarnom stanju stvari onda je kristalno jasno da tu nema nikakve namjere da se ikoga obmane ili prevari.
Cakano...

Evo samo mala mozgalica za tebe i Lažu...

Ako ne misliš muljati i ako znaš da svi za koje tražiš lovu moraju biti prijavljeni na istoj adresi zašto si prijavio one koje nisu?

Još je stupidniji spin koji je Lažo prodavao kao i odustajanje dijela "članova" kućanstva...

Ako je cijela priča bila točna i istinita od početka,tj. nedužna pogrješka,onda istu ispraviš što prije...ili barem probaš...

Jer ipak,radi se o rješavanju stambenog pitanja...nije to mala stvar u današnje vrijeme...

Ali gle,oni odmah odustaju...po principu APP...

Kao da su odustali od natječaja za par sadnica ili tuka...
McAucliffe is offline  
Old 20.02.2017., 18:33   #885
Quote:
Mostaja kaže: Pogledaj post
Pa upravo Kovacic radi odlican posao.

Nakon sto su veliki Milanovicevi strucnjaci u EK poslali diletantski napravljen Akcijski plan reforme javne uprave pa nam ga ovi vratili na doradu - zbog cega RH trpi i financijsku stetu jer ne mozemo povuci europski novac za tu svrhu - Kovacic je slozio plan za koji nas najveci strucnjak Ivan Kopric kaze da je kvalitetan dokument.
Zašto onda taj stručnjak nije ministar ili makar ministrov najbliži suradnik, nego je to klinac sa 19 dana radnog staža?
komutator is online now  
Old 20.02.2017., 18:44   #886
Quote:
Mostaja kaže: Pogledaj post
Po cijem nalogu ili zahtjevu je to nesto "nadlezna PU ustvrdila"?

Ili bolje receno, na koji nacin su se ta uvjerenja PU nasla u predmetnoj dokumentaciji koju je Povjerenstvo razmatralo?

Je li ta uvjerenja nadlezne PU dokumentaciji prilozio sam Petrov ili je netko drugi do tih policijskih podataka dosao mimo Petrova?

Jer vasa bi prica imala smisla ako je Petrov negdje lagao o necijem prebivalistu a onda je, recimo, APN ili Povjernstvo zatrazilo ocitovanje od nadlezne PU iz kojih se onda moglo vidjeti kako je Petrov nesto lagao.

Ali ako je ta uvjerenja PU takva kakva jesu prilozio sam Petrov onda je svaka prica o tome kako je on nesto lagao totalno suluda.

Jer to bi znacilo da je Petrov radio sam protiv sebe. Jer je htio lagati o necijem prebivalistu a istovremeno je sam prilagao sluzbene dokumente o stvarnim prebivilastima.
Iz cijele te priče sa muljanjem oko kredita jedino se može zaključiti da Božo ne samo da je lažljiv nego i poprilično glup i šlampav.

Uz to, postao je i bahat jer mu je sva ova moć koju iima udarila u glavu.
komutator is online now  
Old 20.02.2017., 19:56   #887
Primjetite kako dotični drvi o Bukmiru i brani ga bez ijednog argumenta...

Kad mu se da argument oko mailova, tišina...i to izbjegavanje već traje kroz 10-tak postova...

Na stranu onaj jadan pokušaj spina kada se djelatnike HV nazvalo uhljebima da se obrani podškolovanog kuma...
McAucliffe is offline  
Old 20.02.2017., 20:07   #888
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Primjetite kako dotični drvi o Bukmiru i brani ga bez ijednog argumenta...

Kad mu se da argument oko mailova, tišina...i to izbjegavanje već traje kroz 10-tak postova...

Na stranu onaj jadan pokušaj spina kada se djelatnike HV nazvalo uhljebima da se obrani podškolovanog kuma...
Treba isto tak primjetit kako su i tebi nesto slabi argumenti glede doticnog Bukmira

Jer napisano tipa; neskolovan, amater... bez konkretnih linkova naginje gore napisanom
skvoter is offline  
Old 20.02.2017., 21:38   #889
Quote:
Mostaja kaže: Pogledaj post


Ti znas da je Petrov lagao o tome tko ce sve u buducnosti zivjeti u kuci a kuca jos nije ni izgradjena a kamoli da znamo tko zivi u njoj?

Ako nisi primijetio uvjerenje PU DN odnosi se na prebivaliste odredjenih osoba u proslosti i sadasnjosti, a ne u buducnosti.
pa bar za početak bi u kući trebali živjeti oni koji su navedeni i oni na čije se ime uzima kredit - obzirom su navedeni da se tako rrješava njihovo stambeno pitanje - po uvjetima koji povoljniji nego većini građana
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Old 20.02.2017., 21:54   #890
Quote:
Mostaja kaže: Pogledaj post
Da, zbilja cudna navika. Da trazim argumente i potvrde za vase tvrdnje koje tako olako i proizvoljno fabricirate pa se cesto ispostavi kako nikakvih dokaza i argumenata naprosto - nemate.
Pa je, čudno je.. čudno je kad braniš sektaša, u ovom slučaju Božinog šogora i kroz nekoliko stranica nam objašnjavaš kako je on stručan čovjek za NO, a onda od mene tražiš dokaz da je završio Prometni faks.
Što samo pokazuje da lupetaš bezveze - ako niti to ne znaš.

Quote:
Recimo, kao onda kada si ti ovdje lagala da je MOST obecao tisuce otkaza u javnoj upravi. A kada ti je postavljeno pitanje da postavis neki link ili ikakav izvor u kojem MOST najavljuje ili obecava tisuce otkaza - nastade muk i tisina, dokaza i argumenata ni za lijek.
Teško. Bit će prije da si ti nestao, a do sljedećeg vikenda kad je krenula tjedna seoba u ruralne krajeve, već se to negdje izgubilo u postovima.
Ali nije problem.. evo, samo za tebe još jednom, jedan od članaka:

" Također traže smanjenje upravnog aparata pa bi, predlažu, upravne, administrativne i financijske poslove za male općine obavljale službe središnjega grada, uz određenu naknadu.
Predlažu i teritorijalnu reformu lokalne i županijske samouprave, odnosno smanjenje broja općina...."


ovo je samo pasus, a cijeli članak je u revijalnom tonu.
Doduše, malo ih jebe tajming
Kroz temeljne programske odrednice za reformu javne uprave 2016. – 2019. godine

http://www.vecernji.hr/izbori2015/mo...uprave-1038625

Quote:
Za HDZ ne treba trositi rijeci, ista je to ekipa kao i vi.
Tako si u sekti pričaju priče? Moram ti reći da se ne sjećam da je SDP-ovog premijera hvatalo pol europske policije, a kamoli da je završio sa 2 pravomoćne presude za lopovluk, a bogami niti da je SDP-e završio sa nepravomoćnom presudom koju ih se osuđuje za organizirani kriminal.
To su ti oni s kojim je sekta 2 puta slagala vlast i čije su sada kujice na kratkom povodcu

Quote:
Mostaja kaže: Pogledaj post
Mislim da je vrlo snazna poruka koju je MOST poslao ovom inicijativom.
Koju? Da je Božo napokon uspio naučiti naziv zakona koji bi mijenjao, pa više neće raditi javnu budalu od sebe.. bar po pitanju toga?

Quote:
Mostaja kaže: Pogledaj post
Inace, sto se tice MOSTa, cini mi se da je MOST prva stranka u kojoj clanstvo bira - i to bez salabahtera
Kojeg šalabahtera? Pa nema vas ni za poštenu kino-dvoranu

Quote:
DAMIRSAMOBOR kaže: Pogledaj post
Tko je i koju funkciju obavlja gospodin Bukmir. Svima drugima je napisano tko su i što su.
Je l ti Grmoja lijepo objasnio - on je "stručnjak" po političkoj direktivi

Quote:
Mostaja kaže: Pogledaj post
Pa upravo Kovacic radi odlican posao.

Nakon sto su veliki Milanovicevi strucnjaci...
...on je to odlučio dati u ruke Most-ovom "stručnjaku" sa 19 dana radnog staža

Quote:
Mostaja kaže: Pogledaj post
Je li Maro Kristic igdje decidirano izjavio da ce glasati protiv Barisica?
Naravno da je. Eno pitaj suborca @skvotera, on se i kladio samnom da će sektaš ostati dosljedan... nakon toga je izjavio da se više samnom ni u šibice neće kladiti kad je sekta u pitanju, jer svaki put kad vam povjeruje i stane iza vas okladom - ostane posran.
To mu, naime, nije bila prva oklada

Quote:
Mostaja kaže: Pogledaj post
Kako ga je Povjerenstvo uhvatilo s necim kada je to dokumentacija koja je sastavni dio cijelog postupka?
Joj daj više prestani mlatiti gluposti...
Kojeg to postupka? Ajde mi reci koji je to "postupak" bio u pitanju, molim te?
Petrov je Povjerenstvu poslao samo upit da li on, kao državni dužnosnik, smije koristiti taj kredit. Točka.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Old 20.02.2017., 22:07   #891
Quote:
skvoter kaže: Pogledaj post
Treba isto tak primjetit kako su i tebi nesto slabi argumenti glede doticnog Bukmira

Jer napisano tipa; neskolovan, amater... bez konkretnih linkova naginje gore napisanom
Tip ima VŠS...za mjesto u HV htjeli su mjenjati ne pravilnik već cijeli statut...

Amater je jer ne zna ni pravilan tručni termin projekta koji kakti vodi...

Cakano je gledati vaše pokušaje i spinove...
McAucliffe is offline  
Old 20.02.2017., 22:08   #892
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
...pa recimo preraspodjela stručnjaka sa desetak dana staža kod Kovačića,
19... mućki provokatoru

Quote:
Mostaja kaže: Pogledaj post
Ja se zapravo slazem da MOST treba biti konkretniji u Saboru, vise prijedloga zakona sastavljati i upucivati u proceduru.
Pa vidli smo kako je to nedugo prošlo, kad je Most samo jasno artikulirao da bi on nešto... gazda Plenki je rekao a-a

Quote:
skvoter kaže: Pogledaj post
Treba isto tak primjetit kako su i tebi nesto slabi argumenti glede doticnog Bukmira

Jer napisano tipa; neskolovan, amater... bez konkretnih linkova naginje gore napisanom
Pa metnuo ti je čovjek link i kompletan popis koju stranicu prije - svi posloženi, imenom, prezimenom, titulom i funckijom, ali ovog Božinog kuma nigde ni za lijek.

A sad da je baš nešto školovan, pogotovo za pozicije prema kojima puca.. e pa nije.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Old 21.02.2017., 00:01   #893
Glede voditelja projekta, skrenuo bih poštovanim forumašima pažnju da je funkcija voditelja projekta u našem zakonodavstvu relativna novost.

Defacto, obveza investitora da imenuje voditelja projekta seže u srpanj 2015. kada je stupio na snagu Zakon o poslovima i djelatnostima prostornog uređenja i gradnje (NN 78/2015), a kvalifikacije potrebne za voditelja projekta definirane su kao:

Voditelj projekta

Članak 37.

(1) Voditelj projekta može biti fizička osoba koja: ima najmanje osam godina radnog iskustva na odgovarajućim poslovima s obrazovanjem iz područja arhitekture, građevinarstva, elektrotehnike ili strojarstva, koja je završila preddiplomski i diplomski sveučilišni studij ili integrirani preddiplomski i diplomski sveučilišni studij kojim se stječe akademski naziv magistar, magistar inženjer ili koja je uspješno završila odgovarajući specijalistički diplomski stručni studij iz navedenih područja kojim se stječe stručni naziv stručni specijalist inženjer ako je tijekom cijelog svog studija stekla najmanje 300 ECTS bodova, odnosno koja je na drugi način propisan posebnim propisom stekla odgovarajući stupanj obrazovanja i koja ima potrebna znanja iz područja upravljanja projektima.

(2) Voditelj projekta ima potrebna znanja iz područja upravljanja projektima ako ima:
– međunarodno priznatu ovjeru sposobnosti za upravljanje projektom ili
– obrazovanje iz područja arhitekture, građevinarstva, elektrotehnike ili strojarstva s obrazovnim programom koji uključuje najmanje 30 ECTS bodova iz područja relevantnih za upravljanje projektima gradnje.

A imamo i par crtica i naputaka iz nadležnog nam ministarstva:

http://www.mgipu.hr/default.aspx?id=8415

Pa eto da bude jasnija ta funkcija o kojoj se toliko govori.
Ian_C is online now  
Old 21.02.2017., 07:34   #894
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Tip ima VŠS...za mjesto u HV htjeli su mjenjati ne pravilnik već cijeli statut...

Amater je jer ne zna ni pravilan tručni termin projekta koji kakti vodi...

Cakano je gledati vaše pokušaje i spinove...
Od kad je VšS primjer neškolovanog kadra jer to kaj su oni htjeli mijenjat statut je sasvim neka druga priča

Ti nemaš pogrešku u poslovnom životu? Kako tu pogrešku okvalificirati? Amater? Usprkos možda vrhunskom vođenju kompanije s tvoje strane
skvoter is offline  
Old 21.02.2017., 08:17   #895
Quote:
skvoter kaže: Pogledaj post
Od kad je VšS primjer neškolovanog kadra jer to kaj su oni htjeli mijenjat statut je sasvim neka druga priča

Ti nemaš pogrešku u poslovnom životu? Kako tu pogrešku okvalificirati? Amater? Usprkos možda vrhunskom vođenju kompanije s tvoje strane
Neskolovanog u svjetlu afere...kako volim padobrance na temi...

Da je dovoljno skolovan nebi bilo potrebe mjenjati statut...

Plus,samo u RH moze tip iz propale male firme,koja veze nema s vodnim okolisem uletjeti kso sef lokalnih voda...

Kompetencija,strucnost i iskustvo...
McAucliffe is offline  
Old 21.02.2017., 08:35   #896
Quote:
Ian_C kaže: Pogledaj post
Glede voditelja projekta, skrenuo bih poštovanim forumašima pažnju da je funkcija voditelja projekta u našem zakonodavstvu relativna novost.
Ovo se odnosi na projekte infrastrukture vrjednije od 10, odnosno izgradnje vrjednije od 50 milijuna kuna, koji moraju imati imenovanog voditelja s kompetencijama koje si naveo.

Općenito, "voditelj projekta" je svatko tko - vodi neki projekt (ne samo građevinski).
Lord Byron is offline  
Old 21.02.2017., 09:17   #897
....

O kakvom to projektu pričamo? To što se zove "projektom" je priprema dokumentacija za natječaj na kojem bi se ugovorila usluga pripreme prave dokumentacije s kojom bi se moglo aplicirati kod EU za novac za pravi projekt.

I definitivno se kod Bukmira ne radi o neškolovanom čovjeku. Viša građevinska je sasvim solidna škola za nekog tko nije uspio završiti građevinski fakultet. Građevinski fakultet je poprilično težak, ne mogu to svi završiti.

Bukmir je samo NEDOVOLJNO školovan za funkciju koju su mu njegovi kumovi htjeli udijeliti. A oni su zato htjeli promijeniti uvjete radnog mjesta.

Recimo, ako bi htjeli uguziti kuma koji je liječnik opće prakse na mjesto predstojnika klinike za kirurgiju za koje je uvjet specijalist za kirurgiju sa 5 godina iskustva u kirurškoj sali. Pa onda kad uočite da kum niti je specijalist za kirurgiju niti ima potrebno iskustvo, na brzinu promijenite uvjete radnog mjesta tako da se može zaposliti kuma na puno veću plaću.

Pacijenti su ionako uspavani, kao da oni znaju operira li njih specijalist ili liječnik opće prakse koji je do tada od operacija samo probijao plikove od tijesnih cipela.
komutator is online now  
Old 21.02.2017., 09:25   #898
Ponavljam,moj komentar o podskolovanom/neskolovanom kadru je isao u svjetlu funkcije u HV gdje se zbog njegovih nedovoljnih kompetencija morao mjenjati statut tvrtke...

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
McAucliffe is offline  
Old 21.02.2017., 10:08   #899
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ovo se odnosi na projekte infrastrukture vrjednije od 10, odnosno izgradnje vrjednije od 50 milijuna kuna, koji moraju imati imenovanog voditelja s kompetencijama koje si naveo.

Općenito, "voditelj projekta" je svatko tko - vodi neki projekt (ne samo građevinski).
Pa oni stalno govore da je voditelj nečega što je vrijedno koliko ono, 300 milijuna nečega Ako me sjećanje ne vara
ecobarbarus is offline  
Old 21.02.2017., 10:15   #900
Evo, našao, kaže Grmoja slijedeće:


Grmoja napominje da se Most prilikom odabira kadrova vodi isključivo stručnošću kandidata. – Ja sam vam rekao da sam se za Bukmira zalagao ne zato što je Petrovov kum, nego jer sam se uvjerio u rezultate njegova rada. 30 milijuna kuna povukao je iz EU fondova, a sada vodi projekt vrijedan 300 milijuna kuna. Ja sam preuzeo odgovornost, ja sam ga gurao.


http://www.vecernji.hr/hrvatska/grmo...-posao-1131032
ecobarbarus is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:52.