Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2017., 12:58   #7961
Stigao raspored!

http://maia.ffzg.hr/raspored_PREDD1/raspored_index.htm

http://maia.ffzg.hr/raspored_DIPLOM1/raspored_index.htm
aegon6targaryen is offline  
Old 18.02.2017., 13:04   #7962
Quote:
RoxyLady kaže: Pogledaj post
Gledam si odabrati izborne kolegije na razini faksa, na theti u fakultetskoj ponudi nalazim nekoliko npr kolegija s filozofije ali kad odem na stranice odsjeka filozofije, ti kolegiji nisu označeni kao izborni predmeti za ne-filozofe. Jesu li onda doista svi predmeti nabrojani u toj fakultetskoj ponudi za izborne otvoreni za sve studente?
Svi izborni kolegiji, kao i seminari, mogu se upisati bez obzira na studijsku grupu. Filozofija je isključiva kaj se tiče obaveznih predmeta, ali ne i izbornih.
VulgarEloquent is offline  
Old 18.02.2017., 15:46   #7963
na prvoj sam godini anglistike i francuskog, nisam polozila francusku knjizevnost (pip) i iako planiram izaci na ljetnom roku, i dalje postoji sansa da necu proci tako da bih htjela upisati neki izborni kolegij. ima li netko nekakav prijedlog ili barem da zna sto da ne upisujem? zanima me mozda na sociologiji kolegij terorizam i drustvo, ima netko tko je to slusao?
porcelina is offline  
Old 18.02.2017., 20:34   #7964
Jel zna itko išta o kojem od sljedećih kolegija što se tiče zanimljivosti, zahtjevnosti..:

Tehnologija i održivi razvoj (Faber)
Zagreb u srednjem vijeku (Nikolić Jakus)
Teorija književnosti: Uvod u naratologiju (Grdešić)

Hvala unaprijed.
RoboWarrior is offline  
Old 18.02.2017., 20:45   #7965
Quote:
RoboWarrior kaže: Pogledaj post
Tehnologija i održivi razvoj (Faber)
Težina i zanimljivost su vrlo proporcionalne. Hint: nije teško
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Old 18.02.2017., 21:53   #7966
Ej ljudi molim za pomoć.
Dakle, kako ide ona shema ako neki izborni kolegij padnem sva 3 roka, kako ide to plaćanje
za upis u slj. god. i jel onda u slj. god. moram opet to polagat il?
Pls help, upilah se jako.
monkawonka is offline  
Old 18.02.2017., 22:03   #7967
Quote:
RoboWarrior kaže: Pogledaj post
Jel zna itko išta o kojem od sljedećih kolegija što se tiče zanimljivosti, zahtjevnosti..:


Zagreb u srednjem vijeku (Nikolić Jakus)


Hvala unaprijed.
odličan kolegij, odlična profesorica, terenska nastava na zelingradu, susedgradu, medvedgradu, u zagrebačkoj katedrali i povijesnom muzeju ( sve plaćeno od strane odsjeka ), ispit na zaokruživanje i nadopunjavanje ( uglavnom gradivo sa terenske nastave i nešto malo iz knjige " povijest grada zagreba, knjiga 1", izdavač novi liber ), treba napisati seminar i održati izlaganje na neku od tema koje će ti ona ponuditi ( templari u zg, vještice u zg, pavlini u zg, susedgrad, medvedgrad, svetci zaštitnici zagreba etc. ). do sada se kolegij održao samo jednom, mislim da je bila 2014. kada sam ja to slušala, bilo je extra ugodno i toplo bih ti preporučila
Sharpey Shuffle is offline  
Old 18.02.2017., 23:49   #7968
Quote:
RoboWarrior kaže: Pogledaj post

Teorija književnosti: Uvod u naratologiju (Grdešić)
Slušao sam to prošle godine, nije nešto pretjerano zahtjevno, čak je bilo i okej (iako sam mrzio komparativnu xD). Maša je super predavač i užaaaasno je draga prošle godine je trebalo održat neko izlaganje i tko je održao to izlaganje bio je oslobođen usmenog ispita i samo je morao napraviti naratološku analizu (ne bih znao kako to izgleda jer sam pobjegao s komparativne). I na kraju semestra je neki kolokvij, za koji nam je dala popis pojmova i više-manje se kolokvij sastojao od tih stvari. I da, na taj kolegij je bila velika navala i komparatisti imaju prednost pa ak nisi komparatist, probaj naći neš drugo ili poslat Maši mail (ako si zainteresiran/a) pa te možda i uzme
aegon6targaryen is offline  
Old 19.02.2017., 10:18   #7969
sada ste me totalno zainteresirali za ovaj kolegij Zagreb u srednjem vijeku pa imam neka pitanja
smijem li ja sa arheologije uzeti taj kolegij kao izborni?
na thetaects mi piše da za ovaj semestar moram odabrati izborni kolegij s najmanje 3 ectsa, no ja temeljem prvog semestra za sveukupnih 60 bodova na kraju trebam 1 ects i to dobijem ako odaberem odlazak u muzej ili stručni izlet pa me zanima moram li onda odabrati nešto od 3+
i, ako već moram, smijem li ovaj gore spomenuti kolegij?
hvala
edit: jel uopće bitno koja sam godina ili?
__________________
I'm going slightly mad

Zadnje uređivanje axlica : 19.02.2017. at 10:29.
axlica is offline  
Old 19.02.2017., 14:23   #7970
Querencia, Sharpey Shuffle, aegon6targaryen... Hvala vam puno!
RoboWarrior is offline  
Old 19.02.2017., 15:57   #7971
Quote:
axlica kaže: Pogledaj post
sada ste me totalno zainteresirali za ovaj kolegij Zagreb u srednjem vijeku pa imam neka pitanja
smijem li ja sa arheologije uzeti taj kolegij kao izborni?
na thetaects mi piše da za ovaj semestar moram odabrati izborni kolegij s najmanje 3 ectsa, no ja temeljem prvog semestra za sveukupnih 60 bodova na kraju trebam 1 ects i to dobijem ako odaberem odlazak u muzej ili stručni izlet pa me zanima moram li onda odabrati nešto od 3+
i, ako već moram, smijem li ovaj gore spomenuti kolegij?
hvala
edit: jel uopće bitno koja sam godina ili?
možeš bez problema upisati, nebitno je sa kojeg si odsjeka, nije bitno ni koja si godina, možeš i sa diplomskog doći slušati uz njeno dopuštenje . . . vjerojatno će te studomat natjerati upisati neki izborni kako bi ti se popunila bodovna kvota za ljetni semestar, što onda možeš izbrisati u referadi . . . al ono, zagreb u srv je više gain nego pain tako da se ne radi o nekom dramatičnom i prisilnom skupljanju ectsa
Sharpey Shuffle is offline  
Old 19.02.2017., 18:44   #7972
Češki jezik (za nebohemiste), Bečka škola povijesti umjetnosti i hrvatski spomenici?

Bok
Ima li nekog tko je slušao kolegije Češki jezik (za nebohemiste) ili Bečka škola povijesti umjetnosti i hrvatski spomenici?
Zanima me par stvari.
thelarch is offline  
Old 19.02.2017., 18:58   #7973
Quote:
thelarch kaže: Pogledaj post
Bok
Ima li nekog tko je slušao kolegije Češki jezik (za nebohemiste) ili Bečka škola povijesti umjetnosti i hrvatski spomenici?
Zanima me par stvari.
Jesam. Kod Novosada, ako je bitno
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Old 20.02.2017., 13:09   #7974
Quote:
Sharpey Shuffle kaže: Pogledaj post
možeš bez problema upisati, nebitno je sa kojeg si odsjeka, nije bitno ni koja si godina, možeš i sa diplomskog doći slušati uz njeno dopuštenje . . . vjerojatno će te studomat natjerati upisati neki izborni kako bi ti se popunila bodovna kvota za ljetni semestar, što onda možeš izbrisati u referadi . . . al ono, zagreb u srv je više gain nego pain tako da se ne radi o nekom dramatičnom i prisilnom skupljanju ectsa
hvala ti puno
__________________
I'm going slightly mad
axlica is offline  
Old 20.02.2017., 16:28   #7975
Quote:
Querencia kaže: Pogledaj post
Jesam. Kod Novosada, ako je bitno
Ništa pametno ne radite na tome, treba samo održati prezentaciju na neku temu vezanu za Češku, ispit je na zaokruživanje i traže se neke opće informacije o Češkoj, koje se često pojave i na tim studentskim prezentacijama, na kraju kojih on uglavnom i kaže pitanja vezana uz tu prezentaciju koja bi mogla biti u ispitu. Osim toga on na satu pušta neke filmove i pjesmice i tako.
The Great Duck is online now  
Old 20.02.2017., 16:52   #7976
zna li se kada počinju upisi u ljetni semestar ?
Sharpey Shuffle is offline  
Old 20.02.2017., 22:32   #7977
Quote:
Sharpey Shuffle kaže: Pogledaj post
zna li se kada počinju upisi u ljetni semestar ?
U ponedjeljak, kad i nastava. Standardno.
Rakkatakka is offline  
Old 21.02.2017., 12:50   #7978
Vidjela sam da ste na prethodnim stranicama pisali o isplativosti studiranja i kvaliteti pojedinih jezičnih odsjeka - zna li itko što je sa španjolskim?
Ja odustajem od druge studijske grupe i plan mi je upisati španjolski, ako netko zna nešto o njemu, kvaliteti nastave i mogućnosti pronalaska posla kasnije, molila bih da napišete
fgm is offline  
Old 21.02.2017., 13:37   #7979
Quote:
fgm kaže: Pogledaj post
Vidjela sam da ste na prethodnim stranicama pisali o isplativosti studiranja i kvaliteti pojedinih jezičnih odsjeka - zna li itko što je sa španjolskim?
Ja odustajem od druge studijske grupe i plan mi je upisati španjolski, ako netko zna nešto o njemu, kvaliteti nastave i mogućnosti pronalaska posla kasnije, molila bih da napišete
Meni je prijateljica rekla da joj je taj španjolski bio grozan, uglavnom s groznim profesorima i bezveznom ekipom.
A što se posla tiče, nemam sad nekih konkretnih informacija, al ipak je to svjetski jezik, pa ono, valjda se može nešto naći s tim.
The Great Duck is online now  
Old 21.02.2017., 14:34   #7980
Ima li ovdje nekoga s viših godina lingvistike? Konkretno, zanimaju me kolegiji Razvoj i učenje jezika, Semantika razumijevanja, Mentalni leksikon i Prevoditelj i računalo - nelingvist sam, pa me zanima koliko bi bili zahtjevni za nekoga tko prethodno nije bio na kolegijima s lingvistike.

Zadnje uređivanje The Great Duck : 21.02.2017. at 15:19.
The Great Duck is online now  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:58.