Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2017., 10:44   #21
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
meni se nešto slično dogodilo bez kavijara preko jednog vikenda i to bez ikakve F dijagnoze.

No, ne pada mi napamet da stoga drugima prodajem moralku.
I maglu.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 17:30   #22
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Sluh
njuh
estetika
moral i
kavijar...
meni se nešto slično dogodilo bez kavijara preko jednog vikenda i to bez ikakve F dijagnoze.
No, ne pada mi napamet da stoga drugima prodajem moralku.
Eto tipični slučaj osobe bez sluha,
samo tri riječi i ne može složiti rimu.
kako ono reče pjesnik:
"Sign. Bonarotti ,
indove ze la rima
culi rotti kome prima"
Kaviar, crn, crven ili Beluga, je samo za tankoćutne osobe sa finim okusnim osjetilima, ili za bogate skorojeviće.
Medokava is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 14:38   #23
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
I maglu.
Kako ironično.
Nego gdje ti je ono samo jedan jedini prijelazni oblik?
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 14:46   #24
Sve ima vibraciju pa i najtvrdja materija ,nema nadnaravno nego ono za sto se nema razumijevanja ili ti ga nismo u stanju kroz cula percepcirati no zato i jest kontemplacija da se spozna.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 23:22   #25
Quote:
Mantel kaže: Pogledaj post
Nisam htio ovo pisati, niti ne znam kako ovo reći, a niti dal' je to ono što želite čuti, ali napisat ću ... Bolujem od bolesti koja može završiti kobno i neki dan sam imao jako čudan san. Dakle:

Sanjao sam da me operiraju, i stajao sam kraj doktora u sali, i sam kraj sebe i gledao kako me mrcvare. U jednom trenu je cijela sala postala krvava i onda sam prošao brzinom svjetlosti kroz tunel pun krvi i došao u "svjetlost". I tad sam se probudio.

Meni je ovo dovoljno da znam da Bog postoji. Imao sam i prije čudne snove, no ovo je prvi takve vrste.
Je li ti Bog rekao da ćeš ići u raj ili u pakao. Ii da ćeš se ponovno roditi ??
Evo zašto pitam: https://www.forum.hr/showthread.php?t=97881&page=19
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 06:32   #26
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
I moja iskustva se podudaraju s tvojima, ali bez opasnih bolesti ili šokova ili droga ("svjetlosno biće" (uh ta nezaboravna "svjetlost", shvaćam zašto su mistici to nazivali rajem ili Bogom...), razgovor s mrtvima u snu koji je jako živ i gdje oboje znamo tko je mrtav a tko još živ, a neki i nisu znali da su mrtvi pa sam im to priopćio ... itd.)
Zbilja?

Čuj, niean ptsp-ovac se po forumima ne raspravlja na temu Boga.

Zašto? Zato.


(samo si vi pričajte, odvikli... od Boga)
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 10:50   #27
Quote:
Mantel kaže: Pogledaj post
Nisam htio ovo pisati, niti ne znam kako ovo reći, a niti dal' je to ono što želite čuti, ali napisat ću ... Bolujem od bolesti koja može završiti kobno i neki dan sam imao jako čudan san. Dakle:

Sanjao sam da me operiraju, i stajao sam kraj doktora u sali, i sam kraj sebe i gledao kako me mrcvare. U jednom trenu je cijela sala postala krvava i onda sam prošao brzinom svjetlosti kroz tunel pun krvi i došao u "svjetlost". I tad sam se probudio.

Meni je ovo dovoljno da znam da Bog postoji. Imao sam i prije čudne snove, no ovo je prvi takve vrste.
Ja sam jako eksperimentirao sa tantrom, meditacijom i orgazmičnim transom. U tom stanju sam znao biti satima, zbrojeno mjesecima.. i vjeruj mi ako postoji nešto najjebenije i najsavršenije što čovjek može doživjeti onda se to nalazi tamo. Pronašao sam oceane najdubljeg užitka ali boga tamo nisam upoznao.. shvatio sam samo koliko zapravo ljudi sebe malo poznaju i kolike se tajne kriju u nama samima. Ako bog tu nije, ne znam gdje bi mogao biti, u paklu, očaju, ružnom i tužnom sigurno nije (bar nas tako vjera uči), pa sam i prestao vjerovati u boga, jednostavno nema smisla... bog ne postoji, ona je samo ideja u našoj glavi u koju pristajemo najčvršće vjerovati. Tko vjeruje vjerujem da ugodnije živi život i lakše prolazi kroz životne krize, pa je vjerovati dobro i pozitivno rekao bih...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 17:17   #28
radical change kaže:
HTML Code:
Ja sam jako eksperimentirao sa tantrom,  meditacijom i orgazmičnim transom. U tom stanju sam znao biti satima, zbrojeno mjesecima.. i vjeruj mi ako postoji nešto najjebenije i najsavršenije što čovjek može doživjeti onda se to nalazi tamo. Pronašao sam oceane najdubljeg užitka ali boga tamo nisam upoznao.. shvatio sam samo koliko zapravo ljudi sebe malo poznaju i kolike se tajne kriju u nama samima....
HTML Code:
[PHP] Ako bog tu nije, ne znam gdje bi mogao biti, u paklu, očaju, ružnom i tužnom sigurno nije (bar nas tako vjera uči), pa sam i prestao vjerovati u boga, jednostavno nema smisla... bog ne postoji, ona je samo ideja u našoj glavi u koju pristajemo najčvršće vjerovati....[/PHP]
A kakvog si Ti to Boga očekivao, valjda ne onog kojem se većina obraća raznim željama i molbama, misleč da on ima ljudski lik.???
Bog je "oduvijek i zauvijek" isto kao i svemir, barem za nas koji smo to spoznali.
Užitak=raj ; patnja i bol = pakao. Pa sad....
Medokava is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 21:39   #29
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Ja sam jako eksperimentirao sa tantrom, meditacijom i orgazmičnim transom. U tom stanju sam znao biti satima, zbrojeno mjesecima.. i vjeruj mi ako postoji nešto najjebenije i najsavršenije što čovjek može doživjeti onda se to nalazi tamo. Pronašao sam oceane najdubljeg užitka ali boga tamo nisam upoznao.. shvatio sam samo koliko zapravo ljudi sebe malo poznaju i kolike se tajne kriju u nama samima. Ako bog tu nije, ne znam gdje bi mogao biti, u paklu, očaju, ružnom i tužnom sigurno nije (bar nas tako vjera uči), pa sam i prestao vjerovati u boga, jednostavno nema smisla... bog ne postoji, ona je samo ideja u našoj glavi u koju pristajemo najčvršće vjerovati. Tko vjeruje vjerujem da ugodnije živi život i lakše prolazi kroz životne krize, pa je vjerovati dobro i pozitivno rekao bih...
Bog nije gdje je jedan nego gdje su dva.
No taj "bog" nije imenica nego glagol.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 10:28   #30
Quote:
EliEliLama kaže: Pogledaj post
Bog nije gdje je jedan nego gdje su dva.
No taj "bog" nije imenica nego glagol.
Pa se onda čudi, kad narod to tumači kao:
"Dva brata uboga, hebu jedan drugoga"
Vi "pokvareni", da nebi bilo zabune, na Lošinju se hebati kaže umjesto slušati.
Poslušajte malo radio Jadranka Mali Lošinj.
Medokava is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:20.