Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2014., 16:17   #61
ovo i je elektricni svijet
svijet atoma
kako definira energiju , isto kao i frekvenciju
koja nakupina bjezi, a koja se prima stvarno je tesko preodredit jer ljudi kad kazu energija misle na nesto okruglo. e moji ljudi ima to previse parametara koji se moraju stavit na papir, da bi se to samo kao energija definiralo...

a jedno te moram ispravit. kad izgubis energiju- to je gubitak. pa i za tvoje srce he he. transformacija definitvno je, jer kad ces se vratit u isto i oces li se vratit u isto ili nesto drugo. ja bi rekao nesto drugo

kad nogometas polomi nogu ili fighter izgubi mec... drugacija vizija pocinje
MillionMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 15:14   #62
Mislim da svatko u životu dobije ono što je i zaslužio (ili barem čemu je težio).
Ako kod sebe ne vidiš da ti se stvari ne vraćaju onako kako si to zamislio onda
radiš nešto krivo ili te čeka neka nova inkarnacija.

Netko je spomenuo dobitak na lotu! Zar to nužno mora biti nešto dobro?
Izbalansirati ćemo se htjeli mi to ili ne.Sad sve ovisi od očekivanja.
ništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2014., 16:46   #63
Quote:
ništa kaže: Pogledaj post
Mislim da svatko u životu dobije ono što je i zaslužio (ili barem čemu je težio).
Ako kod sebe ne vidiš da ti se stvari ne vraćaju onako kako si to zamislio onda
radiš nešto krivo ili te čeka neka nova inkarnacija.

Netko je spomenuo dobitak na lotu! Zar to nužno mora biti nešto dobro?
Izbalansirati ćemo se htjeli mi to ili ne.Sad sve ovisi od očekivanja.
Eto zamisli sad neku jbn boleštinu. Odmah u začetku. Tumor ili neuromuskularnu pošast. To su dakle željeli i zaslužili? Ti nesretnici.
A jeli to karma? Ko npr dijagnoza itd?
La Baba yaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2014., 10:33   #64
Quote:
naranđica kaže: Pogledaj post
vjerujete li u to? da na kraju, kad se sve zbroji i oduzme, da svako dobije prema zasluzi?

koliko god svaki dan čujem takve stvari, a želim vjerovati u njih jer mislim da sam dobra osoba i prema današnjim kriterijima prilično altruistična ( a možda si to umišljam), ali život mi svakodnevno pokazuje drugačije
Kužiš!
ništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2014., 20:54   #65
sve se vraća

Vraća vraća....volela sam ludo jednog dečka...zezao me kako je hteo....povredjivao non stop bez razloga....zadnjih godinu dana non stop je u bolnici....i psihički je otišao skroz. Ne kaže se džabe devojačke suze se vrate kad tad
elena12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 02:00   #66
Meni je najjadnije kad tu uzrecicu koriste ljudi dok drugima zlo cine ono tipa napad je najbolja obrana... je malo morgen... a mozda su i autoironicni na svoj morbidni nacin.... tko ce ih znati kad ni oni sami sebe ne znaju.
__________________
In Memoriam Nevenka Maras aka Nela Eržišnik 1922-2007
http://www.youtube.com/watch?v=AOUpARDUd9M
Carica Hrdalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 11:13   #67
Gluposti. Sve zavisi koliko ko ima čistu savjest.

Neko se osjeća loše i kada mrava zgazi a neko ne vidi ništa loše ni kada strada cijeli bataljon.
rna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 21:04   #68
Da, al ovdje nije bitno kako se ti osjecas dok gazis mrava ili bataljun.
U oba slucaja si nekome ucinio lose. Stvaras negativu. I time ju privlacis i na sebe, jednom.
Radis dobro- drugima dobro- stvaras pozitivu, i privlacis pozitivu., mozda ne odmah, ni sutra, ali jednom.
A koji su postupci dobri ili losi, ovisi o tome kakav utjecaju isti ti postupci imaju na svijet oko nas.
I iskreno se nadam da neki postupci, po toj logici, mogu biti neutralni, ako nikoga nisu povrijedili. Mozda nikom nisu pomogli, al nisu ni nastetili.
Ja sam si to tak zamislila.
Tak da- da, mislim da se sve dobro "vraca" a lose- "placa"
RIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 11:30   #69
Quote:
rna kaže: Pogledaj post
Gluposti. Sve zavisi koliko ko ima čistu savjest.

Neko se osjeća loše i kada mrava zgazi a neko ne vidi ništa loše ni kada strada cijeli bataljon.
da sve ovisi o vlastitoj savjesti
to što ljudi vjeruju u čistilište i zbrajanje dobrih i loših koraka,
pa shodno tome nagrade u obliku raja i pakla je drugi par opanaka

ako želiš biti dobar i postupati ''ispravo'', ''dobro'' to trebaš činiti zbog sebe,
a ne zbog moguće karme ili raja

da na kraju svako dobije što je htio u životu, svakome prema vlastitim zaslugama
tri is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 11:43   #70
Ne slazem se. Ne ciniti dobro zbog sebe , nego jer naprosto treba postupati ispravno. Ispravno u smislu da niko ne nastrada.
Bar se ja tako tjesim.
RIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 23:12   #71
opet na glavnu temu:
nije istina.
zivot nije fer, ko te brate pito i ko te jebe, take si karte izvuko.
kom je neko ratno dijete sta skrivilo da ga se ubije sa 3 godine i muci ili stajaznam?
kom je mrav šta skrivio kojeg si zgazio?
a ljudi šse samo tješe i nadaju nekoj ravnoteži i osveti života.
ne kažem da trebaš preuzet sudbinu u svoje ruke i dijelit ljudima njihovu karmu..u smislu oko za oko.
al ko je govno, bit će okružen govnjivim ljudima, jer se bolji neće htjet družit s njim.
znači, šta god da se desi u životu, a da nisi sam kriv za to, možeš samo reć- ko me jebe, ne postoji pravda i nisi sigurno jedini kom se desilo nešto loše. znači, u ukupnom svemiru taj jedan dobar ili loš događaj, što je tebe otepo tramvaj nikog ne zaboli kurac, jer si zrno prašine, tvoja familija koja tuguje za tobom je nakupina od 10ak zrna prašine, a svemir je jebena stijena koju boli kurac za to zrno prašine što ja palo u more.
tu smo da učimo, da nam se duša razvija, bilo to lijepim ili gadnim događajima, bitno je iskustvo, nije bitno kakvo je.
seronjaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:55.