Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2007., 07:45   #61
ma znam, u zabi preko mastera sam vec dizala kad je bila neka frka, ali kamata je 13 % !!!!
ima li nešto povoljnije?
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2007., 17:38   #62
mislim da nije kta najgora stvar;puno gore je po meni naknade i police kao osiguranje...
Ima povoljnije kta,naravno:
Hypo-ali traze jamce
Zaba-ali traze ucesce
Erste-ucesce
Splitska-police osig.
zvonkotelefonko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 09:12   #63
Imate li iskustav sa sljedećim:

Želim dignuti kredit od 15 000€. I sigurnosti radi uzmem ga na 7 godina (nije bitno vijeme, 5,7, 10 god). U međuvremenu skupim novac i uspijem ga vratiti za 5 mjeseci. kako mi se obračunavaju kamate? imam li kakav "popust" ili svejedno otplatim kao da sam držala 7 god?
kakva klauzula u ugovoru mora postojati za takvu opciju?

Hvala.
__________________
Lady_Q
...srce skitnice čitav vijek traga za čudima...
Lady_Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 09:20   #64
Quote:
Lady_Q kaže: Pogledaj post
Imate li iskustav sa sljedećim:

Želim dignuti kredit od 15 000€. I sigurnosti radi uzmem ga na 7 godina (nije bitno vijeme, 5,7, 10 god). U međuvremenu skupim novac i uspijem ga vratiti za 5 mjeseci. kako mi se obračunavaju kamate? imam li kakav "popust" ili svejedno otplatim kao da sam držala 7 god?
kakva klauzula u ugovoru mora postojati za takvu opciju?

Hvala.
a o kojoj banci se radi ... svaka banka ima svoje regule
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 09:26   #65
Intresira me Zaba, jer imam tamo tekući i plaća mi sjeda kod njih. Thanks!
__________________
Lady_Q
...srce skitnice čitav vijek traga za čudima...
Lady_Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 09:31   #66
e to znam, e to znam upravo to činila prije nekoliko tjedana

naknada je 2% na ostatak duga tj glavnice ...
po otplatnoj tablici koju dobivaš vidiš koliki ti je dug nakon recimo 2 godine pa na to 2% naknade (toliko je sada, zapravo već duže vrijeme)
e sada da li je to eksplicite navedeno u ugovoru o kreditu, ne znam
znam da to nisam prvi puta radila i da je uvijek bilo tako
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 10:00   #67
mora ti pisati u ugovoru, ugovori su im tak standardizirani, ispuni se ono što konkretno se odnosi na tvoj tip ugovora

to se zove

prijevremena otplata kredita - kada vraćaš kpl. ostatak duga, dakle glavnica + 2% kao naknada njima za izgubljenu dobit (na kta koje ne plaćaš jer prijevremeno vraćaš kredit....oni jadni računali na taj prihod)

uvećana otplata (ili uplata kak već to zovu) - min u visini 3 rata (bez kta), isto plaćaš 2% na iznos koji plaćaš, onda možeš birati hoćeš istu visinu anuiteta na kraći rok, ili isti rok uz manji anuitet (ali uz veći iznos kta u konačnici)
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 15:46   #68
najpovoljniji nenamjenski krediti za gradjane!

po vasim informacijama, saznanjma koja banka/fin.institucija daje najbolje (po cijeni, uvjetima..) nenamjenske kredite za gradjane? od npr. 3000-5000 e, ne vise, po mogucnosti bez jamaca, hipoteke (koji uvjeti u tom slucaju?) i da se mogu brzo, sta brze realizirati?
SVAKA informacija, iskustvo, link, broj telefona su dobrodosli
__________________
REALSTEEL
KAHUNA REEF is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 19:51   #69
Quote:
KAHUNA REEF kaže: Pogledaj post
po vasim informacijama, saznanjma koja banka/fin.institucija daje najbolje (po cijeni, uvjetima..) nenamjenske kredite za gradjane? od npr. 3000-5000 e, ne vise, po mogucnosti bez jamaca, hipoteke (koji uvjeti u tom slucaju?) i da se mogu brzo, sta brze realizirati?
SVAKA informacija, iskustvo, link, broj telefona su dobrodosli
DINERS-DC Plus kartica-http://www.diners.hr/pogodnosti/GotovinskiKrediti.aspx
AMEX Zeleni
http://www2.americanexpress.hr/Perso...ncijske_usluge
Master Individual Zaba-http://www.zaba.hr/info/pb/loans/kre/kred3.htm
RBA-do 3000 E, do 5 000 E ako si njihov klijent
http://www.rba.hr/my/bank/services/p...en&language=HR
Erste-do 10 000 E
http://www.erstebank.hr/gr_krediti_g...gotovinski&k=1
Volksbank-5000 E
http://www.volksbank.hr/ pa gradjanstvo-krediti-nenamjenski krediti u kn


Prvo troje traje dan-dva, ostalo cca 1 tjedan
Duzan si piće za mladiće
zvonkotelefonko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 20:05   #70
Quote:
KAHUNA REEF kaže: Pogledaj post
po vasim informacijama, saznanjma koja banka/fin.institucija daje najbolje (po cijeni, uvjetima..) nenamjenske kredite za gradjane? od npr. 3000-5000 e, ne vise, po mogucnosti bez jamaca, hipoteke (koji uvjeti u tom slucaju?) i da se mogu brzo, sta brze realizirati?
SVAKA informacija, iskustvo, link, broj telefona su dobrodosli
dobio si neki dobar tip za dionicu, pa gori pod nogama?
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 22:31   #71
Quote:
zvonkotelefonko kaže:

Duzan si piće za mladiće

Quote:
plimpi kaže:
dobio si neki dobar tip za dionicu, pa gori pod nogama?
duznA, dobilA.....

pa u pitanju je ulaganje neko, sta drugo...
__________________
REALSTEEL
KAHUNA REEF is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 22:39   #72
Quote:
KAHUNA REEF kaže: Pogledaj post

pa u pitanju je ulaganje neko, sta drugo...
Lura?
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 09:01   #73
Ok, Kahuna, duzna si....
zvonkotelefonko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 11:41   #74
Hehe, nou frx! Svaki povod je dobar
__________________
REALSTEEL
KAHUNA REEF is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 10:54   #75
Najpovoljniji nenamjenski kredit?

Htio bih podici nenamjenski kredit u iznosu cca 12.000€, po mogućnosti bez jamaca (pošto mi je do njih teško doći), uz rok otplate 6-8 godina. Zaposlen sam i primanja su redovita.

Koju banku i najbolju kreditnu opciju ove vrste kredita bi preporučili?
Također me zanima da li je moguće takav kredit otplaćivati iz inozemstva mjesečnom uplatom na račun sa kojeg se tereti kredit?
mark9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 22:19   #76
kao i kod svih tema s naslovom: " najpovoljniji ...kredit"

što je tebi povoljno?
kamata, naknada, instrumenti osiguranja, način otplate, uvjeti prijevremene otplate ....

to je vrlo relativno ... ono što je meni povoljno ne mora biti tebi

što se tiče plaćanja iz inozemstva ... to ti ne bude išlo ... iz inozemstva šalješ devize, a kreditne partije su ti u kunama ...
možeš lovu slati na devizni pa onda trajni nalog sa deviznog u korist kredita

u ostalom, pretpostavljam da pod stalnim zaposlenjem misliš na radni odnos u hrv ... znači primaš plaću na tekući u banci ... onda daš trajni nalog sa tekućeg u korist kredita ...
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 19:51   #77
Quote:
Lavica02 kaže: Pogledaj post
kao i kod svih tema s naslovom: " najpovoljniji ...kredit"

što je tebi povoljno?
kamata, naknada, instrumenti osiguranja, način otplate, uvjeti prijevremene otplate ....

to je vrlo relativno ... ono što je meni povoljno ne mora biti tebi

što se tiče plaćanja iz inozemstva ... to ti ne bude išlo ... iz inozemstva šalješ devize, a kreditne partije su ti u kunama ...
možeš lovu slati na devizni pa onda trajni nalog sa deviznog u korist kredita

u ostalom, pretpostavljam da pod stalnim zaposlenjem misliš na radni odnos u hrv ... znači primaš plaću na tekući u banci ... onda daš trajni nalog sa tekućeg u korist kredita ...
Povoljnim kreditom smatram nesto izmedju svega nabrojenog; sto niza kamatna stopa, sto manji instrumenti osiguranja i sto duzi vijek otplate (cca 6-8 god.)

Iz inozemstva bih uplacivao u $ na devizni i trajnim nalogom pokrivao rate kredita - to je lako izvedivo?
Zaposlen sam trenutno u hr, medjutim 2-3 mj. nakon podizanja kredita otisao bih u inozemstvo i od tamo nastavio otplacivati kredit - da li u ovakvim slucajevima banke rade probleme ili im je bitno da se rata kredita podmiruje bez obzira odakle se ona otplacivala?
mark9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2007., 20:55   #78
Quote:
mark9 kaže: Pogledaj post
Povoljnim kreditom smatram nesto izmedju svega nabrojenog; sto niza kamatna stopa, sto manji instrumenti osiguranja i sto duzi vijek otplate (cca 6-8 god.)

Iz inozemstva bih uplacivao u $ na devizni i trajnim nalogom pokrivao rate kredita - to je lako izvedivo?
Zaposlen sam trenutno u hr, medjutim 2-3 mj. nakon podizanja kredita otisao bih u inozemstvo i od tamo nastavio otplacivati kredit - da li u ovakvim slucajevima banke rade probleme ili im je bitno da se rata kredita podmiruje bez obzira odakle se ona otplacivala?
moj savjet bi ti bio da se baš ne "hvališ" u banci da odlaziš na duže u inozemstvo jer te mogu tražiti npr. jamca, sudužnika ... kad ti odobre kredit i kada dobiješ lovu pusti da naprave sve kak treba i onda za npr mjesec dođeš i kažeš da ti ugovore trajni nalog sa deviznog u korist kredita jer te neće biti jedno vrijeme
ili ugovori internet bankarstvo i sve sam odradi
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 20:35   #79
Cool

Quote:
mark9 kaže: Pogledaj post
Povoljnim kreditom smatram nesto izmedju svega nabrojenog; sto niza kamatna stopa, sto manji instrumenti osiguranja i sto duzi vijek otplate (cca 6-8 god.)

Iz inozemstva bih uplacivao u $ na devizni i trajnim nalogom pokrivao rate kredita - to je lako izvedivo?
Zaposlen sam trenutno u hr, medjutim 2-3 mj. nakon podizanja kredita otisao bih u inozemstvo i od tamo nastavio otplacivati kredit - da li u ovakvim slucajevima banke rade probleme ili im je bitno da se rata kredita podmiruje bez obzira odakle se ona otplacivala?
znači dignuo bi lovu banci i nestao u vidu jutarnje magle,..hehe,...ajmo za ozbiljno, znači podigao bi kred..... ako radiš u nekoj jačoj tvrtki d.d., drž.tvrt. ili si umirovlj,. netrebaš jamca ili sudužnika za nenamjenski kredit, za sve ostalo obično trebaš,..naravno podrazumijeva se da imaš stalan radni odnos

...ako to nije slučaj uzmi si hipotekarni kredit ako si poštenjačina i otplaćuj si rate kredita odakle god hoćeš,...

ili možeš si uzet lovu uz 100% garantni depozit,..drugih poštenih opcija baš i nemaš...

... i pis advajs ne zahebavaj se s bankama, ako te bace na blek list,...zabranjen ti je cjelokupni financijski sustav dok si živ,..to ti je ko ex con,....nitko nevoli bivše robijaše i neuredne platiše, posebno ne banke
__________________

Prvi stupanj u spoznaji stvari,
promatranje je njihovih sumnjivih strana.
aring is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 16:52   #80
Quote:
aring kaže: Pogledaj post
znači dignuo bi lovu banci i nestao u vidu jutarnje magle,..hehe,...ajmo za ozbiljno, znači podigao bi kred..... ako radiš u nekoj jačoj tvrtki d.d., drž.tvrt. ili si umirovlj,. netrebaš jamca ili sudužnika za nenamjenski kredit, za sve ostalo obično trebaš,..naravno podrazumijeva se da imaš stalan radni odnos

...ako to nije slučaj uzmi si hipotekarni kredit ako si poštenjačina i otplaćuj si rate kredita odakle god hoćeš,...

ili možeš si uzet lovu uz 100% garantni depozit,..drugih poštenih opcija baš i nemaš...

... i pis advajs ne zahebavaj se s bankama, ako te bace na blek list,...zabranjen ti je cjelokupni financijski sustav dok si živ,..to ti je ko ex con,....nitko nevoli bivše robijaše i neuredne platiše, posebno ne banke
Nemam namjeru podici kredit i zbrisati bez da ga vracam, takodjer nemam namjeru zagorcati sebi zivot i biti na black listi.
Sve zelim uredno otplatiti na nacin koji sam naveo gore u proslom postu, samo jos ne znam koja je banka za takav kredit najbolja? Erste, Raiffeisen ili neka druga?
mark9 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:09.