Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2004., 17:33   #21
Quote:
Shroom Fairy kaže:
Ma kaj je najgore ja ću i ostati u toj šugavoj banci jer mi firma ima ugovor s njima kaj se plaća tiče...


Ako ti firma s njima ima ugovor ne moraš ti zbog toga kod njih imati račun.
berlusconi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2004., 23:00   #22
big biser zg banke mi je jedna čudna priča : naime jedan moj vrli rodjak podigao je sa ženom svojom 198 čekova te banke.na temelju njih 192000 kn. sada ide story prava. kao tuži ga banka, tužba odbijena zbog krive formulacije prijestupa?? ko ameri. nakon toga ništa, lovu dobili do danas nisu. pitam ja ko mu dao čekove, odgovor mi je bio za krepati; paaa, te 97` se nije kontroliralo čekove???? mooooliiiiiim!!!mislim da je tu nekakva druga igra. eto to je jedna strana zg banke. dok drugima novac uzima gdje i kako stigne.
__________________
no comment
fakin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 00:09   #23
Ja imam dva tekuća računa, jedan je u ZABI i relativno sam zadovoljan - naknade za vođenje računa i ostale sitnice su manje-više jednake kao i kod drugih, veći dio plaćanja ionako radim preko telebankinga, a kod dizanja kredita za stan bili su izuzetno ljubazni i ekspeditivni, za razliku od nekih drugih banaka (vidjeti na Forumu stanovanje što se sve znalo ljudima događati) i što se tiče tog dijela oko kredita, mogu ih samo pohvaliti.

Smeta me što za svaku veću stvar moram ići u matičnu poslovnicu.

Jedino im je uvijek gužba u poslovnicama, ali zato imam drugi tekući za honorare i sl.,. koji je u manjoj banci gdje nema gužve, da se ne gnjavim previše.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 09:04   #24
Quote:
berlusconi kaže:
Ako ti firma s njima ima ugovor ne moraš ti zbog toga kod njih imati račun.
Dobili mi novog kolegu na poslu i lik ima račun u PBZ.I pošto ja obračunavam plaće,odoh se raspitati u njegovu banku kak to sad funkcionira i što sve trebam učiniti.Nasmiješene tete s maramom oko vrata prvo su me pokušale uvjeriti kako je bolje da cijela firma prijeđe kod njih,a kad su vidjele da taj razgovor is goin nowhere,rekle su da je to hrpa papirologije,da treba neko odobrenje,da trebaju dobro provjeriti poslovanje naše firme
(BON 1,SOL 2),tražit dopuštenje od ne znam koga...Da ne spominjem da više nisu bile tak nasmiješene ko na početku.
Uglavnom,dale su si truda da me uvjere kako je to vrlo komplicirano i kako je bolje da smo ipak svi u istoj banci.
Prvu sam mu plaću ipak uplatila u PBZ,ali mu se to ne priznaje kao neto plaća i da mu dalje nastavim uredno uplaćivat plaću svejedno ne bi imao pravo na dopušteni minus.
I eto,čovjek će sad otvorit račun u ZABA i zajebat se kao svi mi.

Brijem da je trenutno najbolja banka RBA,ali otom potom.
__________________
Kako oblikovati potpise
Shroom Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 09:15   #25
Re: Re: "Zagrebačka" banka

Quote:
banderas kaže:
Dobijas valjda i mjesecne obracune doma ili i njih bacas?
Pa naravno da dobivam.
Da ti iskreno velim prije im i nisam posvećivala puno pažnje,tek letimično pregledam i hitim u smeće,a nisam imala ni one potvrdice da si to sve iskontroliram.Jednom sam primjetila da su mi duplicirali jednu isplatu s bankomata,al sam to zanemarila jer kao ne da mi se čekat u redu i prepirat se oko 50kn.
Sad sam se opametila i vodim svoju evidenciju.Čovjek svašta potpiše bez da prvo pomno pročita sve što potpisuje.Tak sam i ja.
Npr. uopće nisam znala da u ugovoru stoji da korisnik računa treba sam voditi evidenciju,a ne očikivati to od banke te da stanje računa prikazao na potvrdi nakon podizanja para,nije nužno stvarno stanje računa.

Brijem da ću predložit šefu da se čim to bude moguće,prebacimo u RBA.A nešto se šuškalo i o financijskom slomu ZABA,al to sam jednom prilikom slučajno čula na radiu i poslije ništa.
__________________
Kako oblikovati potpise
Shroom Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 09:39   #26
Zar ne možeš kod ZABE internetom provjeravati promet svog tekućeg? Ako se može, koji kaco plaćate izvode?
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 10:13   #27
Quote:
Vojky kaže:
Ja imam dva tekuća računa, jedan je u ZABI i relativno sam zadovoljan - naknade za vođenje računa i ostale sitnice su manje-više jednake kao i kod drugih, veći dio plaćanja ionako radim preko telebankinga, a kod dizanja kredita za stan bili su izuzetno ljubazni i ekspeditivni, za razliku od nekih drugih banaka (vidjeti na Forumu stanovanje što se sve znalo ljudima događati) i što se tiče tog dijela oko kredita, mogu ih samo pohvaliti.

Smeta me što za svaku veću stvar moram ići u matičnu poslovnicu.

Jedino im je uvijek gužba u poslovnicama, ali zato imam drugi tekući za honorare i sl.,. koji je u manjoj banci gdje nema gužve, da se ne gnjavim previše.
Uzeo si onaj stambeni kredit za mlade? Ajd dodji na ICQ
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2004., 23:54   #28
8 godina sam u ZABI i apsolutno sam zadovoljna. Internet poslovanje s tokenom, u svakom trenutku imam stanje racuna na uvid, mogu uplaćivat sama, prebacivat i plaćat račune, plaća stiže na tekući, honorar na žiro u ZABI pa se trajnim nalogom sam prebacuje na tekući, svako malo mi jave sms-om na mobilni svaku i najmanju promjenu na racunu, redovito podebljavaju minus, i ne vidim tete na šalteru jer, ak treba za EC/MC uplaćujem na bankomatu. Gotovinski kredit na 24 mjeseca na master dobijem za 15 minuta, čekovi stižu poštom, nikakvih sranja do sada.
__________________
Ostavi sve, jer sve je tvoje!
Maat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2004., 19:14   #29
Nikakvih vecih problema sa Zabom do sada.

Ako se izuzme da su mi silom uvalili Visa kreditnu karticu deviznog racuna i naravno to naplatili, a da me nista nisu pitali. Sto se mene tice, mogla mi je slobodno ostati i ona stara kartica deviznog racuna. No trebalo je izmisliti nesto i pokupiti ljudima novce.
Isto tako, nedavno su mi iz cista mira skinuli s deviznog racuna nekih 5 eura, kao naknadu za vodjenje deviznog racuna, a da me nisu prethodno obavijestili o tome.

Mozda sam te stvari trebala znati, ali mislim da je red da se covjeka obavijesti. Ionako mi stalno salju izvode tekuceg racuna, s kojekakvim reklamama, pa nije tesko u kuvertu staviti i tu malu obavijest.

Nadalje, uveli su i onu proviziju ako dizes lovu na salteru, no dobro, na bankomatu nema provizije.

Za ostalo nemam primjedbi i nisam primjetila da se izvodi tekuceg racuna naplacuju. Internet bankarstvo koristim, sve placam preko toga, bez ikakvih problema.
magdalena1999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2004., 19:39   #30
Quote:
magdalena1999 kaže:
Ako se izuzme da su mi silom uvalili Visa kreditnu karticu deviznog racuna i naravno to naplatili, a da me nista nisu pitali.
Zaba nije uvaljivala Visa kreditnu karticu - to što si dobila za devizni račun ti je Visa Electron, gotovinska kartica, tj. ekvivalent Maestro kartice za tekući kunski... I koliko znam to se nije ekstra naplatilo. Jest da je Zaba bez prethodne najave počela naplaćivati vođenje deviznog računa 35 kn godišnje...
Manekineko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2004., 21:13   #31
Quote:
Manekineko kaže:
Zaba nije uvaljivala Visa kreditnu karticu - to što si dobila za devizni račun ti je Visa Electron, gotovinska kartica, tj. ekvivalent Maestro kartice za tekući kunski... I koliko znam to se nije ekstra naplatilo. Jest da je Zaba bez prethodne najave počela naplaćivati vođenje deviznog računa 35 kn godišnje...
Ne razumijem se u bankarstvo nimalo i ne bih htjela cjepidlaciti, ali samo da kazem nesto za Visa karticu.

Devizni racun sam otvorila samo zato jer mi je trebao za Mastercard. I tada sam dobila nekakvu plastificiranu karticu.

Prema pravilima, ukoliko nesto platim Masterom u inozemstvu, prvo se tereti devizni, a onda tekuci racun. Pa mi nije jasno zasto uopce moram imati devizni, kada ionako na kraju sve platim u kunama, po racunu u kojem su svi troskovi izrazeni u kunama. Odnosno, skinu mi s tekuceg-kune.

Utoliko mi je jos manje jasno sto ce mi Visa kartica, kada nikakvih deviznih transakcija nemam namjeru imati po tom deviznom racunu, a za Master mi se ionako tereti tekuci.
Zato kazem, uvalili su mi Visu, s kojom mogu ciniti sve isto sto i s Masterom, placati u ducanima, uzeti revolving kredit itd., jedino nisam sigurna sto je s gotovinom na bankomatu, no point jest da ja te usluge uopce ne zelim.

Inace, nasla sam Ugovor o deviznom racunu, u kojem doista pise da se korisnik zaduzuje "s osnove troskova i naknade za vodjenje racuna" i da ti troskovi terete racun.
Tako da sam sigurna da su to izmislili kako bi ljudima digli novce, nista drugo.
magdalena1999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2004., 21:24   #32
Quote:
sailor kaže:
Zar ne možeš kod ZABE internetom provjeravati promet svog tekućeg? Ako se može, koji kaco plaćate izvode?
Dogodi se da ljudi zaborave naložiti da im banka prestane izvršavati neku naplatnu uslugu. Ali, to ti je isto kao i kada ti mobilni provider uvali besplatno "ovaj mjesec" uslugu xxx, pa je onda zaboraviš isključiti krajem mjeseca i pređe u naplatnu.

Dakle, treba jednostavno pazit, nisu to sve uspješni kapitalisti bez razloga...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2004., 21:25   #33
Quote:
magdalena1999 kaže:
Prema pravilima, ukoliko nesto platim Masterom u inozemstvu, prvo se tereti devizni, a onda tekuci racun. Pa mi nije jasno zasto uopce moram imati devizni, kada ionako na kraju sve platim u kunama, po racunu u kojem su svi troskovi izrazeni u kunama.
Mislim da to ima više veze s propisima o deviznom poslovanju nego sa samom bankom.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2004., 22:06   #34
Quote:
Vojky kaže:
Mislim da to ima više veze s propisima o deviznom poslovanju nego sa samom bankom.
Mozda, ali sami su izmislili Visu koju mogu naplacivati.
magdalena1999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2004., 07:16   #35
Quote:
Shroom Fairy kaže:

Prvu sam mu plaću ipak uplatila u PBZ,ali mu se to ne priznaje kao neto plaća i da mu dalje nastavim uredno uplaćivat plaću svejedno ne bi imao pravo na dopušteni minus.
I eto,čovjek će sad otvorit račun u ZABA i zajebat se kao svi mi.

Brijem da je trenutno najbolja banka RBA,ali otom potom.
Na koji način si isplaćivala plaću? Raspitivao sam se u ZABI i rekli su mi da ako se preko njih vrši isplata plaća djelatnicima da mogu imati tekući u bilo kojoj banci. Nisi ni trebala ići u PBZ. Npr. ako plaćaš e-zabom (plaće) stavi veznu oznaku 16 na naloge kojima isplata ide na tekući i banka će ih prepoznati kao plaću. To što su ti napričali u PBZ-u mi je stvarno čudno. Odi pitiaj u ZABU kak to ide. (ja samo kažem šta su meni rekli)


magdalena1999,
pa sa deviznim računom si dobila karticu isto kao što imaš Maestro za tekući. Da možeš dizati lovu sa svog deviznog računa u inozemstvu s manjim provizijama nego kad dižeš s Masterom. Osim toga možeš i s njom plaćati u dućanu i skida ti se s deviznog odmah, a ne sljedeći mjesec ko Master. Ako imaš puno love na deviznom, a ispucaš mjesečni limit na Masteru mislim da je to odlična stvar.

Pozdrav,
gogo
gogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2004., 09:39   #36
Quote:
magdalena1999 kaže:
....
Nadalje, uveli su i onu proviziju ako dizes lovu na salteru, no dobro, na bankomatu nema provizije.

....
Molim, obrazlozi ovu tvrdnju?!

Ma kakva provizija kada dodjem na salter?! Mislis na salter iste banke?!
Prvi puta to cujem...
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2004., 19:40   #37
Quote:
gogo kaže:


pa sa deviznim računom si dobila karticu isto kao što imaš Maestro za tekući. Da možeš dizati lovu sa svog deviznog računa u inozemstvu s manjim provizijama nego kad dižeš s Masterom. Osim toga možeš i s njom plaćati u dućanu i skida ti se s deviznog odmah, a ne sljedeći mjesec ko Master. Ako imaš puno love na deviznom, a ispucaš mjesečni limit na Masteru mislim da je to odlična stvar.

Pozdrav,
gogo
Ne, sa deviznim racunom sam dobila plastificiranu karticu deviznog racuna koja nije sluzila nicemu, osim da mi sluzbenica na salteru s nje moze ocitati osobne podatke.
Tek poslije sam dobila Visu, s kojom doista mogu raditi to sto si naveo, ali point jest u tome da meni to nije potrebno, a moram imati, shvacas? Jer moj devizni racun nije aktivan, na njemu nema nikakvih transakcija, niti se njime sluzim, otvoren je samo zato da bih mogla posjedovati Mastercard.
Dakle, prisiljena sam placati tu pristojbu, a racun ne koristim.

Za GoldenSurfer from Cro

Kada podizes gotovinu na salteru Zaba, placas 1% nekakve provizije, ili minimalno 10 kuna. To su uveli kako bi potaknuli klijente da se sluze bankomatima, no sto ako ja recimo zelim podignuti 10 000 kuna sa svog racuna?
Toliko je odjednom nemoguce podignuti s bankomata.

Mislim da je podatak tocan, pogledala sam sada na Zaba web stranici.
magdalena1999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2004., 09:52   #38
Magda, molim te pronadji mi citat iz web zaba gdje je o tome spominjano da se provizija placa kada se dize gotovina na salteru iste banke.
Ja nisam mogao naci, mozda sam brzo proletio.

S druge strane, ja sam prije par dana podigao 4500kn a prije mjesec dana 13.000 kn pa preko e-zaba nigdje ne vidim da sam platio proviziju za dizanje gotovine sa saltera, pa tako te molim da to obrazlozis....
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2004., 19:47   #39
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže:
Magda, molim te pronadji mi citat iz web zaba gdje je o tome spominjano da se provizija placa kada se dize gotovina na salteru iste banke.
Ja nisam mogao naci, mozda sam brzo proletio.

S druge strane, ja sam prije par dana podigao 4500kn a prije mjesec dana 13.000 kn pa preko e-zaba nigdje ne vidim da sam platio proviziju za dizanje gotovine sa saltera, pa tako te molim da to obrazlozis....
....Inace slijedi mi porcija batina.

Ovako, prati link "naknade" a onda "platni promet u kunama" ili tako nesto. Negdje pri dnu moraju biti navedene naknade za transakcije koje se obavljaju maestro karticom, a to su bankomati i ostalo.
Tamo pise da su bankomati besplatni, a za sva ostala isplatna mjesta placa se 1% ili 10 kuna.
E sad, tu se vjerojatno podrazumijevaju salteri drugih banaka, ali i Zabe, jer oni kao takvi nisu nigdje spomenuti.

Ipak, s obzirom da na salteru ne dizem novce vec godinama, moguce je da su tu naknadu odnedavno ukinuli a da ja to ne znam, ali sam milijun posto sigurna da je prije mozda godinu dana uvedena, kako bi se ljudi potaknuli da novce dizu preko bankomata, a da se na salterima obavljaju poslovi vezani uz osobno bankarstvo. Ne milijun, nego milijardu posto sam sigurna da je naknada postojala. I znam da je bila 10 kuna.


magdalena1999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2004., 20:24   #40
golden & magda

nemojte se ljutiti, ali oboje ste u pravu.

Naime ne naplaćuje se nikakava naknada za fizičke osobe, ali se naplaćuje za pravne osobe (firme).

Nadam se da sam pomogao.

Pozdrav,
gogo
gogo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:14.