Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2016., 16:49   #721
Postoji li mogućnost plaćanja u inozmestvo putem mpbza? i ako da, koliko je provizija?
__________________
Osmijeh je jeftin način da popraviš svoj izgled :))
Sofia Victoria is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 22:54   #722
Sada sam pogledao izgleda da nema. No mtokenom se može preko interneta, naknada je 30kn
juretherebel is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2016., 23:32   #723
Quote:
juretherebel kaže: Pogledaj post
Sada sam pogledao izgleda da nema. No mtokenom se može preko interneta, naknada je 30kn
u PBZ doznaka je 30 kn odmah plus 22 kn naknada ino banke malo kasnije (taj trošak može biti na teret nalogodavca, ili primatelja, ili podijeljen). ovo je konkretno iz Hr za USA, moguće da nije isto za druge destinacije. to je doznaka preko internet bankinga i deviznog računa. @juretherebel, pogledaj si pažljivije izvode, taj trošak ino banke ne vidi se odmah.

možda iz pozicije PBZ njihova cijena doznake jest samo 30 kn, ali iz pozicije nas običnih klijenata, trošak slanja novca u inozemstvo je ipak veći i za trošak strane banke. editiram jer mi se nakon čitanja zadnjih par stranica čini da jure nije 'običan smrtnik'

Zadnje uređivanje tanveer : 27.07.2016. at 23:49.
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 06:42   #724
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
u PBZ doznaka je 30 kn odmah plus 22 kn naknada ino banke malo kasnije (taj trošak može biti na teret nalogodavca, ili primatelja, ili podijeljen). ovo je konkretno iz Hr za USA, moguće da nije isto za druge destinacije.
Zapravo ne... Zavisi od USA banke, neke naplacuju primitak love, neke ne... PBZ s nekima radi direktno pa dodatnog troska nema, a negdje novac putuje preko banke posrednika, onda imas neki dodatni trosak... Znaci, zavisi od USA banke hoces li platiti ista, samo primitak ili i primitak i routing...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 09:02   #725
hvala na pojašnjenju, Garofeeder. postoji li način da saznaš hoće li biti troška ino banke prije nego napraviš doznaku? odn., postoji li negdje popis banaka s kojima PBZ posluje bez dodatne naplate, dostupan građanima klijentima?
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 09:40   #726
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
hvala na pojašnjenju, Garofeeder. postoji li način da saznaš hoće li biti troška ino banke prije nego napraviš doznaku? odn., postoji li negdje popis banaka s kojima PBZ posluje bez dodatne naplate, dostupan građanima klijentima?
Nisam uspio vidjeti, a mislim da mi ni OB nije znala reci... Prema mojoj US banci ide samo 30 kn, naplate primitka nema... Iz te banke prema PBZ-u $10 (PBZ uzme dolar-dva za 'obradu priljeva'), a prema drugim bankama $10+kako prema kojoj... Na US banci tek odnedavno mogu vidjeti koliko ce cijela prica zapravo kostati... A to mi je bitno da ne bi onome komu lovu saljem stigao okrnjen iznos....

BTW, za poslovanje s inozemstvom, posebno preko bare, samo PBZ...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2016., 09:56   #727
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post

možda iz pozicije PBZ njihova cijena doznake jest samo 30 kn, ali iz pozicije nas običnih klijenata, trošak slanja novca u inozemstvo je ipak veći i za trošak strane banke. editiram jer mi se nakon čitanja zadnjih par stranica čini da jure nije 'običan smrtnik'
naravno, ali trošak ino banke ćeš teško izbjeći osim ako nisu baš neki partneri
30KN je manje više najpovoljnije, no nedavno su spustili limit tih online doznaka nazad na nekih €3000, jedno vrijeme je bilo €10k

inače, po novim pravilima unutar EU ne može se koristiti podijeljeni trošak, što je jako zeznuto jer ne znaš koliko će novca doći

plaćao sam dosta puta u A/DE i nije bilo troška na drugoj strani, no meni su naplaćivali £6 za primanje love u UK-u (dakle vise nego sto me kostalo slanje)
juretherebel is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 12:30   #728
Postoje li ikakve mogućnosti uplate caha na račun u Njemačkoj, ali bez posjedovanja aktivnog deviznog računa. Tj..iman ga, al je blokiran . A ovu uplatu mi je hitno, baš hitno...
vitriol is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 16:44   #729
googlaj transferwise
juretherebel is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2016., 16:23   #730
Exclamation

Quote:
juretherebel kaže: Pogledaj post
googlaj transferwise
Tnx na savjetu, ali i ovde treba imat devizni račun.
Problem je u tome šta san blokiran i sad me zanima jel mogu fizički doć u naku banku i izvršit uplatu na strani račun?
Zanći, uplatit cash na strani Bank account pomoću uplatince (HUB3 obrazac, tako nešto). I kolike su otprilike naknade banaka?

Zadnje uređivanje vitriol : 18.09.2016. at 16:51.
vitriol is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2016., 08:49   #731
Quote:
vitriol kaže: Pogledaj post
Tnx na savjetu, ali i ovde treba imat devizni račun.
Problem je u tome šta san blokiran i sad me zanima jel mogu fizički doć u naku banku i izvršit uplatu na strani račun?
Zanći, uplatit cash na strani Bank account pomoću uplatince (HUB3 obrazac, tako nešto). I kolike su otprilike naknade banaka?
Možeš
oko 80kn ako je SEPA nalog.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2016., 15:16   #732
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Možeš
oko 80kn ako je SEPA nalog.
ovo se moze u PBZu napravit? jel 80 Kn neovisno io kolicini novca?
Mora li se imat devizni racun za ovo? I moze li to bilo tko napravit il sam poslovni korisnici?

(mailala sam ih nedavno i dobila nekakav uvrnuti mail da u biti jos im to ne radi il neshto, e sad ja ne znam kolkoo je upice taj ko m je odgovarao bio o svemu)

Hvala puno
__________________
It's you, it's you, it's all for you Everything I do I tell you all the time Heaven is a place on earth with you Tell me all the things you want to do...<3
~StarPrincess~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 09:44   #733
Quote:
~StarPrincess~ kaže: Pogledaj post
ovo se moze u PBZu napravit? jel 80 Kn neovisno io kolicini novca?
Mora li se imat devizni racun za ovo? I moze li to bilo tko napravit il sam poslovni korisnici?

(mailala sam ih nedavno i dobila nekakav uvrnuti mail da u biti jos im to ne radi il neshto, e sad ja ne znam kolkoo je upice taj ko m je odgovarao bio o svemu)

Hvala puno
Napravit će ti nalog u poslovnici.
Naknada ovisi o iznosu samo ako je nalog na više od 50000 eura.
A možeš potražiti upute i na njihovoj stranici - Platni promet.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2016., 02:07   #734
koji je najisplativiji način za prijenos veće količine novca iz RH u UK, cca. 250000€ / 2 milijuna kuna?

navikao sam na TransferWise, ali ne znam na koji način bi mogao neki veći iznos s obzirom da je limit u većini banaka (za terećenje kartice na način kako TransferWise funkcionira) 15000kn?
hmore85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 20:59   #735
Trebam prebaciti novac u Njemacku na poslovni racun. Imam RBA m banking.
Zanima me ako bi mi nrtko pomogao kolika je naknada (iznos koji uplacujem je 18.000 eur) i jos me zanima kada ce se vidjeti uplata na racunu (kao i u RH isti ili slijedeci dan) ili?

Hvala puno unaprijed
dinamovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 19:48   #736
Htio bi uplatiti 1500kn na račun iz Rusije.
Jel mogu preko mPBZa na IBAN i koliko je provizija?
anhero is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 14:48   #737
TransferWise od danas podržava i kunu, što će mnogima biti dobra vijest
hmore85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 11:23   #738
Pozdrav, pokušavam poslati novce na Novi Zeland, a oni ne koriste IBAN - kaže ovako - IBAN is an account format used by European banks. New Zealand banks do not use this format and an IBAN is not required to send money to an ANZ bank account. Other parties with an IBAN field on their overseas payment form can leave this field blank.

Dakle, imam samo broj računa i SWIFT banke, a kad preko PBZ internet bankarstva sa svog deviznog probam upisat broj računa pod model i broj, a IBAN kućicu ostavim praznu, onda mi javlja kad kliknem provjeri da mi treba tu nešto pisati. Kad u to polje upišem broj računa, onda mi javi grešku... ima li kakvu ideju?
__________________
il vento soffia ancora, ma il tempo è gentiluomo
Delvecchio is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 17:56   #739
Quote:
Delvecchio kaže: Pogledaj post
Pozdrav, pokušavam poslati novce na Novi Zeland, a oni ne koriste IBAN - kaže ovako - IBAN is an account format used by European banks. New Zealand banks do not use this format and an IBAN is not required to send money to an ANZ bank account. Other parties with an IBAN field on their overseas payment form can leave this field blank.

Dakle, imam samo broj računa i SWIFT banke, a kad preko PBZ internet bankarstva sa svog deviznog probam upisat broj računa pod model i broj, a IBAN kućicu ostavim praznu, onda mi javlja kad kliknem provjeri da mi treba tu nešto pisati. Kad u to polje upišem broj računa, onda mi javi grešku... ima li kakvu ideju?
IBAN jest broj računa. Ne možeš ga ostaviti praznog i očekivati da novci nekamo odu. Kamo? Poziv na broj je ovdje skroz nebitna stavka.

Na netu pronađi kalkulator ibana i tu ukucaj taj broj računa na koji šalješ novce. Tako bi trebao dobiti broj računa u IBAN formatu koji ćeš onda upisati u nalog na internet bankarstvu. U tom nalogu treba negdje upisati i swift banke.

Ako to ne uspije, morat ćeš u poslovnicu i platiti 40 kn (umjesto 30 kn).

Malo guglanja čuda čini.
https://www.ibancalculator.com/
__________________
Incidit in Scyllam qui vult vitare Charybdim
rhodium11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 18:08   #740
Quote:
rhodium11 kaže: Pogledaj post
IBAN jest broj računa. Ne možeš ga ostaviti praznog i očekivati da novci nekamo odu. Kamo? Poziv na broj je ovdje skroz nebitna stavka.

Na netu pronađi kalkulator ibana i tu ukucaj taj broj računa na koji šalješ novce. Tako bi trebao dobiti broj računa u IBAN formatu koji ćeš onda upisati u nalog na internet bankarstvu. U tom nalogu treba negdje upisati i swift banke.

Ako to ne uspije, morat ćeš u poslovnicu i platiti 40 kn (umjesto 30 kn).

Malo guglanja čuda čini.
https://www.ibancalculator.com/
Mislim da nis od toga, ako banka primatelj uopce ne koristi IBAN. Dobro pise na stranici, IBAN vecinom koriste europske banke, iako je ideja bila da se sve svjetske banke prilagode, ali nece jos dugo biti nis od toga
penava is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:20.