Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2007., 03:14   #1
Marshall McLuhan?!

Dozvolit' ću si taj luksuz da otvorim cijeli topic da pitam ima li itko kakve knjige od ovog gospodina (pošto na "upomoć, filozofija" topicu nitko nije odgovorio, a vjerojatno je malo i vidjelo), bilo u PDF formatu, bilo u tiskanom. Ako je ovo prvo, nema problema, ako je ovo drugo, gdje je nabavio?!

I gdje se njegove knjige mogu nabaviti u Hrvatskoj uopće? Vjerujem da ima u NSB-u, ali vjerujem da je jedan primjerak svake ili tako nešto (sto ne ide van naravno, a i ako ide postoji stoljetna procedura), a tim papcima se više nit' ne zelim uclanjivati i produljivati clanarinu .

Dakle? BTW, naravno, knjige na engleskom ili srpskom, pošto na hrvatski naravno nije prevedeno...

"Razumevanje opštila" (Understanding Media) je donedavno jos bilo u par KGZ-a ali su bile na otpisu...
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2007., 06:45   #2
Ok, stanite u red, jer od ove najezde informacija ne znam kud bih prvo...

__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2007., 10:43   #3
Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
Ok, stanite u red, jer od ove najezde informacija ne znam kud bih prvo...

http://http://www.amazon.com/s/ref=wbnavss/102-6976113-1129748?url=index%3Dblended&field-keywords=MARSHALL+MCLUHAN&Go.x=8&Go.y=9

__________________
Do čitanja
slavko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2007., 11:18   #4
Ovo je ispravan link: http://www.amazon.com/s/ref=wbnavss/...&Go.x=8&Go.y=9
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2007., 11:26   #5
Imam ja Understanding Media (trebalo mi je za diplomski). Ja sam kupila u Londonu, ali čini mi se da je frendica kupila u knjižari Tamaris na Trgu. Mislim da možeš naručiti ako nemaju, i u Algoritmu.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2007., 12:25   #6
Quote:
goranbo kaže: Pogledaj post
Ovo je ispravan link: ...


Nemam pojma zašto onaj kojeg sam priložio ne radi , ali sam ga ostavio kao putokaz.

__________________
Do čitanja
slavko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 15:53   #7
Zna li itko zašto je "Understanding Media" ili bilo koje McLuhanovo djelo u Hrvatskoj rijetkost za pronaći
Davor000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2007., 16:18   #8
Quote:
Davor000 kaže: Pogledaj post
Zna li itko zašto je "Understanding Media" ili bilo koje McLuhanovo djelo u Hrvatskoj rijetkost za pronaći
Zato jer ni dobar dio Platonova opusa nije preveden na hrvatski i jer nam je Tomphson najpopularniji pjevač u zemlji, eto zašto...

Ljudi svi koji ste ostavili postove na ovom topicu, puno hvala svima .
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 19:33   #9
Quote:
infra red kaže: Pogledaj post
Imam ja Understanding Media (trebalo mi je za diplomski). Ja sam kupila u Londonu, ali čini mi se da je frendica kupila u knjižari Tamaris na Trgu. Mislim da možeš naručiti ako nemaju, i u Algoritmu.
Hej, recite radi li još ta knjižara? Sada sam tražio na netu, njihova stranica NE RADI, našao sam i broj telefona na netu - broj telefona više se ne koristi, zvao sam službu informacija, rekli su da nemaju nikakvu takvu knjižaru na trgu bana jelačića. Sad, je li se premjestila ili više ne postoji ta knjižara, to je pravo pitanje? Zna li itko?
Na Jelačićevom trgu je koliko znam samo naklada Ljevak i još neka...

U Algoritmu su imali samo JEDAN primjerak JEDNE McLuhanove knjige, i to samo u zagrebačkom algoritmu, a to je bila "the medium is the massage" i taj sam primjerak uzeo, no to je ilustrirana knjiga koja se proguta u jednom danu koliko malo teksta ima. Više polu-knjiga, sažete teze s grafičkom pozadinom...

Amazon mi je zadnja opcija, zanima me postoji li još ta Tamaris knjižara. Zvao sam Ljevak, oni nemaju. Algoritam, kazem, samo tu jednu su imali... Ma zvat cu opet algoritam, mozda su dobili...

Ili, čak, ako si voljna čak i prodati svoju knjigu, ako je očuvana, dam ti punu cijenu za nju kol'ko si ju platila. Pozdrav.
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 19:36   #10
Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
Hej, recite radi li još ta knjižara? Sada sam tražio na netu, njihova stranica NE RADI, našao sam i broj telefona na netu - broj telefona više se ne koristi, zvao sam službu informacija, rekli su da nemaju nikakvu takvu knjižaru na trgu bana jelačića. Sad, je li se premjestila ili više ne postoji ta knjižara, to je pravo pitanje? Zna li itko?
Na Jelačićevom trgu je koliko znam samo naklada Ljevak i još neka...

U Algoritmu su imali samo JEDAN primjerak JEDNE McLuhanove knjige, i to samo u zagrebačkom algoritmu, a to je bila "the medium is the massage" i taj sam primjerak uzeo, no to je ilustrirana knjiga koja se proguta u jednom danu koliko malo teksta ima. Više polu-knjiga, sažete teze s grafičkom pozadinom...

Amazon mi je zadnja opcija, zanima me postoji li još ta Tamaris knjižara. Zvao sam Ljevak, oni nemaju. Algoritam, kazem, samo tu jednu su imali... Ma zvat cu opet algoritam, mozda su dobili...

Ili, čak, ako si voljna čak i prodati svoju knjigu, ako je očuvana, dam ti punu cijenu za nju kol'ko si ju platila. Pozdrav.

Gle, pa ša ne naručiš preko Amazona, kako ti je već prije bilo predloženo?
Čak i s uračunatom poštarinom knjige su im redovito jeftinije nego u našim
knjižarama, a vrijeme čekanja ne nadmašuje period od 9 do 12 dana.

Inače, ne govorim ove stvari napamet, već s Amazonom imam podosta
iskustva i zbilja se ne mogu požaliti na uslugu.
__________________
Dole prepotentne snobističke tuđmanistice!
Dole tendenciozne samovoljne moderatorice!
Dole nesposobna administratorska bagra!
LNP20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 20:06   #11
Pa ne znam, rekao sam da mi je zadnja opcija... Trebale bi mi knjige što što prije. Ako kazes da ne premasuje 9 do 12 dana, onda je to super i prihvatljivo jer kad bih narucivao sada iz Algoritma iz vanzemstva cekao bi oko tri tjedna. Al' jesi siguran da ne premasuje 12 dana? Jer ako premasuje, džabe mi sve...

Vrlo je misteriozno da nema ništa ni na Torrentima, samo ulomci iz knjiga, tako imam prvo poglavlje dviju knjiga, ali ne i cijele knjige.
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 20:27   #12
Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
Pa ne znam, rekao sam da mi je zadnja opcija... Trebale bi mi knjige što što prije. Ako kazes da ne premasuje 9 do 12 dana, onda je to super i prihvatljivo jer kad bih narucivao sada iz Algoritma iz vanzemstva cekao bi oko tri tjedna. Al' jesi siguran da ne premasuje 12 dana? Jer ako premasuje, džabe mi sve...

Vrlo je misteriozno da nema ništa ni na Torrentima, samo ulomci iz knjiga, tako imam prvo poglavlje dviju knjiga, ali ne i cijele knjige.
Imao sam barem 10 narudžbi i nijedna nije premašila spomenuti period
čekanja, a pošto si iz metropole, pretpostavljam da bi možda dobio i
prije. Stoga, daj si oduška, a i kad ti je već tako hitno, nije zgorega
imati na umu da - ša prije naručiš, to će prije doći =)
__________________
Dole prepotentne snobističke tuđmanistice!
Dole tendenciozne samovoljne moderatorice!
Dole nesposobna administratorska bagra!
LNP20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 20:30   #13
Kak' znas da sam IZ metropole? Mozda sam ja isao tamo samo po tu knjigu, dok sam usput bio u Zagrebu. Ili sam je narucio iz Zagreba u svoj grad gdje je isto Algoritam? Hehe...

BTW, mislim da cu, ako cu uopce, naruciti sutra.
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 20:38   #14
Quote:
Druid kaže: Pogledaj post
Kak' znas da sam IZ metropole? Mozda sam ja isao tamo samo po tu knjigu, dok sam usput bio u Zagrebu. Ili sam je narucio iz Zagreba u svoj grad gdje je isto Algoritam? Hehe...
Plus, ideš na filozofski fakultet za koji se u jednom prijašnjem
postu izrazio da je u metropoli, pa onda ako isto povežem s
upravo navedenim, izvučem zaključak na najbolje objašnjenje
da bi mogao biti iz spomenute =)

U slučaju da je pokušaj indukcije bio neuspješan - isprike.
__________________
Dole prepotentne snobističke tuđmanistice!
Dole tendenciozne samovoljne moderatorice!
Dole nesposobna administratorska bagra!
LNP20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 21:05   #15
Pa nema potrebe za isprikama, lol.
Samo kazem, to sto sam veci dio godine u metropoli, ne znaci da iz iste i jesam jel.
Iako, relativno blizu, da...
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 13:04   #16
Ne znam kako mi je promakao ovaj topic

Uglavnom, preko web servisa 'aukcija hr' uspio sam doći do kopije "Gutenbergove galaksije" koja je tiskana negdje u doba mog rođenja "Understanding Media" može se nabaviti u superknjižari, jer je nedavno tiskano novo izdanje. Ako ima zainteresiranih za "Gutenberga" (kojeg bi doista trebalo pročitati PRIJE 'razumijevanja medija') neka se ovdje oglase, pa se možemo dogovorit da napravim scan i okačim negdje pdf.
__________________
Mind Over Matter WikiLeaks Operation Payback
If being sarcastic means you're rude .. does being obvious mean you're stupid?
shamantrixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 13:21   #17
Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Ne znam kako mi je promakao ovaj topic

Uglavnom, preko web servisa 'aukcija hr' uspio sam doći do kopije "Gutenbergove galaksije" koja je tiskana negdje u doba mog rođenja "Understanding Media" može se nabaviti u superknjižari, jer je nedavno tiskano novo izdanje. Ako ima zainteresiranih za "Gutenberga" (kojeg bi doista trebalo pročitati PRIJE 'razumijevanja medija') neka se ovdje oglase, pa se možemo dogovorit da napravim scan i okačim negdje pdf.
vrlo bih cijenio to, ako ti nije prekomplicirano skenirani i uploadati. već duže vrijeme mr. McLuhan mi se nalazi na "to do" listi.
__________________
posljednje tri Vlade RH (uključujući ovu):"We came here to wreck everything and ruin your life. YOU sent us."

svakog "domoljuba" koji ne poznaje pravopis hrvatskoga jezika odbijam shvatiti zaozbiljno.
nepostojeći is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 14:15   #18
Zaboravih napomenuti da se radi o izdanju na 'ekavici', no slutim da to nikome neće predstavljati zapreku.

Ali da. Neće mi biti teško jer... neću ja skenirat knjigu Imam "strašne veze" u jednoj fotokopirnici, pa će se knjiga tamo skenirat (zapravo umjesto da kopirka printa kopije na papir one se spremaju u pdf). Ne mogu ti obećati da će to biti ni sutra ni prekosutra, ali ću knjigu ostavit curi, pa čim ulovi malo 'lufta' će to poskenirat.

Ta knjiga je zbilja teško dobavljiva, a McLuhan je strašno zahtjevan i kad ga čitaš na materinjem jeziku, toliko da ja uz svo svoje poznavanje engleskog jezika original jednostavno ne mogu funkcionalno čitat... zbilja zahtjevno štivo.
__________________
Mind Over Matter WikiLeaks Operation Payback
If being sarcastic means you're rude .. does being obvious mean you're stupid?
shamantrixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 17:47   #19
Quote:
shamantrixx kaže: Pogledaj post
Zaboravih napomenuti da se radi o izdanju na 'ekavici', no slutim da to nikome neće predstavljati zapreku.

Ali da. Neće mi biti teško jer... neću ja skenirat knjigu Imam "strašne veze" u jednoj fotokopirnici, pa će se knjiga tamo skenirat (zapravo umjesto da kopirka printa kopije na papir one se spremaju u pdf). Ne mogu ti obećati da će to biti ni sutra ni prekosutra, ali ću knjigu ostavit curi, pa čim ulovi malo 'lufta' će to poskenirat.

Ta knjiga je zbilja teško dobavljiva, a McLuhan je strašno zahtjevan i kad ga čitaš na materinjem jeziku, toliko da ja uz svo svoje poznavanje engleskog jezika original jednostavno ne mogu funkcionalno čitat... zbilja zahtjevno štivo.
mah, bitno je što piše, a ne kako piše što se mene tiče, budući da smo obadva iz ri, samo reci u kojoj je to kopirnici i ja to mogu i podići, da ne moraš uploadati na rapidshare ili megauploap (mediafire ili sl., gdje već).
__________________
posljednje tri Vlade RH (uključujući ovu):"We came here to wreck everything and ruin your life. YOU sent us."

svakog "domoljuba" koji ne poznaje pravopis hrvatskoga jezika odbijam shvatiti zaozbiljno.
nepostojeći is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 21:51   #20
Quote:
nepostojeći kaže: Pogledaj post
mah, bitno je što piše, a ne kako piše što se mene tiče, budući da smo obadva iz ri, samo reci u kojoj je to kopirnici i ja to mogu i podići, da ne moraš uploadati na rapidshare ili megauploap (mediafire ili sl., gdje već).
U tom slučaju možeš dobit i uvezanu papirnatu kopiju (tebi će bit lakše čitat, a ja imam manje posla ), i možeš je pokupit u fotokopirnici u centru grada (poslat ću ti u PM-u točno o kojoj se fotokopirnici radi).

Knjiga će u ponedjeljak na kopiranje, pa kad bude gotovo ja ti pošaljem PM, objasnim točno gdje, i kad možeš doć. Vjerujem da će to bit već oko sredine tjedna.

Je to OK?
__________________
Mind Over Matter WikiLeaks Operation Payback
If being sarcastic means you're rude .. does being obvious mean you're stupid?
shamantrixx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:16.