Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2012., 00:39   #81
Porezna nema direktan uvid ali može doći do podataka tako da traži banku da dostavi podatke o uplatama na tvoj račun. Porezna to može tražiti ako ima neki razlog da to traži. Sumnjam da iz čista mira odaberu random građane i traže podatke.

PS banke su dužne za uplate gotovine na račun (bilo koji, tekući, žiro ili štedni) napraviti provjeru podrijkla novca.
Art Vandelay is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 11:34   #82
Imam jedno pitanje vezano za minus na deviznom racunu.
Posto devizni "ne moze" ici u minus osim ako si blizu nuli pa ti skinu onu nakadu onda ides par eura u minus.
Trazim na njihovim stranicama i nista ne mogu naci na max dozvoljeni minus na deviznom?
Zanima me sa pravnog aspekta....
Kako se mogu zastititi ako mi je devizni isao u minus 800eur? Transakcija je na pbzu prikazana dok na internet racunu je nema?
Ako mi ovi sa interneta kaze da oni te transakcije nemaju a na pbzu je prikazana kako je moguce da mi devizni sa +10eur isao na otprilike -800?

Pa nije da imam kreditnu karticu da mogu ici na dug.

Moje je konkretno pitanje kako se ja mogu zastiti ako obje strane idu protiv mene? PBZ kaze da su teretili ovi kazi da te transakcije nema?

Ali nije u tome bit, kako mi moze teretiti racun a gore ima 10 eur? Pa probao sam tisucu puta platiti nesto a imao sam 15-20 eura na racunu i nikada nije prosla transakcija.

Hvala na odgovorima.
JoZoFX is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 14:19   #83
Quote:
Art Vandelay kaže: Pogledaj post

PS banke su dužne za uplate gotovine na račun (bilo koji, tekući, žiro ili štedni) napraviti provjeru podrijkla novca.
Ako svota prelazi onih famoznih 105 000?
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2012., 15:39   #84
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Ako svota prelazi onih famoznih 105 000?
200 000
__________________
Just because you are breathing doesn't mean you're alive...
Sunnce is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 06:47   #85
Quote:
Sunnce kaže: Pogledaj post
200 000
A, promijenili su... Thnx!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 17:21   #86
Imam devizni u PBZ-u.

Ako ja iz inozemstva primim neke novce na njega (u rangu cca $10,000), da li će banka pitati otkud taj novac? Isto tako, da li će inzistirati na tome da se taj novac prebaci na žiro da bi porezna imala uvid?

Nikad nisam primao novce izvana, ali čim čujem da ispituju ljude otkud/kako/zasto taj novac, tlak mi skače na 200.
Quicksilver Surfer is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 17:57   #87
Jel problem ako sam dala br deviznog računa da mi se uplate novci za narudžbu?
Naime, ta VISA kartica mi je prijavljena na PayPal, za online narudžbe (e bay i slicno), pa sam dala curki da mi uplati 250kn za narudžbu. Ja naručujem njoj..
Inače, kad je uplaćeno na tekući u Zagrebačkoj banci odmah mi online bude vidljiva uplata a sad na deviznom(isto ZG banka) mi se ne vidi to. Help. I nemojte me pls ismijavati, ili pljuvat sad, samo pitam jer ne znam....
mell256 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 17:59   #88
ako ti to netko uplačuje izvana (druga država) onda nije problem. ali ako je ta osoba u hrvatskoj, onda je, jer na tvoj devizni račun uplatu možeš napraviti samo ti ili opunomoćenik po tom računu.
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 18:00   #89
Curka je iz Zagreba.
Šta da sad radim?
mell256 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 18:01   #90
daj joj broj tekućeg računa. u banci joj sigurno nisu dopustili uplatu na tvoj devizni
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 18:03   #91
Dvjema curama sam dala broj tog računa i obje su mi javile da su danas uplatile . I dam im naručim kad mi bude vidljiva uplata.
mell256 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 18:04   #92
ajd pitaj ih da li su ti uplačivale preko e zabe ili u poslovnici (mada niti jedna varijanta ne bi smjela proći). nek pogledaju na svojim tekućim računima da li im je novac vraćen, i nek ti uplatu naprave na tvoj tekući
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 18:07   #93
sad sam u panici uplacivale su vjerovatno uplatnicom. jedna je uplatila u karlovačkoj banci, druga u zagrebackoj banci.. jebemti
reci mi molim te, jel postoji mogucnost da taj novac propadne?ne, jelda? ajme..
mell256 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 18:13   #94
neće propasti
dakle, ova koja je uplačivala u zagrebačkoj, njoj su odmah trebali reči da ne može uplatiti jer oni vide da je to devizni račun. ako su joj ipak dali uplatu, nek zove u poslovnicu da provjere kud su novci završili. ova iz karlovačke isto tako, ali ona nek to napravi sutra (jer su novci otišli prema Zabi, pa će se vratiti natrag jer Zaba neće izvršiti uplatu na devizni)
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 18:15   #95
Hvala ti puno!
stvarno sam se sva splašila sad pa refresham,mail,facebook i zabu naizmjence
a da ja nazovem banku? pa ih pitam, moda mi netko pomogne jebemumater jesam glupa haha xD
mislila sam ajd, nek uplate tamo, da ne moram prije svake narudzbe prebacivati s tekuceg na devizni i eto ti sad...
mell256 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 18:20   #96
možeš nazvati (zovi na call centar, onaj besplatni broj. oni će zaprimiti "žalbu" i javiti ti kad otkriju što se dogodilo). ali mislim da ti neće htjeti samo prebaciti na tekući, nego će opet njih dvije morati vršiti uplatu (ovaj put na tekući račun). pokušaj, nemaš što izgubiti bar pitaj ove u Zabi na koji točno način da sad cure dobiju pare natrag da ih mogu ponovno uplatiti.
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 18:26   #97
Evo sad sam zvala, kaže ženska da su vjerovatno odbili uplatu na taj račun, devizni, i da nije moglo biti izvršeno, ali u slučaju da jest, da ako ima potvrdu o uplati da može u poslovnici reklamirati pa da se taj novac vrati or something..
Neću biti mirna dok mi se te cure ne jave da vidim di su uplatile i šta se dogodilo. Ne bih htjela taj novac iz svog džepa davati.
Hvala ti na pomoći
mell256 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 18:30   #98
nema na čemu sretno
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2012., 20:14   #99
Cure su uplatile novce na broj tog deviznog računa. Ok, ja sam pogriješila davši im taj broj, ali kakvo je to poslovanje banke kad nisu odbili uplatu na taj račun? Barem u Zagrebačkoj banci (gdje imam taj račun), ako ne u Karlovačkoj?
Nisu prebacivale novce sa svog računa na moj nego su izvršile uplatu ispunivši uplatnicu i onda uplatile.
Nadam se da će se taj novac moći uz potvrdu o uplati vratiti. Ne može samo otići u vjetar.
mell256 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2012., 13:53   #100
jel moguce na devizni uci u minus?
pise trenutno :
-15,46 EUR
20,56 USD
--a nemam pojma kako :S uvijek prebacim s tekuceg na devizni, odem na xy stranicu narucit, platim, novac se skine i to je to. bilo mi je do jucer 0,00 i danas ovo
mell256 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:17.