Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2011., 12:13   #201
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
Može li meni mala pomoć.
Svake godine pri predavanju porezne prijave mi drugačije govore i više nisam ni sama sigurna.
Naime, suprug i ja po godišnjoj poreznoj prijavi djelimo osobni odbitak na djecu.
Imamo troje djece, on koristi poreznu olakšicu na prvo i drugo dijete u cijelosti, a na treće djete samo za 6 mjeseci, ostalih 6 koristim ja.

I kako god da popunim pod r.br. 2 Podatke o uzdržavanim članovima uže obitelji svaki put mi to iskrižaju i ispravljaju.

Suprug popuni za prvo dijete 0,5 od 01.01.-31.12, za drugo dijete 0,7
od 01.01.-31.12., a za treće 1,00 upisuje 01.01.-30.06. i u istom redu moj oib i postotak, zar ne?
A što ja upisujem na svojoj?
Moram li navesti svo troje djece, s tim da uz prvo dvoje stavljam njegov oib i oznaku 100%, a na treće njego oib i oznaku 50% ili ??

Nadam se da nisam previše zapetljala i da kužite kaj hoću reći?
Ja mislim da bi suprug za treće dijete trebao upisati razdoblje korištenja od 1.1.-31.12. i tvoj oib i 50%. A ti bi trebala navesti treće dijete,razdoblje korištenja od 1.1.-31.12., suprugov oib i postotak 50%.
Mislim da je greška u datumima, nije do 30.06. nego do 31.12., pa onda postotak 50%...eto probaj tako...
*ribicaivana* is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 14:08   #202
Gledam obrazac DOH i nije mi jasno gdje mogu upisati olakšicu za dobrovoljno mirovinsko osiguranje tj. treći stup koji si sam uplaćujem.
Može pomoć?
vuukodlak is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 14:15   #203
Molim pomoć oko sljedećeg: imam dva sina studenta koji obojica primaju stipendiju. Mlađi je, slijedom prilika (prijelaz s gradske na državnju stipendiju, državna se počela isplaćivati u trećem mjesecu 2010 retroaktivno za prošle mjesece i iz 2009), u 2010. ukupno primio 11.200 kn od stipendija, što, koliko ja znam, za 400 kn premašuje 10.800 kn koliko je dozvoljeno za uzdržavanog člana. Obojica su prijavljeni na mene kao olakšica za uzdržavane članove. Moram li, zbog mlađeg sina, podnositi prijavu i skinuti ga kao uzdržavanog člana? Drugih prihoda nemam i inače ne bih morao podnositi prijavu.

Vodi li porezna uprava evidenciju o primicima studenata? Drugih prihoda, osim stipendija, nemaju...
Ajcoola is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 14:18   #204
Quote:
*ribicaivana* kaže: Pogledaj post
Ja mislim da bi suprug za treće dijete trebao upisati razdoblje korištenja od 1.1.-31.12. i tvoj oib i 50%. A ti bi trebala navesti treće dijete,razdoblje korištenja od 1.1.-31.12., suprugov oib i postotak 50%.
Mislim da je greška u datumima, nije do 30.06. nego do 31.12., pa onda postotak 50%...eto probaj tako...
Hvala Probat ću tako, pa da vidim hoće li opet ispravljati.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 14:29   #205
Smile

Bok Sara,nakon dugog izbivanja zbog bolesti i sa posla pa tako i sa foruma molim te samo da mi potvrdiš da li se što promijenilo u odnosu na prošlu godinu u slučaju da osoba ima samo autorski honorar i plaćeno DZO,nešto mi ispada veliki povrat,hvala ti
__________________
Oni koji se brzo obogate,u velikoj su pogibelji da brzo osiromaše
Dubravka20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 16:23   #206
Pozdrav, imam samo jedno pitanje s obzirom da mi vise nista kod povrata poreza za proslu godinu nije jasno...

uglavnom, pocela sam raditi 11.10.2010. i sad me zanima mogu li ja podnesti DOH obrazac za period do kraja godine ili ne? u prvoj polovici godine nisam radila, a ugovor mi je istekao danas i s obzirom da ne radim, ne bi bilo lose da imam pravo za povrat i za to razdoblje. jako me zbunjuje onih prvih 6.mjeseci...

Hvala puno
irenatomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 16:29   #207
Quote:
sara4 kaže: Pogledaj post
Vjerujem da će i Erste izbaciti svoj DOH kao i svake godine. Moguće da će biti kasnije nego lani jer ima izmjena u formulama, poreznim razredima pa treba vremena za izmjene.
erste izbacila DOH http://www.erstebank.hr/doh_obrazac.asp
irenatomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 17:10   #208
Čini mi se da pod 9.5.5 formula ne valja.
the.elles.d is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 17:17   #209
Quote:
the.elles.d kaže: Pogledaj post
Čini mi se da pod 9.5.5 formula ne valja.
slažem se..9.5.5 i 9.5.4 su izgleda isti
__________________
tko pita ne skita..
vitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 17:18   #210
Quote:
the.elles.d kaže: Pogledaj post
Čini mi se da pod 9.5.5 formula ne valja.
Imaš ovdje obrazac i tu je čini mi se ok http://www.bonusconsilium2009.hr/
__________________
tko pita ne skita..
vitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 17:47   #211
Taj je OK, hvala, mada sam ja već ispravio Ersteov obrazac
the.elles.d is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 18:50   #212
Quote:
irenatomo kaže: Pogledaj post
Pozdrav, imam samo jedno pitanje s obzirom da mi vise nista kod povrata poreza za proslu godinu nije jasno...

uglavnom, pocela sam raditi 11.10.2010. i sad me zanima mogu li ja podnesti DOH obrazac za period do kraja godine ili ne? u prvoj polovici godine nisam radila, a ugovor mi je istekao danas i s obzirom da ne radim, ne bi bilo lose da imam pravo za povrat i za to razdoblje. jako me zbunjuje onih prvih 6.mjeseci...

Hvala puno
Imaš pravo na povrat poreza za plaće isplaćene u 11. i 12. mjesecu, pa podnesi prijavu.
__________________
wtfomglolnvm
MiNa8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 20:17   #213
Uplaćujem životno osiguranje. U 1. mj sam platila preko uplatnice, onda slijedeća 3 mjeseca su mi skidali sa plaće i to imam u IP obrascu i kako sam ostala bez posla opet sam plaćala preko uplatnice. Kako ću to napisati u poreznoj prijavi? Zahvaljujem na pomoći
belize is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 20:36   #214
pozdrav svima još jednom... stvarno ne razumijem ove stvari, a vidim da mi nitko ne odgovara pa još jednom molim da mi netko da savjet ... pitanje sam postavio prije par dana - evo link:

https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...&postcount=154

Hvala!
Ovaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 22:50   #215
Novo rođeno dijete

Pozdrav!
Prošle smo godine dobili drugo dijete koje je rođeno 11.9.
Pitanje, mogu li za 9. mjesec koristiti iznos osobnog odbitka s faktorom 1,2 (0,5+0,7) za dvoje djece ili se to može koristiti tek od slijedećeg mjeseca (10.)?
Oba djeteta su PK istog roditelja.
LittleBlack is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 22:59   #216
Quote:
sara4 kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam, nije.
Znaći dijete nemora biti prijavljeno na poreznoj kartici niti jednog roditelja.
Ha,super.Sad ga odjavimo sa ženine kartice pa nek si gazda misli.Nije puno,nekih stotinjak kuna ali je to MOJE.
fiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 08:18   #217
Žena je bila cijelu godinu na bolovanju na teret hzzo-a i ip kartica joj je prazna tj nema plaćenog poreza. Obzirom da je dosta bolesna i dosta ima računa za lijekove, preglede i slično da li bi se ti računi mogli iskoristiti u muževoj poreznoj prijavi uz potvrde da je ona na bolovanju, vjenčani list itd???
Šta mislite jel bi to moglo proći?
__________________
tko pita ne skita..
vitas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 08:30   #218
Quote:
vitas kaže: Pogledaj post
Žena je bila cijelu godinu na bolovanju na teret hzzo-a i ip kartica joj je prazna tj nema plaćenog poreza. Obzirom da je dosta bolesna i dosta ima računa za lijekove, preglede i slično da li bi se ti računi mogli iskoristiti u muževoj poreznoj prijavi uz potvrde da je ona na bolovanju, vjenčani list itd???
Šta mislite jel bi to moglo proći?
Neće proći.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 08:31   #219
Quote:
LittleBlack kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Prošle smo godine dobili drugo dijete koje je rođeno 11.9.
Pitanje, mogu li za 9. mjesec koristiti iznos osobnog odbitka s faktorom 1,2 (0,5+0,7) za dvoje djece ili se to može koristiti tek od slijedećeg mjeseca (10.)?
Oba djeteta su PK istog roditelja.
Od 9. mjeseca, dakle od mjeseca kad je dijete rođeno.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 08:32   #220
Koristi se olakšica za plaćene kamate za kupnju 1.stana? Što sve treba predati uz prijavu?
marki2008. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:21.