Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2011., 13:45   #21
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Pa,manje više bi se to moglo zaključiti.
Opet,ne znam jel se i sam broj crnaca smanjuje ili samo udio,i ako da, gdje odlaze?

Meksičke ulične bande su manje više razjebale crnačke,ali opet kolonizacija nema smisla po toj logici, jer su te ulice onda i dalje nesigurne.
A čak dolaze malobrojniji,ali opasniji Slavadorci,koji čak od Meksikanaca uzimaju teritorije
LA je samo pokazatelj koliko je nakaradna i neostavriva multi-kulti politika, kaos u kojem se danas nalazi veći dio grada je najbolji dokaz.
Cromanst is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 14:13   #22
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Pa,manje više bi se to moglo zaključiti.
Opet,ne znam jel se i sam broj crnaca smanjuje ili samo udio,i ako da, gdje odlaze?

Meksičke ulične bande su manje više razjebale crnačke,ali opet kolonizacija nema smisla po toj logici, jer su te ulice onda i dalje nesigurne.
A čak dolaze malobrojniji,ali opasniji Slavadorci,koji čak od Meksikanaca uzimaju teritorije
Pa gledaj nekažem da to ima neku detljnu razrađenu politiku nego samo neki opšti plan.

Nisu crnci nigdje otišli nego su samo bili preplavljeni koliko ja razumijem, a pad crnačkih bandi je ja mislim vezan za nešta drugo. Izjašnjavanjem kao "afro amerikanci" umjesto crncima im je prvi korak ka asimilaciji u društvo jer iako su crni ipak su dio društva jer se izjašnjavaju kao Amerikanci, i zato imaju manje potrebe za biti dio etničke bande.

Nešta kao Jugosloveni za vrijeme Jugoslavije, samo što je projekat u ovom slučaju uspio i 100% su im ime placirali neki iz think tanka sa nivoa države a nije nikako došlo iz crnačke zajednice. Sjećam se da sam pročitao jednu američku analizu koja je napisana sredinom osamdesetih gdje su predvidjeli raspad Jugoslavije zbog malog broja ljudi koji su se osjećali kao Jugosloveni, ako su o tome razmišljali u vezi sa Jugoslavijom budi siguran da im je isto sigurno palo na pamet u vezi sopstvene države.

Vidi da su i te mape koje si pokazivao došle sa sitea ekvivalenta meksičkih šešeljevaca, tako da su crnci iako puni socijalnih problema nikakav antidržavni element kakvi su to latinosi, a zato je baš zbog izjašnjavanja kao afro amerikanci.
next in line is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 15:36   #23
Gledaj, koliko sam ja skužio,ipak je teže biti crnac nego meksikanac u americi, čak i u Orange County ima veliki udio latinosa,ali maltene nikakav crnaca...
Nažalost, oni su i dalje najmanje poželjni po svim jednadnžbama

Zanimljivo, u Americi Arapi prolaze pod "bijelci"
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 17:16   #24
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Gledaj, koliko sam ja skužio,ipak je teže biti crnac nego meksikanac u americi, čak i u Orange County ima veliki udio latinosa,ali maltene nikakav crnaca...
Nažalost, oni su i dalje najmanje poželjni po svim jednadnžbama

Zanimljivo, u Americi Arapi prolaze pod "bijelci"
Vjerovao ili ne trenutno je glavni problem glede rasizma u SAD-U između Hispanolaca i Afroamerikanaca. Ovi drugi se bune kako ih ovi prvi ugrožavaju i istitskuju sa poslova.

U SAD-u se rasizam uvijek javljao među donjim slojevima. Prvo su bili siromašni protestanti protiv katolika (Iraca, Poljaka i Talijana), onda ovi potonji protiv crnaca, sad su crnci protiv Hispanaca... normalno uz već opjevani rasizam bjelačke sirotinje juga kontra tamošnjih potomaka robova...

Ovo sam čuo od cure koja je zaposlena u gradskoj upravi Pittsburgha.
demon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 18:32   #25
Quote:
demon kaže: Pogledaj post
Vjerovao ili ne trenutno je glavni problem glede rasizma u SAD-U između Hispanolaca i Afroamerikanaca. Ovi drugi se bune kako ih ovi prvi ugrožavaju i istitskuju sa poslova.

U SAD-u se rasizam uvijek javljao među donjim slojevima. Prvo su bili siromašni protestanti protiv katolika (Iraca, Poljaka i Talijana), onda ovi potonji protiv crnaca, sad su crnci protiv Hispanaca... normalno uz već opjevani rasizam bjelačke sirotinje juga kontra tamošnjih potomaka robova...

Ovo sam čuo od cure koja je zaposlena u gradskoj upravi Pittsburgha.
Znam ja sve to.

Znam i foru kada im meksikanac diler nije htio priznati nešto i ovi ga sada kao vode u postaju, i kao stat će u crnačkoj četvrti, i kao "ajd bježi van,nećemo te uhititi",a ovaj plače,moli, sve je priznao,samo da ga ne izbace tamo
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2011., 09:22   #26
Inače, jel znate da je u SAD-u svaka 3. tinejđerica Azijka, u vezi s bijelcem?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 16:30   #27
Rasne mape New Yorka 2000.
http://www.nytimes.com/interactive/2...raphic-ny.html
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 17:18   #28
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Inače, jel znate da je u SAD-u svaka 3. tinejđerica Azijka, u vezi s bijelcem?
Što misliš zašto?

Mitovi i znatiželja su ti čudo.
demon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 17:30   #29
Quote:
demon kaže: Pogledaj post
Što misliš zašto?

Mitovi i znatiželja su ti čudo.

Pa onda bi valjda bila u vezi s crncem

Crnaca je u SAD-u oko 12%, a taj broj se nije mjenjao već duže vrijeme ako se ne varam (ima li netko informacije)
veruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 01:20   #30
Quote:
veruda kaže: Pogledaj post
Pa onda bi valjda bila u vezi s crncem

Crnaca je u SAD-u oko 12%, a taj broj se nije mjenjao već duže vrijeme ako se ne varam (ima li netko informacije)
Ne, od sedamnaestog stoljeća su tu negdje i 2050 se očekuje da će ih biti isto otprilike dok će bjelci (ne brojeći bijele Latinose) činiti 46%.

Meni su Latinosi enigma pola ih se izjašnjavaju kao bjelici a pola kao mestizosi (indijansko-bjelački miks), sada da li će se bijeli asimilirat a mješani ostati posebna skupina, ili će svi se asimilirati,ili svi ostati posebna skupina
next in line is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 10:19   #31
Quote:
next in line kaže: Pogledaj post
Ne, od sedamnaestog stoljeća su tu negdje i 2050 se očekuje da će ih biti isto otprilike dok će bjelci (ne brojeći bijele Latinose) činiti 46%.

Meni su Latinosi enigma pola ih se izjašnjavaju kao bjelici a pola kao mestizosi (indijansko-bjelački miks), sada da li će se bijeli asimilirat a mješani ostati posebna skupina, ili će svi se asimilirati,ili svi ostati posebna skupina
Zapravo se ne izjašnjavaju kao Mestici nego kao "Some other race"
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 06:26   #32
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Zapravo se ne izjašnjavaju kao Mestici nego kao "Some other race"
Whatever, mestizo, mexican, chicano sve dođe na istu smisao; niti su bijeli niti su indijanci

http://upload.wikimedia.org/wikipedi...population.png
next in line is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 07:52   #33
svjetska prevalentnost SIDAe
next in line is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 11:12   #34
Quote:
Cromanst kaže: Pogledaj post
LA je samo pokazatelj koliko je nakaradna i neostavriva multi-kulti politika, kaos u kojem se danas nalazi veći dio grada je najbolji dokaz.
Zanimljivo,kao što se u L.A. međusobno bore crnci i latinoamerikanci, u Engleskom Birminhhamu, 2. po veličini gradu u zemlji, se bore crnci i Pakistanci a u jednom većem sukobu 2005. je bilo i mrtvih
http://en.wikipedia.org/wiki/2005_Birmingham_race_riots
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 17:07   #35
molio bih nekoga od moderatora da prebaci makijeve postove sa teme o demografiji RH ovdje
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 18:14   #36
Danska je najciscija od zapadnih zemalja.
To je zato jer se ljudi ne useljavaju bas u nju zbog:
1. koma klime
2. koma jezika
Fuerteventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 18:46   #37
Quote:
Fuerteventura kaže: Pogledaj post
Danska je najciscija od zapadnih zemalja.
To je zato jer se ljudi ne useljavaju bas u nju zbog:
1. koma klime
2. koma jezika
ti misliš na Finsku, u Danskoj ima masa imigranata od Balkana do Bliskog Istoka
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 20:42   #38
Izgleda da što država ima manje stanovnika više brine o etničkoj dominaciji matičnog naroda. Logično.
Matrix@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 22:00   #39
Quote:
Matrix@ kaže: Pogledaj post
Izgleda da što država ima manje stanovnika više brine o etničkoj dominaciji matičnog naroda. Logično.
kako to da su onda Njemačka,Italija i Francuska ušle u 20. stoljeće kao maltene etnički čiste države?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 22:15   #40
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
kako to da su onda Njemačka,Italija i Francuska ušle u 20. stoljeće kao maltene etnički čiste države?
Nije se toliko putovalo za poslom. Naprjedak i tehnologija prave globalno selo. Dobar je i najavljeni prijem Hr. u EU, time će i ostali vidjeti koliko se to isplati ili ne. Glupo je ulaziti ako počne se raspadati.
Matrix@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:28.