Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.01.2011., 22:08   #41
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Budaletino 90% oboljelih od mumsa bu dobilo meningitis, jel znaš šta je to i koje to može imati posljedice.
errr, jedna od nuspojava cijepljenja MoPaRu je UPRAVO meningitis...


također, za virus ospica iz u MoPaRu cjepiva:
Quote:
augeN kaže: Pogledaj post
no što se tiče cjepljenja sa MoPaRu-om, to neću cijepiti uopće, pogotovo ne jer se u cjepivu nalazi živi virus ospica što će ga reći da je isto jel se dijete negdje zarazi samo od sebe ili ga se cijepi, samo što me cijepljenje em košta em dijete filam sa gore spomenutim kemikalijama... hvala lijepa, riskirat ću
augeN is offline  
Old 30.01.2011., 22:08   #42
Quote:
Dear Prudence kaže: Pogledaj post
Osim što bagateliziraš navedene bolesti nisi ni upoznata s još jednom njihovom vrlo bitnom epidemiološkom odlikom, a to je sposobnost brzog širenja.
Bilo bi zanimljivo vidjeti pametnjakoviće koji su protiv cijepljenja kada bi im dijete dobilo rubeolicu, ospice, mumpsić ili neku sličnu bolešćinicu i kad bi krenuli kod doktora, a ono čekaone pune bolesnih necijepljenih ljudi ... kolaps zdravstvene službe. Bilo bi i mrtvih!
je, pol moje generacije pomrlo od tih bolesti zdravstvenio sustav je kolabirao svako malo.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Old 30.01.2011., 22:09   #43
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
ne razgovaramo o koleri i bolestima koje se prenose nečistom vodom nego o mumsu, dječijoj paralizi i sličnom. ni stakleno zvono te od toga ne spasi....
pranje ruku te spasi od svega što se ne prenosi zrakom...
augeN is offline  
Old 30.01.2011., 22:10   #44
Quote:
augeN kaže: Pogledaj post
upravo tako. zato se i zovu "dječije bolesti". uostalom, zadnja studija koja navodi probleme uzrokovane tim bolestima je mislim iz '50ih godina prošlog stoljeća i definitivno je zastarjela jer ne uzima u obzir kvalitetu modernog načina življenja tj. poboljšanu higijenu i prehranu što su vrlo bitni faktori.
isuse ovako nešto može napisati samo totalni kreten, dječije bolesti jer nikoga ne ubijaju, bože trebalo bi stvarno razmisliti o tome da se nekim ljudima zabrani da uopče imaju djecu...
koka36 is offline  
Old 30.01.2011., 22:10   #45
Quote:
augeN kaže: Pogledaj post
Čl. 22.: "Čovjekova je sloboda i osobnost nepovrediva.."
dakle, nesmije te nitko cijepiti na silu.
što misliš da Milinović nije htio prikriti svoj gaf nabavke cjepiva preko masovnog cijepljenja? Ustav ga je spriječio inače bi svi sigurno dobili pikicu...

kakve veze imaju građani sa necijepljenjem mog dijeteta? mislim, moje dijete će se razboliti i to je to. Ostalim građanima, koji su cijepljeni, neće biti ništa... stoga je odgovornost samo na onima koji se samovoljno ne cijepe i oni i snose tu odgovornost tako što jedini imaju rizik od oboljenja
I ne paše mi i držim se svojih demokratskih prava i ak ti ne paše demokracija preseli se u S. Koreju. Pametnjakoviću...
F 20.0
__________________
Ötterdämmerung
Dear Prudence is offline  
Old 30.01.2011., 22:13   #46
Quote:
augeN kaže: Pogledaj post
errr, jedna od nuspojava cijepljenja MoPaRu je UPRAVO meningitis...


također, za virus ospica iz u MoPaRu cjepiva:
U svakom cjepivu se nalazi virus bolesti protiv koje se cjepiš pa tako i virus mumsa koji se u postotku od par promila aktivira i dolazi do oboljenja...Ali tu govorimo o promilima a bez cjepljenja bi govorili o miilijonima oboljelih
koka36 is offline  
Old 30.01.2011., 22:14   #47
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
je, pol moje generacije pomrlo od tih bolesti zdravstvenio sustav je kolabirao svako malo.
Ček ti tvrdiš da se mi nismo cjepili ili šta
koka36 is offline  
Old 30.01.2011., 22:16   #48
Quote:
augeN kaže: Pogledaj post
pranje ruku te spasi od svega što se ne prenosi zrakom...
A vidiš virusi imaju jednu gadnu odliku da se šire zrakom a cjepljenje se provodi upravo za spriječavanje virusnih oboljenja....
koka36 is offline  
Old 30.01.2011., 22:16   #49
Quote:
Dear Prudence kaže: Pogledaj post
F 20.0
ako ne možeš raspravljati argumentirano, nemoj se javljati. Što je od onoga što smo napisali netočno? Da se generacije prije nisu cijepile MoPaRu-om?
Da je nuspojava MoPaRu-a meningitis i zaušnjaci -
http://www.slobodnadalmacija.hr/Hrva...9/Default.aspx

Quote:
Šestogodišnja djevojčica iz Zadra, koja uskoro kreće u prvi razred, prije dva tjedna primila je cjepivo protiv ospica, zaušnjaka i rubeola. Riječ je o obveznom cjepivu MoPaRu Imunološkog zavoda, koje prije polaska u školu moraju primiti sva djeca predškolskog uzrasta, i to po kalendaru koji je propisalo Ministarstvo zdravstva.

Međutim, 16. dan nakon što je cijepljena u školskoj ambulanti, djevojčica je dobila zaušnjake! Njezina majka, ogorčena time što se dogodilo, razmišlja o tužbi.

− Zašto se predškolska djeca i dalje cijepe MoPaRuom kad pedijatri i infektolozi već godinama upozoravaju na štetnost i brojne nuspojave? Kako je moguće da cijepim dijete protiv zaušnjaka, a ona nakon dva tjedna dobije tu bolest? To je suludo! Ne želim ni pomisliti što bi bilo da je dobila meningitis, koji je isto nuspojava ovog cjepiva. Iako znamo da je cjepivo štetno, mi roditelji nemamo nikakvo pravo glasa niti izbora, nego moramo dijete voditi na obvezno cijepljenje, jer u suprotnom mogu završiti na sudu − kaže majka K.P. (podaci poznati redakciji) koja je cijeli slučaj prijavila ambulanti gdje je djevojčica primila cjepivo.

Odgovor zašto se to dogodilo od liječnice nije dobila. Naime, djevojčici, koja do tada nije imala nikakvih zdravstvenih problema, 16. dan nakon cijepljenja natekla je cijela desna strana lica i dobila je visoku temperaturu. Roditelji su je odveli na zadarsku Hitnu pomoć, gdje su joj rekli da ima upalu uha i dali antibiotike. Kako temperatura nije prestajala rasti, majka je posumnjala da je riječ o zaušnjacima.

Do travnja 2009. godine cjepivo MoPaRu Imunološkog zavoda nalazilo se u obveznom kalendaru cijepljenja za djecu s navršenih godinu dana i za predškolsku djecu.

Međutim, zbog brojnih nuspojava, Ministarstvo zdravstva, na preporuku Agencije za lijekove, skida MoPaRu i umjesto toga uvrštava cjepivo Priorix, proizvođača GlaxoSmithKline. Ta odluka, međutim, odnosila se samo na cijepljenje male djece, dok je MoPaRu za predškolce do danas ostao obvezno cjepivo, što nam je u ponedjeljak potvrđeno i u Agenciji za lijekove.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Old 30.01.2011., 22:17   #50
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Ček ti tvrdiš da se mi nismo cjepili ili šta
Jesi se ti cijepio protiv meningitisa, rubeole i ospica? ja nisam.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Old 30.01.2011., 22:20   #51
ovo nije rasprava o tome treba li ili ne cijepiti djecu
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Old 30.01.2011., 22:21   #52
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Jesi se ti cijepio protiv meningitisa, rubeole i ospica? ja nisam.
Kako znaš, ja neznam da se nisam cjepio a cjepili smo se svako malo. Jedina razlika da smo se mi cjepili za svaku bolest pojedinačno dok se danas koriste kombinirana cjepiva pa se manje puta cjepi...
I da mums sam prebolio i meningitis i nebi to nikome poželio da preživi...
koka36 is offline  
Old 30.01.2011., 22:21   #53
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
ako ne možeš raspravljati argumentirano, nemoj se javljati. Što je od onoga što smo napisali netočno? Da se generacije prije nisu cijepile MoPaRu-om?
Da je nuspojava MoPaRu-a meningitis i zaušnjaci -
ček, nisi rekla maloprije da su to dječje bolesti
__________________
Ötterdämmerung
Dear Prudence is offline  
Old 30.01.2011., 22:24   #54
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
ovo nije rasprava o tome treba li ili ne cijepiti djecu
Je, kolko god neki to pokušali sakriti u teorije da neka cjepiva valjaju (pretežno strana bolje teklamirana), dok druga nevaljaju. Na kraju se svede da kreteni ne žele cjepiti djecu jer su na netu pročitali da od toga raste treče oko ili noga....
koka36 is offline  
Old 30.01.2011., 22:25   #55
Quote:
Dear Prudence kaže: Pogledaj post
ček, nisi rekla maloprije da su to dječje bolesti
Od kojih nilo ne umire niti ostavljaju neke posljedice...
koka36 is offline  
Old 30.01.2011., 22:45   #56
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Kako znaš, ja neznam da se nisam cjepio a cjepili smo se svako malo. Jedina razlika da smo se mi cjepili za svaku bolest pojedinačno dok se danas koriste kombinirana cjepiva pa se manje puta cjepi...
I da mums sam prebolio i meningitis i nebi to nikome poželio da preživi...
pitaj mamu

ne nismo se cijepili protiv rubeole, mumpsa i ospica, a drugo, to cjepivo kao nuspojave ima upravo te bolesti protiv kojih bi trebalo štititi.

http://www.adiva.hr/phoenix-info-29072010.aspx

Maloi smo skrenuli s teme no problem je isti: u obaveznom kalendaru cjepljenja preporučeno je lošije cjepivo.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U

Zadnje uređivanje soks : 30.01.2011. at 22:58.
soks is offline  
Old 30.01.2011., 22:51   #57
Quote:
Dear Prudence kaže: Pogledaj post
F 20.0
jao na što ja trošim riječi...
BTW: G 9.81

Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
A vidiš virusi imaju jednu gadnu odliku da se šire zrakom a cjepljenje se provodi upravo za spriječavanje virusnih oboljenja....

a vidiš, nemaju svi virusi tu gadnu odliku. u suprotnom bi sida bila mnogo češća
I hvala na uvredama: kad mi netko toliko neuk da ustvrdi kako se virusi (svi?) šire zrakom kaže da sam kreten, to mi je najveća pohvala
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
U svakom cjepivu se nalazi virus bolesti protiv koje se cjepiš pa tako i virus mumsa koji se u postotku od par promila aktivira i dolazi do oboljenja...Ali tu govorimo o promilima a bez cjepljenja bi govorili o miilijonima oboljelih
ne nalaze se u svakom cjepivu virusi bolesti već se nalaze najčešće virusne komponente poput mrtvih virusa ili njihovih dijelova potrebnih za stvaranje antitijela. u slučaju ospica se cijepi sa živim virusom ospica. nebih ulazio u raspravu oko "količine" virusa u cjepivu jer to neznam no znam da je za neke bolesti dovoljno svega par virusa/bakterija u tijelu i obolit ćeš. stoga hvala, riskirat ću količinu, možda ih dijete dobije upola manje neg u cjepivu

ljudi, ja sam mislio da pričam s obziljnim ljudima koji barem razumiju kako se bolesti šire. no vi ste obične neznalice koje ste zauzele stav obrane cijepljenja zbog svog straha od oboljenja a da pritom uopće ne razumijete ama baš ništa o osnovama oboljenja. dajte se educirajte prvo pa onda možemo pričati
također, naučite se raspravljati jer vađenje iz konteksta nije rasprava već svađa.
A evo i malo u famoznoj rubeoli:
http://www.mojezdravlje.net/Bolesti/...i/Rubeola.aspx
"Ova bolest nema teške simptome i kod većine pacijenata ne ostavlja nikakve posljedice, ali može biti jako opasna ako se ovom bolešću zarazi trudnica, što može dovesti do težih oštećenja fetusa."
dječija bolest ko i svaka druga i nevidim zbog čega bi je se trebao bojati

Mums je malo ozbiljniji no i dalje ne toliko koliko ga pokušavate predstaviti:
http://www.plivazdravlje.hr/aktualno...jaci-Mums.html
Nuspojave: "Meningitis....Može se pojaviti ako se virus mumsa proširi kroz krvotok i zarazi središnji živčani sustav. Isto kao i encefalitis, i ova je komplikacija vrlo rijetka."

Zadnje uređivanje augeN : 30.01.2011. at 23:14.
augeN is offline  
Old 30.01.2011., 23:54   #58
Quote:
Dear Prudence kaže: Pogledaj post
Di to u ustavu piše???

Cijepljenje tvoga djeteta je u interesu svih 4 i pol milijuna građana ove zemlje, a i šire. Ono je građanska obaveza, a necijepljenje se kažnjava novčanom kaznom. Ako ti ne paše preseli se u Somaliju.
U kojem svemiru ti živiš ? Nitko ne govori o ne cijepljenju, već žele kvalitetno i provijereno cijepivo , što masa nije. Građanska obveza je i da ne postoje korupcije u svim porama pa i zdravstvu, da farmaceuti ne zarađuju na tuđim nesrečama trilione dolara , da voliš bližnjega svoga. I da smo Hrvatsku oslobodili za njene građane a ne za stranske dupelizce i lobiste . Zanimljivi ste vas par što napadate ko čavke na svaki spomen da ima elemenata da nešto nije u redu sa cijepivima ... A i banirani forumaš koka 36 je pokazao svoju ne-kulturu, vidim izvrijeđao/la pola svih koji sudjeluju na temi. Vjerojatno cijepivo za minimum kulture i znanja još nisu kemičari izmislili .
__________________
Ludi Konj * Akcija Za Bolju Hrvatsku
ivan.ridjan is offline  
Old 31.01.2011., 06:42   #59
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
E sad, HZJZ je odabrao jeftinije cjepivo na koje se roditelji masovno žale da ima nuspojava. Je li razlika u cijeni od 30 kn opravdava taj odabir?

Ne opravdava, ali mi roditelji tu ne možemo ništa, ne možemo se boriti protiv sustava. Svi smo prošli te dileme i većinom kupili Infanrix Hexa (6u1) od GSK, ja po cijeni od 395 kn po dozi.

Kad pročitaš sve one teme na Ridu o cijepljenju zapazit ćeš da pedijatri ne vole nuspojave i uvijek će te pokušati uvjeriti da ti je dijete u međuvremenu pokupilo virozu, trodnevnu i slično, pa su stoga i podaci HZJZ takvi kakvi jesu, dakle Pediacel i nema toliko nuspojava tako da malo bolju sliku na terenu dobiješ tek kad pročitaš forume

Posebna su priča i cjepiva koja nisu u obaveznom kalendaru cijepljenja a većina ih pedijatara prepouča pa zapravo sam moraš odvagnuti za i protiv i odlučiti što napraviti.

Ajme, pa ja sam na politici
Mirotta is offline  
Old 31.01.2011., 08:35   #60
Quote:
MIROTTA kaže: Pogledaj post
Ne opravdava, ali mi roditelji tu ne možemo ništa, ne možemo se boriti protiv sustava. Svi smo prošli te dileme i većinom kupili Infanrix Hexa (6u1) od GSK, ja po cijeni od 395 kn po dozi.
Ma dobro je kad te pedijatar bar upozori na to koje cjepivo ima više nuspojava. Ali masi roditelja nitko ništa ni ne kaže, pa se kasnije šokiraju kad im dijete dobije oteklinu ili temperaturu ili ne može prestat plakati. Neki ne znaju da je to novotarija, no lako se primijeti da na forumima ne postoji niti jedna tema o nuspojavama cijepljenja prije 2009. godine.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:45.