Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2013., 00:53   #41
Quote:
Dominiquee kaže: Pogledaj post
Izgleda da nakon ovoga nečeš imati argumenata.
Ok, to da nedaju crkve u Saudiji je dobro poznata stvar, kao sto i u Vatikanu neces naci dzamiju. Ali vijest da je naredjeno rusenje crkvi po ostalim drzava je uvjeren sam 99,9% laz, a cak i ako jeste istina to nista ne znaci. Jedan muftija ne predstavlja vecinu niti se sta pita.
HbVelid is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 00:53   #42
Quote:
HbVelid kaže: Pogledaj post
Dobro znate da je nedavno bila vijest kako je jedan od najvecih Saudijskih muftija pozvao Sirijce na masovno silovanje zena, cijeli svijet je to objavio, ali srecom je taj muftija imao svoj profil na FB i Twiteru tako da je demantovao tu vijest pa smo se mogli uvjeriti. Dakle nemojte odmah vjerovati u svaku glupost koju procitate, pa barem bi svako trebao znati da su mediji jedno obicno govno lazljivo
Iznijela ti je čvrste dokaze, islamistička propaganda možda može biti argument na islambosna ali ne na ovom forumu. Tako da, ili podastri neki konkretan dokaz, ili odlepršaj sa teme.
PilotInstruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 00:53   #43
Quote:
HbVelid kaže: Pogledaj post
Dobro znate da je nedavno bila vijest kako je jedan od najvecih Saudijskih muftija pozvao Sirijce na masovno silovanje zena, cijeli svijet je to objavio, ali srecom je taj muftija imao svoj profil na FB i Twiteru tako da je demantovao tu vijest pa smo se mogli uvjeriti. Dakle nemojte odmah vjerovati u svaku glupost koju procitate, pa barem bi svako trebao znati da su mediji jedno obicno govno lazljivo
Vješt si na rječima pokušavaš istinu pretvoriti u laž a tvoj komentar uključuje i linkove na arapske i muslimanske medije?
Dominiquee is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 00:57   #44
Quote:
PilotInstruktor kaže: Pogledaj post
Iznijela ti je čvrste dokaze, islamistička propaganda možda može biti argument na islambosna ali ne na ovom forumu. Tako da, ili podastri neki konkretan dokaz, ili odlepršaj sa teme.
U najgorem slucaju da je ovaj muftija to zaista rekao, sta zelite time reci? Sta to znaci??. Tebi ne znaci nista cinjenica da 99,99% muftija nije reklo niti jednu ruznu rijec protiv crkvi? Mislis li da svestenici sirom svijeta nikad nisu rekli nesto lose za dzamiju i islam? Jesu, milijardu puta su rekli.
HbVelid is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 01:00   #45
Quote:
HbVelid kaže: Pogledaj post
U najgorem slucaju da je ovaj muftija to zaista rekao, sta zelite time reci? Sta to znaci??. Tebi ne znaci nista cinjenica da 99,99% muftija nije reklo niti jednu ruznu rijec protiv crkvi? Mislis li da svestenici sirom svijeta nikad nisu rekli nesto lose za dzamiju i islam? Jesu, milijardu puta su rekli.
Naravno da je bitno što je rekao, jer je vrhovni poglavar države u kojoj se nalazi centar vaše religije. Zamisli da Papa kaže da se mora srušiti sve džamije u katoličkim državama.
PilotInstruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 01:03   #46
Quote:
HbVelid kaže: Pogledaj post
Ima li bilo kakvih dzamija u Vatikanu??? Link govori o crkvama u cijeloj Arabiji, dakle arapskom poluostrvu i da, crkava ima ogroman broj u arapskim zemljama jer sam zivio tamo i dobro znam stanje. Vise crkava ima nego sto ima dzamija po vecini zapadnih zemalja
Kruške i jabuke.
Crkve koje tamo postoje su izgradjene davno, još dok su kršćani činili značajni dio populacije u arapskim zemljama.
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 01:07   #47
Quote:
HbVelid kaže: Pogledaj post
Na tom linku pise da je nekakav poluanonimni muftija to izjavio. Pa kada bi mi pratili sta svaki svecenik na svijetu govori o islamu i od toga pravili clanke sta bi tek onda bilo?? Daj nemojte biti naivni. Reko muftija ovaj i reko muftija onaj. A 99,99% drugih arapskih muftija nisu ni spomenuli nista slicno i sad mi pravimo dramu oko ovoga.
Kakav poluanonimni muftija!?!?
Otkad je šeik Abdul-Aziz ibn Abdullaah poluanonimni muftija?
http://en.wikipedia.org/wiki/Abdul-A...Aal_ash-Shaikh

A prijatelji su ti pravi, otišli u Medinu na školovanje. Kad se vrate ko bradati vehabije ima da opet bude strka oko ambasade SAD-a. Nadam se da će ih barem naučiti voziti auto da ne poginu ko onaj bivši vođa vehabijac.
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 01:15   #48
Molim vas lijepo. Ova vijest je davno profurana glupost. Pogledajte malo. JOs prije godinu dana su vam ispirali mozak na isti nacin i kad im ponestane ideja ponavljaju iste stvari. Lol kakvi levati

http://www.index.hr/vijesti/clanak/v...ku/604642.aspx


I prisjetite se samo one lazi da je drugi muftija pozvao na silovanje zena, procitajte komentare ispod ovog clanka kako su osuli paljbu po islamu i muslimanima, bas kao i vi sad, al ostadose ko p......
HbVelid is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 01:20   #49
Nije mi jasno kako to princ zabranio gay veze a sam je peder.Saudijski princ osuđen je na doživotnu robiju u Velikoj Britaniji zbog ubistva svog sluge i isporučen u bliskoistočnu zemlju gdje će služiti kaznu, objavila je britanska vlada, piše http://www.dailymail.co.uk/news/arti...-sentence.html
wellman is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 01:25   #50
Quote:
HbVelid kaže: Pogledaj post
Molim vas lijepo. Ova vijest je davno profurana glupost. Pogledajte malo. JOs prije godinu dana su vam ispirali mozak na isti nacin i kad im ponestane ideja ponavljaju iste stvari. Lol kakvi levati

http://www.index.hr/vijesti/clanak/v...ku/604642.aspx


I prisjetite se samo one lazi da je drugi muftija pozvao na silovanje zena, procitajte komentare ispod ovog clanka kako su osuli paljbu po islamu i muslimanima, bas kao i vi sad, al ostadose ko p......
Ispran je mozak jedino onome koji vjeruje u arapsku (lošu) kopiju kršćanstva koja je stvorila najnazadnija, najsiromašnija i najneobrazovanija društva na svijetu.
PilotInstruktor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 01:41   #51
Posto je vijest jos prije godinu dana dokazno lazna, a sad samo kopirana od rijeci do rijeci, predlazem kljuc na ovu temu jer je besmislena. Smislite nesto novo, ovo ste podvaljivali prije godinu, nemojte opet, nije zanimljivo.
HbVelid is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 05:46   #52
Saudijska Arabija bi jednog dana mogla dobiti status
od Amerike " Pocasni clan Zapada ".
24-sata is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 07:02   #53
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
Kruške i jabuke.
Crkve koje tamo postoje su izgradjene davno, još dok su kršćani činili značajni dio populacije u arapskim zemljama.
Donekle tacno...ali ni blizu kao moja sljedeca tvrdnja:
U Evropi pod krscanskom kontrolom na jednom je djelu iste bilo 1000 dzamija i mesdzida. Mnoge su izgradjene davno a muslimani su cinili vecinu u toj drzaqvi. Krscani ('riscani) su u duhu svoje religije (pa nisu valjda pratili Voodu) protjerali i/ili genocidom ocistili svu muslimansku populaciju te porusili svih 1000 dzamija od kojih neke pod zastitom UNESCO. I sve to na kraju 20-od stoljeca.
I mi ovdje prozivamo kriptocionisticku vlast u "saudijskoj" Arabiji.
naucenik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 07:51   #54
Quote:
HbVelid kaže: Pogledaj post
Ima li bilo kakvih dzamija u Vatikanu???
KSA i Vatikan nisu isto. Ajde razumijem da Makkah i Madina nemaju crkve, ali sto cijela KSA ne dozvoljava? I drugo KSA ne dozvoljava ni prakticiranje religije. Trece, ne dozvoljava ni pristup kafirima u Madinu i Makku. Koliko znam, ti mozes posjetiti Vatikan.

Quote:
HbVelid kaže: Pogledaj post
Link govori o crkvama u cijeloj Arabiji, dakle arapskom poluostrvu i da, crkava ima ogroman broj u arapskim zemljama jer sam zivio tamo i dobro znam stanje. Vise crkava ima nego sto ima dzamija po vecini zapadnih zemalja
Imamo kakav dokaz za ovu tvrdnju? Btw I ja sam proputavo bliski istok i zivio u Bahrainu i evo sada u Saudiji pa imam drugcije iskustvo od tebe.
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 10:09   #55
ne razumijem sto je novoga u SA.Prakticiranje vjere, osim islama je zabranjeno.Bilo I samo je to ponovno potvrdjeno.

Zar nisu za prosli Bozic napravili dar-mar u jednom od naselja I uhitili hrpu ljudi jer su slavili Bozic.


Kajfiri nemaju pristupa Meki I Medini, dapace cak I znakovi na autocesti na to jasno upozore strance.


U samoposluzi, Kuran se drzi u staklenom ormaricu I jasno je naznacheno da ne muslimani ne smiju dirati Kuran.Barem je tako u UAE.
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.

Zadnje uređivanje happygoose : 30.04.2013. at 10:21.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 10:22   #56
Quote:
Phil Lynott kaže: Pogledaj post
KSA i Vatikan nisu isto. Ajde razumijem da Makkah i Madina nemaju crkve, ali sto cijela KSA ne dozvoljava? I drugo KSA ne dozvoljava ni prakticiranje religije. Trece, ne dozvoljava ni pristup kafirima u Madinu i Makku. Koliko znam, ti mozes posjetiti Vatikan.



Imamo kakav dokaz za ovu tvrdnju? Btw I ja sam proputavo bliski istok i zivio u Bahrainu i evo sada u Saudiji pa imam drugcije iskustvo od tebe.
Ma kako nisu Boga ti? Oboje su centri jedne religije. Saudija je islamska baza i ja se ne cudim sto je pravilo da tu bude zastupljen samo islam, a u ostalim drzavama dopusteno je biti krscanin
Kako kazes da KSA ne dozovljava prakticiranje religije a eto te zivis u Saudiji kako sam kazes

Krscani nisu nista bolji po ovom pitanju

Svicarska provela referendum da zabrani gradnju munare.

U Milanu je zatvoren Islamski centar

U Austriji je zabranjena izgradnja novih mesdzida.

U Belgiji je na sastanku kojem su prisustvovali predstavnici 15 evropskih zemalja zatrazena zabrana izgradnja novih mesdzida i dzamija u Evropi.


http://2.bp.blogspot.com/__hspjzfC02...onstration.jpg


https://encrypted-tbn0.gstatic.com/i...zMclHdXUlANsIp
HbVelid is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 12:46   #57
Quote:
HbVelid kaže: Pogledaj post
Ma kako nisu Boga ti? Oboje su centri jedne religije. Saudija je islamska baza i ja se ne cudim sto je pravilo da tu bude zastupljen samo islam, a u ostalim drzavama dopusteno je biti krscanin
Kako kazes da KSA ne dozovljava prakticiranje religije a eto te zivis u Saudiji kako sam kazes

Krscani nisu nista bolji po ovom pitanju

Svicarska provela referendum da zabrani gradnju munare.

U Milanu je zatvoren Islamski centar

U Austriji je zabranjena izgradnja novih mesdzida.

U Belgiji je na sastanku kojem su prisustvovali predstavnici 15 evropskih zemalja zatrazena zabrana izgradnja novih mesdzida i dzamija u Evropi.


http://2.bp.blogspot.com/__hspjzfC02...onstration.jpg


https://encrypted-tbn0.gstatic.com/i...zMclHdXUlANsIp
Reci ti meni Velide, par stvari jer meni neukom nije jasno kako su to Krscani i Muslimani isti po tretmanu takozvanih 'centara vjere'. Prvo, koliko km2 je Vatican a koliko KSA? Drugo, kakve veze Dammam, Qatif, Tabouk, Jezan ili Abha imaju kao centri vjere? Trece, smijes li ti u posjetu Vatican city kao turist ili ne smijes. Ja znam da moram uvijek majmunirati posebnim putevima oko Madina i Makkah. Ima'l dje da ti ne smijes ici?
Phil Lynott is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 13:24   #58
Quote:
Phil Lynott kaže: Pogledaj post
Reci ti meni Velide, par stvari jer meni neukom nije jasno kako su to Krscani i Muslimani isti po tretmanu takozvanih 'centara vjere'. Prvo, koliko km2 je Vatican a koliko KSA? Drugo, kakve veze Dammam, Qatif, Tabouk, Jezan ili Abha imaju kao centri vjere? Trece, smijes li ti u posjetu Vatican city kao turist ili ne smijes. Ja znam da moram uvijek majmunirati posebnim putevima oko Madina i Makkah. Ima'l dje da ti ne smijes ici?
Ne radi se o velicini doticnih "centara vjere" vec o onome sto oni predstavljaju. Oboje predstavljaju neku vrste baze islama ili krscanstva. U Saudiji definitivno ima nemuslimana, dok u Vatikanu nema niti jednog muslimana. U Saudiji je oduvijek bilo nemuslimana i cak je Muhamed za svoga zivota naredio da im se daju sva prava i dopusti gradnja crkava, bas kao i jevrejima, da bi zbog konstantnih napada od strane krscana i jevreja prije smrti naredio da u Saudiji samo islam moze biti prisutan. Ne jer mrzi krscanstvo vec zbog problema koje su mu pravili pripadnici ove dvije religijske skupine

Ja smijem u Vatikan otici kao turist a nemusliman uglavnom moze u Saudiju otici kao radnik, poslovno. Ni jedno ni drugo nije zadovoljavajuce. Hoce li se nekada napraviti dzamija u Vatikanu? Ako nece zasto nece? Odgovor na to pitanje je ujedno i odgovor oko ovog zapleta na relaciji Saudija-Vatikan-Sloboda religije
HbVelid is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 15:30   #59
Quote:
HbVelid kaže: Pogledaj post
Ne radi se o velicini doticnih "centara vjere" vec o onome sto oni predstavljaju. Oboje predstavljaju neku vrste baze islama ili krscanstva. U Saudiji definitivno ima nemuslimana, dok u Vatikanu nema niti jednog muslimana. U Saudiji je oduvijek bilo nemuslimana i cak je Muhamed za svoga zivota naredio da im se daju sva prava i dopusti gradnja crkava, bas kao i jevrejima, da bi zbog konstantnih napada od strane krscana i jevreja prije smrti naredio da u Saudiji samo islam moze biti prisutan. Ne jer mrzi krscanstvo vec zbog problema koje su mu pravili pripadnici ove dvije religijske skupine

Ja smijem u Vatikan otici kao turist a nemusliman uglavnom moze u Saudiju otici kao radnik, poslovno. Ni jedno ni drugo nije zadovoljavajuce. Hoce li se nekada napraviti dzamija u Vatikanu? Ako nece zasto nece? Odgovor na to pitanje je ujedno i odgovor oko ovog zapleta na relaciji Saudija-Vatikan-Sloboda religije
Vatikan je crkva i pripadajući trg, kakvi muslimani i džamija, jes li ti stvaran lik? u samom Vatikanu ne živi ni tisuću ljudi i nikakva paralela s Saudijskom Arabijom nije moguća. nekad je Papinska država bila preko pola Italije, ali je to davna prošlost.

uvijek je zanimljivo čitati islamiste kako se pokušavaju iskobeljat u raspravama sa svojim kvazi argumentima, baš kao što im religija nalaže.
dudu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2013., 18:04   #60
Quote:
dudu kaže: Pogledaj post
Vatikan je crkva i pripadajući trg, kakvi muslimani i džamija, jes li ti stvaran lik? u samom Vatikanu ne živi ni tisuću ljudi i nikakva paralela s Saudijskom Arabijom nije moguća. nekad je Papinska država bila preko pola Italije, ali je to davna prošlost.

uvijek je zanimljivo čitati islamiste kako se pokušavaju iskobeljat u raspravama sa svojim kvazi argumentima, baš kao što im religija nalaže.
Izvini ali Vatikan je sluzbeno Drzava
Ja dakle govorim o onome sto Vatikan i Saudija predstavljaju. Jeste da je Saudija mnogo veca, mnogo, ali nije poenta u kvantitetu.

Osim toga, krscani zabranjuju malo po malo gradnju dzamija i po drugim drzavama, a tamo i gdje ima dzamija jako su rijetke.

I ne zovi me islamistom. Otkud znas da sam uopste musliman? I ako jesam musliman treba da me zoves muslimanom a ne islamistom. Bas kao sto "nam" religija nalaze, a sta nam to religija nalaze trolu??
HbVelid is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:35.