Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2011., 12:13   #21
dakle, sigurna je...ne može joj nitko teretit račun samo na temelju imena, prezimena i broja računa...tenk ju, to mi već ima smisla
shante-21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 13:02   #22
ne znam kolko moraš biti glup da bilo što poduzimaš s nekim tko ti spomene nigeriju u mailu...
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 13:11   #23
Ah...zanijela se, frajer ponudio i više nego je tražila, odmah dao sve podatke, išla je googlat postoji li uopće banka koju je spominjao
i išla vidjet kaj će se desit.
Mislila je da nema šta za izgubit ako da broj računa, a onda se i uvjerila u konačnici da je prijevara čim
je dobila kakti potvrdu od te banke da je uplaćen iznos od strane tog čovjeka, ali dok ona njima ne dostavi
nekakav broj koji valjda dobije prilikom shippinga ( nisam ju taj dio shvatila ), neće prenijet novac na račun.

Ma, nebuloze
shante-21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 13:18   #24
Quote:
shante-21 kaže: Pogledaj post
Ah...zanijela se, frajer ponudio i više nego je tražila, odmah dao sve podatke, išla je googlat postoji li uopće banka koju je spominjao
i išla vidjet kaj će se desit.
Mislila je da nema šta za izgubit ako da broj računa, a onda se i uvjerila u konačnici da je prijevara čim
je dobila kakti potvrdu od te banke da je uplaćen iznos od strane tog čovjeka, ali dok ona njima ne dostavi
nekakav broj koji valjda dobije prilikom shippinga ( nisam ju taj dio shvatila ), neće prenijet novac na račun.

Ma, nebuloze
pa normalno

ti bi da je on platio, a ona eventualno i ne poslala???

pa da, ako on ode u banki plati i da banci nalog da novac isplati kad stigne potvrda je ona to poslala (shipping) tad bi ona dobila novce na račun

(naravno ovo je priča ako pretpostavimo da je cijela situacija istinita)
i da se ne radi o nigeriji bla bla bla
__________________
Var inte rädd, det finns en mörklagd hamn Du ser den inte nu, men färdas dit. En dag skall du bekänna högt Hans namn Hans kärleks frid som ingenting begär
romantic_ass is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 13:29   #25
Ne bih ja ništa, ne radi se ovdje o meni...kad kažem nebuloze, onda govorim da je nebuloza sve u globalu.

I ne, nisam još čula za slučaj da netko išta šalje prije nego se uplati određena svota.
Tko će ti na e-bayu poslati bilo što dok se ne vidi da je plaćeno?
shante-21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 13:50   #26
Quote:
shante-21 kaže: Pogledaj post
Ne bih ja ništa, ne radi se ovdje o meni...kad kažem nebuloze, onda govorim da je nebuloza sve u globalu.

I ne, nisam još čula za slučaj da netko išta šalje prije nego se uplati određena svota.
Tko će ti na e-bayu poslati bilo što dok se ne vidi da je plaćeno?
1. nisam se ni obraćala tebi, figurativno je rečeno ti bi (prijevod dakle ti/on/pero/juro misliš/i da bla bla )

2. dobro a koje je moje onda osiguranje, ja platila i to je to?

ah da nisam JA platila, nego ono, bilotko platio, i kako zna da će taj netko poslati???
__________________
Var inte rädd, det finns en mörklagd hamn Du ser den inte nu, men färdas dit. En dag skall du bekänna högt Hans namn Hans kärleks frid som ingenting begär
romantic_ass is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 14:01   #27
Boli trgovca briga tko će platit, ti ili netko treći. Ako je roba naručena i plaćena, ide dostava. Nitko neće slati nešto bez potvrde da je uplaćeno.

To ti je rizik koji ili želiš ili ne želiš preuzeti. Zato postoje provjereni i sigurni izvori ( ili da kažem "sigurni" jer sam ja uvijek skeptična prema svemu ), pa ako želiš vjerovati nekom pojedincu, na tebi je da se odlučiš.
Ni ja ne bi ni u ludilu nekoj nepoznatoj osobi slala predmet koji prodajem, a da prije toga ne vidim uplatu.
Postoje razni načini da se osiguraš, ali tražiti da se nešto pošalje pa tek onda platiti je apsurd.

To vrijedi jedino u slučajevima kada nešto naručiš pa pri preuzimanju platiš dostavljaču.
Nikako drukčije ni ja ne bih to izvela
shante-21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 20:35   #28
Kupovanje putem interneta funkcionira na principu da platiš što želiš + troškovi poštarine, kad lova sjedne prodavatelj ju pošalje.
I da to je rizik. Tko nije na to spreman ne kupuje putem interneta.
Marlea is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2011., 05:20   #29
Quote:
Marlea kaže: Pogledaj post
Kupovanje putem interneta funkcionira na principu da platiš što želiš + troškovi poštarine, kad lova sjedne prodavatelj ju pošalje.
I da to je rizik. Tko nije na to spreman ne kupuje putem interneta.
Placas Pay-palom... Ako roba ne stigne u razumnom roku uzimas natrag svoju lovu...
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 21:06   #30
odlična tema shante, pogotovo jer evo danas sam imao bliski susret s mr jonesom !!!

ovako na njuškalu prodajem automobil cca 10ak tisuća eura i priča je da stiže upit na engleskom vezan za auto i detalje najniža cijena cjena bla,bla detlje.... i ništa kulturno odgovorim koja je zadnja cijena da vidim razvoj događaja !! i naravno stiže odgovor ...on plovi....poklon za tatu za roćkas, inače je iz gruzije heheh mike jones iz gruzije(mogao je biti malo invetivnij) uglavnom mislim da nije riječ o jednom čovjeku nego o skupini internet kriminalaca a evo vam i kompl odgovor dotičnog jonesa ...........ovo je adresa sa koje je meni pisano [email protected] koji je cilj, ali bankovni račun im je prioritet !!!!!!

On Sat, Apr 30, 2011 at 5:43 PM, Jones Mike <[email protected]> wrote:

Hello,

Thanks for your prompt reply, First thing First i want to let you know that trust is business, I am okay with the condition of the Car and I'm ready to pay you Eur 10,000 I will be paying you through Bank to Bank Online Transfer to your bank account due to the nature of my work as i am presently on the SEA inside the Ship as a Marine Engineer and i will take care of all Shipment Preparations for the Car to my home address below in Georgia Western Europe. because this car is needed for my father as a birthday gift.

Full Name:-Mr. Jones Mike
Address:-Vaza- Pshavela Str III block/ III Building Apt.38
City :-Tbilisi
State:- Tbilisi
Zip Code:-0111
Country :-Georgia Western Europe.

So i want you to get back to me with your full bank details as below for the transfer to be made fast..

Full Name
Bank Name
Account Number
Iban Number
Bic Swift Code
Country

And i want you to also send me you full name and home address to confirm the pick-up fees from the shipping company such as below..

Full Name:
Address:
City:
State:
Zip Code:
Country:
Telephone Number:

Awaiting to read from you soonest mail fast...

Thank very much.
Jones.
__________________
Para vrti gdje burgija neće.
extream is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 02:36   #31
Quote:
extream kaže: Pogledaj post
...mike jones iz gruzije(mogao je biti malo invetivnij) .... Country :-Georgia Western Europe...
A mogao ju je i malo bolje locirati - kad sam zadnji put gledao, Gruzija još nije stigla do zapadne Europe
3007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 10:36   #32
Izbjegavajte sve poslove vezane s Nigerijom, pogotovo novčane i kredite. To su vrhunski lopovi, pogotovo neki Fredrick Peterson!
montano78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 10:51   #33
još ima ovaca koje na to nasjedaju? uff..hrvati imaju viška para
__________________
[QUOTE=alfa146;Koliki ti je sub?I koliko Wati piše da isporučiva RMS-a.E sad to podijeli s 2 ,skini20% i dobit ćeš snagu pojačala.Inače ako će ti samo goniti sub kupi mono-blok.
treo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 11:16   #34
(Ja neznam stvarno sta je s tom Nigerijom , kak se tamo zivi i kakvi su zakoni, al jadna ta drzava, postat ce sinonim u svijetu za prijevaru, cim ti netko nesto nudi iz Nigerije/sto je poteklo iz Nigerije/osoba koja nudi da je iz Nigerije , odma ljudi znaju kolko je sati)

al mozes se ic zezat i rec mu da nebi davala podatke tak na internetu da te strah, da si se ti raspitala i da kao najsigurnije i najjednostavnije placanje glasi ono na paypalu , pa daj svoj paypal accaunt, nek ti uplati taj iznos.



tu nema kaj zloupotrijebit, a ovi podaci svi koje trazi , ja neznam kako ih moze zloupotrijebiti , swift iban adresa ..nisu to tajni podaci neki, al naravno bolje ne zazivat vraga.
Daj mu fino paypal adresu, reci da je auto redi for šipment , da samo čeka da ga šipaš u tu zapadnu europu..lolo mogli su bar angazirat nekog tko zna razliku izmedu east i west.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 12:47   #35
reci da ćeš mu ga ti osobno dofurat umotanog u mašnu i dobije tortu gratis
__________________
[QUOTE=alfa146;Koliki ti je sub?I koliko Wati piše da isporučiva RMS-a.E sad to podijeli s 2 ,skini20% i dobit ćeš snagu pojačala.Inače ako će ti samo goniti sub kupi mono-blok.
treo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 11:15   #36
samo da javim.... eki dan sam skoro nasjela na ovo.. prodajem fotoaparat pa mi se javil lik iz kanade da šalje fotić svojoj rodbini u SAD, Chicago.. ja se poveselila kak ga budem prodala, već sam ga i zapakirala ali me previše kopkalo to pa sam poslala mail kakti njegovoj banki koj ami je odgovorila da ne postoji osoba pod tim imenom kod njih (a kao bila sam dobila i mail od banke da budem dobila novce kad im pošaljem broj pošiljke)

ime je Mario Anderson
ArgentinusC is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 21:29   #37
Thumbs down

neki dan sam izgubio kred karticu pa sam odma prijavio naravno. Ali nekuzim i da skopira broj kartice i cvv na netu zar nemoze banka ili policija vidit ip adresu i ime prezime narucitelja? Mislim ocu rec i da imas neciju karticu ne mislim na fizicki moga je nac uslikat sebi spremit i vratit korisniku novcanik .opet kako bi zo izveli da kupuju na netu nesto na svoje ime kad ce ih murja posjetit itd
houska is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 21:42   #38
Banka sigurno ne može vidjeti ničiji IP. Policija bi eventualno mogla zatražiti ali sumnjam da neki tamo strani webshop boli neka stvar za molbe hrvatske policije. A čini mi se da i hrv.policiju isto tako boli za nečiju zloupotrebu kartice, posebno u nekim manjim iznosima.

Uostalom, koliko ono danas košta prepaid sim za mobitel, 20-ak kuna? Tako da bi i eventualno dobiveni IP mogao biti skroz beskoristan.
__________________
do I look like I care?
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 22:05   #39
Zato visa inspire i još te neke nove kartice na koje se ljudi žale zahtijevaju token pa nemaš tih problema.
sebastijan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 22:12   #40
Quote:
houska kaže: Pogledaj post
neki dan sam izgubio kred karticu pa sam odma prijavio naravno. Ali nekuzim i da skopira broj kartice i cvv na netu zar nemoze banka ili policija vidit ip adresu i ime prezime narucitelja? Mislim ocu rec i da imas neciju karticu ne mislim na fizicki moga je nac uslikat sebi spremit i vratit korisniku novcanik .opet kako bi zo izveli da kupuju na netu nesto na svoje ime kad ce ih murja posjetit itd
Ne mora nužno. Ako koristi TOR, proxy, ništa od IP adrese... Nisu ni krimoši (bar ne svi) baš toliko blesavi da ostavljaju tragove za sobom.
bluebunny is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:58.