Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2011., 15:55   #61
gdje izvući najveći sitniš od oročenja 30-40k kn na period 3 mjeseca?

kako se računaju ti prihodi, meni one brojke nisu jasne jer 3% od recimo 5 tisuća eura je 1100kn za pbz dok za erste imaš 100kn na taj period.
i kako s onim premijama, 10% na što?

kako dobit gotovu brojku s kojom mi je jasno na čemu sam a ne te postotke igluposti premije?
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 19:37   #62
Quote:
NMT kaže: Pogledaj post
gdje izvući najveći sitniš od oročenja 30-40k kn na period 3 mjeseca?

kako se računaju ti prihodi, meni one brojke nisu jasne jer 3% od recimo 5 tisuća eura je 1100kn za pbz dok za erste imaš 100kn na taj period.
i kako s onim premijama, 10% na što?

kako dobit gotovu brojku s kojom mi je jasno na čemu sam a ne te postotke igluposti premije?
Okruglo i pojednostavljeno:
40.000 kn oročeno na 3 mjeseca uz kamatu od 3% godišnje daje cca 100 kn kamate mjesečno, tj. oko 300 kn tromjesečno!
Premija obično znači postotak uvećanja kamate, dakle za prethodni slučaj kamata nije 3% nego 3,3% (razlika je skoro zanemariva)
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 12:16   #63
ok hvala a sad gdje bi bilo najpovoljnije utrpati lovu?
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 12:20   #64
Ja sam bio nasao u Erste najpovoljniju fiksnu kamatu na stednju u eurima vezano na 6 mjeseci (3.25%), u kunama je veca kamata, mozda dobijes i vise na veci iznos, i duzi period ili ako si stari stedisa banke.

Pogledaj na stranicama raznih banaka tko nudi najvise.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 15:36   #65
Ima negdje orocena stednja u zlatu? Zadovoljan bih bio i sa 1% godisnje.
Dakle, da negdje orocim 100g zlata, dakle fizicku plocicu metala i nakon godine dana da dobijem 101g?
marlasr is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2011., 15:55   #66
Quote:
marlasr kaže: Pogledaj post
Ima negdje orocena stednja u zlatu? Zadovoljan bih bio i sa 1% godisnje.
Dakle, da negdje orocim 100g zlata, dakle fizicku plocicu metala i nakon godine dana da dobijem 101g?
Mislim da kao pojedinac to ne možeš napraviti. Inače neke centralne banke rade lease zlata, imaš čak i gold lease rates. No sve i da to možeš napraviti mislim da je to jako loša ideja jer se za jako malu naknadu odvajaš od fizičkog zlata i odričeš se kontrole nad njim.
Frost is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 10:36   #67
Quote:
marlasr kaže: Pogledaj post
Ima negdje orocena stednja u zlatu? Zadovoljan bih bio i sa 1% godisnje.
Dakle, da negdje orocim 100g zlata, dakle fizicku plocicu metala i nakon godine dana da dobijem 101g?
Najbliže tome ti je GoldMoney koji se otvorio za naše tržište prije par dana. Kupuješ zlato kod njih i čuvaš ga u njihovim sefovima. Ako želiš prodati kada i ako cijena poraste dobiješ keš. Potoji i opcija fizičkog preuzimanja zlata iz Švice ili Londona uz neku naknadu.
leclercz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 11:18   #68
Quote:
leclercz kaže: Pogledaj post
Najbliže tome ti je GoldMoney koji se otvorio za naše tržište prije par dana. Kupuješ zlato kod njih i čuvaš ga u njihovim sefovima. Ako želiš prodati kada i ako cijena poraste dobiješ keš. Potoji i opcija fizičkog preuzimanja zlata iz Švice ili Londona uz neku naknadu.
Jesil siguran da GoldMoney radi i lease zlata? Kolega forumas je govorio o "orocavanju" zlata.
FileExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 12:21   #69
Quote:
FileExplorer kaže: Pogledaj post
Jesil siguran da GoldMoney radi i lease zlata? Kolega forumas je govorio o "orocavanju" zlata.
Nisam rekao da rade lease zlata, već da je ovo najbliže onome što on želi a to je štediti u zlatu.Mislim da nitko ne nudi kamatu u zlatu.
leclercz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 12:41   #70
Quote:
leclercz kaže: Pogledaj post
Nisam rekao da rade lease zlata, već da je ovo najbliže onome što on želi a to je štediti u zlatu.Mislim da nitko ne nudi kamatu u zlatu.
Marlasr je pitao:

Quote:
Ima negdje orocena stednja u zlatu? Zadovoljan bih bio i sa 1% godisnje.
Dakle, da negdje orocim 100g zlata, dakle fizicku plocicu metala i nakon godine dana da dobijem 101g?
Kolko znam GoldMoney uopce ne nudi proizvod koji on trazi. Kolega je vec odgovorio za takav nacin stednje, ja osobno nemam nikakva iskustva niti izglda ni ti ni ja ne znamo nista sto bi bilo blizu tome sto on trazi. Kupovat/prodavat zlato moze vjerojatno i kod svakog zlatara, a na internetu ima vise mjesta za to.
FileExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 15:40   #71
Quote:
FileExplorer kaže: Pogledaj post
Marlasr je pitao:



Kolko znam GoldMoney uopce ne nudi proizvod koji on trazi. Kolega je vec odgovorio za takav nacin stednje, ja osobno nemam nikakva iskustva niti izglda ni ti ni ja ne znamo nista sto bi bilo blizu tome sto on trazi. Kupovat/prodavat zlato moze vjerojatno i kod svakog zlatara, a na internetu ima vise mjesta za to.
Ako se oboje slažemo da nitko na našem tržištu ne nudi štednju i oročavanje zlata na način na koji Marlasr želi, onda je ovo što sam ja predložio slijedeća najbliža stvar.
Kupovati i prodavati investicijsko zlato ne može kod nijednog zlatara kod nas, a do prije par dana nije se moglo ni preko interneta jer nitko osim Goldmoneya nije to nudio za hrvatske građane. Jedina legalna opcija je bila kupiti zlato u Sloveniji ili Austriji i držati ga u njihovim sefovima.
leclercz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 16:36   #72
Quote:
leclercz kaže: Pogledaj post
Ako se oboje slažemo da nitko na našem tržištu ne nudi štednju i oročavanje zlata na način na koji Marlasr želi, onda je ovo što sam ja predložio slijedeća najbliža stvar.
Kupovati i prodavati investicijsko zlato ne može kod nijednog zlatara kod nas, a do prije par dana nije se moglo ni preko interneta jer nitko osim Goldmoneya nije to nudio za hrvatske građane. Jedina legalna opcija je bila kupiti zlato u Sloveniji ili Austriji i držati ga u njihovim sefovima.
Valjda se slazemo da je lik pitao vrlo konkretno za orocenje zlata (a ne gdje kupit neoroceno zlato), Frost je dao (kakav takav) odgovor vezano za pitanje.
Ja uopce nisam znao da se moze "orocit" zlato .
FileExplorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 17:53   #73
Evo prije par dana mi je prestao ugovor za oročenju štednju u eurima i sada bih ga obnovila, ali ni sama ne znam u kojoj bi valuti. Euri mi se čine ok jer ću ih najvjerojatnije i koristiti kao eure kad budem dizala novce jednog dana, ali strah me da euro ne padne toliko u idućih godinu dana da umjesto u blagom plusu, završim u minusu bez obzira na kamatu od 3 i nešto posto. Je li to moguće?
Frendica me s tim straši, a ni ona baš nema pojma. Ona je dio prebacila u franke, ali meni se ti franci i ne sviđaju baš, svi su na njih navalili, a to mora u jednom trenu pasti i mislim da će biti skoro, ništa ne može rasti zauvijek, trebalo je to napraviti prije 3 godine.
nekako mi se čini da je dolar dosegnuo svoje dno i da mora uskoro početi rasti, ali ne bih se baš usudila ušteđevinu u to prebaciti.
__________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Mg.Aloisis is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 19:18   #74
Quote:
Mg.Aloisis kaže: Pogledaj post
Evo prije par dana mi je prestao ugovor za oročenju štednju u eurima i sada bih ga obnovila, ali ni sama ne znam u kojoj bi valuti. Euri mi se čine ok jer ću ih najvjerojatnije i koristiti kao eure kad budem dizala novce jednog dana, ali strah me da euro ne padne toliko u idućih godinu dana da umjesto u blagom plusu, završim u minusu bez obzira na kamatu od 3 i nešto posto. Je li to moguće?
Frendica me s tim straši, a ni ona baš nema pojma. Ona je dio prebacila u franke, ali meni se ti franci i ne sviđaju baš, svi su na njih navalili, a to mora u jednom trenu pasti i mislim da će biti skoro, ništa ne može rasti zauvijek, trebalo je to napraviti prije 3 godine.
nekako mi se čini da je dolar dosegnuo svoje dno i da mora uskoro početi rasti, ali ne bih se baš usudila ušteđevinu u to prebaciti.
Nitko ti ne moze reci 100%, to su sve samo spekulacije. Ali vidis i sama u kakvoj su ameri i eu banani, ne zna se ko je u gorem stanju . A eskalacija krize tek dolazi narednih mjeseci.
Valute koje su dosad stalno rasle, tj. pecipirane kao 'safe heaven' - franak, jen, a i australski i kanadaski dollar isto vec dugo rastu... I pusti ti to - ne moze rast zauvijek, sta ti znas kad ce oni prestat rast...
A zar ti nije ionako veca kamata za orocenje u kunama....
ul7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 20:07   #75
Quote:
ul7 kaže: Pogledaj post
Nitko ti ne moze reci 100%, to su sve samo spekulacije. Ali vidis i sama u kakvoj su ameri i eu banani, ne zna se ko je u gorem stanju . A eskalacija krize tek dolazi narednih mjeseci.
Valute koje su dosad stalno rasle, tj. pecipirane kao 'safe heaven' - franak, jen, a i australski i kanadaski dollar isto vec dugo rastu... I pusti ti to - ne moze rast zauvijek, sta ti znas kad ce oni prestat rast...
A zar ti nije ionako veca kamata za orocenje u kunama....
ma znam da će samo biti gore,a ne štedim u kunama jer , tako mi je ugrađeno u svijest u ranom djetinjstvu da je kuna slaba i treba štediti u 'markama', a to su sada euri. dečko mi stalno nešto priča o zlatu, ali koje su to komplikacije sada vani to kupovati.
ma tako ti je to kad ulećeš u nešto o čem nemaš pojma jednom godišnje kao padobranac i hoćeš u par dana skužiti ono što ljudi prate godinama po tržištu i još ih sve zajebati, ali zato sam ja sad smislila plan, onako zdravo seljački;
prvoga dana kad potpišem ugovor na neodređeno dignuti kredit u eurima za stan (po mogućnosti da to bude sada dok su cijene nekretnina takve kakve jesu) i onda kad euro pada, a ja trljam rukama, a kad raste , ja opet trljam rukama. doći ću na nulu, ali to mi je ionako cilj, ne biti u minusu i krajnji cilj zbog čega se i bavim svim ovim - kupiti stan.
__________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Mg.Aloisis is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 20:15   #76
Quote:
marlasr kaže: Pogledaj post
Ima negdje orocena stednja u zlatu? Zadovoljan bih bio i sa 1% godisnje.
Dakle, da negdje orocim 100g zlata, dakle fizicku plocicu metala i nakon godine dana da dobijem 101g?
Nema kamate na zlato. Mozes imati troskove povezane uz drzanje zlata.
Grinch24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 20:33   #77
Uvijek u nedoumici možeš napraviti oboje - dio u jednu, dio u drugu valutu. Nije to loše za sigurnost.
Preporuke čvrste nema, nitko nema kristalnu kuglu za gledanje budućnosti, ali ja se npr. ne bih usudio u ovom trenutku ulaziti u zlato ili švicarac (ukratko i jednostavno: baš zato što svi sad žele u njih). Možda se i može razmišljati i o dolaru, funti te austrijskom dolaru (čak dosta zanimljiv izbor s obzirom na kamate recimo u Zabi), ali mislim da na kraju, s obzirom na potrebe, namjenu i vjerojatne cifre u igri, je Euro najlogičniji izbor.
marqox is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 20:01   #78
http://www.b-freebanking.com/default.aspx?id=12

Evo izvrsna a-vista štednja. 3,25% kamata. Nazvao sam ih i izdrilao, ima 2 polu minusa:

1. mozes jedino preko internet bankarstva
2. kamate se pripisuju na kraju mjeseca. npr. mozes predignuti štednju 15, ali kamata za tih prvih 15 dana ce se isplatiti na kraju mjeseca.

nije lose.
GuardianOTB is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 01:24   #79
ja sam u imex banci oročila 47.000 kn prije par dana i godišnja kamata je 4.15 - odlični su.
Jaguarova Šapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 07:01   #80
to za eure kta? ima i boljih
__________________
[QUOTE=alfa146;Koliki ti je sub?I koliko Wati piše da isporučiva RMS-a.E sad to podijeli s 2 ,skini20% i dobit ćeš snagu pojačala.Inače ako će ti samo goniti sub kupi mono-blok.
treo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:15.