Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Biste li prijavili/jeste li prijavili RAD NA CRNO?
Ne. 61 79.22%
Da, bih. 13 16.88%
Da, jesam. 3 3.90%
Glasovatelji: 77. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2017., 00:36   #61
Nisam radio na crno, ali da znam nekoga da radi na crno ne bih prijavio makar znam da nije ispravno. Ovdje u Hrvatskoj ne vrijedi ona da moramo početi od sebe, nego ona da moramo početi od glave.
__________________
Bol u šupku pokreće svijet
crazy_borna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 06:18   #62
Quote:
7777777 kaže: Pogledaj post
I da, ne znam što je sad s onim drugim čitanjem u Saboru, je li prošlo ili ne, vezano uz fiskalne blagajne nas malih? Znači, svi ćemo morati imati one aparatiće za izdavanje računa, kao da je to mali izdatak??? K vragu! Uništite nas, ministre Mariću, a ovi neka vam i dalje bezbrižno rade preko fejsa i inih oglašivača

I ja sam mali, tj. mirko poduzetnik.
Sam radim, mučim se, u isto vrijeme sam i radnik i isplatničar i programer i planer.
Taj "aparatić", tj. fiskalnu blagajnu imam ispočetka, i to sve samo zato da bi me spriječili da budem lopov, tj. da radim na crno (znači, lopov si za državu po defaultu).
Pošteno radim, sve fiskaliziram i plaćam sve namete koje je ova država osmislila.

Nisam se jednom susreo sa "junačinama", uglavnom vojnim umirovljenicima koji bez straha i srama rade na crno i nama, koji uplaćujemo za njihovu mirovinu, uzimaju posao.

Takvog ne možeš prijaviti nikome, jer su zaštićeni i ispremreženi.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 06:27   #63
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Razumijem te..nisi ljubomorna nego ljuta na situaciju. Da je drzava u boljem stanju/normalnija, ne bi oni radili tako, em ne bi imali potrebe, em bi ih inspekcija nasla...bitno je da mirno spavas i da ne moras strepiti od kazni, inspekcija, iako je krvavo ii skupo imati vlastiti obrt. A uvijek je dobro istresti se, pa makar nama neznancima.
Zelim ti svako dobro i uspjehe u poslu.
A zašto sam onda ja budala, koja plaća ovu državu sve što si zamisli, a ona u isto vrijeme ne poduzme ništa da me zaštiti od takvih?

I da, ne bi se složio s činjenicom da na crno radi sirotinja. Obično su to ljudi sa odličnim mirovinama, daleko većim od prosjeka, ili onaj koji neće raditi za nekog već radi na crno a ti i ja mu plaćamo socijalu i zdravstveno.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 10:45   #64
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
I ja sam mali, tj. mirko poduzetnik.
Sam radim, mučim se, u isto vrijeme sam i radnik i isplatničar i programer i planer.
Taj "aparatić", tj. fiskalnu blagajnu imam ispočetka, i to sve samo zato da bi me spriječili da budem lopov, tj. da radim na crno (znači, lopov si za državu po defaultu).
Pošteno radim, sve fiskaliziram i plaćam sve namete koje je ova država osmislila.

Nisam se jednom susreo sa "junačinama", uglavnom vojnim umirovljenicima koji bez straha i srama rade na crno i nama, koji uplaćujemo za njihovu mirovinu, uzimaju posao.

Takvog ne možeš prijaviti nikome, jer su zaštićeni i ispremreženi.
država štiti one koji su spremni ginuti za nju.
razmisli malo o tome.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 12:51   #65
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
država štiti one koji su spremni ginuti za nju.
razmisli malo o tome.

Pa čak ako je i to protiv zakona koje je sama donijela?

dakle, jednom ratnik, doživotno kršitelj zakona?
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 13:07   #66
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Pa čak ako je i to protiv zakona koje je sama donijela?

dakle, jednom ratnik, doživotno kršitelj zakona?
kažem ti, razmisli o tome.
pokušaj kad ne budeš bijesan i shvatit ćeš logiku.

e kad ju shvatiš tek tada ćeš biti bijesan.

jer, država štiti one koji su spremni ginuti za nju. svaka država, ne samo ova.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 18:56   #67
Quote:
moloko* kaže: Pogledaj post
...
Znaci, uopce nemaju prijavljen obrt, ne uplacuju porez drzavi od primljenog novca ne zaposljavaju i tako dalje.

Dali smatrate da i oni nanose stetu drzavi il imislite da su to samo oni koji imaju prijavljen obrt a rade ne izdaju racun?

Molim da se raspisete.
Ne bih prijavio jer ova država ne omogućuje ljudima da jednostavno i bez suvišne administracije plate porez na neki posao i tako izađu iz crne zone. Prevelika je hajka na neprijavljvanje. Pogotovo u turizmu.

Prije par godina oderali su nekog jadnika koji je prodavao rakiju i sir uz cestu, kazna par tisuća kuna. Prodavao stranim turistima. Ne dozvoljavaju ljudima da od stranih turista uzmu novce.

Pa taj čovjek nije tajkun. On bi isti dan s tim novcima otišao u Konzum da za obitelj kupi hranu i namirnice. Čovjeka kaznili od straha da si netko zaradi za kruh a ne plati porez, bolje je pustiti turiste da nose novce nazad od kuda su došli. Bolesno.
pronto is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 08:02   #68
Kad kojekakvi Kutle, Sanaderi, Bandići, Vidoševići, farbači tunela i ekipa koja prima "50.000€ za kavu" bude odrađivala višegodišnje zatvorske kazne, kad propisi koji reguliraju poslovanje budu napisani za poduzetnike, a ne protiv njih, kad se država ne bude ponašala kao pijani milijarder, kad ne bude najnormalnija stvar da kriminalci sjede u najvišim sudskim instancama (pa se i pravosuđe ponaša u skladu s time), rado ću prijaviti rad na crno. Dotad, ekipa koja radi na crno mi je najmanji problem u životu.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 19:04   #69
Nikada pa ni tada.
Knosos is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 19:15   #70
Quote:
pronto kaže: Pogledaj post
Ne bih prijavio jer ova država ne omogućuje ljudima da jednostavno i bez suvišne administracije plate porez na neki posao i tako izađu iz crne zone. Prevelika je hajka na neprijavljvanje. Pogotovo u turizmu.

Prije par godina oderali su nekog jadnika koji je prodavao rakiju i sir uz cestu, kazna par tisuća kuna. Prodavao stranim turistima. Ne dozvoljavaju ljudima da od stranih turista uzmu novce.

Pa taj čovjek nije tajkun. On bi isti dan s tim novcima otišao u Konzum da za obitelj kupi hranu i namirnice. Čovjeka kaznili od straha da si netko zaradi za kruh a ne plati porez, bolje je pustiti turiste da nose novce nazad od kuda su došli. Bolesno.

Svugdje na Balkanu je identična situacija. Pogledaj ovo:

https://www.youtube.com/watch?v=4R0nSAs6las
Knosos is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 20:45   #71
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
država štiti one koji su spremni ginuti za nju.
razmisli malo o tome.
Država štiti uhljebe i idiote koji im nose glasove. Razmisli malo o tome.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 20:59   #72
Nema potrebe razmišljati o tome, to je jasno kao i da je u podne dan.

Tko bi išao ginuti za državu koja ga smatra nužnim zlom i nepoželjnim svjedokom?
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 22:49   #73
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Nema potrebe razmišljati o tome, to je jasno kao i da je u podne dan.

Tko bi išao ginuti za državu koja ga smatra nužnim zlom i nepoželjnim svjedokom?
Danas u doba informatizacije? Nitko.

Lako je bilo prodavati muda pod bubrege kada nije bilo interneta, sms-a i ostalih blagodati modernog doba. Danas svaka šuša ima mobitel i prava istina (a ne sranja koja se serviraju preko tv kanala) je dostupnija nego ikad.

Kako bi sada zrokali protivničko selo i na tv-u prikazali upravo obrnuto, da protivnik roka naše? Ta vremena su passe. Ako se generalima gine, neka se odvezu negdje na neki poligon i razmjene vatru sa mješinama sa suprotne strane. Ako ništa, par povlaštenih mirovina manje.
Knosos is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 18:49   #74
tko god ne bi prijavio , nema pravo kukati i tražiti veću plaću. toliko.
djuroxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 19:45   #75
ne bi prijavila i nikad nisam

kad bi se trebala kod nekoga zaposliti tražila bi da radim na crno, ali da imam veću plaću. jer od toga što bi davala za mirovinsko dobila bi maksimalno osrednji džeparac prosječnog europskog osnovnoškolca, a sve više vuče na to da će institucija mirovine otići u ropotarnicu, pa bi mi se lako moglo dogoditi da penziju ni ne dobivam

što se zdravstvenog tiče, ako želim nešto kvalitetno i odmah ionako plaćam privatno ili za neke stvari čak odlazim van. ne bi pomoglo ni kad bi plaćala više, kao što je to u normalnim zemljama - platiš više i dobiješ bolju i bržu liječničku skrb. a kao što svjedočimo, i zdravstvena skrb je sve manje solidarna, a sve više privatna, pa je vjerojatnost takva da ćemo u roku keks preći na 95% privatno zdravstveno, a preostalih 5% plaćat ćemo samo zato da administracija ima od čega dobiti plaću. ni to mi se ne sviđa

sama sebi bi sigurno osigurala daleko bolju penziju (kao što i jesam), mimo bilo kakvih uplata državi, a to savjetujem i drugima. bolje je raditi na crno za nešto veću plaću i sam si ulagati u mirovinu nego to povjeriti nekom drugom. a naročito ne državi

i zato mislim da ne treba niti druge prijavljivati jer vjerojatno su i drugi došli do istog zaključka - da će se sami za sebe bočje pobrinuti nego da to očekuju od države. i po pitanju penzije i po pitanju zdravlja
zvizdaljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 20:24   #76
Quote:
djuroxl kaže: Pogledaj post
tko god ne bi prijavio , nema pravo kukati i tražiti veću plaću. toliko.
Naravno da ima.
Nikada se u povijesti nije dogodilo da kada drzava kada ubere vise poreza od inace smanji poreznu stopu, nego uvijek samo jace zagrize.
Evo ove godine npr. prosle godine je gospodarstvo skocilo te je doslo do smanjivanja deficita....i umjesto da drzava smanji poreznu stopu..ili makar sve ostavi kako je bilo i zahvaljujuci rastu da gospodarstvo potpuno iznese drzavu iz deficita ...oni su povecali potrosnju na rekordnu razinu...i jos usput digli stope PDV-a na ugostiteljstvo.

To znaci da ti uredno placanje poreza moze samo stetiti, nikako pomoci. Ako svi posteno placaju, nece biti manja stopa poreza nego ce se paraziti samo vise pogostiti.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 06:17   #77
S jedne strane, kukamo kako nema novaca za škole/bolnice/policiju/vojsku/vrtiće/vatrogasce, a s druge strane, ne bi prijavili rad na crno, koji direktno otkida od navedenih.
Da ne spomenem da i direktno otkida od ustiju onih koji rade pošteno.

E moj narode.

Nisi bolje ni zavrijedio od ovog što imaš.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 07:30   #78
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
S jedne strane, kukamo kako nema novaca za škole/bolnice/policiju/vojsku/vrtiće/vatrogasce, a s druge strane, ne bi prijavili rad na crno, koji direktno otkida od navedenih.
Da ne spomenem da i direktno otkida od ustiju onih koji rade pošteno.

E moj narode.

Nisi bolje ni zavrijedio od ovog što imaš.
Tko kuka?
Ja mislim da medju onih 120 miljardi kuna koliko se godisnje uplati ima i previse novca za skole/bolnice/policiju/vojsku/vrtice/vatrogasce.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 09:11   #79
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Država štiti uhljebe i idiote koji im nose glasove. Razmisli malo o tome.
ne, njih štite političke opcije.
država nema ništa s tim.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 06:19   #80
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Tko kuka?
Ja mislim da medju onih 120 miljardi kuna koliko se godisnje uplati ima i previse novca za skole/bolnice/policiju/vojsku/vrtice/vatrogasce.
I ja smatram da ima.
Kukaju, kukaju. Svako malo možeš pročitati srcedrapateljni članak ili prilog na tv u kojem se pojedini ravnatelj vrtića/bolnice/škole jada kako in+m je sve derutno, kako seru u dvorištu i kako nema novaca za njih.

Istovremeno ne shvaćam kako ne vidite vezu između rada na crno i neuplate doprinosa a korištenja, recimo, zdravstvenog...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:53.