Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.12.2016., 11:19   #141
Koja sve dopunska osiguranja imaju mogućnost kao HZZO i CZO, znači samo dam karticu i to je to? Imam Generali i prvo mi moraju izdati račun, pa na kraju godine tražim povrat što mi se ne sviđa i ne bih to više htio imati...
Bugy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 19:12   #142
Pa ovisi o zdravstvenoj ustanovi i usluzi koju trebaš platiti.
Trenutno ti jedino Unica pokriva i b listu lijekova, no nemaju još sve mogućnosti da baš nigdje ništa ne moraš plaćati, da se skida direktno s police.

Ako ti se ne da natezati s naknadnim slanjem računa onda uzmi CZO ili Hzzo.

Unica polako napreduje s tim, nadam se da uskoro neću morati slati račune.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 22:05   #143
Quote:
Bugy kaže: Pogledaj post
Koja sve dopunska osiguranja imaju mogućnost kao HZZO i CZO, znači samo dam karticu i to je to? Imam Generali i prvo mi moraju izdati račun, pa na kraju godine tražim povrat što mi se ne sviđa i ne bih to više htio imati...
To što navodiš nije točno: 'Osiguranik može koristiti svoje pravo na refundaciju sredstva temeljem priloženog računa koji glasi na ime osiguranika uz refundaciju plaćenog iznosa u roku od 14 dana.'
quest11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 08:36   #144
Nije izravno, ali je vrlo blizu tome. Ako sam shvatio reklamu ispravno, allianz nema karticu povezanu sa sustavom, ali skeniraš račun i oni lovu refundiraju automatski na tekući račun.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 09:31   #145
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Nije izravno, ali je vrlo blizu tome. Ako sam shvatio reklamu ispravno, allianz nema karticu povezanu sa sustavom, ali skeniraš račun i oni lovu refundiraju automatski na tekući račun.
Tako je.

From Huawei MHA-L29
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 09:45   #146
bezveze su te kartice dopunskog koje samo refundiraju lovu. to znaci da, ak zavrsis u bolnici, a nemas dosta ustedjevine, moras dizat kredit da bi podmirio racun.
puno bolja opcija je da se racun odmah podmiri od strane osiguravateljske kuce.

a problematicne su i za stariju populaciju i kronicne bolesnike koji svako malo moraju kupit lijek/trazit neku zdravstvenu uslugu, a nemaju veliku placu i ustedjevinu.
to cak i meni, koji s tim nema problema, nema smisla zbog gnjavaze s placanjem racuna pa onda trazenjem refundacije
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 20:22   #147
To je tvoj stav.

Nekome tko doplaćuje 300-400 kn mjesečno za lijekove itekako je dobro pa makar bila i refundacija na račun.

Za bolničko liječenje koje znaš unaprijed da ćeš ići (npr planirana operacija) najaviš osiguravatelju pa račun ne plaćaš ti nego oni direktno bolnici.

Naravno da se stariji ne snalaze baš u svim tim zavrzlamama i potrebna im je pomoć mlađih ukućana.

Vremenom će osiguravatelji sklapati ugovore sa zdravstvenim ustanovama pa će i kartice biti sredstvo plaćanja.

Kad sam ja uzimala Unicu većina je bila na refundaciju, a sada mi svugdje (KBC, DZ Istok..) vrijedi jer su u studenom potpisali nove ugovore.
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2016., 21:20   #148
Quote:
mimoza40 kaže: Pogledaj post
To je tvoj stav.

Nekome tko doplaćuje 300-400 kn mjesečno za lijekove itekako je dobro pa makar bila i refundacija na račun.

Za bolničko liječenje koje znaš unaprijed da ćeš ići (npr planirana operacija) najaviš osiguravatelju pa račun ne plaćaš ti nego oni direktno bolnici.

Naravno da se stariji ne snalaze baš u svim tim zavrzlamama i potrebna im je pomoć mlađih ukućana.

Vremenom će osiguravatelji sklapati ugovore sa zdravstvenim ustanovama pa će i kartice biti sredstvo plaćanja.

Kad sam ja uzimala Unicu većina je bila na refundaciju, a sada mi svugdje (KBC, DZ Istok..) vrijedi jer su u studenom potpisali nove ugovore.
Tak je. I Allianz ce sklopiti ugovore s vremenom

From Huawei MHA-L29
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 08:45   #149
Dok ne sklope, većini nisu interesantni.
Niti sam star niti bi mi bio problem tražit refundaciju, ali papirologije mi je dosta (za cijeli život) i ne mislim uzimat neke polovične kartice zdravstvenog osiguranja.
Kad sklope ugovore (pa ih se bude koristilo kao i one od HZZO-a), bit će interesantne (i prave konkurencije) HZZO-u i, ako se ne varam, Croatia osiguranju.
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 08:31   #150
ADRIS bude uništio CROATIA osiguranje

ADRIS je na najboljem putu da uništi CROATIA osiguranje. Bravo ADRIS!
vrabec11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 17:33   #151
Što sad tebi smeta Adris!? A nije ti smetao 'jučer'?

Poslano sa Lenovo Mobicha
Iveky is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 15:46   #152
Imam dopunsko od Croatia i jedva čekam da mi istekne ugovor. Za pišljive 3 kune samo imam posla. Em mi ne vide nigdje da imam dopunsko pa uredno dobijem račun nakon zdrav. pregleda em su mi skinuli policu bez obavijesti zbog neplaćenog računa (omaklo mi se da sam preskočio jedan mjesec).
Tako dakle se mogu negdje polomiti i otići na krpanje u traumu i nakon toga dobiti račun jel eto, oni nebi priznali trošak niti obavijestili.
HZZO je ipak državni i nikad nisam imao problema.
__________________
Nađi si tri hobija. Jedan s kojim ćeš zarađivati, jedan s kojim ćeš ostati u formi i jedan s kojim ćeš biti kreativan.
coke125 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 16:03   #153
Angry Upozorenje croatia dopunsko

Pozdrav, zeljela bih s vama podijeliti ruzno iskustvo s Croatia dopunskim osiguranjem. Uzela sam ugovor prije godinu dana, i cim sam se uclanila nasla sam bolju opciju i jedva cekala sljedecu godinu da mogu raskinuti ugovor. Ugovorila sam ga putem svoje osobne bankarice i mislila da cu kad istekne godinu dana jednostavno raskunuti ugovor i preci na drugo dopunsko.
Medutim, iz croatie su mi rekli da otkaz ugovora moram zatraziti 3 mjeseca prije isteka godine dana. Bezobrazluk!!!
A kad ugovarate osiguranje tada morate cekati 15 dana da uopce pocnete koristiti svoja prava. Neposteno do kraja. Kad sam im se pozalila, rekli su da sam mogla bolje citati ugovor, tamo sve pise. Da, da, tko danas cita 10 stranica gusto ispisanog nerazumljivog teksta.
Uostalom, mislim da je pravosvakog potrosaca da u bilo koje doba moze otkazati uslugu koju je ugovorio, zar ne?
Sve u svemu, necu vise nikad poslovati s tom firmom, a nadam se da ce vam moje iskustvo pomoci da ne ispadnete budala kao ja.
Sad moram jos godinu dana NJIMA uplacivati dopunsko. UZAS
Parlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 16:18   #154
Koliko sam ja gledala sve osiguravajuce kuce imaju karencu od minimalno 15dana, neke i 30 dana osim ako si prethodno nisi imala dopunsko onda se samo nastavlja
I većina ima i uvjet za otkaz police barem mjesec dana prije,a neke kao CZO, HZZO 3 mjeseca prije isteka

tako da je iskljucivo tvoja pogreška da nisi pročitala barem članak o načinu otkaza ugovora prije potpisivanja- to ti je u bilo kojem ugovoru cca 2 rečenice- označeno podnaslovom pa ne moraš čitati cijeli ugovor

Našla sam da trenutno Wiener osiguranje ima policu dopunskog za samo 45kn mjesecno i 5% popusta na jednokratnu godišnju uplatu, ali ima uvjetima da osiguratelj može tijekom osiguranja promijeniti cijenu police, pa mi nije jasno ako npr. platim jednokratno godišnje mogu li mi i onda povisiti cijenu police i za tu plaćenu godinu?

I da li je netko uočio da li i druge osig. kuće imaju tu napomenu u uvjetima?
caterina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 16:22   #155
Quote:
Parlas kaže: Pogledaj post
Pozdrav, zeljela bih s vama podijeliti ruzno iskustvo s Croatia dopunskim osiguranjem. Uzela sam ugovor prije godinu dana, i cim sam se uclanila nasla sam bolju opciju i jedva cekala sljedecu godinu da mogu raskinuti ugovor. Ugovorila sam ga putem svoje osobne bankarice i mislila da cu kad istekne godinu dana jednostavno raskunuti ugovor i preci na drugo dopunsko.
Medutim, iz croatie su mi rekli da otkaz ugovora moram zatraziti 3 mjeseca prije isteka godine dana. Bezobrazluk!!!
A kad ugovarate osiguranje tada morate cekati 15 dana da uopce pocnete koristiti svoja prava. Neposteno do kraja. Kad sam im se pozalila, rekli su da sam mogla bolje citati ugovor, tamo sve pise. Da, da, tko danas cita 10 stranica gusto ispisanog nerazumljivog teksta.
Uostalom, mislim da je pravosvakog potrosaca da u bilo koje doba moze otkazati uslugu koju je ugovorio, zar ne?
Sve u svemu, necu vise nikad poslovati s tom firmom, a nadam se da ce vam moje iskustvo pomoci da ne ispadnete budala kao ja.
Sad moram jos godinu dana NJIMA uplacivati dopunsko. UZAS

mislim da bilo koja osoba koja na nešto stavlja svoj potpis je dužna prvo to isto pročitati.

ja sam ugovrala CO prek neta i doma mi je došao poštom ugovorom i naknadno sam pročitala i ove godine kad sam htjela prekinut sam išla opet čitat ugovor i našla tu klauzulu da im se mora javiti 3 mjeseca unaprijed.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 17:20   #156
Quote:
ostoppbar kaže: Pogledaj post
mislim da bilo koja osoba koja na nešto stavlja svoj potpis je dužna prvo to isto pročitati.

ja sam ugovrala CO prek neta i doma mi je došao poštom ugovorom i naknadno sam pročitala i ove godine kad sam htjela prekinut sam išla opet čitat ugovor i našla tu klauzulu da im se mora javiti 3 mjeseca unaprijed.

Svejedno mislim da to nije fer, jer prilikom ugovaranja usluge nitko mi to nije napomenuo i naglasio.
Sad mi je jasan bijes i žalost ljudi koji su uzeli kredit u svicarcima, iako to nije usporedivo, jer im vjerojatno nitko nije objasnio u sto se upustaju. Mislim da isiguravatelj u svakom slucaju mora korisnika obavijestiti o vaznim cinjenicama samog ugovora.
S druge strane, kad sklapas ugovor s ht ili nekim drugim jasno ti kazu sto dobivas za godinu dana ugovora i koja je cijena, a sto dobivas za 2 godine vjernosti kad je cijena usluge niza.
Kod Croatia osiguranja za 67 kn nisam dobila ništa.
nije stvar novaca nego principa.
Parlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 18:58   #157
Quote:
Parlas kaže: Pogledaj post
Svejedno mislim da to nije fer, jer prilikom ugovaranja usluge nitko mi to nije napomenuo i naglasio.
Sad mi je jasan bijes i žalost ljudi koji su uzeli kredit u svicarcima, iako to nije usporedivo, jer im vjerojatno nitko nije objasnio u sto se upustaju. Mislim da isiguravatelj u svakom slucaju mora korisnika obavijestiti o vaznim cinjenicama samog ugovora.
S druge strane, kad sklapas ugovor s ht ili nekim drugim jasno ti kazu sto dobivas za godinu dana ugovora i koja je cijena, a sto dobivas za 2 godine vjernosti kad je cijena usluge niza.
Kod Croatia osiguranja za 67 kn nisam dobila ništa.
nije stvar novaca nego principa.
Pa bome ni sa HTom ti je kazu ako hoces raniji prekid ugovora da moras sve "potencijalne" rate do isteka isplatit i vratit router i ne znam ni ja sta.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 08:09   #158
Ljudi čuvajte se, čitajte makar bilo i 20 ljudi iza vas ispred šaltera. Iako svi kad nešto trebamo potpisujemo odmah i smatramo da su to formalnosti. Uvijek treba sve uzeti s rezervom...
__________________
Nađi si tri hobija. Jedan s kojim ćeš zarađivati, jedan s kojim ćeš ostati u formi i jedan s kojim ćeš biti kreativan.
coke125 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 04:38   #159
Po zakonu se uvijek mozete predomisliti ne znam sad tocno jer unutar 7,10,ili 14 dana od primitka police i raskinuti ugovor bez ikakve stete.
ancy_20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2017., 11:49   #160
Imam dopunsko u Croatia osiguranju več četvrtu godinu,plačam preko trajnog naloga i nikad nikakvih problema.Zbog loma noge dva puta sam operiran bio u bolnici ukupno 14 dana,hodam na preglede svakih par mjeseci i nikad problem.Ni kunu ništa nisam platio u vezi boravka u bolnici,lijekova i operacija,nikakvi naknadni računi nisu došli ni na kućnu adresu.
dejankockar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:47.