Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2014., 17:16   #41
Quote:
kotulica kaže: Pogledaj post
ja se sjećam njezinog nastupa u saboru kad je liniću čestitala rođendan.
sva prpošna i dobro raspoložena.
svi su mediji staj njezin nastup prikazali.


ili nekih drugih gdje bi uvijek počela s hvaljenjem sdp-a, a onda bi kamera prikazala šukera kako koluta očima i kako se vidno nezadovoljan migolji na stolici tijekom njezinog nastupa.
Još da on krene za njom i Šeks..HDZ bi počeo ličiti na nešto.
Liberthy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 17:17   #42
Quote:
Stane Dolanc kaže: Pogledaj post
Meni nije jasno kaj je uopće radila tamo, ako ju smeta to kaj je nabrojala. Pa HDZ je oduvijek bio populistička stranka, da se pristojno izrazim.
Idealizam,naivnost...
__________________
Kad malo bolje razmislim ustvari ni ne trebam razmišljati današnji tipični Hrvat je Dudek,običan naivac kojeg vječno prevesla Cinober
Sibor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 17:21   #43
Ona je HDZ ov Ferdelji. Ona ocito zeli strukturalno mijenjati stvari, isto kao sto je htio i Ferdelji. Za razliku od Ferdeljija kojeg je SDP izbacio, ona se izbacila sama.
Ovo mi isto tako baca novo svjetlo na ovu referendumsku inicijativu. Vjerojatno cu ju ici potpisati, jer su i SDP i HDZ napravili sve da iz svojih redova izbace sve sto vrijedi. Ostaju poltroni, osobe koje zive od svjetonazorskih pitanja, aparatcici svih kategorija i uzrasta...
bomac is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 17:22   #44
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
Meni nije žao kaj je otišla jer mislim da je to veliki udarac ekipi koja se ponadala da talambasanjem u besmislene svjetonazorske bubnjeve mogu doći na vlast. Mislim da ne mogu i da im ovo nanosi ozbiljan udarac.

HDZ nema gospodarskog programa, a što je najgore nema niti kadra koji je u stanju išta osmisliti. Ni svoga ni vanjskog. Budimir iz HSLS nije bedast čovjek, no on nema nikakve šanse tamo. Zato kaj je njima ekonomija nebitna.

E, pa ovaj čin Martine Dalić to ipak mijenja. I zato ženi svaka čast.

A možda se danas-sutra HDZ i raskoli, pa napokon dobijemo stranku desnog centra.
Razlika između tebe i mene jest što sam ja pragmatik, a ti voluntarist. Sve ovo praktički vrijedi za mene, ali ja se ne nadam ničemu. Ja plivam u ovim govnima i vidim kakva su, pa zato tražim u ovom rasulu onog tko će konačno reći da ovako dalje više ne može, s ovakvim pravima ljudi koji nisu zaposleni na tržištu.
Ako će historijsko dosta reći nacionalistička stranka koja će provoditi politiku Brisela, super, ako će reći komunisti, opet super. Ali, komunisti neće ništa, jer su to komunisti koji ne znaju kako voditi državu van komunističkog sustava koji će ljude natjerati da klimaju glavom.
__________________
Šta se ovaj u bluz meša
West End Blues is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 17:28   #45
Quote:
Liberthy kaže: Pogledaj post
nisi razumio

Velim ti da uslijed rasapa i svog trogodišnjeg "sjaja" Kukuriku Sdp-ovskog ekonomskog programa, ismijavati HDZ-ov zato treba imati obraz od kevlara.
Kad bi to barem bilo tako. To je ona koju je u Srbiji Šešelj govorio 2000. prije pada Miloševića "Mi kao vlast ne valjamo, ali DOS je još puno gori". Esdepeova sramota i esdepeova vlast nikako ni za jednu jedinu crticu ne amnestiraju katastrofu oporbe. Zapravo, za sve lošiju vlast komunista krivi su djelomično i hadezeovci koji nisu uspjeli uvjeriti koalicijske partnere vlasti da je ova vlast loša.
__________________
Šta se ovaj u bluz meša
West End Blues is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 17:28   #46
Večernji donosi više detalja koje je Dallić iznijela o svojim razlozima. Ovo je posve devastirajuće za HDZ jer je žena priznala što smo svi naslućivali, tamo se ne zna tko pije i tko plaća, već je važno doći na vlast, a onda ćemo nekako. Dalić zna, da takav pristup, ako se i dobije vlast, ne vodi ničemu dobrom. I ne želi u tome učestvovati. Kako očito nije egzistencijalno vezana uz stranku, može si dopustiti luksuz da iskoči iz vlaka koji ide u provaliju.

Quote:
Samo jedan primjer. Predložila sam vodstvu HDZ-a i pripremila u formi prijedloga zakona inicijativu za depolitizaciju državne i javne uprave i reformu sustava plaća na načelima stručnosti i rezultata rada. Ta je inicijativa ostala u ladici. Nisam dobila podršku za podnošenje tih zakona u saborsku proceduru. Iz toga zaključujem da unatoč retorici, stvarne spremnosti za pripremanje reformi, njihovog javnog tumačenja i kasnijeg provođenja u stvari nema.

Stručnjaci koji se u HDZ-u bave ekonomijom zastupaju vrlo različite ideje, često međusobno suprotne i nespojive ideje, zbog čega je jasno da sve one ne mogu istodobno zaživjeti. Ne mogu svi biti u pravu posebno stoga što je naša ekonomska situacija toliko teška da iduća Vlada neće imati nimalo slobode. Ako bude željela stvoriti ikakvu šansu za oporavak Hrvatske, tada će morati raditi ono što se mora i ono što zahtijevaju objektivna ograničenja. Međutim, u ekonomskom timu HDZ-a nema koordinacije, nema vodstva, nema jasnog smjera i konkretnog bavljenja stvarnim uzrocima ove dugotrajne krize. Taj je tim potpuno nefunkcionalan i bojim se da će s obzirom na način njegova (ne)vođenja takav i ostati.

Svi ti primjeri pokazuju mi da tzv. pripreme za preuzimanje vlasti nisu i neće biti ni dovoljno odlučne ni dovoljno fokusirane da rezultiraju potpunom spremnošću rukovodstva HDZ-a za provođenje reformi i poduzimanje svih onih mjera nužnih za izlazak iz krize – bez obzira na to koliko te reforme i mjere bile složne i teške. A Hrvatska ne može podnijeti još jednu nepripremljenu Vladu koja se bavi sama sobom i zadržava samo na površini problema.

Napori koje sam činila da pridonesem promjeni takvog stanja nisu zaživjeli u stranci i zaključujem da ona, a konkretno njezin predsjednik, i dalje namjerava držati sve opcije otvorenima i stvarati dojam da su sve moguće ideje relevantne i da su svi njihovi zagovornici u pravu. Ne vidim da išta više tu mogu napraviti, a nije da nisam pokušala, i zato istupam iz HDZ-a

Nastavit ću svoj rad u Saboru kao nezavisan zastupnik sukladno svom najboljem znaju i oslobođena bilo kakvih ograničenja i pritiska nužnosti dobivanja izbora", poručila je Martina Dalić.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 17:28   #47
Nije da sam Martinu Dalić odviše simpatizirala,al budimo realni ovo ne miriše na dobro.
Stječem dojam,da se više vodi računa kako će se osvojiti vlast nego što će se napraviti kad se zavlada.
Uz najbolju volju za sve što je HDZ napravio za ovu domovinu u periodu Franje Tuđmana,nemam snage nit volje pouzdat se u njih.
gara1914 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 17:35   #48
Evo, jedva čekam da se jave nakon ovog ljudi koji će je proglasiti ljevičarom.

Index:

Quote:
Zbog toga je, kaže Gjenero, odlazak Dalić iz HDZ-a veliki gubitak za čitavu političku arenu. Naime, Gjenero smatra kako ne postoji druga politička opcija u sklopu koje bi se Dalić mogla realizirati. "Ona je politički centar, tip političara kojeg bi mogli označiti kao desnu liberalku ili umjerenu konzervativku. Na hrvatskoj političkoj sceni nema puno ljudi tog profila. Liberalni dio političke arene u koji bi ona također spadala je trenutno u krizi tako da ne vidim nišu u kojoj bi se mogla profilirati", kaže Gjenero.
Quote:
"Ona je političarka koja ima jasne ideje oko toga što u Hrvatskoj treba napraviti da bi se izašlo iz krize. Jasno je zastupala reformne i protržišne politike kao što su smanjenje proračuna, reforma javne uprave, bila je za promjenu Zakona o radu... Dakle vrlo se jasno zalagala za te politike. Istovremeno, u HDZ-u postoje ljudi koji imaju drugačije i suprotne stavove, poput npr. Gorana Marića, čiji su stavovi puno ljeviji čak i od SDP-a. Promatračima sa strane nije bilo jasno koji je pravi HDZ - onaj Martine Dalić ili Gorana Marića. Sad smo napokon dobili odgovor na to pitanje", kaže Huić.
__________________
Šta se ovaj u bluz meša

Zadnje uređivanje West End Blues : 22.09.2014. at 17:40.
West End Blues is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 17:37   #49
Na stranu, meni uglavnom potpuno nezanimljiva, međustranačka natezanja.

Ovaj istup gospođe Dalić izrazito je hrabar (ona ima dovoljno poslovnog iskustva i životne mudrosti da jako dobro zna što u ovakvoj državi znači zamjeriti se HDZ-u) i nesebičan (svjesna ograničenja koja je nakon ovoga čekaju u karijeri, povukla je društveno odgovoran i vrijedan potez).



Nije baš posve mali broj ljudi kojima je unaprijed jasno da sami povratak/dolazak na vlast ne znači gotovo ništa (vidimo i sami koliko se sadašnja garnitura "pripremila" za preuzimanje vlasti) i da vrlo često ljudi, ne samo političari, ne razmišljaju dalje od pobjede na izborima. Ipak, ovakvo svjedočenje iznutra, iz prvog reda u najjačoj oporbenoj stranci, nije onoliko lako odbaciti koliko se lako odbacuju upozorenja gorespomenutih.



Kamo sreće da ovo rezultira stvarnom pripremom za preuzimanjem vlasti, okupljanjem ljudi koji imaju nekakvu jebenu viziju i skupljanjem hrabrosti za povlačenje stvarnih reformskih (i stoga antipopulističkih mjera, čemu je HDZ sve samo ne sklon) mjera! Na temelju dosadašnjeg iskustva, mogu jedino zaključiti da šanse za izvlačenjem takve (društveno korisne) pouke iz ovog istupa uopće ne postoje.

Iako ne vjerujem da njen nastup može dovesti do značajnije promjene u ovakvom društvu, svejedno imam potrebu zahvaliti joj na iskrenosti i hrabrosti.
__________________
Ignore lista: IscoAlarcon, nasmijanonebo, Martian7, Plavobili
stagediver is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 17:42   #50
pa po ovome što je dalićka izjavila, ona od karamarka traži da se opredjelji za jednu stranu (vjerojatno njezinu). odmah.

jako je zanimljivo ovo što je rekla:


...."Stručnjaci koji se u HDZ-u bave ekonomijom zastupaju vrlo različite ideje, često međusobno suprotne i nespojive ideje, zbog čega je jasno da sve one ne mogu istodobno zaživjeti.

....zaključujem da ona, a konkretno njezin predsjednik, i dalje namjerava držati sve opcije otvorenima i stvarati dojam da su sve moguće ideje relevantne i da su svi njihovi zagovornici u pravu".....

karamarko znači nije odbacio niti jedan prijedlog.

koliko znamo, naručili su nekakvu gospodarsku studiju bavarskog instituta i meni je normalno da još uvijek drži sve opcije otvorenim dok ne dobiju tu studiju, dok se ne utvrdi točno stanje, predložene mjere i onda se može odlučiti koje ideje prihvatiti, a koje odbaciti (bilo iz studije bilo od samih prijedloga hdz-ovaca).
kotulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 17:44   #51
Quote:
kotulica kaže: Pogledaj post
pa po ovome što je dalićka izjavila, ona od karamarka traži da se opredjelji za jednu stranu (vjerojatno njezinu).

ovo je jako zanimljivo što je rekla:


...."Stručnjaci koji se u HDZ-u bave ekonomijom zastupaju vrlo različite ideje, često međusobno suprotne i nespojive ideje, zbog čega je jasno da sve one ne mogu istodobno zaživjeti.

....zaključujem da ona, a konkretno njezin predsjednik, i dalje namjerava držati sve opcije otvorenima i stvarati dojam da su sve moguće ideje relevantne i da su svi njihovi zagovornici u pravu".....

karamarko znači nije odbacio niti jedan prijedlog.

koliko znamo, naručili su nekakvu gospodarsku studiju bavarskog instituta i meni je normalno da još uvijek drži sve opcije otvorenim dok ne dobiju tu studiju, dok se ne utvrdi točno stanje, predložene mjere i onda se može odlučiti koje ideje prihvatiti, a koje odbaciti (bilo iz studije bilo od samih prijedloga hdz-ovaca).
Ovako, to "držati obje opcije otvorenima" ti znači da Karamarko drži otvorenim i doslovno marksističku opciju.

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...i-i-Marxa.html
__________________
Šta se ovaj u bluz meša
West End Blues is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 18:01   #52
Quote:
West End Blues kaže: Pogledaj post
Ovako, to "držati obje opcije otvorenima" ti znači da Karamarko drži otvorenim i doslovno marksističku opciju.

http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...i-i-Marxa.html

kakvu marksističku opciju?

nikakvu on marksističku opciju ne zagovara.

on samo smatra da vlada i javni sektor (ako se odluče za tu opciju) trebaju imati važnu ulogu u gospodarstvu:


....."Ako se opredijele za kapitalistički sustav, tada to, uz prethodne izmjene u rang listi vrednota, mogu učiniti pomoću zamjene sadašnje neoliberalne, voluntarističke i prorecesijske politike kejnzijanskim ili drugim makroekonomskim menadžmentom koji, pomoću postojećih i novih institucija, potiče investicije, ekonomski rast i zaposlenost', poručuju ekonomisti Goran Marić i Đuro Medić."...
kotulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 18:03   #53
Karamarko već neko vrijeme nije spominjao "prijevremene izbore". Očito da od onih pompozno najavljivanih HDZovih gospodarskih programa ništa.
agentRico is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 18:08   #54
ova dalićka je otišla prije nego što je hdz definirao svoj gospodarski program.

što je vama?

pa gospodarski program se ne definira u dva-tri mjeseca.

karamarko je poduzeo sve korake kako bi definirao program, u stranci gaji neki demokratski duh u kojem je svaki prijedlog relevantan, a ova odlazi prije nego što se definirao program i prije nego što se s njim izašlo u javnost.

mislim, ili joj je povrijeđena taština ili ima neku bolju ponudu sa strane od kukurikovaca.

ako se već ne slaže, trebala je izaći iz stranke kad se program definira, a njoj smeta što karamarko drži sve opcije otvorenima i što govori da je svaki prijedlog relevantan.

ma dajte molim vas! :marina lovrić merzel:
kotulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 18:12   #55
Quote:
kotulica kaže: Pogledaj post
ova dalićka je otišla prije nego što je hdz definirao svoj gospodarski program.

što je vama?

pa gospodarski program se ne definira u dva-tri mjeseca.

karamarko je poduzeo sve korake kako bi definirao program, u stranci gaji neki demokratski duh u kojem je svaki prijedlog relevantan, a ova odlazi prije nego što se definirao program i prije nego što se s njim izašlo u javnost.

mislim, ili joj je povrijeđena taština ili ima neku bolju ponudu sa strane od kukurikovaca.

ako se već ne slaže, trebala je izaći iz stranke kad se program definira, a njoj smeta što karamarko drži sve opcije otvorenima i što govori da je svaki prijedlog relevantan.

ma dajte molim vas! :marina lovrić merzel:
Vjeruj da nitko živ neće povjerovati takvoj agitaciji s tvoje strane.
Kao da čitam skojevca šestprve. Daj nam neku nabaci o demokratskom centralizmu. A ne, već jesi.
__________________
Šta se ovaj u bluz meša
West End Blues is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 18:13   #56
Quote:
kotulica kaže: Pogledaj post
ja se sjećam njezinog nastupa u saboru kad je liniću čestitala rođendan.
sva prpošna i dobro raspoložena.
svi su mediji staj njezin nastup prikazali.


ili nekih drugih gdje bi uvijek počela s hvaljenjem sdp-a, a onda bi kamera prikazala šukera kako koluta očima i kako se vidno nezadovoljan migolji na stolici tijekom njezinog nastupa.
Ako ikad budeš imala priliku biti u Saboru (ne mislim kao zastupnica, nego kao običan građanin prošetati hodnicima, popiti kavu ili ručati u restoranu tamo) onda ćeš vidjeti kako bez obzira na politički predznak svi saborski zastupnici jako dobro funkcioniraju i druže se. I ne samo u Saborskim hodnicima nego i privatno. Vidjet ćeš kako tzv. desničari jako dobro funkcioniraju i druže se, čim se kamere ugase, sa tzv. ljevičarima. Ili obrnuto. Svi su si oni jako međusobno dobri. Kad se upale kamere, onda je druga stvar. Ako se sjećaš političkih obračuna Šeksa i Linića, ili bilo koga drugoga, vjeruj da čim se kamere ugase, nastupa jedna druga priča.
Zato nemoj odmah osuđivati što je jedna zastupnica čestitala rođendan drugom zastupniku iz suparničke političke opcije. Možda se jednostavno radi o ljubaznosti.
bluesun is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 18:17   #57
Quote:
West End Blues kaže: Pogledaj post
Vjeruj da nitko živ neće povjerovati takvoj agitaciji s tvoje strane.
Kao da čitam skojevca šestprve. Daj nam neku nabaci o demokratskom centralizmu. A ne, već jesi.

ne, nego će povjerovati tvojoj o marksističkim teorijama hdz-ovaca.


karamarko već mjesecima trubi da ozbiljno rade na gospodarskom programu, da su angažirali bavarski institut baš u tom cilju, da okupljaju vrhunske hrvatske top-managere u svijetu, da prikupljaju ideje kako bi hrvatsku izvukli iz krize.
čak je ruža tomašić izjavljivala da je ugodno iznenađena hdz-ovim okupljanjem timova.
karamarko govori i da će s pogramom izaći kad hdz-u to bude odgovarala (a ne godinu ipo dana prije izbora) i sad dalićka prodava priče da se ništa ne radi?

radi se, ali dalićki vjerojatno trenutno ne odgovara demokracija.
kotulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 18:18   #58
Quote:
kotulica kaže: Pogledaj post
pa po ovome što je dalićka izjavila, ona od karamarka traži da se opredjelji za jednu stranu (vjerojatno njezinu). odmah.

jako je zanimljivo ovo što je rekla:


...."Stručnjaci koji se u HDZ-u bave ekonomijom zastupaju vrlo različite ideje, često međusobno suprotne i nespojive ideje, zbog čega je jasno da sve one ne mogu istodobno zaživjeti.

....zaključujem da ona, a konkretno njezin predsjednik, i dalje namjerava držati sve opcije otvorenima i stvarati dojam da su sve moguće ideje relevantne i da su svi njihovi zagovornici u pravu".....

karamarko znači nije odbacio niti jedan prijedlog.

koliko znamo, naručili su nekakvu gospodarsku studiju bavarskog instituta i meni je normalno da još uvijek drži sve opcije otvorenim dok ne dobiju tu studiju, dok se ne utvrdi točno stanje, predložene mjere i onda se može odlučiti koje ideje prihvatiti, a koje odbaciti (bilo iz studije bilo od samih prijedloga hdz-ovaca).
Kotulice,daj mi reci čemu naručivanje bavarskih studija?
Al mi nemamo u Hrvatskoj sposobnih,pametnih i obrazovanih pa za savjet kako ćemo se izvući iz govana u koje su nas doveli,moramo ići vani i njih pitati kako ćemo očistiti svoj dvor.
Moj je dojam,da se traži savjet kako ogromni i neučinkoviti državni aparat ostaviti netaknut,a izaći iz krize,jer ipak je to velika glasačka mašinerija .
Pa ne treba biti veliki ekonomski ekspert da bi se skužilo da taj birokratski aparat guši ako nije ugušio privatni sektor.
Treba namaknuti lovu za plaće i davanja,koja se daju šakom i kapom pa onda vladajući lupaju ko narkosi po fiskalitetima.
Da bi privukli iole normalnog inevestitora,treba nam stabilna porezna politika a mi ju mjenjamo svaki put kad dođe nova vlast i vidi da love nema i tako svaki put kako ono : opet Jovo nanovo.
Radio je to i Šuker,i Dalićka,i Linić a sad i ovaj.
Oni drugačije ne znaju,pardon ne žele jer treba zadovoljiti biračko tijelo da bi im opet na izborima dalo svoj glas.
Ove idiote,ma i to je preblaga riječ za ovu hrpu neradnih,nesposobnih i protuhrvatskih nakupina da ne kažem čega treba promtno maknuti,ali što onda?
gara1914 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 18:22   #59
Quote:
bluesun kaže: Pogledaj post
Ako ikad budeš imala priliku biti u Saboru (ne mislim kao zastupnica, nego kao običan građanin prošetati hodnicima, popiti kavu ili ručati u restoranu tamo) onda ćeš vidjeti kako bez obzira na politički predznak svi saborski zastupnici jako dobro funkcioniraju i druže se. I ne samo u Saborskim hodnicima nego i privatno. Vidjet ćeš kako tzv. desničari jako dobro funkcioniraju i druže se, čim se kamere ugase, sa tzv. ljevičarima. Ili obrnuto. Svi su si oni jako međusobno dobri. Kad se upale kamere, onda je druga stvar. Ako se sjećaš političkih obračuna Šeksa i Linića, ili bilo koga drugoga, vjeruj da čim se kamere ugase, nastupa jedna druga priča.
Zato nemoj odmah osuđivati što je jedna zastupnica čestitala rođendan drugom zastupniku iz suparničke političke opcije. Možda se jednostavno radi o ljubaznosti.

vjerujem ja da je istina ovo što govoriš.

pa neki dan je šeks na rtl televiziji pohvalio peđu grbina na izvrsnoj izjavi vezanu za narodni referendum o promjeni izbornog zakonodavstva.

šeks čak nije čekao da se kamere ugase, tako da, vjerujem da je istina sve što pišeš.
kotulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 18:24   #60
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
ah novi list, pricekajmo ipak da se netko drugi oglasi. bilo tko drugi

iako vjerujem da je istina, dalicka vec duze pizdi jer ju nitko nista ne pita - kad ju se pitalo nije bas briljirala pa ne znam temeljem cega zeli jos jednu sansu.
Jel ona bila u vladi za vrijeme HDZ-a? Imala je neki plan, istakla se po nečemu? Pitam, jer ne znam ništa o njoj.
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:33.