Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2014., 10:16   #1
Kupovina windowsa 8 za obrt

Imam jedno pitanje ako tko zna pomoci.

Dakle moram kupiti windowse, a posto vise nema 7mice moram uzeti 8micu.

Vidim da se kod nas moze nabaviti od 700 do 1200 kuna. sto mi je naravno jaaaako skupo.

Uglavnom moje pitanje je sljedece. Postoji puno stranih stranica gdje se windowsi i to original mogu nabaviti puno jeftinije.

Evo recimo na g2a gdje inace uzimam neke igre moze se nabaviti za 150 kuna.

Windowsi su potpuno original.

Moje pitanje je dali to nasa inspekcija prihvaca. Dakle windowsi ce biti original, ali nece biti kupljeni kod nas u trgovini.

A s obzirom da placam paypalom racun ce mi biti jedino taj od paypala.

Pa sada molim pomoc. Dali to zadovoljava inspekciju kada dodje u nadzor sto se tice windowsa.

Hvala.
Hrvoje_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 10:28   #2
S obzirom da kupuješ za poslovnu upotrebu, trebaš kupiti proffesional verziju.
I ne, ne možeš kupiti drugdje već kod ovlaštenog distributera.
A što će ti windowsi?
Što fali Linuxu?
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 10:34   #3
prvo nisam se nikada sluzio sa njima, ali dobro to nebi bio veliki problem. ono sto vidim kao problem (nemora biti), ali evo bas danas sam radio od hypo banke ono net bankarstvo preko nekog njegovog usranog usba. imaju podrsku samo za win 7 i 8 vise ne daju ni za xp. linux nigdje spomenut. to je samo jedan primjer imam od jos tih banaka neznam sada napamet sta one traze.

ali nije mi jasno ovo za win kupovin preko neta. pa sta recimo da kupim direktno od microsofta? isto ne vrijedi?

i da ima tamo i profesional verzija koja je oko 240 kuna.
Hrvoje_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 11:12   #4
Jel kupuješ novo računalo ili windowse za staro računalo?

Ako je prvo, kupiš OEM, ako je drugo moraš kupiti RETAIL. Ima neko vremensko razdoblje nakon kupnje novog računala (nekoliko mjeseci) u kojem prihvaćaju kupnju OEM za to računalo.

Treba ti Windows 8 (8.1) ili Windows 8 Pro (8.1 Pro). Ovo Pro nema veze s namjenom, i običan je OK, i Windows 7 Home Premium je isto bio OK. Naziv nema veze s primjenom.
Ne smiju se jedino koristiti softveri koji nisu za poslovnu namjenu, npr. Office Home & Student.

Ovo što spominješ na internetu zaboravi. To po toj cijeni nije ni legalno (prodaju se razno razni ključevi koji i nisu standalone ili su iz studentnog programa).
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 18:46   #5
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
I ne, ne možeš kupiti drugdje već kod ovlaštenog distributera.
Zašto ne? Ja mogu kupit licencu za Win7, i ako jednog dana kupim Win8 (za isto računalo), Win7 licencu mogu prodat nekom drugome.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 18:59   #6
Da, ako je retail onda ovisno o EULA. Ako je OEM onda samo uz računalo.
Fitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 08:19   #7
ok hvala. puno ste mi pomogli.
Hrvoje_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 08:37   #8
Ti Windowsi za 200kn su ti digital download sa MSDN-a ili Techneta.
Super za komp doma, imaš sve update.. itd.

Ono što tebi treba su windowsi sa naljepnicom (OEM ili Retail), dakle fizički box sa windowsima. Nađe se toga po ebayu, ali po višoj cijeni od 200kn.
DarkRyder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:59.