Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Pogledaj rezultate ankete: Odaberite svoj tip osobnosti kako bismo znali prilagoditi marketinške postavke vašem profilu
Ja sam L osoba 4 12.12%
Ja sam G osoba 3 9.09%
Ja sam B osoba 3 9.09%
Ja sam T osoba 1 3.03%
Ja sam I osoba 0 0%
Ja sam Q osoba 5 15.15%
LGBTIQ is a way of life! Click here to buy it: 2 6.06%
Krvnik je derpe 25 75.76%
Apemant je latentan 23 69.70%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 33. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2016., 11:19   #5721
Čitam Juru Zovka: http://www.dnevno.hr/kolumnisti/jure...igliere-951182

Ali ne znam, premda sam pod utjecajem naših lijevih kolumnista stekao negativan dojam o Mamiću naprosto zato što sam počeo s čitanjem njihovih kolumni iz svoje lijeve faze (čovjek se teško rješava starih utjecaja), a dio njih čine Hajdukovci, zapravo i nemam negativno mišljenje o njemu kako bi se možda moglo misliti. Čovjek čita novine i krene ovom ili onom stranom, nađe se in medias res. On je, da tako kažem, premda potekao iz volje za moći, izgradio centar moći gdje su i drugi to htjeli, htjeli to oni priznati ili ne, a potom ga uspješno obranio i nema razloga to poricati. Sredstva su različita, ali u suštini jednaka kao i ona ostalih, samo s uspješnijim posljedicama, što uvijek izaziva zavist i bijes.

I Zovko piše:

Quote:
Jedan od razloga za ignoriranje kritičara svakako je i činjenica da klub postiže za naše prilike izvrsne rezultate. Dinamo je ove godine, na zaprepaštenje mnogih, ponovno postao dio europske nogometne elite, kvalificiravši se u Ligu prvaka. Zasluge “savjetnika” u ostvarenju ovog (ne)očekivanoga uspjeha ne osporavaju ni njegovi najljući protivnici.
Odoh ja malo po Stradunu.
__________________
Somewhere in the gray wood by the river is the huntsman and in the brooming corn and in the castellated press of cities. His work lies all wheres and his hounds tire not. I have seen them in a dream, slaverous and wild and their eyes crazed with ravening for souls in this world. Fly them.

Zadnje uređivanje Davor000 : 04.09.2016. at 12:10.
Davor000 is offline  
Old 04.09.2016., 14:08   #5722
Moram priznati da mi smeta da se nekoga tko nije ozbiljno i pravomoćno osuđivan ovako medijski linčuje i koješta pretpostavlja o njemu. I sam sam nasjeo na njihov štos. Mene su odgojili ljevičari i kojekakvi kolumnisti da mrzim Mamića premda je čovjek nevin i na slobodi i herojski se brani. Tko u Hrvatskoj ima toliki kapacitet i takvu durabilnost? Političari dolaze i odlaze, a Mamić ih gazi jer je ratnik - guerrero. Tko su ovi ljudi da ga toliko napadaju i zašto on ništa ne radi po tom pitanju? Pogledajte što Zovko, Raspudić i neki ljevičari pišu o njemu! Mene su odgojili da ga mrzim (a nikada ga nisam ni upoznao, nikada ga nisam ni upoznao!) i dan danas me je sram nekih stvari koje sam govorio o njemu, ali nisam krivac tomu. Treba naći uzročnike i ljude koji šalju takve poruke o njemu. Postoji cijela mreža koja se okomila na njega i teško je iz nje izaći. Iskreno govoreći, ja posve ni ne pratim te stvari i najčešće upijam poluinformacije koje novinari šalju o njemu, a to nije pametno. Ljudi koji se bave tim pitanjima imaju više iskustva. Nisam recimo upoznat s navijačkom stranom, ali o tom potom.

Rekoh, dakle, Mamić da je pravi guerrero i da više drži do sebe i da ga ne drži ova hobotnica bi izveo stvar na čistac s ljudima koji ovako pišu o njemu. Ne razumijem ga. Jurica Pavičić, Ante Tomić, Jure Zovko... to je nešto nevjerojatno. Pišu o njemu kao o običnom kriminalcu, mafijašu i čovjeku koji bi ubio Hrvata u tren oka za sitne pare.
__________________
Somewhere in the gray wood by the river is the huntsman and in the brooming corn and in the castellated press of cities. His work lies all wheres and his hounds tire not. I have seen them in a dream, slaverous and wild and their eyes crazed with ravening for souls in this world. Fly them.

Zadnje uređivanje Davor000 : 04.09.2016. at 15:17.
Davor000 is offline  
Old 04.09.2016., 19:40   #5723
Quote:
Krvnik kaže: Pogledaj post
ma dajte, molim vas.
a tko bi vjenčao mužjake i ženke ako nije bilo svećenika ni matičara?
Postojali su paganski obredi kao i običajno pravo. U Ilijadi imaš vrlo plastične opise i dijaloge recimo između Hektora i Andromahe, a u Odiseji Odiseja i Penelope. Što se tiče paganskih i neopaganskih obreda, prvi su proizlazili iz života ondašnjih ljudi i njihovog povezivanja sa silama zemlje i silama neba, a ovi sadašnji su folklorne prirode i služe svakoj vrsti povezivanja ljudi u istoj naraciji - naime, jezik, naracija se uplela u cijelu stvar, za razliku od izvornih paganskih običaja - fokus jezika je drugačiji od milosti Duha. Kršćanstvo uvodi sakrament kao spuštanje Duha i po kršćanskoj teologiji već sakrament po sebi ima djelovanje milosti.
__________________
"Kasno sam te uzljubio, ljepoto tako stara i tako nova, kasno sam te uzljubio! A eto, ti si bio u meni, a ja izvan sebe." https://www.scribd.com/doc/23745183/...relije-Augusti
1001 cipalica is offline  
Old 04.09.2016., 20:10   #5724
Quote:
Davor000 kaže: Pogledaj post
dan danas me je sram nekih stvari koje sam govorio o njemu
Ha sad sram nije dovoljan. Nismo u bordelu. Dakle...
1000 zdravomarija ocenasa i slavaocu klececi na mravinjaku 7ocno 7im r3dosljedom. ah da, treba se potom i dobro išibati ...
Mislim..... samoodgoj, s obzirom da je kucni podbacio.
La Baba yaga is offline  
Old 04.09.2016., 20:39   #5725
Quote:
1001 cipalica kaže: Pogledaj post
Postojali su paganski obredi kao i običajno pravo. U Ilijadi imaš vrlo plastične opise i dijaloge recimo između Hektora i Andromahe, a u Odiseji Odiseja i Penelope. Što se tiče paganskih i neopaganskih obreda, prvi su proizlazili iz života ondašnjih ljudi i njihovog povezivanja sa silama zemlje i silama neba, a ovi sadašnji su folklorne prirode i služe svakoj vrsti povezivanja ljudi u istoj naraciji - naime, jezik, naracija se uplela u cijelu stvar, za razliku od izvornih paganskih običaja - fokus jezika je drugačiji od milosti Duha. Kršćanstvo uvodi sakrament kao spuštanje Duha i po kršćanskoj teologiji već sakrament po sebi ima djelovanje milosti.
Jesi li gledala, već kada smo kod toga, film A Man For All Seasons? Dobar je Thomas More, čitao sam knjige o njemu i, jasno, njegovu Utopiju, ali posve se poistovjećujem s njime u zadnje vrijeme. Ne znam koliko daleko to ide. Danas je on i svetac.

Quote:
La Baba yaga kaže: Pogledaj post
Ha sad sram nije dovoljan. Nismo u bordelu. Dakle...
1000 zdravomarija ocenasa i slavaocu klececi na mravinjaku 7ocno 7im r3dosljedom. ah da, treba se potom i dobro išibati ...
Mislim..... samoodgoj, s obzirom da je kucni podbacio.
Morat ću. Morat ću.
__________________
Somewhere in the gray wood by the river is the huntsman and in the brooming corn and in the castellated press of cities. His work lies all wheres and his hounds tire not. I have seen them in a dream, slaverous and wild and their eyes crazed with ravening for souls in this world. Fly them.

Zadnje uređivanje Davor000 : 04.09.2016. at 20:58.
Davor000 is offline  
Old 04.09.2016., 21:08   #5726
Quote:
Davor000 kaže: Pogledaj post
Jesi li gledala, već kada smo kod toga, film A Man For All Seasons? Dobar je Thomas More, čitao sam knjige o njemu i, jasno, njegovu Utopiju, ali posve se poistovjećujem s njime u zadnje vrijeme. Ne znam koliko daleko to ide. Danas je on i svetac.
Nisam, pogledat ću, uvijek imaš dobre preporuke.
__________________
"Kasno sam te uzljubio, ljepoto tako stara i tako nova, kasno sam te uzljubio! A eto, ti si bio u meni, a ja izvan sebe." https://www.scribd.com/doc/23745183/...relije-Augusti
1001 cipalica is offline  
Old 04.09.2016., 21:21   #5727
Quote:
1001 cipalica kaže: Pogledaj post
Nisam, pogledat ću, uvijek imaš dobre preporuke.
Da, šteta je ne pogledati taj film. Dobio je šest Oscara. Tebi se vjerojatno neće svidjeti kršćanska poruka jer si odavno to napustila, ali svejedno.

https://www.youtube.com/watch?v=PDBiLT3LASk

Ovo o zakonima ne vrijedi za Hrvatsku.
__________________
Somewhere in the gray wood by the river is the huntsman and in the brooming corn and in the castellated press of cities. His work lies all wheres and his hounds tire not. I have seen them in a dream, slaverous and wild and their eyes crazed with ravening for souls in this world. Fly them.
Davor000 is offline  
Old 04.09.2016., 21:39   #5728
Ovo me podsjeća na neke stvari: https://www.youtube.com/watch?v=MlANWgyK2PY
__________________
Somewhere in the gray wood by the river is the huntsman and in the brooming corn and in the castellated press of cities. His work lies all wheres and his hounds tire not. I have seen them in a dream, slaverous and wild and their eyes crazed with ravening for souls in this world. Fly them.
Davor000 is offline  
Old 04.09.2016., 21:42   #5729
Ne pilaj.

evo ti ako nisi vidio intervju od 40-tak minuta: http://hr.n1info.com/a147228/Vijesti...eci-zasto.html
__________________
"Kasno sam te uzljubio, ljepoto tako stara i tako nova, kasno sam te uzljubio! A eto, ti si bio u meni, a ja izvan sebe." https://www.scribd.com/doc/23745183/...relije-Augusti
1001 cipalica is offline  
Old 05.09.2016., 01:35   #5730
Quote:
1001 cipalica kaže: Pogledaj post
Ne pilaj.

evo ti ako nisi vidio intervju od 40-tak minuta: http://hr.n1info.com/a147228/Vijesti...eci-zasto.html
Ja sam svakako za to da bude ministar kulture. Bio je dobar ministar i za vrijeme Karamarka i ne vidim što se sada promijenilo. Ljevičari tvrde da je on jedan od razloga zašto se ušlo u rasprave o '41. i '45. ali mislim da su ih ljevičari potaknuli jer im je odgovaralo prikazati Hasanbegovića kao fašista i zbog toga su se vraćali na te godine. Točno je da te rasprave nisu plodonosne u obliku u kojemu se pojavljuju posvuda oko nas i kada služe za diskvalifikaciju političkih protivnika, ali radi se o važnim temama. Nije ni dobro kada to prelazi u ekstremni nacionalizam. Pored svega toga, jasno je da narod želi da Hasanbegović ima neku veću ulogu i da se ne marginalizira. Počeo je od manjeg ministarstva i zadobio veliku popularnost i ja ga volim vidjeti u medijima.
__________________
Somewhere in the gray wood by the river is the huntsman and in the brooming corn and in the castellated press of cities. His work lies all wheres and his hounds tire not. I have seen them in a dream, slaverous and wild and their eyes crazed with ravening for souls in this world. Fly them.
Davor000 is offline  
Old 05.09.2016., 09:28   #5731
Usput, cipalico, ovo bi moglo odgovarati tvom umjetničkom senzibilitetu. Imam sliku Jasmina Stavrosa na virskoj rivi:

__________________
Somewhere in the gray wood by the river is the huntsman and in the brooming corn and in the castellated press of cities. His work lies all wheres and his hounds tire not. I have seen them in a dream, slaverous and wild and their eyes crazed with ravening for souls in this world. Fly them.
Davor000 is offline  
Old 05.09.2016., 09:55   #5732
Jasmin Starvors
__________________
I took a deep breath and listened to the old brag of my heart. I am, I am, I am...
Floverka is offline  
Old 05.09.2016., 10:14   #5733
Quote:
Floverka kaže: Pogledaj post
Jasmin Starvors
Staki...

Ili ti Jasmin ti ga Stavros...
__________________
© 2010 - 2024 Dr. Božo Sva prava pridržana
Dr. Božo is offline  
Old 05.09.2016., 11:19   #5734
Quote:
1001 cipalica kaže: Pogledaj post
Postojali su paganski obredi kao i običajno pravo. U Ilijadi imaš vrlo plastične opise i dijaloge recimo između Hektora i Andromahe, a u Odiseji Odiseja i Penelope.
Ilijada i Odiseja se nisu zaista dogodili.

to nije povijesni dokument, nego izmišljeno djelo, tako da mi ne možemo znati što je u njemu utemeljeno na stvarnosti, a što je Homer ili tko je to već pisao, izmislio za potrebe vlastitih djela.
mislim, u Odiseji se spominju kiklopi, nimfe, vještice koje pretvaraju muškarce u svinje, a nisu kuharice, biljke koje čovjek konzumira pa od njih zaboravi sve brige i probleme etc. etc.
sad bismo trebali vjerovati da je i sve to postojalo u Homerovo doba?

postoji jedna teorija da je Odiseju čak pisala žena (sic), a svi mi znamo da su žene te kojima je bračna zajednica najviše u interesu, pa nije nemoguće da je ta autorica jednostavno to sve izmislila po principu što se babi snilo.

http://www.salon.com/2006/07/27/dalby_3/

osim toga, nismo govorili o dobu muževa i žena, nego mužjaka i ženki, a u to doba nije bilo ni svećenika, ni matičara, ni paganizma.
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is online now  
Old 05.09.2016., 11:27   #5735
Quote:
Floverka kaže: Pogledaj post
Jasmin Starvors


Jesi li gledala zadnji Star Wars film? Preloše.
__________________
Somewhere in the gray wood by the river is the huntsman and in the brooming corn and in the castellated press of cities. His work lies all wheres and his hounds tire not. I have seen them in a dream, slaverous and wild and their eyes crazed with ravening for souls in this world. Fly them.
Davor000 is offline  
Old 05.09.2016., 11:28   #5736
Quote:
Floverka kaže: Pogledaj post
Uzmi primjer Danijele Martinović, u pravovjernom i ozakonjenom braku s Thompsonom je bila nesretna, ali zato je u neozakonjenoj vezi s Grašom već godinama sretna.
Danijela Martinović je bila sretna s Thompsonom, a sad je nesretna.
dokaz za to jest činjenica da sada ide na plastične operacije, a prije nije išla.

to je zato što je nesigurna, a nesigurna je zato što Petar Grašo nije uspio postići da se ona uz njega osjeća sretnom i sigurnom.
znači, osjećala se sretnom i sigurnom u braku, a u izvanbračnoj zajednici se osjeća nesretnom i nesigurnom.
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is online now  
Old 05.09.2016., 11:33   #5737
Quote:
Krvnik kaže: Pogledaj post
Danijela Martinović je bila sretna s Thompsonom, a sad je nesretna.
dokaz za to jest činjenica da sada ide na plastične operacije, a prije nije išla.

to je zato što je nesigurna, a nesigurna je zato što Petar Grašo nije uspio postići da se ona uz njega osjeća sretnom i sigurnom.
znači, osjećala se sretnom i sigurnom u braku, a u izvanbračnoj zajednici se osjeća nesretnom i nesigurnom.
A Dino Rađa?
__________________
Somewhere in the gray wood by the river is the huntsman and in the brooming corn and in the castellated press of cities. His work lies all wheres and his hounds tire not. I have seen them in a dream, slaverous and wild and their eyes crazed with ravening for souls in this world. Fly them.
Davor000 is offline  
Old 05.09.2016., 12:16   #5738
Quote:
Davor000 kaže: Pogledaj post
A Dino Rađa?
on je s Petrom Grašom snimio pjesmu "Nisam više ja sa njom", što sasvim sigurno nije pridonijelo tome da se Danijela Martinović osjeća sretnom i sigurnom u izvanbračnoj zajednici s Petrom Grašom.
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is online now  
Old 05.09.2016., 19:21   #5739
Jasmin Starost...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Old 05.09.2016., 19:42   #5740
Quote:
Krvnik kaže: Pogledaj post
Danijela Martinović je bila sretna s Thompsonom, a sad je nesretna.
dokaz za to jest činjenica da sada ide na plastične operacije, a prije nije išla.
a da se nije mozda ova razvela od njega jer yoy niye dao da ide na plasticne operacije? mislim svi znamo da su ti desnicari umno porem....mislim ograniceni. pa normalno da se htyela operirati kad je ovay izbacio njenu sliku iz spavace sobe. i stavio pavelicevu.
La Baba yaga is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:22.