Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2015., 14:46   #81
Quote:
feenian kaže: Pogledaj post
I onda se cudis kada ti novi klinci uzvikuju za dom spremni na tekmi,a svojim zadnjim upisom djelujes poput kavanskog analiticara koji lupa zakljucke kako mu cefne..

Ovim selektivnim gledanjem na stvari gdje se rehabilitira dokazani zlocinac i sve njegove zrtve prikazuje kao krvozedne fasiste koje je ionako trebalo potamaniti,samo iritiras one koji sa dva klika misem danas mogu saznati povijesnu istinu i doci do masu povijesnih izvora..I jos ih usput nazoves klerofasistima i svim ostalim epitetima jer zlocinca nazovu zlocinca,a po dobroj staroj prici im zelis zabraniti da odaju pijetet neduznim zrtvama jer kao rehabilitiraju zlocinacki ustaski rezim ako im se ne svidja totalitarni zlocinacki komunisiticki rezim..

Neki kao da su zaspali u jednoumlju prije 50-tak godina,kada nije bilo istine osim jedne jedine..

Pa tako zbog tog nestrucnog i selektivnog gledanja na stvari dobijes novu generaciju koja uzvikuje sto uzvikuje po stadionu,a neki se cude ko pura dreku sto vecina mladih se povodi za tim primjerom..
Naravno da se čudim da "neki novi klinci" uzvikuju "za dom" (a ne uzvikuju samo klinci, nego i sportaši koji prezentirju ovu zemlju)

Jer ne vidim da to isto rade "neki novi klinci" u Njemačkoj, Japanu, Italiji gdje se zna tko je bio krivac za smrt 50 milijuna ljudi u WW2.

Iako ima sporadičnih pokušaja aktualne vlasti ih sasjeku u poćecima i ne dozvoljavaju da to poprima naše razmjere "patetičnih žalopojki" nad krivcima za takvu politiku.

Mladi uzvikuju po stadionima jer su izmanipulirani i neinformirani, jer netko tko je potekao iz kruga ratne i poratne emigracije sigurno nije osoba za kojom se trebali povoditi.

Kad je većtakolako doći do "povijesnih izvora" ne primjećujem da ih netko objektivno iznosi kao argumenta.

Izvini ali razna Dnevna , Poskoke i slićana glasila ne smatram relevatnim istinama.


Za dokazanog rehabilitiranog zločinca sam rekao da je više srpska briga a ne naša.

Niti sam ga opravdavao a još manje nekoga nazivao klerofašistima.
Očito ti je mašta proradila i pokušavaš imputirati ono što nije rečeno , niti mi je u primisli takvo nešto.

Ja ne vidim nikakvu komemoraciju i odavanje pijeteta žrtvama , nego pokušaj rehabilitacije poražene vojske i zločina koje je ona počinila.

Nisam u govoru koji se sada drži na Bleiburgu čuo ni jednu riječ o njihovim zločinima za 5 godina rata, nego se jednostrano istiću i osuđuju samo zločini suprotne "komunističke" strane .

Zbog takve "IstIne" i dvostrukih mjerila i pišem na ovom pdf-u jer osuđujeme sve zločine, dogodili se oni u ratno ili mirodopsko doba , samo ih stavljam u konteste vremena.

Neznam zašto se ne osuđuje saveznike za niz zločina koji su počinjeni tijekom WW2 nad civilnim stanovništvom, bez ikakve vojne potrebe ili razloga.
Počevši od paljenja Kelna, Hamburga do bacanja atomskih bombi na već pobijeđenog protivnika.

Gotovini i Markaču se pokušalo suditi "za prekomjerno granatiranje" a nepotrebno bombardiranje i stotine tisuća nepotrebnih žrtava nitko ni ne spominje.
#kocar# is offline  
Old 16.05.2015., 14:53   #82
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Šta su civili radili na Bleiburgu i tko ih je tamo doveo, što nisu ostali kod svojih kuća umjesto da su se priključili bježaniji poražene vojske, koja se nije htjela predati pobjednicima .
vježbali su za ultramaraton, što bi drugo radili.

manji broj među njima je podlegao kolektivnoj panici, kakva prati dolazak vojske u ofenzivi, al ti su bili neuračunjivi - naime, priviđale su im se nekakve fobije od zločina, pljački i odmazde... šizofrenija, navodno.
žalac_1 is offline  
Old 16.05.2015., 14:55   #83
,,,ova druga je - ne garantiran - lidice u češkoj.
...ova treća može biti fotografirana i u poljskoj...
...može li nešto bolje.
igor malteze is offline  
Old 16.05.2015., 14:56   #84
Quote:
Mamke kaže: Pogledaj post
To što se dogodilo na Bleiburgu nije uredu. Ništa nije crno bijelo, pa tako i tamo je bilo i nevinih i onih koji su činili zličine i zaslužili su to što im se desilo. Za svakog za kog se moglo dokazati da je nešto počinio trebalo ga je suditi a ostale pustiti.
Ali pošto su pobjednici bili partizani, jbg htjeli su osvetu i kao pobjednici mogli su to napraviti bez posljedica kao što su i Amerikanci u osveti bombardirali Dresden 1945. Uglavnom treba to moralno osuditi ali da su svi tamo bili nevini jadni hrvati, e pa nisu.
Nisu, po nacionalnosti je osim Hrvata bilo i Slovenaca, Bošnjaka, Crnogoraca, Srba i Nijemaca. Tvoj 'moralan sud' je ovdje nebitan, niti su pobijeni imali suđenje, niti su suđeni oni koji su ih pobili.

Sve to kad tad dođe na svoje; http://vojnapovijest.vecernji.hr/bro...rtizana-992803
guerilla is offline  
Old 16.05.2015., 14:58   #85
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
ali meni ni danas nije jasno, kome mi tamo odajemo počast? ustašama i četnicima? kome točno?
pitaj Bozanića i Karamarka oni gore traže glasove, kako bi dobili legitimitet za život na tuđoj grbači

https://www.youtube.com/watch?v=yzMLb-AxC7Q
Bolji od tebe is offline  
Old 16.05.2015., 14:58   #86
Quote:
guerilla kaže: Pogledaj post
Nisu, po nacionalnosti je osim Hrvata bilo i Slovenaca, Bošnjaka, Crnogoraca, Srba i Nijemaca. Tvoj 'moralan sud' je ovdje nebitan, niti su pobijeni imali suđenje, niti su suđeni oni koji su ih pobili.

Sve to kad tad dođe na svoje; http://vojnapovijest.vecernji.hr/bro...rtizana-992803
....pobijeni nisu imali suđenje ali ni mnogi pobijeni nisu drugome davali mogućnost suda.

Od kraja travnja do početka lipnja 1941. godine, ustaše vrše ubojstva odabranog muškog stanovništva, ali najčešće ne svih muškaraca unutar pojedinih zajednica i naselja koja su bila izložena njihovim napadima, iako je u ovom razdoblju bilo značajnih izuzetaka (Gudovac, Hrvatski Blagaj). Od početka lipnja do početka kolovoza vrše istrijebljenja svih muškaraca u okviru naselja koja bi napali, mada je u ovom razdoblju bilo primjera kolektivnog istrijebljenja čitavih obitelji i zajednica (okolina Donjeg Lapca i okolina Gackog). Od početka kolovoza ustaše vrše kolektivna istrijebljenja čitavih naselja i zajednica, bez obzira na spol i dob. Ovakva praksa umnogome je osujećena stvaranjem slobodnog partizanskog teritorija u ljeto i jesen 1941. godine, ali su ustaše u ovom razdoblju nastavili deportirati čitave zajednice u logore, naročito kada je bila riječ o židovskom stanovništvu.
igor malteze is offline  
Old 16.05.2015., 15:04   #87
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Naravno da se čudim da "neki novi klinci" uzvikuju "za dom" (a ne uzvikuju samo klinci, nego i sportaši koji prezentirju ovu zemlju)

Jer ne vidim da to isto rade "neki novi klinci" u Njemačkoj, Japanu, Italiji gdje se zna tko je bio krivac za smrt 50 milijuna ljudi u WW2.

Iako ima sporadičnih pokušaja aktualne vlasti ih sasjeku u poćecima i ne dozvoljavaju da to poprima naše razmjere "patetičnih žalopojki" nad krivcima za takvu politiku.

Mladi uzvikuju po stadionima jer su izmanipulirani i neinformirani, jer netko tko je potekao iz kruga ratne i poratne emigracije sigurno nije osoba za kojom se trebali povoditi.

Kad je većtakolako doći do "povijesnih izvora" ne primjećujem da ih netko objektivno iznosi kao argumenta.

Izvini ali razna Dnevna , Poskoke i slićana glasila ne smatram relevatnim istinama.


Za dokazanog rehabilitiranog zločinca sam rekao da je više srpska briga a ne naša.

Niti sam ga opravdavao a još manje nekoga nazivao klerofašistima.
Očito ti je mašta proradila i pokušavaš imputirati ono što nije rečeno , niti mi je u primisli takvo nešto.

Ja ne vidim nikakvu komemoraciju i odavanje pijeteta žrtvama , nego pokušaj rehabilitacije poražene vojske i zločina koje je ona počinila.

Nisam u govoru koji se sada drži na Bleiburgu čuo ni jednu riječ o njihovim zločinima za 5 godina rata, nego se jednostrano istiću i osuđuju samo zločini suprotne "komunističke" strane .

Zbog takve "IstIne" i dvostrukih mjerila i pišem na ovom pdf-u jer osuđujeme sve zločine, dogodili se oni u ratno ili mirodopsko doba , samo ih stavljam u konteste vremena.

Neznam zašto se ne osuđuje saveznike za niz zločina koji su počinjeni tijekom WW2 nad civilnim stanovništvom, bez ikakve vojne potrebe ili razloga.
Počevši od paljenja Kelna, Hamburga do bacanja atomskih bombi na već pobijeđenog protivnika.

Gotovini i Markaču se pokušalo suditi "za prekomjerno granatiranje" a nepotrebno bombardiranje i stotine tisuća nepotrebnih žrtava nitko ni ne spominje.
Neki novi klinci su "Za Dom spremni" iz više razloga, a ponajviše kao antipod politici sadašnjice koju ti i takovi zagovarate.
"Patetične žalopojke" dolaze iz tvoga tabora.
Glasila koje koje laži pretvaraju u istinu su u tvojim(vašim) rukama.
Nabroji nam ti zloćine - poimenice, kvantitativno i kvalitativno te ih usporedi sa svojim ideolozima i njihovim kvantitativnim i kvalitativnim zlodjelima. Ili ti u glavi još zvone glasovi 700000 žrtava Jasenovca i 20000 djece? Koja su spašena i udomljena od ustaša - pače ti isti danas se purgerima nazivaju.
Tvoje, pozitivno, spominjanje Gotovine i Markača jednostavno nije kompatibilno s habitusom tvojim na ovom forumu.
I zato, čkomi!
Petro is offline  
Old 16.05.2015., 15:04   #88
Da,rade..masovno po stadionima u njemackoj i italiji mladi revidiraju povijest i nose zastave nacistickih i fasistickih vojski,te pjevaju pjesme iz tog doba..

I kako da ja sad tebe shvatim ozbiljno..Govoris kako su ta djeca izmanipulirana i ne znaju povijest(mislim na nase),a ti nisi bio u stanju provjeriti kako su vecinske njemacke i talijanske skupine na stadionu,strogo desno orjentirane..
Uostalom na njihovom politickom planu djeluju neonacisticke i neofasisticke politicke stranke,a kod nas toga uopce nema..

Imas raznih autora koji jesu objektivni,kao i neutralnih povijesnih izvora iz kojih mozes zakljuciti dosta stvari..ne znam kako si u tu pricu uvrstio poskok koji veze sa time nema,ali ok..uglavnom ima se masa povijesnih izvora do kojih se danas lako dolazi..nisam ja kriv sto se leka rankovic hvalio na sva usta koliko su ljudi pobili,a koliko zatvarali po logorima..

I da..sto se cudis sto na Bleiburgu ne govore o zlocinackom ustaskom rezimu..znas koji je njihov odgovor ili pretpostavljam da bi bio..ne govori niti na raznim dernecima po Kumrovcu,Srbu,Brezovici i slicnim mjestima o komunistickim zlocinima..i tako dobijes zatvoreni krug dva tabora i njihovih istina..

Btw-u vecini djela i dokumentaraca koji su radjeni od strane zapadnih saveznika,naglasava se primjerice prekomjerno bombardiranje Dresdena i civilne zrtve uslijed toga..silovanje masovno zena u Berlinu nakon ulaska Sovjeta..svjedoci se kako saveznici nakon iskrcavanja prvotno nisu uzimale zarobljene itd..
I gle cuda,nitko ne govori da revidiraju povijest jer kazu kako je bilo..

Ja doista ne vidim kako ce antifasisticka borba malog covjeka doci pod pitanje ako se kaze cijela povijesna istina..

A na drazu se nisam.uopce referirao u upisu,niti me sentimenti komsija zanimaju..
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Old 16.05.2015., 15:07   #89
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
Neznam zašto se ne osuđuje saveznike za niz zločina koji su počinjeni tijekom WW2 nad civilnim stanovništvom, bez ikakve vojne potrebe ili razloga.
Počevši od paljenja Kelna, Hamburga do bacanja atomskih bombi na već pobijeđenog protivnika.

Gotovini i Markaču se pokušalo suditi "za prekomjerno granatiranje" a nepotrebno bombardiranje i stotine tisuća nepotrebnih žrtava nitko ni ne spominje.
to jednostavno nije isto, nit je usporedivo s gledišta motiva i razloga čina ubojstva.

kolateralne žrtve u ratnim djelovanjima (po tadašnjim standardima), koliko god brojne i krvave bile, i s druge strane, skupne organizirane likvidacije po političkoj odluci, gdje je sve logistički pripremljeno, s oružanim osiguranjima, gdje se vodi sustavno zatiranje tragova i post factum nadzor stratišta preko službe sigurnosti...to jednostavno nisu stvari koje idu u isti koš.

Bleiburg može ići u koš jedino s Katinskom šumom, od poznatijih primjera.

Da je to bio isključivo obračun s počiniteljima ratnih zločina, kako apologetike Titovog režima tvrde, tad bi bio provođen po pravorijeku sudskih vlasti, s kakvom-takvom pravosudnom podlogom, i tad bi nasilje bilo izrazito selektivne prirode.
No ovdje je riječ prvenstveno o likvidaciji aktivnih i mogućnih protivnika socijalističkog revolucionarnog režima, kojima se nije smjelo dati slobodu djelovanja u domovini ili im omogućiti da se preko Engleza izvuku u emigraciju.

Dakle, isključivo sigurnosno pitanje vladajućih interesnih skupina unutar KPJ.
žalac_1 is offline  
Old 16.05.2015., 15:08   #90
Quote:
feenian kaže: Pogledaj post
Da,rade..masovno po stadionima u njemackoj i italiji mladi revidiraju povijest i nose zastave nacistickih i fasistickih vojski,te pjevaju pjesme iz tog doba..

I kako da ja sad tebe shvatim ozbiljno..Govoris kako su ta djeca izmanipulirana i ne znaju povijest(mislim na nase),a ti nisi bio u stanju provjeriti kako su vecinske njemacke i talijanske skupine na stadionu,strogo desno orjentirane..
Uostalom na njihovom politickom planu djeluju neonacisticke i neofasisticke politicke stranke,a kod nas toga uopce nema..

Imas raznih autora koji jesu objektivni,kao i neutralnih povijesnih izvora iz kojih mozes zakljuciti dosta stvari..ne znam kako si u tu pricu uvrstio poskok koji veze sa time nema,ali ok..uglavnom ima se masa povijesnih izvora do kojih se danas lako dolazi..nisam ja kriv sto se leka rankovic hvalio na sva usta koliko su ljudi pobili,a koliko zatvarali po logorima..

I da..sto se cudis sto na Bleiburgu ne govore o zlocinackom ustaskom rezimu..znas koji je njihov odgovor ili pretpostavljam da bi bio..ne govori niti na raznim dernecima po Kumrovcu,Srbu,Brezovici i slicnim mjestima o komunistickim zlocinima..i tako dobijes zatvoreni krug dva tabora i njihovih istina..

Btw-u vecini djela i dokumentaraca koji su radjeni od strane zapadnih saveznika,naglasava se primjerice prekomjerno bombardiranje Dresdena i civilne zrtve uslijed toga..silovanje masovno zena u Berlinu nakon ulaska Sovjeta..svjedoci se kako saveznici nakon iskrcavanja prvotno nisu uzimale zarobljene itd..
I gle cuda,nitko ne govori da revidiraju povijest jer kazu kako je bilo..

Ja doista ne vidim kako ce antifasisticka borba malog covjeka doci pod pitanje ako se kaze cijela povijesna istina..

A na drazu se nisam.uopce referirao u upisu,niti me sentimenti komsija zanimaju..
...naravno da se treba kazati čitava istina,međutim netko istinu doživljava kao samo i neporecivo svoju istinu.
igor malteze is offline  
Old 16.05.2015., 15:11   #91
Quote:
igor malteze kaže: Pogledaj post
,,,ova druga je - ne garantiran - lidice u češkoj.
...ova treća može biti fotografirana i u poljskoj...
...može li nešto bolje.
Autor članka o repatrijaciji je postavio krivu fotografiju njemačkog pokola u Lidicama, ne znam je li to učinio namjerno ili ne.

Naravno da može; http://www.pengovsky.com/blog/wp-con...3/hudajama.jpg
guerilla is offline  
Old 16.05.2015., 15:15   #92
ivo banac ima odlican clanak o laznim antifasistima i jugoslavenima. nemam link na kolumnu, dobio sam mailom, ako netko nadje molim da stavi.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Old 16.05.2015., 15:16   #93
Quote:
guerilla kaže: Pogledaj post
Autor članka o repatrijaciji je postavio krivu fotografiju njemačkog pokola u Lidicama, ne znam je li to učinio namjerno ili ne.

Naravno da može; http://www.pengovsky.com/blog/wp-con...3/hudajama.jpg
Nema ni ta fotka veze s mojim upisom na koji si ti u odgovoru ponudio tri fotografije. Moj upis je išao u tom pravcu da ćeš rijetko vidjeti fotografiju civila sa Bleiburga. Svi koji pišu o toj temi redom imaju fotke gotovo isljučivo sa vojnicima. Kad kažem gotovo isključivo mislim da to da se u hrpetini vojnika može vidjeti pokoja osoba za koju možeš reći da je u civilnoj odjeći. Malo čudno sa obzirom da se tvrdi da se tu radilo o desecima tisuća civila.
mojneinen is offline  
Old 16.05.2015., 15:21   #94
[
Quote:
QUOTE=feenian;54224423]Da,rade..masovno po stadionima u njemackoj i italiji mladi revidiraju povijest i nose zastave nacistickih i fasistickih vojski,te pjevaju pjesme iz tog doba..

I kako da ja sad tebe shvatim ozbiljno..Govoris kako su ta djeca izmanipulirana i ne znaju povijest(mislim na nase),a ti nisi bio u stanju provjeriti kako su vecinske njemacke i talijanske skupine na stadionu,strogo desno orjentirane..
Uostalom na njihovom politickom planu djeluju neonacisticke i neofasisticke politicke stranke,a kod nas toga uopce nema..
Ma možeš misliti kako masovno na utakmicama reprezentacije oblače nacističke uniforme i pozdravljaju nacističkim pozdravom.

Takvi su ubrzo iza brave jer je u Njemačkoj to zabranjeno i teško da možeš dati ijedan primjer kad je FIFA kaznila njemačku, talijansku reprezentaciju jer je član njezinog tima uzvikivao viva Duče ili hail Hitler.

Quote:
Imas raznih autora koji jesu objektivni,kao i neutralnih povijesnih izvora iz kojih mozes zakljuciti dosta stvari..ne znam kako si u tu pricu uvrstio poskok koji veze sa time nema,ali ok..uglavnom ima se masa povijesnih izvora do kojih se danas lako dolazi..nisam ja kriv sto se leka rankovic hvalio na sva usta koliko su ljudi pobili,a koliko zatvarali po logorima..
Ima niz izvora i uvijek su polod mišljenja autora i treba pročitati izvore jedne i druge opcije da bi se dobila iole realna slika

Hvalio se leka ranković kao što se hvalio maks luburić, jure boban i slićni

Quote:
I da..sto se cudis sto na Bleiburgu ne govore o zlocinackom ustaskom rezimu..znas koji je njihov odgovor ili pretpostavljam da bi bio..ne govori niti na raznim dernecima po Kumrovcu,Srbu,Brezovici i slicnim mjestima o komunistickim zlocinima..i tako dobijes zatvoreni krug dva tabora i njihovih istina..
Slažem se

imaš dvije istine i dva tabora, jer ni jedna istina nije bazirana na povijesnim činjenicama a i kad je neki povjesničar iznese, razapinju ga obje strane
Quote:
Btw-u vecini djela i dokumentaraca koji su radjeni od strane.
zapadnih saveznika,naglasava se primjerice prekomjerno bombardiranje Dresdena i civilne zrtve uslijed toga..silovanje masovno zena u Berlinu nakon ulaska Sovjeta..svjedoci se kako saveznici nakon iskrcavanja prvotno nisu uzimale zarobljene itd..
I gle cuda,nitko ne govori da revidiraju povijest jer kazu kako je bilo..
Točno je da ima raznih dokumentaraca ali neznam da je itko osuđen ili ga se osuđuje kao što se osuđuju komunistički zločini .
Nitko ni ne pokušava revidirati povijest, nego uvažava činjenice, kontekst vremena i okolnosti.

Što kod nas nije slučaj , nego se događanja prije 60-70 godina mjere današnjim mjerilima i selektivno osuđuju zločini ili nariče nad žrtvama.

Quote:
Ja doista ne vidim kako ce antifasisticka borba malog covjeka doci pod pitanje ako se kaze cijela povijesna istina..
Problem je što se ta istina ne priznaje, nego postoje dvije koje se jako razlikuju. Zato je mali čovjek zbunjen i često se priklanja pogrešnoj istini/strani.

Quote:
A na drazu se nisam.uopce referirao u upisu,niti me sentimenti komsija zanimaju..
Možda sam u zabludi ali me tvoj upis jako podsjetio na Dražu i njegovu rehabilitaciju.
Možda da pročitaššta si napisao i da onda pokušaš razjasniti na šta si "mislio"
#kocar# is offline  
Old 16.05.2015., 15:27   #95
Quote:
7nationarmy kaže: Pogledaj post
ivo banac ima odlican clanak o laznim antifasistima i jugoslavenima. nemam link na kolumnu, dobio sam mailom, ako netko nadje molim da stavi.
dok nam banac i slični nisu upalili svijetlo, živjeli smo u mraku.

sada svi pucaju od sreće i radosti
Bolji od tebe is offline  
Old 16.05.2015., 15:27   #96
Quote:
guerilla kaže: Pogledaj post
Autor članka o repatrijaciji je postavio krivu fotografiju njemačkog pokola u Lidicama, ne znam je li to učinio namjerno ili ne.

Naravno da može; http://www.pengovsky.com/blog/wp-con...3/hudajama.jpg
...ovo su četnici iz đujićeve dinarske divizije,369 legionarska,tigar i plava divizija te SS prinz eugen - nema civila koliko ja vidim - naravno nisu svi krivi ali bila su takva vremena valjalo se osvetiti za četiri godine rata.
igor malteze is offline  
Old 16.05.2015., 15:30   #97
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
dok nam banac i slični nisu upalili svijetlo, živjeli smo u mraku.

sada svi pucaju od sreće i radosti
ne kuzim ovaj komentar, banac je odlican clnak napisao, tko zeli citati, ima novine. tko ne zeli, neka nastavi bacati parole, smajlije i sta mu milo.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Old 16.05.2015., 15:31   #98
Quote:
mojneinen kaže: Pogledaj post
Jedna jedina žena na slici i to je odgovor na moje pitanje?
edit: druga je mutna ali moglo bi se reći da ima jedna ili dvije ali se ne bih htio zakleti na to



Zanimljivo je kad se prema partizanima referira kao prema "takozvanim osloboditeljima" što bi impliciralo da su u biti oni okupatori a da su ustaše valjda branioci. Imho.
A kad kažeš da se na Bleiburgu zapravo plače za propalom zločinačkom NDH onda drlje i kamenje na tebe. U ratu imaš dvije strane i jednu moraš izabrati pa ako su partizani tzv osloboditelji jedina strana koja preostaje su ustaše.
Kako jadan pokušaj izvrtanja mojih riječi. Mi ni smo bili oslobođeni ni 41. ni 45.
41. je smiješna država s dinastijom jadnika na čelu potučena u ratu i bila okupirana s postavljenim marionetskim vladama, 45. je kumunistička ultramanjina uz pomoć supersila bila instalirana kao vlast. Da uzmem riječi Stipe Mesića i približim ih malo istini - Hrvatska je poražena 41. i 45.

Da dam primjer kako bi možda mogao shvatiti, ako si pod vlasću Mongola koji te mlate i proganjaju i onda dođu Turci istjeraju Mongole, ali te opet mlate i proganjaju - od čega si ti točno oslobođen? Sjaši kurta da uzjaši murta, ništa više.
__________________
Izvrću istinu, ruše naše vrijednosti, napadaju naše svetinje, pa tako i pojam pravDE prisvajaju za svoju nepravdu... 11.1.2015. - Hrvati nemojte opet pogriješiti.
"U diplomaciji sam propao, što će biti s politikom - vidjet ćemo" - Zoran Milanović, predsjednik vlade Republike Hrvatske.
1.12.2013. ZA!
beli631 is offline  
Old 16.05.2015., 15:33   #99
Quote:
igor malteze kaže: Pogledaj post
...ovo su četnici iz đujićeve dinarske divizije,369 legionarska,tigar i plava divizija te SS prinz eugen - nema civila koliko ja vidim - naravno nisu svi krivi ali bila su takva vremena valjalo se osvetiti za četiri godine rata.
tradicionalisti i monarhisti su tada nestali u crnoj rupi povijesti, danas će nestati jer se ne razmnožavaju a ovdje će doći narodi s drugih kontinenata.
moraju nestati jer bi stalno ratovali i klali jedni druge, mora biti stvoreno multirasno društvo u kojoj će jedina religija biti novac.
Bolji od tebe is offline  
Old 16.05.2015., 15:34   #100
Quote:
žalac_1 kaže: Pogledaj post
to jednostavno nije isto, nit je usporedivo s gledišta motiva i razloga čina ubojstva.

kolateralne žrtve u ratnim djelovanjima (po tadašnjim standardima), koliko god brojne i krvave bile, i s druge strane, skupne organizirane likvidacije po političkoj odluci, gdje je sve logistički pripremljeno, s oružanim osiguranjima, gdje se vodi sustavno zatiranje tragova i post factum nadzor stratišta preko službe sigurnosti...to jednostavno nisu stvari koje idu u isti koš.

Bleiburg može ići u koš jedino s Katinskom šumom, od poznatijih primjera.

Da je to bio isključivo obračun s počiniteljima ratnih zločina, kako apologetike Titovog režima tvrde, tad bi bio provođen po pravorijeku sudskih vlasti, s kakvom-takvom pravosudnom podlogom, i tad bi nasilje bilo izrazito selektivne prirode.
No ovdje je riječ prvenstveno o likvidaciji aktivnih i mogućnih protivnika socijalističkog revolucionarnog režima, kojima se nije smjelo dati slobodu djelovanja u domovini ili im omogućiti da se preko Engleza izvuku u emigraciju.

Dakle, isključivo sigurnosno pitanje vladajućih interesnih skupina unutar KPJ.
bleiburg ne može ići u isti koš s katinskom šumom...
...NKDV je ubio samo poljske oficire a nikako vojnikekoji su se kasnije pridružili sovjetskoj armiji; dok se nakon oslobođenja na balkanu likvidiralo masovno i vojnike i oficire kvislinga jer iako su znali da je rat izgubljen nisu prihvatili ponuđenu aboliciju i nastavili su se boriti do svog kraja za nacizam i fašizam znači nepopravljivi...
igor malteze is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:46.