Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2016., 17:56   #81
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
pa i ne bilo normalno ili bi iti mogli doci jer takvo sto ne postoji kao legitiman pozdrav i zvucalo bi i
glupo i besmisleno, pa zato valjda.
Valjda.

Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
religija apsolutno nije 'privatna sfera pojedinca' nego nesto drugo,
Da, religija je opijum naroda.

Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
sekularnost ne znaci potisnuti religiju van javnog zivota kao sto ovaj tu prica i uhvatio se ko pijan plota ( a evidentno pojma nema ni sto rijec sekularnot podrazumijeva).
Ok.

Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
potisnuti religiju van javnog zivota je kako je poznato jedino i samo komunisticki koncept bio (jer na mjesto Boga se postavlja idol diktator/predsjednik te i takve ateisticke diktature =rezima).
Seka, idolopoklonstvo veze nema s komunizmom.
Komunisti nemaju nekog nadkomunista koga bi se postavilo (A i kako bi, glasanjem, jel'? ) namjesto ovog boldanog, za razliku od vas koji ne biste ni bili to što jeste da nije tog nekog nadvjernika.
Najs traj...


Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
(idol worship tog dozivotnog diktatora je onda zamjena za established religiju jel; i to je ta neka politicka devijacija i globalno propali politicki extremizam koje vecina ljud naravno ne rabi vise. ili debatira o tome)
Ti to o Staljinu, Kim Jong Ilu i sl.?!
Hajd' još malo relativiziraj!

Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
tko se time uopce bavi vise, ne znam?

mozda odredjene nacionalne manjine ili grupe u post-war Balkan, pa mozda jedino to...

.
Komunisti garant ne.

Nego, o kome se priča u zadnjih cca. 1400 godina u jednih ili cca. 2000 u drugih...apropo "idol worship tog dozivotnog diktatora..."?
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2016., 23:03   #82
Quote:
blackdragons kaže: Pogledaj post
To ti je zbog onoga što sam prije rekao.
Tebe nije briga za ljude drugih vjera i pogleda na život.
Ti si zapravo zamišljaš da su svi u hr vjernici jer se oko tebe nalaze vjernici...
Mlada djevojka živi u UK, vidiš da ni hrvatski ne zna, unatoč tome što je na našem forumu preko deset godina.
Pitanje je li ikada i bila kod nas, a znaš u kakvim bajkama žive emigranti...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2016., 23:11   #83
trebao je pozdraviti:
faljen isus, drugovi i drugarice.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2016., 23:15   #84
Ja sam mislila da se Hvaljen Isus govori samo popovima i časnama.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 00:08   #85
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Ja sam mislila da se Hvaljen Isus govori samo popovima i časnama.
Dobro mislis!! Ja to i smatram i nigdje osim u crkvenim zgradama takve pozdrave ne volim cuti kao ni salah alejkum , pomoz bog i ostale priglupe izgovore vjerksog fanatizma!!
BONBONCIC is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 01:33   #86
Quote:
blackdragons kaže: Pogledaj post
Hm,islam je samo primjer.
Postoji tisuće drugi religija te kako bi se izbjeglo povezivanje države koja treba biti za sve ista i neke pojedine religije najbolje i najjednostavnije rješenje je da koristi sekularne/ljudske pozdrave tj. pozdrave koji nisu temeljeni na nikakvoj opredijeljenosti.
A ljudima je krivo zbog toga jer je to prvi korak prema gubitku sekularnosti jer sudeći po stanovnicima zemlje to uopće nije bitno.
E sad to što ateisti nemaju nekakav specifičan pozdrav ne znači da pozdravljanje normalnim pozdravom pozdravljaš ateističkim pozdravom.

Uvijek mi je bilo interesantno to što se svi vjernici bore protiv ateista,a međusobno si gledaju kroz prste.
Meni je samo žao djece koja budu indoktrinirana od strane takvih ljudi.

Po čemu je smrt fer?



Licemjernost u ovom postu je nevjerojatna.
Ponavljam da je on samo izrazio svoju religiju na sta ima pravo,kao sto i musliman ima pravo da pozdravi sa selam alejkum u istoj situaciji,iako je to glupo,slazem se,ali na to on ima pravo.Ovo nema veze sa gubitkom sekularnosti i ono sto antiteisti pokazuju je iracionalna paranoja i arogancija,to je sve.Smrt je fer po tome sto je svima ista,sto sve za svakog pretvarao i nista (nulu).
DavMla is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 02:14   #87
Quote:
BONBONCIC kaže: Pogledaj post
Dobro mislis!! Ja to i smatram i nigdje osim u crkvenim zgradama takve pozdrave ne volim cuti kao ni salah alejkum , pomoz bog i ostale priglupe izgovore vjerksog fanatizma!!
Ja sam to zadnji put govorila u trećem osnovne kad bih srela časnu na ulici.
Možda se po selima govori i popovima u prolazu.
Ali još nisam čula da se ljudi na ulici pozdravljaju s Hvaljen Isus.
Mislim, ovo postaje groteskno. Pa dajte malo razuma, nema to veze s ikakvom netrpeljivošću prema vjeri nego je umobolno. Da idemo okolo i vičemo jedni drugima "Živio drug Tito" ili "Smrt fašizmu", to bi smatrali normalnim pozdravom u rangu "bok" i "ćao"?

Bože kakve budaleštine. Ova cijela Vlada je smijurija. Nikad se adeze nije više sramotio. Prije su imali bar trunku privida dostojanstva.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 09:02   #88
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
vise-manje nebitno, ako skoro pa svi iliti ogromna vecina su katolicke vjere i plus vjera im je bitna za taj neki nacionalni/kulturoloski identitet.

i nisu jedini ocito jer i Briti stoljecima pjevaju 'God Save Our Queen' - 'Boze Spasi Nam Kraljicu' (ta himna je doslovno krscanska molitva i to klasicna molitva, njeni temelji su to, jel) ili na drzavnim skupovima americki politicari uvijek pozdrave ljude i uvijek vichu okolo sa 'God Bless America', Boze, Blagoslovi Ameriku. muslimanski politicari i ljudi imaju svoj pozdrav isto koji je lijep etc etc

ljudi izgovaraju blagoslove jel, nad svojom nacijom i svojim ljudima.

nikome nigdje ne smeta osim kome tocno u ex-yu HR? sorry, ne kuzim odjednom what's the problem here?
A da u Federaciji BiH službenici pozdravljaju sa selam alejkum, to te ne bi smetalo?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 09:48   #89
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
A da u Federaciji BiH službenici pozdravljaju sa selam alejkum, to te ne bi smetalo?
kao neki bivši ministri u hrvatskoj, ne?
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 11:50   #90
Jel bi se moglo često Mamićevo "nabijem te na..." shvatiti isto kao neki privatni pozdrav, pa da i to bude OK čuti od ministara (ili učitelja...ili optuženih u sudnici)?
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 13:06   #91
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Jel bi se moglo često Mamićevo "nabijem te na..." shvatiti isto kao neki privatni pozdrav, pa da i to bude OK čuti od ministara (ili učitelja...ili optuženih u sudnici)?
Ne pratiš sudsku praksu.
Šešelj je uveo sličan pozdrav u međunarodnoj komunikaciji, a "Sud" u den Haagu to "ozakonio" - proglasio ga nevinim!!!

Pozdrav
Nikola Duspara
Nikola Duspara is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2016., 01:39   #92
Tema je počišćena pa molim nastavite bez chata

Zadnje uređivanje KLCCLK : 26.04.2016. at 14:21.
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 16:34   #93
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
kao neki bivši ministri u hrvatskoj, ne?
Hrvati imaju logiku da ako su katolici većina u hrvatskoj, onda svi ostali moraju prihvatiti sve njihove prohtjeve ili kako kaže brkić pupovcu neka otiđu van.

E pa onda Hrvati u federaciji trebaju pozdravljati sa selam alejkum pošto su tamo muslimani većina
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 18:32   #94
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Hrvati imaju logiku da ako su katolici većina u hrvatskoj, onda svi ostali moraju prihvatiti sve njihove prohtjeve ili kako kaže brkić pupovcu neka otiđu van.

E pa onda Hrvati u federaciji trebaju pozdravljati sa selam alejkum pošto su tamo muslimani većina
Niti sam čuo da Hrvati zahtijevaju da se pozdravlja sa "Hvaljen Isus" niti da muslimani zahtijevaju to isto za "Selam alejkum" a živim medju 'mijesanim' stanovništvom. 99 posto ljudi se pozdravlja sa "bok" ili "ćao" tako da ne vidim neki problem ako netko pozdravi drugačijim pozdravom.
__________________
His arms flexed slightly as he felt something heavy, strangely warm, and smooth along its length. ''Oh, this is, hmm, familiar, okay, yes, I know that part - an enchanted sword!'' Raven released the glowing weapon from one hand, letting it swing in front of him. Marcus looked down and raised his eyebrows. ''Certainly not the first time you've held?'' ''Never one like this.''
Eugen C is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 18:39   #95
Quote:
Eugen C kaže: Pogledaj post
Niti sam čuo da Hrvati zahtijevaju da se pozdravlja sa "Hvaljen Isus" niti da muslimani zahtijevaju to isto za "Selam alejkum" a živim medju 'mijesanim' stanovništvom. 99 posto ljudi se pozdravlja sa "bok" ili "ćao" tako da ne vidim neki problem ako netko pozdravi drugačijim pozdravom.
Kada bi se sve dopuštalo prohtjevima vjernika ubrzo bi nam se dogodilo sranje.
A ljudi i jesu kakvim ih ti opisuješ.
Samo popovi i sl koriste ovakve pozdrave.
Ja koristim bok,boh,dobar dan,pozdrav,ej,doviđenja,vidimo se ali primjećujem barem tu u istri da ljudi jako koriste čao.
blackdragons is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2016., 22:47   #96
Quote:
Eugen C kaže: Pogledaj post
Niti sam čuo da Hrvati zahtijevaju da se pozdravlja sa "Hvaljen Isus" niti da muslimani zahtijevaju to isto za "Selam alejkum" a živim medju 'mijesanim' stanovništvom. 99 posto ljudi se pozdravlja sa "bok" ili "ćao" tako da ne vidim neki problem ako netko pozdravi drugačijim pozdravom.
ma možeš ti u privatnom životu pozdravljat sa hail big kahuna, ali država je država svih njenih građana, a ne država 88% katolika a ostale tko ih jebe
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2016., 08:24   #97
Quote:
blackdragons kaže: Pogledaj post
Kada bi se sve dopuštalo prohtjevima vjernika ubrzo bi nam se dogodilo sranje.
A ljudi i jesu kakvim ih ti opisuješ.
Samo popovi i sl koriste ovakve pozdrave.
Ja koristim bok,boh,dobar dan,pozdrav,ej,doviđenja,vidimo se ali primjećujem barem tu u istri da ljudi jako koriste čao.
Pa sad, ima stvari koje vjernici cine a ne bi trebali ali moje misljenje je da to ova nije. Zivim u okruzenju gdje je 99% vjernika i nisam primjetio da se ''Hvaljen Isus'' ili slicno koristi kao pozdrav. Opet, vecina ljudi pozdravlja sa ''Bok'' ili sa ''Cao''. Jedino gdje se ovaj pozdrav koristi jest kada ovi malo obzirniji vjernici pozdravljaju svecenike ili casne sestre.

Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
ma možeš ti u privatnom životu pozdravljat sa hail big kahuna, ali država je država svih njenih građana, a ne država 88% katolika a ostale tko ih jebe
Ne mozes katoliku (ili bilo kojem drugom pripadniku neke religije ili ateistu) zabraniti da u javnom prostoru pozdravlja sa ''Hvaljen Isus'' ili slicno. Vecina katolika to ionako ne cini pa ne vidim neki dobar razlog zasto se digla ovolika galama oko ovoga.
__________________
His arms flexed slightly as he felt something heavy, strangely warm, and smooth along its length. ''Oh, this is, hmm, familiar, okay, yes, I know that part - an enchanted sword!'' Raven released the glowing weapon from one hand, letting it swing in front of him. Marcus looked down and raised his eyebrows. ''Certainly not the first time you've held?'' ''Never one like this.''
Eugen C is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2016., 09:20   #98
Meni je taj pozdrav pomalo skandalozan iz nekih drugih razloga (a još više obrambeni komentari) - naime, briga me što je pozdravio tako u načelu. No, krećem se u vrlo širokom krugu ljudi, živim u gradu koji ima gradonačelnika koji samo što nije počeo ić na koljenima na posao da još malo dokaže svoju vjeru, ali NIKADA NIKOGA nisam čuo da pozdravlja "hvaljen Isus" osim svećenika i časnih, odnosno budući ne idem u crkvu, a na ulici je pristojnost da netko drugi prvi pozdravi svećenika jedino tu i tamo kad bi netko pozdravio svećenika tim pozdravom (ja ovima koje znam kažem dobar dan).

Apsolutno nikada nikoga nisam čuo da je u bilo kojem drugom kontekstu upotrijebio taj pozdrav, ikada. I tu mi je šokantnost ovog pozdrava, jer ga upravo to čini nametanjem nečega što hrvatski narod jednostavno ne čini.

U ostalim kontekstima, teško je o tome pričati jer poštujem vjeru, ali je ne razumijem, pogotovo ne razumijem religioznost i meni osobno je čudna, ali iskreno još čudniji su mi ateisti ili pripadnici drugih vjera koje takav pozdrav "osobno uvrijedi".
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2016., 10:27   #99
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Meni je taj pozdrav pomalo skandalozan iz nekih drugih razloga (a još više obrambeni komentari) - naime, briga me što je pozdravio tako u načelu. No, krećem se u vrlo širokom krugu ljudi, živim u gradu koji ima gradonačelnika koji samo što nije počeo ić na koljenima na posao da još malo dokaže svoju vjeru, ali NIKADA NIKOGA nisam čuo da pozdravlja "hvaljen Isus" osim svećenika i časnih, odnosno budući ne idem u crkvu, a na ulici je pristojnost da netko drugi prvi pozdravi svećenika jedino tu i tamo kad bi netko pozdravio svećenika tim pozdravom (ja ovima koje znam kažem dobar dan).

Apsolutno nikada nikoga nisam čuo da je u bilo kojem drugom kontekstu upotrijebio taj pozdrav, ikada. I tu mi je šokantnost ovog pozdrava, jer ga upravo to čini nametanjem nečega što hrvatski narod jednostavno ne čini.

U ostalim kontekstima, teško je o tome pričati jer poštujem vjeru, ali je ne razumijem, pogotovo ne razumijem religioznost i meni osobno je čudna, ali iskreno još čudniji su mi ateisti ili pripadnici drugih vjera koje takav pozdrav "osobno uvrijedi".
Ne vrijeđa to ateiste jer su ateisti nego zbog povrede sekularnosti države što bi trebalo svima biti važno,ali eto nije tj. kada se radi o vjernicima onda kažu da nije važno.
A vjernicima je lakše zamisliti kao kako su ateisti zločesti,a kada bi pozdrav bio neke druge vjere našlo bi se puno uvrijeđeni koji bi spominjali sekularnosti.
A to je licemjerno.
blackdragons is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 23:04   #100
Nemam ništa protiv da me se pozdravi sa Hvaljen Adis (zapravo apsolutno sam protiv toga jer mi se poltronizovanje gadi do srži)...ukoliko se zaista mene pozdravlja, a mene gledat' - Njega vidjet' to je za šamarčinu iz voleja!
I za sohu preko leđa.
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:44.