Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2016., 01:46   #81
Quote:
Alerija kaže: Pogledaj post
apsolutno bilo u tome da su podrzavali iz pozadine (npr muzevi, braca koji su podrzavali npr sufrazetkinje ) ili direktno!
Pa, nisam baš mislio na to.

Poanta je da su stotinama godina muškarci ginuli kao snoplje u višu društvenu svrhu, i to nije imalo efekta na prava žena.

Tek kada je industrijalizacija omogućila da žene obavljaju do tada muške poslove, masovna pogibija muškaraca u industrijskim ratovima 20 tog stoljeća za višu društvenu svrhu je oslobodila prostor ženama da obavljaju te do tada muške poslove poslove pa da primjereno i traže pripadnu poziciju u društvu.

Preostaje samo još da žene nauče masovno pogibati u višu društvenu svrhu. Siguran sam da će se jako potruditi dopuniti zaostatke.
ruka-slave is offline  
Old 26.07.2016., 01:47   #82
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
Pa zar od njih nije još neusporedivo gluplja Merkelica koja sve to dobro zna, a ipak pristaje biti kanta za smeće propalih američkih i ruskih geostrateških akcija? I ostali EU političari isto tako, koji ponizno pristaju da na našoj grbači ispravljaju američke krive drine. Tek to su klaunovi, puno gori od Trumpa ili Putina.
Izvrsno rečeno!

EU najviše potpomaže te idiotske, katastrofalne, zločinačke geostrateške akcije upravo na način da poslušno pristaje na dužnost da zbrinjava unesrećene iz tih akcija.
(Baš tako najviše postaje sudionik u tim zločinačkim akcijama, više nego kroz svoju malu vojnu pomoć Amerima)

Da EU to odbije, velike sile bi se u jednom času motrale početi suzdržavati.
Hlebyn is offline  
Old 26.07.2016., 01:54   #83
Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
Obratno, da se ide prema manje poginulih. Moji bosanski prijetelji mi samouvjereno također tvrde da neće biti puno mrtvih ni nekih velikih sukoba, nego da će se Europa manje-više mirno predati.
A, čudni su ti bosanski prijatelji. Znamo ih, Bosanci. :klap:

Meni eto moji bosanski prijatelji tvrde da puno ljudi mudro klaprda, al kad treba ginuti od tih mudrica nema nikoga nego vazda isti naj*bu.

Možda se Europa i preda, ali mi ionako nikada nismo bili Europa, pa čemu se brinuti.
ruka-slave is offline  
Old 26.07.2016., 01:55   #84
Quote:
Hlebyn kaže: Pogledaj post
Obratno, da se ide prema manje poginulih. Moji bosanski prijetelji mi samouvjereno također tvrde da neće biti puno mrtvih ni nekih velikih sukoba, nego da će se Europa manje-više mirno predati.
Objasni svom prijatelju da ako se Europa riješila višestoljetnog jarma Katoličke crkve, čiji je vrh daleko inteligentniji i obrazovaniji od današnjih muslimanskih klerika, da se ista ta Europa sigurno neće predati muslimanima iz sjeverne Afrike i Bliskog istoka koji bi uvodili teokraciju i šerijat.
waterbird is offline  
Old 26.07.2016., 01:58   #85
Što se samih napada tiče prije bih rekao da će se dogoditi u Švedskoj ili Britaniji , da vidite švedski forum pa tamo već raspravljaju o ratu koji će se vodit između domaćina i stranaca...I tema je vrlo aktivna onda se zna koliko su zaglibili.
arizin is offline  
Old 26.07.2016., 02:03   #86
Quote:
arizin kaže: Pogledaj post
Što se samih napada tiče prije bih rekao da će se dogoditi u Švedskoj ili Britaniji , da vidite švedski forum pa tamo već raspravljaju o ratu koji će se vodit između domaćina i stranaca...I tema je vrlo aktivna onda se zna koliko su zaglibili.
Hrkljuš. Koji smo mi Balkanci dobrice. Stalno dozvoljavamo ovima sa sjevera da rade gluposti. Mda, nešto tu ne valja.
ruka-slave is offline  
Old 26.07.2016., 02:03   #87
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
A, čudni su ti bosanski prijatelji. Znamo ih, Bosanci. :klap:

Meni eto moji bosanski prijatelji tvrde da puno ljudi mudro klaprda, al kad treba ginuti od tih mudrica nema nikoga nego vazda isti naj*bu.

Možda se Europa i preda, ali mi ionako nikada nismo bili Europa, pa čemu se brinuti.
Što se čudiš, pa i ti si sudjelovao upravo u takvom tipu rasprava, sjećaš se valjda:
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
... a ako se budu kofrčili, reći će im da će pustiti izbjeglice na njih da ih pojedu.

I naravno, stara kučka će diplomatski podviti rep i odhebati u skokovima.
Hlebyn is offline  
Old 26.07.2016., 02:14   #88
Ja nisam dio stare kučke.

Naročito ne onaj kosmati iza stražnjih nogu koji služi za pozdravljanje tijekom kojeg se raspršuje prdež.
ruka-slave is offline  
Old 26.07.2016., 02:32   #89
Quote:
waterbird kaže: Pogledaj post
Objasni svom prijatelju da ako se Europa riješila višestoljetnog jarma Katoličke crkve, čiji je vrh daleko inteligentniji i obrazovaniji od današnjih muslimanskih klerika, da se ista ta Europa sigurno neće predati muslimanima iz sjeverne Afrike i Bliskog istoka koji bi uvodili teokraciju i šerijat.
I ne samo to, nego je tada Europa bila u globalnoj ekspanziji.
ALI, tada je europsko stanovništvo bilo demografski jako - mlado i vitalno.
I odlučno.
Ako se ne trgnemo demografski, moramo biti barem odlučni, kao na pr. Orbanova Mađarska. Ili Ficova Slovačka, Zemanova Češka ... barem ...

Ne smijemo se tako zavaravati da je problem lak.
Još je pokojna Oriana Fallaci, autorica pojma Eurabije, ogorčeno govorila da Europa pada kao laka žena.
https://en.wikipedia.org/wiki/Oriana_Fallaci
Hlebyn is offline  
Old 26.07.2016., 09:10   #90
Quote:
johan183 kaže: Pogledaj post
Dobro moze to biti tako kao sto kaze sef CIE (btw. bivsi sef CIE - 2006-2009, izgleda za novinara nepomemban podatak..), ali moze(mo) biti isto tako skeptici i razmisljati, da li je sad ovo nekva nova vrsta spina, koja je bacena u nas prostor, pa nas se sve uvjerava, da su ti decki svi neki luđaci i mentalni bolesniki. Kao sto sam vec kazao, ne pamtim, da bi Amerikanci radili neke teske psihicke analize za Mohameda Attu i kompanjone. Bas mi je zanimljiva ova nova "partijska" linija, koju vidim su vec zapalili mediji.
Ne bih to nazvao spinom nego prije usmjeravanje pažnje. Ulovi zeca, ulovi zeca (Exitove Njuške), kad psi trče za "zecom"
Jednostavno ne vjerujem u tezu da je npr. Merkel (i gomila savjetnika, obavještajaca, sigurnosnih stručnjaka...) glumpa baba i da nije znala u šta se upušta i s kojim problemima i rizicima mora računati.
Njemačka je došla u situaciju da je primila više od milion frustriranih izbjeglica iz rata 100 puta goreg nego što je bio u Hr. Mnogi od njih pate od npr. PTSP-a a znamo kakvi su to problemi. Od tih milion za veliki broj ne znaju gdje se nalaze, ljudi su jedostavno nestali. Nakon svih ovih dešavanja ko će zaposliti neku izbjeglicu, od čega će ti ljudi živjeti? Došli su i gledaju taj bogati standard života a sami ga ne mogu ostvariti... Sad zamislimo i direktivu ilitiga kvote o obaveznom broju zaposlenih izbjeglica
Savršena podloga za opštu tarapanu, krkljanac i haos. Još kad počnu masovna odbijanja zahtjeva za azil ili deportacije...
tzipiripi is offline  
Old 26.07.2016., 09:51   #91
Čini se da je potrebno dodatno upozorenje - molimo vas da ne objavljujete "informacije" s opskurnih stranica koje se bave paranoičnim teorijama zavjere. Na forum.hr postoji podforum Alternativa/Na rubu znanosti, gdje to eventualno može proći, sigurno ima neka prikladna tema i za ovo.
KLCCLK is offline  
Old 26.07.2016., 09:52   #92
Quote:
feenian kaže: Pogledaj post
Mali Sime ce se puno prije integrirati u drustvo nakon ovih devijacija i skuziti neke stvari..Ne zato sto je Sime,vec zato zbog okolnosti koje trenutno okruzuju Ahmeda..Da i mi imamo svojih mentalnih vukojebina,ali su trenutno kamilica s obzirom na neke druge..
Kako to mijenjati,ne znam..Malo mi je glupo cak to i negirati i povlaciti paralele,kao sto se pokusavalo sa Turskom j Poljskom..

Kompatibilnost kultura bi postojala kad bi ljudi sustinski bili ok,ali nisu..Mislim ne moramo ici daleko,dovoljno je pogledati u susjedno dvoriste gdje bi svatko majorizirao i vodio svoju politiku,a pod laznom maskom multikulturalnosti..

Ljudima je jednostavno u prirodi mjeriti ciji je duzi i zapisavati teritorij te selektivno gledati stvari..Islamske zajednice tako samo formalno osudjuju neke stvari,ja dobro znam kako to ide zbog jedne subkulture..Kao osudis,a sustinski te boli briga jer duboko vjerujes kako je netko sa druge strane barikade vise kriv i vise ti je zla nanio..Muslimani se opcenito osjecaju potlacenima i kao lutke licemjernog zapada..Sve cesce tako onda idu i radikalne izjave i dogadjaji se ovakve stvari..A s obzirom kakvi su ljudi,ionako racunaju da ce vremenom postati vecina..Nije to nikome posebno imanentno,vracali bi i "mi" Istanbul demografijom da mozemo..

Zato je meni dijelom promasena prica o kompatibilnosti kultura..Cim vidim kakva je retorika u BiH,kak se prekrajaju uredjenja i kuju planovi za buducnost..Tesko mi je uopce govoriti o tome kod puno kompleksnijih stvari..
Quote:
Tijs kaže: Pogledaj post
Da Trump

nisi mogla nać većeg redikula? Keruma možda jedino. I naravno, neizostavni komunistički diktator, drug Putin

Ljudi su u nekoliko tisuća godina razvoja ipak dogurali dovoljno daleko da budu iznad raznih primata koji su mogli živjeti samo sa sebi sličnima, a druge bi ubijali jer su im bili nepoznati. Razne kulture su živjele zajedno, i žive i dan danas, uključujući i muslimane koji generacijama žive kako u Europi, tako i u Americi, i sad odjednom je to postalo nemoguće. Zašto? Nisu ovdje krive samo Francuska i Njemačka. Zar zaista nemate dovoljno intelektualnog kapaciteta i zdravlja u očima da vidite malo dalje od ograde prvog susjeda? Šta klaun Trump i diktator Putin imaju govoriti nekome da je kriv za ovo, zaboravljajući valjda da su upravo njihove zemlje najveći krivci za poticanje i širenje radikalnog islama. Pa tko je drugi do Amerikanaca financirao mudžahedine u borbi protiv sovjeta? To se dogodilo na drugom kontinetu, pa se valjda ne tiče ni Trumpa ni Putina. I zaboravlja se kako je došlo do pojave talibana i talibanizma? Sve je to prethodilo pojavi Islamske države i njenom djelovanju kako na sjeveru afrike (za koju nas nije briga, jer šta mi imamo s njima jelte, ko da se radi o životinjama, a ne ljudima), tako i u Europi. Ali eto, pitat ćemo za mišljenje Putina i Trumpa, jer oni nemaju s tim veze, svijet prestaje u Turskoj i povijest kreće od 2010. valjda. Šteta što su Brežnjev, Andropov i Reagan mrtvi, možda bi nam i oni mogli reć koju o krivici Europe. Carter je još živ, koliko se to može reći za čovjeka koji ide prema stotici, pa nek barem njega pitaju što ima reć

Oćemo možda u noviju povijest i američko "dovođenje demokracije" na bliskom istoku i sjeveru afrike, ili ćemo to ostavit za drugi put?

Trump
Koliko god ova dva posta bili na prvi pogled drastično različiti, indikativno za ovu cijelu priču je da su zapravo oba poprilično točni. Tijsa potpisujem potpuno, a tvoj post feenian isto velikim dijelom mogu potpisati i složiti se s njim. Jedino ne u dijelu "formalne osude", jer si svrstao cijelu jednu kulturu/vjeru u ravan s jednom manje-više jedinstvenom (po tom pitanju) supkulturom. Mislim da nije ni drugima tajna da je riječ o navijačima, samo problem je da tu onda kod islama imaš i BBB/Torcidu/Armadu/Itd....ali i White Angelse i Plave Brigade i imaš obične simpatizere i one sa zapada i one koji gledaju sve utakmice na teveu i one koji tu i tamo pogledaju neku važniju i one koji samo pogledaju u novinama rezultate itd itd itd.

No, načelno jesi u pravu u tome kakav je to osjećaj i da zato neće vjerojatno biti ni nekog ogromnog bunta. Ali je pitanje na koji se dio priče treba orijentirati. Jer ostaje činjenica da je teroristički aktivan možda promil tih ljudi. Što netko misli u sebi u kontekstu kompletne priče i geopolitičke situacije u svijetu je druga stvar. I to pod "teroristički aktivan" mislim na kompletnu mrežu, ne samo na nekog bombaša. Jer da je teroristički aktivno samo 5% muslimana u Europi, kao što rekoh, Europe ili islama ili ni jednog ni drugog - više ne bi bilo. A vlada moralna panika oko muslimana kao da su ih 80% teroristi.

Jer, neizostavan dio cijele priče je da je zapravo upravo to o nekompatibilnostima kultura besmisleno. Samim tim i o kompatibilnosti, slažem se. A besmisleno je jer je u Europi 45 milijuna muslimana. Priča je gotova. Ono što je sad jedino moguće je raditi na što većoj kompatibilnosti i što boljem suživotu i što boljem međusobnom poštovanju, dakako, sa svjesnošću da je ovo Europa i da postoje i određene vrijednosti i određene zakonske i ustavne odredbe koje svi koji ovdje žive moraju poštivati.

Ali to je jedino o čemu uopće možemo pričati a da je razumno. Što ćemo uopće s tvrdnjom "oni su nama nekompatibilni". Oke, ajd nek je tako. I? Svaka ideja kako to riješiti koja zvuči kao "oni tu ne pripadaju" je automatski - ili govor mržnje ili ksenofobija ili podržavanje genocidnih ideja poput "humanog preseljenja" što je u novije vrijeme palo na pamet samo Šešelju i, eto, još ponekom heroju ovih najdesnijih, kao Trumpu.

Riječ je o 45 milijuna koji su ovdje. Ako gledamo samo EU - 20 milijuna. Tu su i ovo su za golemu većinu njih i njihove zemlje. Imaju državljanstva, prebivališta, poslove ili posliće, obitelji, itd.
KLCCLK is offline  
Old 26.07.2016., 10:52   #93
Quote:
Jedan čovjek našao se na poprištu dvaju terorističkih napada samo u roku od tjedan dana. Šanse za takvo što su statistički nezamislivo male, a pojavile su se teorije da je on agent izraelskih tajnih službi.

Njemački novinar Richard Gutjahr snimio je napad u Nici i to točan trenutak kada se 31-godišnji Francuz tuniškog porijekla Mohamed Lahouaiej Bouhlel kamionom zabio u gomilu na Promenade des Anglais.

Samo tjedan dana kasnije, bio je na mjestu napada u Munchenu kada je osamnaestogodišnji Ali David Sonboly ubio devet osoba. Tijekom samog napada, Gutjahr na svom Twitter profilu objavljivao je snimke scena panike među civilima, specijalne policajce u operaciji hvatanja napadača i bježanje civila od mjesta napada.
više na http://www.express.hr/brifing/tajni-...munchenu-6248#

zanimljivo..ne ulazim u to je li tajni agent i to me u biti ne zanima ali kolika je vjerojatnost da se nađeš u kratko vrijeme na dvama tako udaljenim mjestima i da te više nego potrefi ona 'u pravo vrijeme na pravom mjestu'?
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Old 26.07.2016., 11:32   #94
Nisu svi muslimani muslimani
Npr. Turci u Njemačkoj su kulturološki i politički potpuno različiti od novopridošlih iz Sirije. Sirijci (prije ućerivanja demokratije Sirija po sigurnosti građana 5. zemlja u svijetu po Galupu) su drugačiji od Afganistanaca, Pakistanaca, Alžiraca u Francuskoj itd. itd. Svi oni su došli s različitim načinom života, problemima u sasvim novo okruženje... I različito se snalaze i reaguju. Bitno je i iz kakve sredine dolaze i iz kojih razloga. Vječiti problem ruralnog i urbanog, hercegovci, dalmatinci, zagorci itd. itd. Nije to jedostavno, nimalo.
I jako važna stvar koja utiče na svi tih 45 miliona je trenutno političko st(r)anje na BI. Na sve njih utječe i većina njih sad mijenja mišljenje i stavove. Ima materijala i pitanja za jedno opširno istraživanje.

Ima jedno o integriranju BiH izbjeglica, većina muslimani, u Austriji koje kaže da je njihov broj nezaposlenih skoro jednak domicilnom (6.7 vs 5.7 % iz EU) ali da je broj nezaposlenih Turaka 15.5, Srba 14.1 %. Istraživanje iz 2014. je obuhvatilo i stručnu spremu koja kaže da su iz BiH često prekvalifikovani za poslove koje rade. http://m.diepresse.com/home/wirtscha...77903/index.do Slični rezultati su i u Švici.

Imamo u Turskoj sekularne i islamiste (sad i u Njemačkoj) kao i u Afganistanu. U Siriji sunite, šiite, umjerene i "umjerene", pro i protiv Assada... Ne vole se međusobno i došli su nekontrolisano u Europu. A većina njih je svjesna pogubne politike zemalja EU u stvaranju haosa radi kojeg su morali bježati.
I kad je među njima tolika kulturološka razlika da gledamo takva klanja i krvoprolića kako neće biti s europljanima. Temelj za cirkus.


I Altermainstream najčešće postavlja strane prevedene tekstove s izvornim tekstom. Često se nađu i mainstream, koji su uzgred svojim laganjem, huškanjem... upravo najviše doprinjeli današnjem haosu. Dovoljno je bilo pratiti njemačke vijesti zadnjih dana. Der Spiegel, Die Zeit, Zdf i Ard... Razne teorije, "stručne" analize... Samo su još reptili falili
tzipiripi is offline  
Old 26.07.2016., 12:14   #95
https://www.rt.com/news/353311-franc...hurch-rouvray/

Talačka kriza blizu Rouena u Francuskoj. Dvoje ljudi drži svećenika, dvije časne i nekoliko vjernika zatočene u crkvi. Antiteroristička policija je na terenu.

EDIT: Već su riješili otmičare, ali su oni prije toga prerezali vrat svećeniku.

Zadnje uređivanje Johnny Quid : 26.07.2016. at 12:26.
Johnny Quid is offline  
Old 26.07.2016., 12:23   #96
Meni dižu tlak ovakve stvari: link

Nakon što je više očevidaca izjavilo da je u Reutlingenu vozač auta namjerno srušio napadača koji je vitlao mačetom, policija izjavljuje da to nije istina, već je to bila sasvim slučajna prometna nesreća. Okej, shvaćam da mu policija ide na ruku i da tom vozaču odgovara ovakvo tumačenje događaja, ali (sad onaj dio o dizanju tlaka):

"Kad bi se ustanovilo da je namjerno srušio napadača autom, bilo bi mu suđeno za pokušaj ubojstva" kaže policija.

Kakvi su to glupi zakoni koji te kažnjavaju ako se drzneš da spriječiš napad? Tako slijepo tumačenje zakona u ovakvim situacijama je već ozbiljan problem.
Marina Fiume is offline  
Old 26.07.2016., 12:27   #97
Quote:
Johnny Quid kaže: Pogledaj post
https://www.rt.com/news/353311-franc...hurch-rouvray/

Talačka kriza blizu Rouena u Francuskoj. Dvoje ljudi drži svećenika, dvije časne i nekoliko vjernika zatočene u crkvi. Antiteroristička policija je na terenu.

EDIT: Već su riješili otmičare, ali su prije toga prerezali vrat svećeniku.
Koji su motivi

#depresija #francuskakolonijalnaprošlost #nijenužnoislamističkiterorizam
Mister Yellow is offline  
Old 26.07.2016., 12:29   #98
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
Meni dižu tlak ovakve stvari: link

Nakon što je više očevidaca izjavilo da je u Reutlingenu vozač auta namjerno srušio napadača koji je vitlao mačetom, policija izjavljuje da to nije istina, već je to bila sasvim slučajna prometna nesreća. Okej, shvaćam da mu policija ide na ruku i da tom vozaču odgovara ovakvo tumačenje događaja, ali (sad onaj dio o dizanju tlaka):

"Kad bi se ustanovilo da je namjerno srušio napadača autom, bilo bi mu suđeno za pokušaj ubojstva" kaže policija.

Kakvi su to glupi zakoni koji te kažnjavaju ako se drzneš da spriječiš napad? Tako slijepo tumačenje zakona u ovakvim situacijama je već ozbiljan problem.
To ni meni nije jasno, ako inače za ubojice postoji olakotna okolnost kako ne postoji u ovom slučaju...Inače sad su napadi skoro svaki dan čak i dva puta nekad u danu, osim ovog što je bilo u Japanu sve mi je nekako sumnjivo kao da je koordinirano baš dan za danom, a do tada ništa još slijedi i Olimpijada
arizin is offline  
Old 26.07.2016., 12:44   #99
Quote:
arizin kaže: Pogledaj post
To ni meni nije jasno, ako inače za ubojice postoji olakotna okolnost kako ne postoji u ovom slučaju...Inače sad su napadi skoro svaki dan čak i dva puta nekad u danu, osim ovog što je bilo u Japanu sve mi je nekako sumnjivo kao da je koordinirano baš dan za danom, a do tada ništa još slijedi i Olimpijada
Ja vjerujem da bi mu na suđenju uzeli u obzir da je zaustavio napad i donijeli oslobađajuću presudu, ali sama činjenica da bi uopće došlo do suđenja me jako nervira.
Marina Fiume is offline  
Old 26.07.2016., 12:51   #100
Ne vjerujem da bi ga sudili, budući je postupio u krajnjoj nuzdi.
Mi smo prepisali njemački i austrijski kazneni zakon, a ovo je čista situacija.
stadleter is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:01.