Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2016., 11:00   #61
Quote:
SvinjeNaKuke kaže: Pogledaj post
Pogodite po kojoj "muzici" je bio poznat Jozef dok je išlo
Objasni ..Jozef?!
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 15:21   #62
Zna li itko u kakvim su odnosima Culej i Hasan?
Bi li oni mogli biti tandem koji bi vodio desnu frakciju u HDZ-u? Možda se i odvojiti od stranke ako dođe do prevelikog razilaženja s vodstvom (makar to ne očekujem u bližoj budućnosti)?
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 16:26   #63
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Moja greška, gledao sam samo naslove pa iz njih skužio da je Stevo to izrekao, a ne napisao. A dobro je, dobro, znao on i tipkat na kompjuktoru, dobro je...
Mozda ne tako dobro kao ti, ali eto?

Inace, ne komentiram tudje tipfelere, desi se i meni, ali kad se vec hoces praviti pametan, praf ti budi.
Plavobili is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 18:12   #64
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Zna li itko u kakvim su odnosima Culej i Hasan?
Bi li oni mogli biti tandem koji bi vodio desnu frakciju u HDZ-u? Možda se i odvojiti od stranke ako dođe do prevelikog razilaženja s vodstvom (makar to ne očekujem u bližoj budućnosti)?
Naslućujem da je Culej okorjeli po pitanju hrvatstva..On ne priznaje Bošnjake,Srbe,Madžare ili Rusine kao hrvatske ljude.Jednostavno se suzdržava reći Hasan begu da odjebe u BIH.
Imam dojam da ne trpi pod milim Bogom nikoga tko mu parira u njegovim besjedama o tvrdom nacionalizmu.
Culje je vuk samotnjak.Ako je u čoporu onda se ne može vidjeti u rulji zbog visine.
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 23:50   #65
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Naslućujem da je Culej okorjeli po pitanju hrvatstva..On ne priznaje Bošnjake,Srbe,Madžare ili Rusine kao hrvatske ljude.Jednostavno se suzdržava reći Hasan begu da odjebe u BIH.
Imam dojam da ne trpi pod milim Bogom nikoga tko mu parira u njegovim besjedama o tvrdom nacionalizmu.
Culje je vuk samotnjak.Ako je u čoporu onda se ne može vidjeti u rulji zbog visine.
Prestani mljeti gluposti, ovo podebljano!
Nego reci mi je li se taj dotični Rom ispričao hrvatskom narodu što je u trenutku izricanja klevete znao tko je stvarno bacio tu bombu? Obračun klanova unutar iste zajednice!
Culej nije vuk samotnjak jer sam ja uz njega.
__________________
LJUDMILA ULICKA: Daniel Stein, prevoditelj
Treba pročitati!
rama is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 12:01   #66
Quote:
Plavobili kaže: Pogledaj post
Mozda ne tako dobro kao ti, ali eto?

Inace, ne komentiram tudje tipfelere, desi se i meni, ali kad se vec hoces praviti pametan, praf ti budi.
To uopće nije tipfeler, namjerno sam to napisao.
Ali napisao sam ipak jedan tipfeler: "znao" umjesto "zna", eto, nek se vidi da sam samokriKtičan...

Quote:
rama kaže: Pogledaj post
Prestani mljeti gluposti, ovo podebljano!
Nego reci mi je li se taj dotični Rom ispričao hrvatskom narodu što je u trenutku izricanja klevete znao tko je stvarno bacio tu bombu? Obračun klanova unutar iste zajednice!
Culej nije vuk samotnjak jer sam ja uz njega.
Drš se Betmene, stiže Robin...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 12:27   #67
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Naslućujem da je Culej okorjeli po pitanju hrvatstva..On ne priznaje Bošnjake,Srbe,Madžare ili Rusine kao hrvatske ljude.Jednostavno se suzdržava reći Hasan begu da odjebe u BIH.
Imam dojam da ne trpi pod milim Bogom nikoga tko mu parira u njegovim besjedama o tvrdom nacionalizmu.
Culje je vuk samotnjak.Ako je u čoporu onda se ne može vidjeti u rulji zbog visine.
Sto drugo moze netko tko se zove Stevo,a silno zeli ostat na povrsini i biti glavna faca?
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 16:16   #68
Quote:
rama kaže: Pogledaj post
Prestani mljeti gluposti, ovo podebljano!
Nego reci mi je li se taj dotični Rom ispričao hrvatskom narodu što je u trenutku izricanja klevete znao tko je stvarno bacio tu bombu? Obračun klanova unutar iste zajednice!
Culej nije vuk samotnjak jer sam ja uz njega.
Uvrijedio hrvatski narod?!
Mislim stvarno si dopuštaš luksuz tvrdog desničarenja čija je polazišna točka;mi smo Hrvati u Hrvatskoj i tko uvrijedi nas desne Hrvate,uvrijedio je hrvatski narod?!!
Ma,kako ne!

Da žive samo desni Hrvati u Hrvatskoj već bi bila žica oko granica i sankcije od svih te sanitarni kordon.

Za cigana ne znam da li se ispričao,ali uzevši u obzir sranja koje se znaju događati,to je relativno.
To nije stvar hrvatskog naroda nego kretena u društvu...
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 16:18   #69
Quote:
McFuck kaže: Pogledaj post
Sto drugo moze netko tko se zove Stevo,a silno zeli ostat na povrsini i biti glavna faca?
Da je istinski desni Hrvat promjenio bi ime...
Kako ga nije sram nositi takvo ime i zastupati desne teze?!
Ispada cirkusant!!
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 19:19   #70
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Da je istinski desni Hrvat promjenio bi ime...
Kako ga nije sram nositi takvo ime i zastupati desne teze?!
Ispada cirkusant!!
Ti si se uhvatio Culeja kao pijan plota.
Ti si uporan, ali ti nedostaje i logika, i objektivnost, a da ne kažem koliko elemantarnog znanja.
Zabavljaju me tvoji upisi. Ovoliki nedostatci se rijetko sreću, bar ja to rijetko sretnem. Ma dobro, prije jedno pola godine je došao jedan takav ošišati se u moj frizeraj. Osupneš se! Ostaneš bez teksta. Shvatiš, od njega se odbija svako logičko mišljenje. Nije bila riječ o politici. Iz svega što je govorio, kad sažmeš, svi bi trebali biti automehaničari, samo se bojim i tu ne može biti nešto posebno.
Culej nije nikakav ekstremni desničar, on je sam običan Hrvat, i ima sasvim obično hrvatsko ime. Druga je stvat što ti ne znaš hrvatska imena.
Ti bi pao na rit kad bi čuo ime moga strica. Čedomil! Od milja Čedo! I?
Ni on nije Hrvat, a valjda ni ja jer sam mu nećakinja?
Daj prestani baljezgat!
__________________
LJUDMILA ULICKA: Daniel Stein, prevoditelj
Treba pročitati!

Zadnje uređivanje rama : 09.09.2016. at 19:22. Reason: o
rama is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 23:14   #71
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Uvrijedio hrvatski narod?!
Mislim stvarno si dopuštaš luksuz tvrdog desničarenja čija je polazišna točka;mi smo Hrvati u Hrvatskoj i tko uvrijedi nas desne Hrvate,uvrijedio je hrvatski narod?!!
Ma,kako ne!

Da žive samo desni Hrvati u Hrvatskoj već bi bila žica oko granica i sankcije od svih te sanitarni kordon.

Za cigana ne znam da li se ispričao,ali uzevši u obzir sranja koje se znaju događati,to je relativno.
To nije stvar hrvatskog naroda nego kretena u društvu...
Da , uvrijedio je hrvatski narod izmišljajući da su mu hrvati bacili bombu a na kraju se ispostavilo da je to bio obračun između cigana . Ali najlakše je etiketirati pa kad se sazna istina ; nikom ništa i pojeo vuk magare .
Znači li to da tebe u tvome domu smije svatko vrijeđati i da mu nečeš odgovoriti na uvredu ? U mom domu to ne prolazi i nije dobro došao pa da mi je najrođeniji i bez obzira koliko to bilo relativno . Ja sam gazda u svom domu i postavljam pravila pa bilo to nekom krivo ili pravo . Ako mu se ne sviđa , zna gdje su vrata .
__________________
HP-Blank-Folder
SAMSON_VK is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 12:00   #72
Quote:
rama kaže: Pogledaj post
Ti si se uhvatio Culeja kao pijan plota.
Ti si uporan, ali ti nedostaje i logika, i objektivnost, a da ne kažem koliko elemantarnog znanja.
Zabavljaju me tvoji upisi. Ovoliki nedostatci se rijetko sreću, bar ja to rijetko sretnem. Ma dobro, prije jedno pola godine je došao jedan takav ošišati se u moj frizeraj. Osupneš se! Ostaneš bez teksta. Shvatiš, od njega se odbija svako logičko mišljenje. Nije bila riječ o politici. Iz svega što je govorio, kad sažmeš, svi bi trebali biti automehaničari, samo se bojim i tu ne može biti nešto posebno.
Culej nije nikakav ekstremni desničar, on je sam običan Hrvat, i ima sasvim obično hrvatsko ime. Druga je stvat što ti ne znaš hrvatska imena.
Ti bi pao na rit kad bi čuo ime moga strica. Čedomil! Od milja Čedo! I?
Ni on nije Hrvat, a valjda ni ja jer sam mu nećakinja?
Daj prestani baljezgat!
Ti si rijetkost ovdje i takve poput tebe treba paziti i zalijevati jer si očiti simbol prave demokracije.Svatko treba imati svoj stav makar on bio pogrešno uspravljen.
Iako ćemo svi težiti ispraviti sebe koliko možemo,pokušati se boriti protiv sebe koliko se usudimo moramo na koncu prihvaćati i osobe koje to ne čine..Da li zbog osobnog straha,kukavelji,bojazni od poticanja raznih fobija i sl.,sada nije važno.
Ono što moramo učiniti kao društvo jest vrednovati razliku.
U čemu?
U zdravom razumu.
Ne smijemo više dopustiti da ekstremi zauzmu klupicu i razmašu se i urlaju preko reda i vremena kada čitavo mjesta sniva..

Ako netko želi čuti sebe kako urla i sebe izvrgnuti ruglu sa štetnim izjavama onda je najbolje da mu organiziramo neki park gdje će moći urlati od 14:00-15:00 sati..
Tako ćemo imati dvije prilike;
-omogućit ćemo dotičnom da se ispjeva,iživi i što sve treba da se poravna u glavi
-a potom ćemo omogućiti sugrađanima da upoznaju malo drugačije osobe

Čak Čedi i može biti hrvatsko ime,ali Stevo,Stevan nikada..
Uostalom,to sada nije bitno.
Ja sam slikovito pokušao shvatiti paradoks g.Culeja.Meni je on komičan lik,osim što se previše puta ponavlja.
A što se tiče imena mogao bi uzeti ime s kojim će nastupati u javnosti,osim ako ne želi da ga nadjenu kao Jimmyja Fontanu(Milan Bandić).

Evo,npr.da se zove Vatroslav Hrvatin...
Onako,fora ime...I vatreni je hrvatski zastupnik.
To mu je dovoljno.Može obilaziti Hrvatsku sa cirkusom ako želi uštedjeti na gorivu..
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 12:23   #73
Quote:
SAMSON_VK kaže: Pogledaj post
Da , uvrijedio je hrvatski narod izmišljajući da su mu hrvati bacili bombu a na kraju se ispostavilo da je to bio obračun između cigana . Ali najlakše je etiketirati pa kad se sazna istina ; nikom ništa i pojeo vuk magare .
Znači li to da tebe u tvome domu smije svatko vrijeđati i da mu nečeš odgovoriti na uvredu ? U mom domu to ne prolazi i nije dobro došao pa da mi je najrođeniji i bez obzira koliko to bilo relativno . Ja sam gazda u svom domu i postavljam pravila pa bilo to nekom krivo ili pravo . Ako mu se ne sviđa , zna gdje su vrata .
Da,jasno...

Kako sam mogao shvatiti iz čitanja nekih knjiga koje sam pronašao u antikvarijatu,a bili su napisani i od NOB-ovskih autora i autora poput Vjekoslava Vrančića(dužnostnik u Vladi NDH),iz slikovitih crtica zbivanja u SLJ-Sabirnog logora Jasenovac) povijesnog razdoblja kada je izvršni zapovjednik UO-a g.Luburić obavljao poslove,naravno uz suradnju svojih ljudi,fizičke likvidacije cigana..
Navodno ih je uspješno likvidirano,po mojoj procjeni(usporedba podataka)oko desetak tiuća(možda i nešto više)na ukupnom teritoriju NDH.
Onda se često spominje i da je u Srbiji,po prijedlogu tamošnje kolaboracionističke Vlade Nacionalnog Spasa gen.Nedića,u zemlji prostora prijašnjeg pašaluka,SveSrbiji,pokušano riješiti pitanje cigana.
Nažalost,prije njih smaknuta je građanska klasa koja imala dokaz napretka,zvali su ih Židovima...

Naime,oprosti ako sam oduljio...
Htjedoh ti samo reći da cigane nitko ne mrzi,bar većina,ali isto tako ljudi i ne mare za njih.
Oni su svačiji teret.
Ima ih milijunski iznos u Rumunjskoj,Madžarskoj i Bugarskoj.Tamošnje desne snage gotovo su spremne iznajmiti trgovačke brodove za rasuti teret i vratiti te jadnike u Indiju.
Kao što znaš i sam,danas koncentracijski logori za uništavanje čovjeka nisu dopušteni,stoga postoje druge mjere,koje nisu osobito učinkovite..

Dakle,nakon kratkog uvoda u slikovito shvaćanje vremena gdje cigani ne bi smjeli imati lijepo sjećanje,možemo zaključiti i danas da g.Kajtazi u nekim od Hrvata u hrvatskom društvu prepoznaje potomke onih momaka na obali Save,podno mjesta Jasenovca,koji su slijepim žarom skraćivali biološko trajanje Kajtazijevih sunarodnjaka...

Da li je g.Kajtazi frustriran činjenicom da danas mnogi uzimaju parole iz mjesta tog logora tog vremena kao svakodnevnih političkih snubivanja u RH?
Vjerojatno...Njegova je izjava potaknuta tim bijesom i strahom.

Ono što je meni osobito važno da ciganska zajednica u Hrvatskoj dobije edukaciju.Edukaciju o zdravlju,o boljem shvaćanju života kroz praktično ispunjavanje istog,a to je;
ako nisi u mogućnosti imati krov nad glavom...Ako nemaš dovoljno sredstava za uvjete osnovnog života...Ako jednom djetetu ne možeš priuštiti osnovne uvjete,onda smatram da imati dvoje-troje-četvoro djece u dronjcima,gladno,bolesno i pod šatorom nije riješenje.
To je zločin prema budućnosti.To je sebičan pothvat.
To je kategorija u kojoj se djeca ne rađaju iz ljubavi,iz želje,iz htjenja,iz slučaja,ali sa nadom i pažnjom nego je to puko razmnožavanje onih koji će biti ostavljeni na brigu drugima bez imalo savjesti krivnje počinitelja...
Mene zanima što će učiniti g.Kajtazi po tom pitanju...

Odgovornost naroda ne postoji.Postoji odgovornost pojedinca.
Narod je kompleksna skupina i svaka etiketa je stereotip.
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 15:47   #74
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Da,jasno...

Kako sam mogao shvatiti iz čitanja nekih knjiga koje sam pronašao u antikvarijatu,a bili su napisani i od NOB-ovskih autora i autora poput Vjekoslava Vrančića(dužnostnik u Vladi NDH),iz slikovitih crtica zbivanja u SLJ-Sabirnog logora Jasenovac) povijesnog razdoblja kada je izvršni zapovjednik UO-a g.Luburić obavljao poslove,naravno uz suradnju svojih ljudi,fizičke likvidacije cigana..
Navodno ih je uspješno likvidirano,po mojoj procjeni(usporedba podataka)oko desetak tiuća(možda i nešto više)na ukupnom teritoriju NDH.
Onda se često spominje i da je u Srbiji,po prijedlogu tamošnje kolaboracionističke Vlade Nacionalnog Spasa gen.Nedića,u zemlji prostora prijašnjeg pašaluka,SveSrbiji,pokušano riješiti pitanje cigana.
Nažalost,prije njih smaknuta je građanska klasa koja imala dokaz napretka,zvali su ih Židovima...

Naime,oprosti ako sam oduljio...
Htjedoh ti samo reći da cigane nitko ne mrzi,bar većina,ali isto tako ljudi i ne mare za njih.
Oni su svačiji teret.
Ima ih milijunski iznos u Rumunjskoj,Madžarskoj i Bugarskoj.Tamošnje desne snage gotovo su spremne iznajmiti trgovačke brodove za rasuti teret i vratiti te jadnike u Indiju.
Kao što znaš i sam,danas koncentracijski logori za uništavanje čovjeka nisu dopušteni,stoga postoje druge mjere,koje nisu osobito učinkovite..

Dakle,nakon kratkog uvoda u slikovito shvaćanje vremena gdje cigani ne bi smjeli imati lijepo sjećanje,možemo zaključiti i danas da g.Kajtazi u nekim od Hrvata u hrvatskom društvu prepoznaje potomke onih momaka na obali Save,podno mjesta Jasenovca,koji su slijepim žarom skraćivali biološko trajanje Kajtazijevih sunarodnjaka...

Da li je g.Kajtazi frustriran činjenicom da danas mnogi uzimaju parole iz mjesta tog logora tog vremena kao svakodnevnih političkih snubivanja u RH?
Vjerojatno...Njegova je izjava potaknuta tim bijesom i strahom.

Ono što je meni osobito važno da ciganska zajednica u Hrvatskoj dobije edukaciju.Edukaciju o zdravlju,o boljem shvaćanju života kroz praktično ispunjavanje istog,a to je;
ako nisi u mogućnosti imati krov nad glavom...Ako nemaš dovoljno sredstava za uvjete osnovnog života...Ako jednom djetetu ne možeš priuštiti osnovne uvjete,onda smatram da imati dvoje-troje-četvoro djece u dronjcima,gladno,bolesno i pod šatorom nije riješenje.
To je zločin prema budućnosti.To je sebičan pothvat.
To je kategorija u kojoj se djeca ne rađaju iz ljubavi,iz želje,iz htjenja,iz slučaja,ali sa nadom i pažnjom nego je to puko razmnožavanje onih koji će biti ostavljeni na brigu drugima bez imalo savjesti krivnje počinitelja...
Mene zanima što će učiniti g.Kajtazi po tom pitanju...

Odgovornost naroda ne postoji.Postoji odgovornost pojedinca.
Narod je kompleksna skupina i svaka etiketa je stereotip.

Ja drumom , ti šumom ( stara poslovica ) ............ Pa kakve veze imaju konc. logori za vrijeme 2. svjetskog rata sa vrijeđanjem Hrvatskog naroda od strane pripadnika romske zajednice ( manjine ) ?
Dali je Kajtazi uopće i rođen u to doba da bi imao takvo sjećanje kakvo opisuješ i da prepoznaje takve Hrvate tj . potomke ?
Kajtazijeva je izjava kao i od njegovih sunarodnjaka puna laži i izmišljotina jer oni i ne znaju ništa drugo a jako se uvrijede kad im kažeš istinu u lice a to je da su lažljivci , lopovi , prosjaci i ogromni teret svakog normalnog društva . Misliš li da je romskoj zajednici stalo do nekakve edukacije ? Boli njih briga za to jer su oni navikli tako živjeti i nitko ih ne može promjeniti bez obzira koliko se trudio a ni oni sami takvo što ne žele . Mijenjati nekoga koji to nikako ne želi je uzaludan trud , moj kolega forumašu
__________________
HP-Blank-Folder
SAMSON_VK is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 16:13   #75
Quote:
SAMSON_VK kaže: Pogledaj post

Ja drumom , ti šumom ( stara poslovica ) ............ Pa kakve veze imaju konc. logori za vrijeme 2. svjetskog rata sa vrijeđanjem Hrvatskog naroda od strane pripadnika romske zajednice ( manjine ) ?
Memorija...
Ti,tvoji naraštaji,generacije će pamtiti što su četnici značili i što su učinili za vrijeme 1991-92 itd..
Bilo to za 20,40 godina stvar je jednaka.
S tim naravno,ako dojiš narod i poučavaš ga kako je u bunkeru sasvim komforno jer izvan skloništa vrebaju opasnosti...

Naime,strah je neznanje...I obratno.

Kajtazi se nije okomio na kolektiv Hrvata nego je uzeo predznak tog naroda i ogorčeno zaključio,da se pojavom crnokošuljaša u Kninu potiče nova šutnja novog nasilja nad ne-Hrvatima.
Dakako,pretjerao je..
Da ga pitamo,zašto je pretjerao?

Ili da usporediš položaj Hrvata u Vojvodini i njihov politički govor...?
Quote:
SAMSON_VK kaže: Pogledaj post
Dali je Kajtazi uopće i rođen u to doba da bi imao takvo sjećanje kakvo opisuješ i da prepoznaje takve Hrvate tj . potomke ?
Pa,jeli se mali Bujanec rodio u naraštaju Luburića npr.?Nije.
A,identično se ponaša..I poistovjećuje.
Quote:
SAMSON_VK kaže: Pogledaj post
Kajtazijeva je izjava kao i od njegovih sunarodnjaka puna laži i izmišljotina jer oni i ne znaju ništa drugo a jako se uvrijede kad im kažeš istinu u lice a to je da su lažljivci , lopovi , prosjaci i ogromni teret svakog normalnog društva . Misliš li da je romskoj zajednici stalo do nekakve edukacije ? Boli njih briga za to jer su oni navikli tako živjeti i nitko ih ne može promjeniti bez obzira koliko se trudio a ni oni sami takvo što ne žele . Mijenjati nekoga koji to nikako ne želi je uzaludan trud , moj kolega forumašu
Nda...
Da ti budem osobito iskren i možda sam na rubu forum-sankcija ovime što ću reći;ja ne vjerujem u etiketu naroda...To ne znači puno kada moraš sudbinu dijeliti sa nepismenim i neobrazovanim,grubim i sirovim seljačinama i budalama samo zato što pripadate istoj etničkoj zajednici.
Ukratko,volio bih u Hrvatsku više doseliti skandinavske-germanske kulture,a Srbe i bosansko-hercegovačku populaciju potaknuti da se pokušaju sreću potražiti drugdje..

Npr.neobično se čudim i stanju u Vukovaru..Meni je posve nejasno što tamo Srbi još žive..Mogli,imali su,priliku krenuti u Kanadu.Svoje kuće prodati APN,a ne životinjariti..
Na njihova mjesta mogli smo naseliti kvalitetnije stanovništvo sa sjevera Evrope..
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 20:08   #76
Teško je čitati upise koji nemaju temeljne elemente logike. Zatim, upise u kojima nema dokučivog i jasnog toka misli. Onda je tu i nazočan nedostatak znanja.
Neki ljudi bez naobrazbe posjeduju nepogrešivu logiku i daju na toj prirođenoj logici zaključke kojima nema prigovora.
Oni koji osjete nedostatak logike(ako osjete), ili ih na to netko upozori, mogu si pomoći posegnuvši za matematikom.
Matematika je čista logika! Međutim i tu postoje izvjesna ograničenja, naime, dob osobe. Stručnjaci kažu da oni koje pređu izvjesnu životnu dob mogu naučiti zbrajanje, oduzimanje, množenje, ali ne mogu svladati dijeljenje(Od drugih naučila!).
Za vježbanje logike važno je shvatiti pojam znamenke i broja, brojeve općenito, zatim temeljito decimalne brojeve i razlomke, jednadžbe, nejednadžbe, pojmove jednako, veće, manje, rješavati probleme iskazane riječima.
To bi bilo, meni se čini, ono osnovno znanje matematike koje bi pomoglo za posjedovanje minimuma logike.
__________________
LJUDMILA ULICKA: Daniel Stein, prevoditelj
Treba pročitati!

Zadnje uređivanje rama : 10.09.2016. at 20:10. Reason: z
rama is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 13:25   #77
Quote:
rama kaže: Pogledaj post
Teško je čitati upise koji nemaju temeljne elemente logike. Zatim, upise u kojima nema dokučivog i jasnog toka misli. Onda je tu i nazočan nedostatak znanja.
Neki ljudi bez naobrazbe posjeduju nepogrešivu logiku i daju na toj prirođenoj logici zaključke kojima nema prigovora.
Oni koji osjete nedostatak logike(ako osjete), ili ih na to netko upozori, mogu si pomoći posegnuvši za matematikom.
Matematika je čista logika! Međutim i tu postoje izvjesna ograničenja, naime, dob osobe. Stručnjaci kažu da oni koje pređu izvjesnu životnu dob mogu naučiti zbrajanje, oduzimanje, množenje, ali ne mogu svladati dijeljenje(Od drugih naučila!).
Za vježbanje logike važno je shvatiti pojam znamenke i broja, brojeve općenito, zatim temeljito decimalne brojeve i razlomke, jednadžbe, nejednadžbe, pojmove jednako, veće, manje, rješavati probleme iskazane riječima.
To bi bilo, meni se čini, ono osnovno znanje matematike koje bi pomoglo za posjedovanje minimuma logike.
Naprosto divno napisan post.Čestitam poštovana Rama..
Imam skepsu da si prepisala odnekud pola teksta,ali ok..
S obzirom na tvoja politička motrišta,ovo je velik korak naprijed za osobe sklone nacionalizmu stoga se suzdržavam od kritike i želim da tako nastaviš.Veseli me što prepoznaješ gdje griješiš.

Radujem se da i oni za koje mislim da stanuju u bunkeru,koji se hrane neznanjem i zaraženi su virusom latentne ksenofobije,požele izaći na svjetlo dana...Zar nije lijepo osjetiti tračak sunca kroz krošnju drveća,plavetni svod i slobodnog čovjeka...

Što se tiče logike sam po sebi...
Vjeruj mi da pokušavam uloviti sve logičke pretpostavke kod nas,ali redovito sam iznenađen ozbiljnom blesavošću koja je naširoko umrežena u domovini..pa i šire južnije naravno.
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 15:07   #78
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Memorija...
Ti,tvoji naraštaji,generacije će pamtiti što su četnici značili i što su učinili za vrijeme 1991-92 itd..
Bilo to za 20,40 godina stvar je jednaka.
S tim naravno,ako dojiš narod i poučavaš ga kako je u bunkeru sasvim komforno jer izvan skloništa vrebaju opasnosti...

Naime,strah je neznanje...I obratno.

Kajtazi se nije okomio na kolektiv Hrvata nego je uzeo predznak tog naroda i ogorčeno zaključio,da se pojavom crnokošuljaša u Kninu potiče nova šutnja novog nasilja nad ne-Hrvatima.
Dakako,pretjerao je..
Da ga pitamo,zašto je pretjerao?

Ili da usporediš položaj Hrvata u Vojvodini i njihov politički govor...?

Pa,jeli se mali Bujanec rodio u naraštaju Luburića npr.?Nije.
A,identično se ponaša..I poistovjećuje.

Nda...
Da ti budem osobito iskren i možda sam na rubu forum-sankcija ovime što ću reći;ja ne vjerujem u etiketu naroda...To ne znači puno kada moraš sudbinu dijeliti sa nepismenim i neobrazovanim,grubim i sirovim seljačinama i budalama samo zato što pripadate istoj etničkoj zajednici.
Ukratko,volio bih u Hrvatsku više doseliti skandinavske-germanske kulture,a Srbe i bosansko-hercegovačku populaciju potaknuti da se pokušaju sreću potražiti drugdje..

Npr.neobično se čudim i stanju u Vukovaru..Meni je posve nejasno što tamo Srbi još žive..Mogli,imali su,priliku krenuti u Kanadu.Svoje kuće prodati APN,a ne životinjariti..
Na njihova mjesta mogli smo naseliti kvalitetnije stanovništvo sa sjevera Evrope..
Opet krivo kolega forumaš ja jako dobro pamtim i što su četnici radili i značili 41 . ali ne iz lažirane povijesti koju su nam prezentirali 70 godina ako ne i više već od pravih sudionika tih događaja .
Kajtazi se upravo okomio na Hrvate jer se niti jednom nije zbog toga ispričao a nekakve proizvoljne zaključke bi ipak trebao njemu prepustiti . Gdje je i tko je u Kninu vidio crnokošuljaše ?
Iako svake godine idem u Knin za te dane ponosa i slave , ja ih vidio nisam niti je itko govorio u tom smislu tako da Kajtazi opet ne govori istinu .
Naravno da se Bujanec nije rodio u naraštaju Luburića ali isti taj Bujanec ne sjedi u Hrvatskom saboru i ne lupa gluposti i laži kao Kajtazi .
Možeš ti i ne moraš vjerovati u etiketu naroda a sudbinu možeš i promjeniti pa je ne moraš dijeliti sa nepismenim i neobrazovanim , grubim i sirovim seljačinama i budalama . Svijet je velik i svatko bira gdje želi i može živjeti ali ipak mora poštovati neka pravila i pridržavati ih se .
__________________
HP-Blank-Folder
SAMSON_VK is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 15:15   #79
Quote:
Sforza Aspang kaže: Pogledaj post
Memorija...
Ti,tvoji naraštaji,generacije će pamtiti što su četnici značili i što su učinili za vrijeme 1991-92 itd..
Bilo to za 20,40 godina stvar je jednaka.
S tim naravno,ako dojiš narod i poučavaš ga kako je u bunkeru sasvim komforno jer izvan skloništa vrebaju opasnosti...

Naime,strah je neznanje...I obratno.

Kajtazi se nije okomio na kolektiv Hrvata nego je uzeo predznak tog naroda i ogorčeno zaključio,da se pojavom crnokošuljaša u Kninu potiče nova šutnja novog nasilja nad ne-Hrvatima.
Dakako,pretjerao je..
Da ga pitamo,zašto je pretjerao?

Ili da usporediš položaj Hrvata u Vojvodini i njihov politički govor...?

Pa,jeli se mali Bujanec rodio u naraštaju Luburića npr.?Nije.
A,identično se ponaša..I poistovjećuje.

Nda...
Da ti budem osobito iskren i možda sam na rubu forum-sankcija ovime što ću reći;ja ne vjerujem u etiketu naroda...To ne znači puno kada moraš sudbinu dijeliti sa nepismenim i neobrazovanim,grubim i sirovim seljačinama i budalama samo zato što pripadate istoj etničkoj zajednici.
Ukratko,volio bih u Hrvatsku više doseliti skandinavske-germanske kulture,a Srbe i bosansko-hercegovačku populaciju potaknuti da se pokušaju sreću potražiti drugdje..

Npr.neobično se čudim i stanju u Vukovaru..Meni je posve nejasno što tamo Srbi još žive..Mogli,imali su,priliku krenuti u Kanadu.Svoje kuće prodati APN,a ne životinjariti..
Na njihova mjesta mogli smo naseliti kvalitetnije stanovništvo sa sjevera Evrope..
Nekada sam te smatrao za ozbiljnog forumasa ali sad vidm da si brat blizanac ovom nesrecniku Stevi.
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2016., 19:29   #80
Quote:
McFuck kaže: Pogledaj post
Nekada sam te smatrao za ozbiljnog forumasa ali sad vidm da si brat blizanac ovom nesrecniku Stevi.
Stevo je nesretnik kao što bih i ja bila kad bih na takav monstruozan način izgubila brata. Gubitak najdražih je težak, ali na takav način je strašno. Ja nisam osjećala glad poslije Borova Sela, jedno, 20 do 30 dana. Jedva sam se izvukla. Kroz jednjak nije išla kruta hrana. Znanci me, pri susretima na ulici, nisu prepoznavali.
No, ti si drugačiji, pa svašta možeš podnijeti! Jednostavno nismo isti, i ja ne bih voljela biti ti.
__________________
LJUDMILA ULICKA: Daniel Stein, prevoditelj
Treba pročitati!
rama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:39.