Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2017., 18:57   #441
Da je bio iskren Lučev je trebao ispričati svoju patetičnu žalopojku s pozicije tvrtke "Produkcija Živa", a ne branitelja.

"Pravi vlasnik firme Živa produkcija je suprug Jasmile Žbanić, Damir Ibrahimović, firma postoji i u Zagrebu i u Sarajevu, a Leon Lučev samo je direktor zagrebačke podružnice."

Tako je Lučev zajedno sa Jasmilom Žbanić dobio sredstva za njezin Otok ljubavi, pa opet za Hotel Zagorje, pa za njezin Na putu pa opet njezin Cure-život druge. U svim tim filmovima je i producent i glumac.

Ne znam jesam li sve nabrojio, ali je jasno netko gore naveo o čemu se radi: Follow the money.
__________________
Lilith forever: time sam i društveno odgovorna jer bih svojim popuštanjem pritiscima ili mamcima samo oštetila druge koji ne žele popustiti i pridonijela jačanju totalitarizma u društvu. uvijek sam bila društveno odgovorna
Banana10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 09:54   #442
Quote:
Banana10 kaže: Pogledaj post
Da je bio iskren Lučev je trebao ispričati svoju patetičnu žalopojku s pozicije tvrtke "Produkcija Živa", a ne branitelja.

"Pravi vlasnik firme Živa produkcija je suprug Jasmile Žbanić, Damir Ibrahimović, firma postoji i u Zagrebu i u Sarajevu, a Leon Lučev samo je direktor zagrebačke podružnice."

Tako je Lučev zajedno sa Jasmilom Žbanić dobio sredstva za njezin Otok ljubavi, pa opet za Hotel Zagorje, pa za njezin Na putu pa opet njezin Cure-život druge. U svim tim filmovima je i producent i glumac.

Ne znam jesam li sve nabrojio, ali je jasno netko gore naveo o čemu se radi: Follow the money.
Da, stvarno, perspektiva iz pozicije direktora tvrtke-podružnice je ustvari ružičasta sa prekrasnim jednorozima koji skakuću po prozračno bijelim oblačićima u obliku slova H,A,V,C ...

tak da je patetična perspektiva rashodovanog branitelja koji poziva na ustanak protiv nepravde puno efektnija.
A i ne pokazuje cijelu istinu koja može diskreditirati zbog sukoba interesa, no ionako sukob interesa nije nešto što opterećuje te tankoćutne plahe umjetinčke duše koje vape za slobodom.
hr1u00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 11:29   #443
Čekaj čekaj, jesam li ja totalni kreten ili je ovo najočitiji odnosno školski primjer KD Zlouporaba položaja i ovlasti ako je to istina...

Na listi debitanata je i Hribarova vlastita kći Sara Hribar kojoj prolazi dugometražni igrani film “Kamenski Bluz”, također u iznosu od 3,5 milijuna kuna. Nepotizam i sukob interesa za koju je Hribar prije nekoliko mjeseci čak sazvao i posebnu sjednicu Upravnog odbora i Vijeća HAVC-a kako bi ovi odobrili i potpisali da se Sara Hribar smije prijaviti i smije odobriti na Natječaju. Detaljnim ispitivanjem situacije, došli smo do podataka da je Sara Hribar, rođena 1986. iz n-tog puta uspjela završiti 1. godinu Akademije dramske umjetnosti i da je to jedino formalno obrazovanje koje ima. Ta informacija se prešućuje u svim medijima. Najveće domaće priznanje što Sara Hribar ima je ono na Zagreb film festivalu, koje joj je dodijelio Boris T.Matić, Hribarov poseban prijatelj. Sara Hribar je već protuzakonito za ovaj projekt dobila i sredstva za razvoj scenarija i razvoj projekta. U vrijeme njezinog pada na Akademiji i kasnije pauze dekan je bio Branko Ivanda, kojem se Hribar odužuje 2011. tako da ga stavlja u komisiju za igrani film i koji sam sebi, tj. Ars septimi d.o.o., zajedničkoj firmi njega i žene –Lidije Ivande dodjeljuje 750 000 kn za koprodukciji filma ”Ivan”.

Link kolege Banana;http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatsk...lijune-902563/

I onda netko ima obraza tvrditi da Revizija ima namjeru uništiti hrvatski film?!
Rekao bi Draž Andrija se piše Katalenić - Isusek i Marija, Isusek i Marija...
Mikes is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 11:54   #444
taj hribar zaslužuje da se o njegovoj hobotnici napravi politička dokumentarna drama. kakav lik
milko84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 11:56   #445
Quote:
Mikes kaže: Pogledaj post
Čekaj čekaj, jesam li ja totalni kreten ili je ovo najočitiji odnosno školski primjer KD Zlouporaba položaja i ovlasti ako je to istina...

Na listi debitanata je i Hribarova vlastita kći Sara Hribar kojoj prolazi dugometražni igrani film “Kamenski Bluz”, također u iznosu od 3,5 milijuna kuna. Nepotizam i sukob interesa za koju je Hribar prije nekoliko mjeseci čak sazvao i posebnu sjednicu Upravnog odbora i Vijeća HAVC-a kako bi ovi odobrili i potpisali da se Sara Hribar smije prijaviti i smije odobriti na Natječaju. Detaljnim ispitivanjem situacije, došli smo do podataka da je Sara Hribar, rođena 1986. iz n-tog puta uspjela završiti 1. godinu Akademije dramske umjetnosti i da je to jedino formalno obrazovanje koje ima. Ta informacija se prešućuje u svim medijima. Najveće domaće priznanje što Sara Hribar ima je ono na Zagreb film festivalu, koje joj je dodijelio Boris T.Matić, Hribarov poseban prijatelj. Sara Hribar je već protuzakonito za ovaj projekt dobila i sredstva za razvoj scenarija i razvoj projekta. U vrijeme njezinog pada na Akademiji i kasnije pauze dekan je bio Branko Ivanda, kojem se Hribar odužuje 2011. tako da ga stavlja u komisiju za igrani film i koji sam sebi, tj. Ars septimi d.o.o., zajedničkoj firmi njega i žene –Lidije Ivande dodjeljuje 750 000 kn za koprodukciji filma ”Ivan”.

Link kolege Banana;http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatsk...lijune-902563/

I onda netko ima obraza tvrditi da Revizija ima namjeru uništiti hrvatski film?!
Rekao bi Draž Andrija se piše Katalenić - Isusek i Marija, Isusek i Marija...
Dotični portal već godinama plasira laži kako će na idućem natječaju milijune dobiti Sara Hribar, Nina Violić, kćer Vesne Pusić...I onda kad se to ne dogodi, to šupački prešućuju. Mislim da su bar 3-4 puta objavili svoja "saznanja" i nikada se nisu obistinila.
__________________
Let us start our Republic with a chain of drug stores, a chain of grocery stores, a chain of gas chambers, and a national game. After that we can write our Constitution.
People Can Fly is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 11:56   #446
Quote:
milko84 kaže: Pogledaj post
taj hribar zaslužuje da se o njegovoj hobotnici napravi politička dokumentarna drama. kakav lik
S tim da svaki od ovih upletenih umjetnika uz ostale kazne i sam producira i režira "svoju" epizodu
SwissChoco is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 12:02   #447
Quote:
People Can Fly kaže: Pogledaj post
Dotični portal već godinama plasira laži kako će na idućem natječaju milijune dobiti Sara Hribar, Nina Violić, kćer Vesne Pusić...I onda kad se to ne dogodi, to šupački prešućuju. Mislim da su bar 3-4 puta objavili svoja "saznanja" i nikada se nisu obistinila.
je li tportal bolji portal, njemu vjeruješ?

Hrvoje Hribar tražio izuzeće projekta Sare Hribar

Ili sam HAVC za Saru Hribar?

Ninu Violić

Dainu Pusić
__________________
Lilith forever: time sam i društveno odgovorna jer bih svojim popuštanjem pritiscima ili mamcima samo oštetila druge koji ne žele popustiti i pridonijela jačanju totalitarizma u društvu. uvijek sam bila društveno odgovorna
Banana10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 12:06   #448
Ali pazi ovog Lučeva koji je nastavio surađivati sa Žbaničkom i preko svojeg imena za njenu tvrtku dobivati sredstva od HAVC-a nakon poznatog slučaja vrijeđanja hrvatskog premijera:

"Jasmila Žbanić / Aldo Tardozzi – “Hotel Zagorje”, produkcija “Produkcija Živa d.o.o.” Producent filma je Leon Lučev. Film već 3. put mijenja redatelja. Scenarist je Jasmila Žbanić po romanu, koja je prvo trebala i režirati, kasnije je trebao biti Bruno Anković, da bi ove godine izbor pao na Aldu Tardozzija, Žbanićkinog asistenta režije zadnjeg filma “Otok ljubavi” nakon čijeg fijaska i skandala se ona više kao redatelj ne smije prijaviti na hrvatski nacionalni natječaj, nego na ovaj način vuče sve konce.
Pravi vlasnik firme Živa produkcija je suprug Jasmile Žbanić, Damir Ibrahimović, firma postoji i u Zagrebu i u Sarajevu, a Leon Lučev samo je direktor zagrebačke podružnice."

Za one koji su zaboravili ispad Jasmile Žbanić prema hrvatskom premijeru kojoj su hrvatski porezni obveznici plaćali njene filmove:

"Milanovićev posjet BiH u nedjelju komentirala je redateljica Jasmila Žbanić. Za H-Alter.hr je napisla: Milanović je došao u Mostar, a ne u Tuzlu! Domaćin mu je bio Predsjednik HDZ-a...!?! Kad god je Hrvatska u Bosni smirivala situaciju, a za svoje saveznike imala nacionaliste i mafiju, građani su patili, a zemlja bila rasturena! MILANOVIĆU, MARŠ KUĆI !"
__________________
Lilith forever: time sam i društveno odgovorna jer bih svojim popuštanjem pritiscima ili mamcima samo oštetila druge koji ne žele popustiti i pridonijela jačanju totalitarizma u društvu. uvijek sam bila društveno odgovorna
Banana10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 12:10   #449
Quote:
Banana10 kaže: Pogledaj post
Bravo! Hvala ti što demantiraš samog sebe! Pažljivim uvidom u situaciju primjetit ćeš da se radi o kratkometražnim filmovima, a ne cjelovečernjim o kojima laže dnevno hr. Također, linkani film Sare Hribar je nastao u produkciji Akademije, dakle nije ga financirao havc. Uzgred rečeno, linkani film je i dokaz da je dotična položila više od jedne godine akademije jer se kratki igrani film snima tek na višim godinama. Film Daine Pusić je također kratki i to vrlo međunarodno uspješan.
__________________
Let us start our Republic with a chain of drug stores, a chain of grocery stores, a chain of gas chambers, and a national game. After that we can write our Constitution.
People Can Fly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 13:52   #450
Evo još toga u prilog kriminalu:

http://www.vecernji.hr/hrvatska/tuzi...a-kuna-1149959

Ministrica naravno ništa nezna!
krekre is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 16.02.2017., 15:12   #451
Daniel Rafaelić V.d. HAVC-a???

Sent from my GM 5 Plus d using Tapatalk

Zadnje uređivanje Cuka : 16.02.2017. at 16:45.
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2017., 21:00   #452
Rafaelić izgleda OK lik, no ne vjerujem da će biti tamo nešto više od marionete na usluzi incestuoznoj hobotnici
žalac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 18:59   #453
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
Ma trebalo bi i jedno i drugo ministarstvo ukinuti.

Slažem se.

Desnica žarko želi uništiti zadnju utvrdu ljevice u državi, kulturu. Oni nemaju ljudstvo, koji bi mogli proizvoditi kvalitetne sadržaje.
A HAVC inače proizvodi kvalitetne sadržaje?

Poanta ukidanja HAVC-a nije što je utvrda ljevice nego što je to socrealistički sustav financiranja negledljivih filmova, k tome nakaradan. Oni imaju zajamčen novac svake godine i to ih ne motivira da rade dobro, naprotiv, takav sustav demotovira nadarene a protežira umrežene.
marcellus is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 06:03   #454
A oko ukidanja HAVC-a.





Predsjednik Vlade Andrej Plenković istaknuo je da Vlada planira nastaviti razvijati sustav podrške audiovizualnom sektoru. Posebno je naglasio da Vlada nema nikakvu namjeru miješati se u donošenje odluka o financiranju filmova i bilo kojim oblikom utjecaja politike.

Ministarstvo kulture će, u suradnji sa svim tijelima HAVC-a, raditi na otklanjanju uočenih nepravilnosti, od kojih je jedan dio već riješen. Također, u najkraćem roku pristupit će se izboru ravnatelja HAVC-a u punom mandatu. Istovremeno, pokrenut će se izmjene i dopune Zakona o audiovizualnim djelatnostima kako bi se potvrdila neovisnost HAVC-a, kao i preciziranje dijela predmetnog Zakona (članak 9.).

Osigurat će se održiv sustav sufinanciranja povrata ulaganja za strane produkcije.

Kroz javnu raspravu će se razmotriti je li potrebno dodatno urediti sustav odlučivanja te pitanje sukoba interesa, kao i oportunost transformacije HAVC-a iz javne ustanove u fond ili agenciju, s obzirom da je HAVC jedina javna ustanova koja ne troši sredstva za vlastitu proizvodnju, već sredstva distribuira drugima.

- Ministarstvo kulture će i dalje raditi na otklanjanju svih mogućih nepravilnosti koje su uočene u HAVC-u, a da to ni na koji način nas neće spriječiti u opredjeljenju da taj sustav potpore i dalje razvijamo - kazala je Obuljen Koržinek.

Rekla je i kako će pristupiti izmjenama i dopunama zakona o audiovizualnoj djelatnosti da bi određene neusklađenosti ili nerazumijevanja bili precizno definirani.

Ministrica je kazala i kako Vlada smatra reformu audiovizualnog sektora uspješnom. 

Redatelj Branko Schmidt kazao je kako odlaze zadovoljni jer ih je premijer 'umirio' te je izrazio zadovoljstvo informiranošću Andreja Plenkovića. Kazao je i kako vjeruje da će sustav funkcionirati kao i do sada uz korekcije koje je najavila Obuljen Koržinek.

http://www.vecernji.hr/hrvatska/pred...ran-je-1151841
DAMIRSAMOBOR is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 16:06   #455
Veliki intervju sa ministricom u Telegramu.

Kao i uvijek, mirna i pristojna. Nadam se da će uspjeti barem u dijelu onog što je zacrtala.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 17:51   #456
Quote:
Kao i uvijek, mirna i pristojna. Nadam se da će uspjeti barem u dijelu onog što je zacrtala
Ja se nadam da će uspjeti u svemu te da će uskoro cijela hrvatska kulturna scena ličiti na ovogodišnje Goranovo proljeće.

U međuvremenu je gostovala na N1 te se osvrnula na Labuđe-predsjedničko jezero:

Quote:
Kad smo kod baleta, jeste li bili u HNK-u na premijeri Labuđeg jezera?

"Jesam, stvarno je to bila spektakularna predstava."

Kako komentirate predsjedničin naklon? Je li on malo zasjenio glavne aktere? Je li njeno ponašanje bilo pretjerano?

"Ja sam sutradan bila žalosna. Mediji, umjesto da govore o skpektakularnoj premijeri, bave se takvom jednom situacijom koja je splet nesretnih okolnosti. Mislim da je to ispod svake razine i kao minsitrica sam izrazito tužna kada se umjetnički doživljaji svode na to tko je bio u kakvoj haljini... Kada mediji prate kulturne događaje to su uglavnom teme tko je bio, je li došla ova ili ona. Mislim da nam fali malo više fokusa na umjetnike.

Ali nije li predsjednica ta koja je zasjenila i ukrala ovacije?

"Ne. Vi niste bili tamo i niste vidjeli da je to bilo u četvrtoj rundi naklona. Svi koji su trebali su dobili bukete. Koliko znam, predsjednica je stajala sa strane i dogodila se ta nezgodna situacija. Tko god je bio tu večer tamo sigurna sam da je izašao s emocijama o kojim govorim. Sretna sam da je predsjednica bila tamo. Dobro je kada predsjednica ili premijer dođu na kulturne događaje i svojom pristunošću svjedoče i daju priznanje umjetnicima. Ta večer je zaista bila posebna."
Ovo je odličan primjer kako jedan hrvatski ministar, pače ministrica, treba odgovoriti mrziteljima svega što je glupo & degutantno.

Bra-vo!!!
Sova77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 22:51   #457
Gošća emisije Nedjeljom u dva je ministrica kulture Nina Obuljen Koržinek. Lijeva i desna kultura, sloboda u umjetnosti te širenje mržnje na internetu i u medijima neke su od tema emisije.
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 11:35   #458
Ministrica kulture je i jučer ostala vjerna sebi. Mirna, tiha, kulturna i stručna. Umjesto da se doista posluša što ona i njoj slični imaju za reći o kulturi, nacija je i dalje uhvaćena u primitivnim raspravama o "našima" i "vašima". Svaka šuša misli da može parirati i reći svoje "mišljenje".

Evo jedan stariji članak o njoj koji pokazuje koliko je to stručna osoba.

Problem ove zemlje je u strančarenju i neshvaćanju da ljudi kao što je ona, a to su prvenstveno stručnjaci, moraju biti uključeni u javni život jer imaju što za dati. Dobrobit Hrvatske se uopće ne gleda već isključivo vlastiti probitak.

Quote:
Nakon Ministarstva kulture Nina Obuljen otišla je raditi u Ministarstvo vanjskih poslova gdje ju je nova vlast percipirala “kao HDZ-ov kadar”, iako nije bila članica stranke. “Kod tih političkih promjena su me na vrlo ružan način smijenili, bez obzira na to što sam bila na Diplomatskoj akademiji i vodila Odjel za UNESCO. Tada sam odlučila dati otkaz jer nisam željela da netko drugi o meni odlučuje.”
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2018., 14:41   #459
Lijepih sat vremena jučer. Kompetentno, mirno, kultura kao cilj, a ne kao sredstvo, prilično suzdržana u odgovorima na oštre riječi koje su joj upućene...
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2018., 22:54   #460
Meni osobno jedna od ljigavijih osoba ove anemične vlade.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:05.