Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2017., 11:16   #61
Quote:
McFuck kaže: Pogledaj post
Branitelji su pretorijanska, dobro naoruzana garda HDZa koju HDZ moze pozvat u zastitu kad god procijeni da treba, a svaka zastita se placa. Placa se i zastita kioska i standa na placu.
Ako je tako tad bi Plenković kao novi smjer a izgleda da je... trebao im reći ...imate sve što vam treba i to je to od države.
Uglavnom oni kao faktor se nebi trebali miješati u politiku (zato što to smeta vladi), moglu su osnovati stranku ali ja samtram da se trebamo okrenuti sadašnjost budućnost umjesto fiksacije za 90te..
Fantasist is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 11:58   #62
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Kao prvo ovo su ameri i nisu u vojsku slali maloljetnike.

A ako je majka rodila sa 13 godina onda je slučaj 18+13=31.

Pretpostavka da je poginuo na kraju rata 1945!

1945-31=1914 godina!

2016-1914=98 godina!

Samo oni koji se počnu pucati s 13 godina teško da su dobrog zdravlja jer tako nešto ostavlja posljedice na mladi i nedozreli organizam!

Tako da je mala vjerojatnost da takvi dožive duboku starost! Ali sve je moguće! Osim ako nisu u pitanju tate?

Ovo samo pokazuje koliko treba biti oprezan u davanju bilo kakvih prava! I cijeli taj sistem funkcionira pa tako i ovih 7% dok se ima odakle uzeti, samo što će biti za koju godinu kada se ne bude imalo odakle uzeti, kada se ovi novci potroše, a nove tegleće marve neće biti, jer masovno odlazi iz zemlje?
Napisala sam je moguće i ništa drugo.

Majka moje prijateljice umrla je prošle godine sa navršenih 94 godine. Za dugovječnost više je odgovoran genetski materijal nego uvjeti života. I više štete pušenje i alkoholizam nego sudjelovanje u ratu. Zato će muškarac, pušač koji voli popiti umrijeti sa 63 a njegova majka sa 93.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 12:15   #63
Neki su se zaigrali na ovoj temi, pričamo o našim braniteljima. Oprostite na digresiji.
handiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 12:52   #64
Quote:
handiman kaže: Pogledaj post
Neki su se zaigrali na ovoj temi, pričamo o našim braniteljima. Oprostite na digresiji.


Sta reci o nasim braniteljima vise...
Ima ih hrpa, vecina glasa za bracu HDZ/SDP i treba im se uvijek udovoljit.


Ostali cekaju da ih se pokopa do zadnjega i da se moze normalno zivjeti...
__________________
If you can't handle the internet, don't go on the internet!
Abomb is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 12:55   #65
Quote:
handiman kaže: Pogledaj post
Neki su se zaigrali na ovoj temi, pričamo o našim braniteljima. Oprostite na digresiji.
Možda su se zaigrali. A bogme su se i branitelji zaigrali, i to monopolyja.
__________________
Postoje 3 vrste ljudi: oni koji znaju brojati i oni koji ne znaju.
sleng is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 13:56   #66
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Ma nemoj tako, oni nemaju nikakve privilegije...

Ne vjeruješ?

Pitaj bilo koga od njih, objasnit će ti...
Ne, ja bi radije da nam to Vi objasnite. Ako niste lažov, nabrojite sve te privilegije branitelja koji nisu HRVI?
goran2hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 14:02   #67
Talking

Josip Djakic sada trazi ne samo HEP neho i UNATRAG 7% Croatia osiguranja i svega sto je privatizirano nakon ukidanja zakona o privatizaciji 2010.

Apetiti rastu kao kvasac. Sveta Pohlepo, Majko nasa, tebi mi se molimo....
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 14:03   #68
Kad misliš da si sve vidio, nadmaše sami sebe?
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 14:55   #69
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Josip Djakic sada trazi ne samo HEP neho i UNATRAG 7% Croatia osiguranja i svega sto je privatizirano nakon ukidanja zakona o privatizaciji 2010.

Apetiti rastu kao kvasac. Sveta Pohlepo, Majko nasa, tebi mi se molimo....
To je stari trik....trazi vise pa onda napravimo "kompromisno rjesenje" i dobijmo samo ovih 7% HEP-a..ili nesto drugo.



Naravno, od tog svog "trazenja" nece na kraju biti nista.( valjda ).....ali je dobar pokazatelj o kakvoj se bezobraznoj bagri tu radi.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 15:05   #70
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
To je stari trik....trazi vise pa onda napravimo "kompromisno rjesenje" i dobijmo samo ovih 7% HEP-a..ili nesto drugo.



Naravno, od tog svog "trazenja" nece na kraju biti nista.( valjda ).....ali je dobar pokazatelj o kakvoj se bezobraznoj bagri tu radi.
Imam sjajnu ideju. Zasto Djakic i Klem ne bi trazli 7% od SVEGA sto je privatizirano od 1990? Ja mislim da oni zasluzuju.: top:

Eto recimo privatizirano je vise od 100.000 stanova a Djakic od toga nije imao ni lipe.
Zar nije tuzan taj odnos prema djakicima?
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 15:15   #71
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
A ja sam objasnio da smo mi svi ostali koji nismo u kategoriji uhljeba i branitelja, radna marva i roblje!
Budale smo, koje to trpe i šutke plaćaju. Dok drugari nekažnjeno postavljaju plinske boce po cestama, a kad je frka, skrivaju se popu ispod manitje.

Junačine.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 15:17   #72
Al najbolji mi je ovaj dio:
Quote:
http://novilist-dev.neomedia.hr/novi...-dionica-HEP-a
ude dodijeljeno
Fondu hrvatskih branitelja. Što se HEP­a
tiče, naš predstavnik u Vladi je ministar
Tomo Medved i on će, vjerujem, inicirati sastanak u Vladi o tome. Očekujemo i sedam posto dionica HEPa
ili da nam se to na neki način kompenzira. Fond hrvatskih branitelja mora opstati ­ rekao nam je jučer
predsjednik HVIDRA­e Josip Đakić
Ponavljam boldano: FOND HRVATSKIH BRANITELJA MORA OPSTATI!

Kaže čovjek koji ga je upropastio, ali zato hoće još. Pa, kako da kažem, imali ste, razvalili ste. Kada u relanom svijetu propadne fond, menadžment ide na ulicu ili u zatvor, a svi članovi fonda ostaju kratkih rukava pa se snalaze dalje sami.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 15:28   #73
Quote:
goran2hr kaže: Pogledaj post
Ne, ja bi radije da nam to Vi objasnite. Ako niste lažov, nabrojite sve te privilegije branitelja koji nisu HRVI?

Ma nemoj.
Da to radim po stoti put?
Ne bu išlo.

Samo za primjer, moja kći je ostala bez mjesta u studentskom domu sa prosjekom ocjena od 4,3 jer djeca branitelja imaju prednost.

O udjelima u fondu, prednosti pri zapošljavanju ili famoznim povlasticama za aute ovaj put neću.
Kao što ni neću o odlasku u mirovinu sa 39 godina života (ako moj šogor) na iznos mirovine veći od onog koji ima moja mama za odrađenih 37 godina staža.

Kapiši?

Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 16:16   #74
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Ma nemoj.
Da to radim po stoti put?
Ne bu išlo.

Samo za primjer, moja kći je ostala bez mjesta u studentskom domu sa prosjekom ocjena od 4,3 jer djeca branitelja imaju prednost.

O udjelima u fondu, prednosti pri zapošljavanju ili famoznim povlasticama za aute ovaj put neću.
Kao što ni neću o odlasku u mirovinu sa 39 godina života (ako moj šogor) na iznos mirovine veći od onog koji ima moja mama za odrađenih 37 godina staža.

Kapiši?

Niste objasnili ništa niti jedanput, a kamo li 100 puta. I pišete izmišljotine.

Prigovarate braniteljima na privilegijama, ne praveći razliku između njih i HRVI.
Kao branitelj Vas pitam gdje to piše da djeca branitelja imaju kakvu prednost kod upisa na fakultetske domove? Bila je svojevremeno kratka epizoda sa upisom djece branitelja (koja su na ispitima prešla prag) po posebnoj listi, što je u praksi značilo da su se djeca nebranitelja, koja su se na "primarnoj" listi nalazila ispod djece branitelja mogla također upisivati (jer su im se odlaskom djece branitelja na posebnu listu oslobodila mjesta). Jedina negativnost toga bile su gužve na fakultetima. I umjesto da se problem rješavao zakupom novog prostora i plaćanjem dodatnih sati profesorima, krenulo se sa na lažima utemeljenoj kampanji "Idioti naprijed, pametni stoj!", u kojoj je prednjačila stojedinica. Jedino je tada prof. Kregar bio pošten i rekao da se ne radi o zakidanju "pametne" djece nebranitelja, nego o organizacijsko prostornim problemima. I to je sve ukinuto. Kraj priče.
Kao mali poduzetnik pitam Vas kakvu to ja prednost (na osnovu statusa branitelja) imam kod davanja ponuda, tj. dobivanja poslova?
A o famoznoj prednosti branitelja kod zapošljavanja, poznato je da se to u praksi ne primjenjuje.
Povlastica (jednokratna - jednom u životu) umanjenja dijela carine kod uvoza automobila ukinuta je još 2000. Nije se odnosila na ostala davanja, pa se zapravo (osim na uvoz vrlo skupih vozila), radilo o nečem beznačajnom. Ista priča je bila sa oslobađanjem od participacije u zdravstvu - odavno ukinuto.
Paušalno ste ocrnili i šogora, bez da znamo, da li je on HRVI, da li je prisilno umirovljen kao aktivna vojna osoba ili je lažnjak. Ako je lažnjak - prijavite ga.

Dakle još jednom, popišite privilegije branitelja (koji nisu HRVI) ili se ispričajte zbog izmišljotina.
goran2hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 16:20   #75
Gdje su plinske boce?!
Globinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 16:25   #76
Quote:
goran2hr kaže: Pogledaj post
Niste objasnili ništa niti jedanput, a kamo li 100 puta. I pišete izmišljotine.

Prigovarate braniteljima na privilegijama, ne praveći razliku između njih i HRVI.
Kao branitelj Vas pitam gdje to piše da djeca branitelja imaju kakvu prednost kod upisa na fakultetske domove? Bila je svojevremeno kratka epizoda sa upisom djece branitelja (koja su na ispitima prešla prag) po posebnoj listi, što je u praksi značilo da su se djeca nebranitelja, koja su se na "primarnoj" listi nalazila ispod djece branitelja mogla također upisivati (jer su im se odlaskom djece branitelja na posebnu listu oslobodila mjesta). Jedina negativnost toga bile su gužve na fakultetima. I umjesto da se problem rješavao zakupom novog prostora i plaćanjem dodatnih sati profesorima, krenulo se sa na lažima utemeljenoj kampanji "Idioti naprijed, pametni stoj!", u kojoj je prednjačila stojedinica. Jedino je tada prof. Kregar bio pošten i rekao da se ne radi o zakidanju "pametne" djece nebranitelja, nego o organizacijsko prostornim problemima. I to je sve ukinuto. Kraj priče.
Kao mali poduzetnik pitam Vas kakvu to ja prednost (na osnovu statusa branitelja) imam kod davanja ponuda, tj. dobivanja poslova?
A o famoznoj prednosti branitelja kod zapošljavanja, poznato je da se to u praksi ne primjenjuje.
Povlastica (jednokratna - jednom u životu) umanjenja dijela carine kod uvoza automobila ukinuta je još 2000. Nije se odnosila na ostala davanja, pa se zapravo (osim na uvoz vrlo skupih vozila), radilo o nečem beznačajnom. Ista priča je bila sa oslobađanjem od participacije u zdravstvu - odavno ukinuto.
Paušalno ste ocrnili i šogora, bez da znamo, da li je on HRVI, da li je prisilno umirovljen kao aktivna vojna osoba ili je lažnjak. Ako je lažnjak - prijavite ga.

Dakle još jednom, popišite privilegije branitelja (koji nisu HRVI) ili se ispričajte zbog izmišljotina.
Znaci nije bilo nikakve privilegije?

A sto je sa 7% INE?
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 16:36   #77
Quote:
Globinho kaže: Pogledaj post
Gdje su plinske boce?!
Iznenađujuće, zar ne?

Glogoški i Klemm od odlaska Milanovića uredno su prešutjeli i uhićenja u Orašju, koja je Miljavac najavljivao tri mjeseca prije nego šta su se dogodila, kao i, pišu 24 sata, srpski đuveč koji serviraju vojnicima.

Dostojanstvo je vraćeno.
Xenoborg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 17:00   #78
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Znaci nije bilo nikakve privilegije?

A sto je sa 7% INE?
Kako da ne, ima privilegija. Pa to svi "znamo". I zato sam i molio kolegu, kada nam ih već gura pod nos, da ih i nabroji. Ma sve redom koliko ih ima.
Doduše, bizarne, većinom ukinute, beskorisne, neprovedive.. Ali da ih ima, ima ih! Nisu baš kao one da se okupatorima prizna radni staž, daju stanovi koje su svojevoljno (bez pritiska napustili), obnove kuće, oprosti krađa, paljevina i gore...

7% INE? Dakle, država Vas učini udjelničarom u fondu. Ali oduzme Vam sva upravljačka prava. U NO postavi čudnovate likove, a na čelo gospođu koja nije bila branitelj, a živi u vojnom stanu. Usput Vam uzimaju >2/3 ionako male dividende (u mom slučaju ~ 400,00 godišnje). Privilegija? I tako jednom, oni odluče prodati tih 7% Mađarima. Mislite li da su nešto pitali udjelničare? E pa nisu. Mislite li da su me nakon prodaje nazvali i pitali, gdje da mi pošalju moj dio od te prodaje? A nisu. Otišlo je to u nekakve državne obveznice premijera Sanadera. U ono doba branitelji su bili protiv, komentirali su to i vulgarnim riječima. Ali to je bilo to i to je ono što bi ja mogao reći o toj našoj privilegiji.
goran2hr is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 17:13   #79
Quote:
goran2hr kaže: Pogledaj post
Kako da ne, ima privilegija. Pa to svi "znamo". I zato sam i molio kolegu, kada nam ih već gura pod nos, da ih i nabroji. Ma sve redom koliko ih ima.
Doduše, bizarne, većinom ukinute, beskorisne, neprovedive.. Ali da ih ima, ima ih! Nisu baš kao one da se okupatorima prizna radni staž, daju stanovi koje su svojevoljno (bez pritiska napustili), obnove kuće, oprosti krađa, paljevina i gore...

7% INE? Dakle, država Vas učini udjelničarom u fondu. Ali oduzme Vam sva upravljačka prava. U NO postavi čudnovate likove, a na čelo gospođu koja nije bila branitelj, a živi u vojnom stanu. Usput Vam uzimaju >2/3 ionako male dividende (u mom slučaju ~ 400,00 godišnje). Privilegija? I tako jednom, oni odluče prodati tih 7% Mađarima. Mislite li da su nešto pitali udjelničare? E pa nisu. Mislite li da su me nakon prodaje nazvali i pitali, gdje da mi pošalju moj dio od te prodaje? A nisu. Otišlo je to u nekakve državne obveznice premijera Sanadera. U ono doba branitelji su bili protiv, komentirali su to i vulgarnim riječima. Ali to je bilo to i to je ono što bi ja mogao reći o toj našoj privilegiji.
Znači ima privilegija. Možemo i dalje, ali nije tema.

A propos, a zašto branitelji dozvoljavaju da jedna mala klika očito do srži pokvarenih ljudi upravlja milijardama braniteljskog novca? (kad je već udio pripao braniteljima) I time de facto omogućava beskonačnu korpuciju vladajućih?

Tko je kriv za to? Nisam vidio neke skupove branitelja kad se prodavalo tih 7%, a niti vidim sada kada Đakić i Klem opet hoće isto napraviti samo na još većoj skali.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 17:16   #80
Quote:
Xenoborg kaže: Pogledaj post
Iznenađujuće, zar ne?

Glogoški i Klemm od odlaska Milanovića uredno su prešutjeli i uhićenja u Orašju, koja je Miljavac najavljivao tri mjeseca prije nego šta su se dogodila, kao i, pišu 24 sata, srpski đuveč koji serviraju vojnicima.

Dostojanstvo je vraćeno.
Da,očlto Klemu, Glogoškome i Đakiću branitelji su puno, puno manje važni nego postoci udjela u HEPu.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:59.