Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Pogledaj rezultate ankete: Nakon dvije godine mandata: Zaslužuje li Kolinda još jedan mandat?
Da. 72 21.49%
Ne. 263 78.51%
Glasovatelji: 335. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2017., 13:12   #41
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
jesi sigurna?
ja nisam.
Jesmo li mi onda prije dvije godine imali dodjelu Oskara za najbolju ulogu, izbor za miss/mistera Hrvatske ili izbore za predsjednika/cu Hrvatske?
mravac8 is offline  
Old 12.01.2017., 13:15   #42
Quote:
ecobarbarus kaže: Pogledaj post
Da ne postoji ništa drugo, izjava da je ona bila tamo da bi kreirala američku vanjsku politiku ili bila sukreator i provoditelj američke vanjske politike, je i više nego dovoljan razloga dataj i takav predsjednik odmah da ostavku, pokrije se ušima. Mene kao Hrvata je sram te izjave i tog stava, takav konjušarsko poltronski mentalitet je nešto odvratno. Da uopće ne ulazimo u rasprave o razinama gluposti takvih izjava.
ovo bi se moglo nazvati hrabrom izjavom kad bi bila samo za nase potrebe...
s obzirom da je izjava zapisana i prevedena na mnoge jezike...cak se tesko i sprdati sa njom...
ozbiljan signal da je nesto van pameti...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Old 12.01.2017., 13:18   #43
Quote:
#kocar# kaže: Pogledaj post
I šta si iz njezinog "najboljeg nastupa za medije ikad"saznao
Sa kim se sastala?
šta su ragovarali?
šta je dogovorila?
tko nije sklon Hrvatskoj?
koju to suverenističku politiku vodi?
koje je prijatelje vidjela?
koje funkcije obavljaju ili će obavljati ti "prijatelji " u Trumpovom administraciji?

Osim tsunamija ispraznih fraza i facijalnog grča ja nisam čuo a ni vidio apsolutno ništa što i prije nisam znao.
Bilo bi to predobro da smo saznali odgovor na ta pitanja. Tko je vidio kod nas objasniti po što je išao nekam tam? Još za niti jednog našeg predsjednika nisam znao po što konkretno ide van zemlje osim za malo razgledavanja, "razgovora" s pitaj boga kojim ciljem, nekakvo predavanje isto s pitaj boga kojim ciljem i tako dalje.

Samo što su Hrvati toliko istrenirane ovce da se konkretna rasprava o tome ni ne može razviti. Kad god na meni dođe nešto tako konkretno, vrlo brzo se, čak i uz podršku birača, sve to okrene na raspravu o SDP vs HDZ, hrvatoljubi vs srboljubi, četnici vs partizani. Zato je predsjednica i izjavila da se njeni obožavatelji ne obaziru na ove druge jer ovi drugi zapravo ne vole Hrvatsku budući da ju se usude kritizirati i pitati što je točno radila tam u Americi. I ode sve u onu stvar.

Frazetine, da, frazetine. Jer ništa osim toga ona ni nema, a problem Hrvatske je u tome što joj ništa osim toga ni ne treba. Ona zada frazetinu, a birači ju dalje miješaju sami od sebe dok je ona sve svoje probleme tako riješila bacivši lopticu na nešto besmisleno. Pritom uopće nije bitno što em vrijeđa vlastiti narod, em namjerno radi podjele samo zato da zaštiti sebe.

I tako sad imamo Hrvate koji vole Hrvatsku i podržavaju predsjednicu u njenim avanturama, i one koji ne vole Hrvatsku i koji ju se usude kritizirati i pitati išta. Pritom pitanje njene odgovornosti za vlastite postupke nestaje, koga briga po što je ona išla tam u Ameriku i što je poslije izvrijeđala vlastiti narod. Barem je njenim biračima to nebitno baš kao što je Josipovićevim biračima bilo nebitno što je tip lignja koja isto tako putuje na naš trošak za vlastite potrebe. Ljudima je izgleda previše dobro pa ih boli ona stvar za što se njihov novac koristi od strane vladajućih. Dok su njihovi na vlasti, onda je high life i boli nas briga za sve, a dok su ovi drugi, e onda ćemo početi pokušati išta razmišljati i kritizirati nepravedne postupke.

E neće to ići tako, draga gospodo. Dok se i sami birači ne riješe tog urođenog licemjerja i dvostrukih mjerila, dotle ćemo se svi skupa gađati rajčicama koje su nam podijelili vladajući smijući nam se iza leđa i osmišljavajući koju će sljedeću frazetinu izreći ne bi li cijeli problem prebacili na nešto banalno, ali što očito Hrvati vole više od rasprave na što se zapravo troši njihov vlastiti novac.

Pitati predsjednika kud je išao i što je postigao je sasvim normalna stvar i to se stalno treba raditi, a on bi trebao crno na bijelo dati odgovor, a ne fraze. Al mi smo banana zemlja u kojoj si protivnik vlastite zemlje ako nastojiš ne biti dio te "lijevi vs desni" ekipe, samo je pitanje sa koje strane će ti doletjeti rajčica u glavu. Dok su lijevi vladali, onda su oni sasvim uredno radili ovo što rade kolindoljupci na ovoj temi. Tako to ide kod nas. I onda se svi čude kako smo tu gdje jesmo.
__________________
Oni koji se pretjerano bave malim stvarima često postaju nesposobni za velike
Omega Phoenix is offline  
Old 12.01.2017., 13:29   #44
Quote:
Omega Phoenix kaže: Pogledaj post
Bilo bi to predobro da smo saznali odgovor na ta pitanja. Tko je vidio kod nas objasniti po što je išao nekam tam? Još za niti jednog našeg predsjednika nisam znao po što konkretno ide van zemlje osim za malo razgledavanja, "razgovora" s pitaj boga kojim ciljem, nekakvo predavanje isto s pitaj boga kojim ciljem i tako dalje.

Samo što su Hrvati toliko istrenirane ovce da se konkretna rasprava o tome ni ne može razviti. Kad god na meni dođe nešto tako konkretno, vrlo brzo se, čak i uz podršku birača, sve to okrene na raspravu o SDP vs HDZ, hrvatoljubi vs srboljubi, četnici vs partizani.
Jedan dio Hrvata. Ne svi.

Čak bih rekao, vjerovao ili ne, manji dio.

Quote:
Zato je predsjednica i izjavila da se njeni obožavatelji ne obaziru na ove druge jer ovi drugi zapravo ne vole Hrvatsku budući da ju se usude kritizirati i pitati što je točno radila tam u Americi. I ode sve u onu stvar.

Frazetine, da, frazetine. Jer ništa osim toga ona ni nema, a problem Hrvatske je u tome što joj ništa osim toga ni ne treba. Ona zada frazetinu, a birači ju dalje miješaju sami od sebe dok je ona sve svoje probleme tako riješila bacivši lopticu na nešto besmisleno. Pritom uopće nije bitno što em vrijeđa vlastiti narod, em namjerno radi podjele samo zato da zaštiti sebe.

I tako sad imamo Hrvate koji vole Hrvatsku i podržavaju predsjednicu u njenim avanturama, i one koji ne vole Hrvatsku i koji ju se usude kritizirati i pitati išta. Pritom pitanje njene odgovornosti za vlastite postupke nestaje, ...


Pitati predsjednika kud je išao i što je postigao je sasvim normalna stvar i to se stalno treba raditi, a on bi trebao crno na bijelo dati odgovor, a ne fraze. Al mi smo banana zemlja u kojoj si protivnik vlastite zemlje ako nastojiš ne biti dio te "lijevi vs desni" ekipe, samo je pitanje sa koje strane će ti doletjeti rajčica u glavu. Dok su lijevi vladali, onda su oni sasvim uredno radili ovo što rade kolindoljupci na ovoj temi. Tako to ide kod nas. I onda se svi čude kako smo tu gdje jesmo.
To se sve da raščistiti. Mi nismo banana zemlja. Dio političke vrhuške kojemu bi to to odgovaralo nastoji tako stvari postavljati, i inzistira na tome.
S druge strane mi, kao birači i građani, isto tako imamo inzistirati na ovome što ti navodiš. Na suvislom pristupu tematici, i na pitanjima koja se pokušava izbjegavati infantilnim "vi ne volite Hrvatsku" pokušajima skretanja. Na meritumu stvari.

To se itekako može i to se itekako treba, i velik je dio populacije koji može prozreti te manevre zaglupljivanja.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 12.01.2017., 13:40   #45
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Jesmo li mi onda prije dvije godine imali dodjelu Oskara za najbolju ulogu, izbor za miss/mistera Hrvatske ili izbore za predsjednika/cu Hrvatske?
Zaboravio si miss ili mistera fotogeničnosti i simpatičnosti i to su pitanja svih pitanja.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 12.01.2017., 13:47   #46
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Zaboravio si miss ili mistera fotogeničnosti i simpatičnosti i to su pitanja svih pitanja.
Upravo tako.
Frizure su postojane.
Jer mi to zaslužujemo.
Dlapek is offline  
Old 12.01.2017., 14:03   #47
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Upravo tako.
Frizure su postojane.
Jer mi to zaslužujemo.
Ja ti s tim nemam problema i meni ti je fen nepotrebna alatka
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is offline  
Old 12.01.2017., 14:10   #48
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Ja ti s tim nemam problema i meni ti je fen nepotrebna alatka
nisam mislila na naše frizure. Iako, dobro je ako su nepostojeće.
Dlapek is offline  
Old 12.01.2017., 14:18   #49
Čokolindin savjetnik i član Vijeća za gospodarska pitanja predsjednice Davorin Štetner, preporučio poduzetnicima da ne osnivaju tvrtke u RH, nego u USA.

Još jedan od sramnih gafova i istupa predsjednice i njenog savjetničkog tima.

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/d...---463351.html

Čovjek koji je savjetnik predsjednice RH, koji je plaćen novcima poreznih obveznika RH i koji bi se morao boriti za to da što više radnih mjesta ostane u RH, otvoreno savjetuje ljude da idu u USA.

Iako znamo da je Čokolinda fascinirana sa USA do te mjere da se ponekad nezna koju zemlju ona misli da vodi i da je njihov čovjek koji iskreno vjeruje da u svemu treba slijepo slušati Ameriku, ovo je ipak previše čak i za nju.

kako je ono rekla? Ima ljudi koji ne vole ovu zemlju i sve će učiniti protiv nje?
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Old 12.01.2017., 14:20   #50
Quote:
billy walsh kaže: Pogledaj post
ta koza će uspjeti preko NATOa ugurati u neki besmisleni rat.

moguće da nam masonerija sprema neko sranje, te da je išla po instrukcije gore


https://www.youtube.com/watch?v=iIFjhcqjJoU
Bolji od tebe is offline  
Old 12.01.2017., 14:26   #51
Quote:
zuikaku kaže: Pogledaj post
Čokolindin savjetnik i član Vijeća za gospodarska pitanja predsjednice Davorin Štetner, preporučio poduzetnicima da ne osnivaju tvrtke u RH, nego u USA.

Još jedan od sramnih gafova i istupa predsjednice i njenog savjetničkog tima.

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/d...---463351.html

Čovjek koji je savjetnik predsjednice RH, koji je plaćen novcima poreznih obveznika RH i koji bi se morao boriti za to da što više radnih mjesta ostane u RH, otvoreno savjetuje ljude da idu u USA.

Iako znamo da je Čokolinda fascinirana sa USA do te mjere da se ponekad nezna koju zemlju ona misli da vodi i da je njihov čovjek koji iskreno vjeruje da u svemu treba slijepo slušati Ameriku, ovo je ipak previše čak i za nju.

kako je ono rekla? Ima ljudi koji ne vole ovu zemlju i sve će učiniti protiv nje?

Tip je barem iskren. Ne dijeli lažne, licemjerne već dijeli korisne savjete.

Ja mu dajem plus.

Još samo čekam da netko iz njenog tima (može i ona) otvoreno kaže: ljudi, odlazite iz Hrvatske i nemojte, kao vaši očevi i djedovi koji su odlazili iz Juge, planirati povratak.
mravac8 is offline  
Old 12.01.2017., 14:30   #52
Predsjednica je jučer imala odličan nastup i dokazala da je dimenziju iznad ovdašnjih političkih elita, te da je ovaj put u SAD bio i više nego opravdan zbog nacionalnih interesa RH.

Jedan detalj:

-----
Predsjednica Kolinda Grabar Kitarović u emisiji Iza zavjese je rekla:

"Veleposlanik je u to vrijeme donio procjenu da je bolje da bude na godišnjem odmoru u razdoblju od 15.12 do 08.01., čujem da je u to vrijeme bio i sa svojom ženom u Briselu. Dakle u to ključno vrijeme, tranzicijsko, netko je trebao odraditi taj posao. Nekima se to možda čini nekonvencionalnim i neobičnim, međutim uvjeravam Vas da je danas doba moderne diplomacije 21. stoljeća, kada mnogi uzusi više ne vrijede, kad će ta diplomacija sve više biti personalna i personalizirana i kada će se puno više pitanja rješavati u domeni tihe diplomacije, nego na nekim crvenim tepisima i prtokolarnim sastancima."
...
...ti samozvani stručnjaci za diplomaciju trebaju se doista probuditi i shvatiti da je ne samo 21. stoljeće, već da dolaskom Trumpa se otvara jedan sasvim drukčiji način diplomatskog djelovanja kojem se mi moramo brzo prilagoditi."

-----

-----
Prof. dr. sc. Lidija Čehulić Vukadinović s Fakulteta političkih znanosti u Dnevniku 3 (11.01.2017.) o novoizabranom Predsjedniku SADa kaže:

"Pa mišljenja oko gosp. Trumpa su podijeljena u međunarodnoj zajednici. Jedni ga još uvijek smatraju smiješnim čovjekom, čovjekom koji se vodi svojim instinktima, koji je vrlo impulzivan, koji ne poštuje klasične oblike diplomatskog komuniciranja. Ali sve veći dio ljudi shvaća da gosp. Trump uvodi novu vrstu vođenja i unutarnje i vanjske politike, jednu novu vrstu diplomatskog komuniciranja i ja mislim da će se međunarodna zajednica vrlo brzo priviknuti na gosp. Trumpa. Amerika je velika sila, Amerika je uvijek bila predvodnik svjetskog poretka, prema tome ni gosp. Trump neće dozvoliti da Amerika posustane u tom svom vodstvu, i naravno one temeljne vrijednosti širenja demokracije i poštivanja univerzalnih ljudskih prava su konstanta Trumpove unutarnje i vanjske politike."
-----
many-m is offline  
Old 12.01.2017., 14:34   #53
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Tip je barem iskren. Ne dijeli lažne, licemjerne već dijeli korisne savjete.

Ja mu dajem plus.

Još samo čekam da netko iz njenog tima (može i ona) otvoreno kaže: ljudi, odlazite iz Hrvatske i nemojte, kao vaši očevi i djedovi koji su odlazili iz Juge, planirati povratak.
Je, sve je super, samo osoba koja dijeli takve savjete ne bi smjela biti u službi RH. Njegov je posao da poboljša uvjete života u RH i građana RH, za to je plaćen, to je dužnost i primarna svrha njegove šefice (a ne širenje američkog utjecaja). Ne može se kititi domoljubljem a otvoreno se boriti za ekonomske i ine interese druge države (Amerike, srbije itd.) dok usput članovi njenog tima odbijaju investitore i poduzetnike od poslova u RH.

Pojednostavljeno, ustanova koju plaćaju građani RH da bi služila njihovim interesima otvoreno propagira gospodarstvo druge države i radi protiv svojega. Bilo da je glupost ili (zla) namjera, neznaš što je gore!
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Old 12.01.2017., 14:40   #54
KGK na fejsu nakon što su se usudili pitati kog je k**** radila u jamerika:

“Nemojte dopustiti da vas obeshrabre oni kojima ništa ne predstavlja ni hrvatska država ni hrvatske institucije.”

http://www.jutarnji.hr/komentari/obj...rovic/5495999/

Alzo dakle.

Ova je iz dana u dan sve gora i gora. I opasnija.
Smotani2 is offline  
Old 12.01.2017., 14:48   #55
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
KGK na fejsu nakon što su se usudili pitati kog je k**** radila u jamerika:

“Nemojte dopustiti da vas obeshrabre oni kojima ništa ne predstavlja ni hrvatska država ni hrvatske institucije.”

http://www.jutarnji.hr/komentari/obj...rovic/5495999/

Alzo dakle.

Ova je iz dana u dan sve gora i gora. I opasnija.
Alzo bite, ona je sve jadnija i jadnija.
Iduci veliki projekt za RH je navala izbjeglica. Cuce u Turskoj i cekaju znak da jurnu u Evropu. Tu Kolinda treba odigrat nekakvu ulogu. Vidjet cemo brzo kakvu.
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Old 12.01.2017., 14:52   #56
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
KGK na fejsu nakon što su se usudili pitati kog je k**** radila u jamerika:

“Nemojte dopustiti da vas obeshrabre oni kojima ništa ne predstavlja ni hrvatska država ni hrvatske institucije.”

http://www.jutarnji.hr/komentari/obj...rovic/5495999/

Alzo dakle.

Ova je iz dana u dan sve gora i gora. I opasnija.
HDZ je oduvijek bila stranka opasnih namjera. Retorika ostaje uvijek ista, neprijatelji Hrvatske rovare, to uvijek pali. To donosi poene.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Old 12.01.2017., 15:07   #57
Quote:
many-m kaže: Pogledaj post
Predsjednica je jučer imala odličan nastup i dokazala da je dimenziju iznad ovdašnjih političkih elita, te da je ovaj put u SAD bio i više nego opravdan zbog nacionalnih interesa RH.

Jedan detalj:

-----
Predsjednica Kolinda Grabar Kitarović u emisiji Iza zavjese je rekla:

"Veleposlanik je u to vrijeme donio procjenu da je bolje da bude na godišnjem odmoru u razdoblju od 15.12 do 08.01., čujem da je u to vrijeme bio i sa svojom ženom u Briselu. Dakle u to ključno vrijeme, tranzicijsko, netko je trebao odraditi taj posao. Nekima se to možda čini nekonvencionalnim i neobičnim, međutim uvjeravam Vas da je danas doba moderne diplomacije 21. stoljeća, kada mnogi uzusi više ne vrijede, kad će ta diplomacija sve više biti personalna i personalizirana i kada će se puno više pitanja rješavati u domeni tihe diplomacije, nego na nekim crvenim tepisima i prtokolarnim sastancima."
...
...ti samozvani stručnjaci za diplomaciju trebaju se doista probuditi i shvatiti da je ne samo 21. stoljeće, već da dolaskom Trumpa se otvara jedan sasvim drukčiji način diplomatskog djelovanja kojem se mi moramo brzo prilagoditi."

-----

-----
Prof. dr. sc. Lidija Čehulić Vukadinović s Fakulteta političkih znanosti u Dnevniku 3 (11.01.2017.) o novoizabranom Predsjedniku SADa kaže:

"Pa mišljenja oko gosp. Trumpa su podijeljena u međunarodnoj zajednici. Jedni ga još uvijek smatraju smiješnim čovjekom, čovjekom koji se vodi svojim instinktima, koji je vrlo impulzivan, koji ne poštuje klasične oblike diplomatskog komuniciranja. Ali sve veći dio ljudi shvaća da gosp. Trump uvodi novu vrstu vođenja i unutarnje i vanjske politike, jednu novu vrstu diplomatskog komuniciranja i ja mislim da će se međunarodna zajednica vrlo brzo priviknuti na gosp. Trumpa. Amerika je velika sila, Amerika je uvijek bila predvodnik svjetskog poretka, prema tome ni gosp. Trump neće dozvoliti da Amerika posustane u tom svom vodstvu, i naravno one temeljne vrijednosti širenja demokracije i poštivanja univerzalnih ljudskih prava su konstanta Trumpove unutarnje i vanjske politike."
-----

Na kojem ono faksu predsjednica radi svoj doktorski "studij"?

Da nije na ONo i DSZ, odnosno na politologiji?

Vidi se da je štreberica, samozvana stručnjakinja za diplomaciju.
komutator is offline  
Old 12.01.2017., 15:08   #58
Quote:
zuikaku kaže: Pogledaj post
Je, sve je super, samo osoba koja dijeli takve savjete ne bi smjela biti u službi RH. Njegov je posao da poboljša uvjete života u RH i građana RH, za to je plaćen, to je dužnost i primarna svrha njegove šefice (a ne širenje američkog utjecaja). Ne može se kititi domoljubljem a otvoreno se boriti za ekonomske i ine interese druge države (Amerike, srbije itd.) dok usput članovi njenog tima odbijaju investitore i poduzetnike od poslova u RH.

Pojednostavljeno, ustanova koju plaćaju građani RH da bi služila njihovim interesima otvoreno propagira gospodarstvo druge države i radi protiv svojega. Bilo da je glupost ili (zla) namjera, neznaš što je gore!

Slažem se u potpunosti.

Ali, moji kriteriji su, kada su hrvatski političari i ostala hrvatska *elita* u pitanju vrlo, vrlo, vrlo niski. (Kakvi bi mogli i biti?)

Tako da sam sva sretna kada nas ne lažu i to lažima koje jedva vrtićka djeca mogu progutati.
mravac8 is offline  
Old 12.01.2017., 15:17   #59
Quote:
komutator kaže: Pogledaj post
Na kojem ono faksu predsjednica radi svoj doktorski "studij"?

Da nije na ONo i DSZ, odnosno na politologiji?


Vidi se da je štreberica, samozvana stručnjakinja za diplomaciju.
Pa to je za svaku pohvalu, na znanosti i znanju temeljiti svoju političku aktivnost, pa i ovu aktualnu. Da su bar svi takvi.
many-m is offline  
Old 12.01.2017., 15:19   #60
Quote:
many-m kaže: Pogledaj post
Pa to je za svaku pohvalu, na znanosti i znanju temeljiti svoju političku aktivnost, pa i ovu aktualnu. Da su bar svi takvi.
Na čijem znanju ona temelji svoju političku aktivnost? Jer, do sad je pokazala da je ili naučila pogrešne stvari ili bila slaba učenica.
komutator is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:33.