Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2017., 11:47   #61
Ajde nam barem javi kad kupiš tu kuću Čini mi se da će tako biti, već ste odlučili da ćete ju uzeti, i sad ste spremni sve poduzeti da se to ostvari.

Ja nisam od ljudi koji misli da svatko treba imati nekretninu, i da je to neki uspjeh ali shvaćam da smo svi različiti.

Kažeš kuća, dvorište, pas, ograda... Jel to baš mora biti u Koprivnici?

Svjestan si da je 70 000 eura previše za tu kuću, a spreman si ju platiti 120 000 eura (jer toliko će na kraju biti s kamatama i davanjima). Plus koliko ćeš u 30 godina uložiti u tu kuću. Ne znam što se može dogoditi u idućih 30 godina da ta kuća u Koprivnici vrijedi 120 000 eura. Stvarno ne znam.

Dat ću ti jedan primjer iz moje uže familije. Mi smo isto iz Slavonije, navikli živjeti u dvorištu i sve što ide s tim. Prošle godine je tetka odlučila da se želi iz stana u većem gradu preseliti u kuću. Prošle godine je kupila stan od 70 m2 u novoj kući (odvojen ulaz, plus garaža i dvorište) u Vukovaru za 15 000 eura. 15 000 eura! Dignula je kredit 20 000 eura, da kupi i namještaj na 5 godina, ukupno će otplatiti cca 22500 eura s kamatama, rata joj je oko 2800 kn mjesečno. I za 5 godina će imati svoju nekretninu. Tamo su cijene toliko niske, da vjerujem da će za 5 ili 10 godina to vrijediti čak i nešto više. Ok, Vukovar je dramatičan primjer, grad je trenutno skoro pa mrtav, nema baš posla, ali čak i da ideš na posao u Osijek, svejedno se isplati ako težiš tome da imaš svoju nekretninu koja ne mora biti u velikom gradu.
__________________
"When a crisis hits, the key is, never be afraid to improvise."
johnnyBlack is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 12:19   #62
Nije zafrkancuja,zasto bi bila?
Ja u pizzeriji zaradim oko 48000-50000kn u sest mjeseci..al sta mi to vrijedi kad je sezonski plus ugovor na minimalac od 2650kn..tako sam radio od 24-te god i dosta mi je svake zime trazit posao i biti tudi potrcko u gradevini ili nesto drugo tu na moru..
Zato kazem da sad radim ovaj posao za ovu placu da ostvarim ta prava jer na vise primanje sam prijavljen nego u pizzeriji..probao sam jos u par pizzerija al sam jos jedva izvukao svoje pare tako da radim stalno kod istog gazde koji me i naucio raditi..tamo imam svoj krug i postovanje..
Fastlife is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 12:33   #63
Onda barem imaj zrno soli u glavi i prebacite se u Koprivnicu, provedite godinu-dvije, uštedite malo i onda uzmite nešto. Možda naletiš na neki bolji deal (jer ovo nije uopće dobar deal za taj dio a i općenito troškovi dalje). Vidi ovako, na 4 strane svi ti savjetuju isto, a sada je pitanje hoćeš li ti drito svoje ili barem poslušati savjet. Ako ćeš svoje - onda bolje da se zaključa tema. Mi ti svi savjetujemo da se prvo preseliš, živiš neko vrijeme kao podstanar (ili kod roditelja svojih ili ženinih) i onda kada uštediš nešto, vidiš što točno i gdje točno želite i počnete graditi svoj mali kutak.
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 12:33   #64
Pa gledao sam cak Slatinu i Koprivnicu..
U Slatini su i neke ljepse a jeftinije kuce ali tamo nema niti moje niti zenine firme..cak sam u Slatini jako tesko nasao da uopce ima zastitarska firma..ima jedna koju sam nasao i Slatina im je usputni teren koji takorec rade a i da ne rade nebi se bunili..takav su mi dojam dali..
Nisam jako dugo radio za ovakvu placu ali zbog obielji i mirnijeg zivota sam prihvatio to dok ne napravom taj korak..
Onda cemo vidjeti ako uleti koja dobra prilika..
Bitno mi je imati nesto sigurno..
Jer kad radim u pizzeriji mi je dan oko 240kn a dok odem u ispomoc onda za 4 radna sata uzmem 200kn..i nemoram razmisljat o nicemu..samo svoje odradim..
Fastlife is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 12:38   #65
Svakako sam trazio upute kolika su skrivena davanja i otprilike znam kako i sta dalje..
Nemojte kljucati temu,mozda kome bude pomogla ili jos tko sta pita..
Svakako javim kada krenem u proces..moram jos s zenom vodjet dali bi selili prvo kao podstanari ili sta..
Najveci je problem seljakat djete u drugu skolu pa zato jer mala ide u prvi razred..
Hvala na pomoci
Fastlife is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 12:42   #66
Quote:
VedranG kaže: Pogledaj post
Najveci je problem seljakat djete u drugu skolu pa zato jer mala ide u prvi razred..
Vjeruj mi, još je veći problem kada nemaš više od 5kn za marendu. I to ti ne kažem sada bezveze, neki su to (vjerujem i neki od nas na ovoj temi) i osjetili. Ne govorimo ti bezveze da se prvo preselite, pa tek onda razmišljate dalje.

Znam par zaštitara, i radni sati i plaća su užasni. Pogotovo još ako se zamjeriš nekom klincu, uhvatiš ga u krađi ili tako nešto, i sljedeći tjedan naletiš na ogrebani auto ili pokidane retrovizore. Bilo je i takvih slučajeva, a ti ne možeš ništa.

Odselite se, probajte godinu dana, pa onda gledajte što dalje. Proći će ta godina jako brzo
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 13:00   #67
Oooo znam,i sam sam slucaj takvih roditelja ali oni nisu imali bas neki izbor poslova..tj. bili su ograniceni na svatko svoj jedan jer nisu nista drugo previse znali raditi niti imali kakve veze sastrane...
Fastlife is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 19:18   #68
Da je prodavateljica imala brdo kupaca za 65000, a nema niti jednog za 67500 je prica za malu djecu

Jer da su ljudi toliko zainteresirani i spremni dat 65 000 netko bi valjda dao i 67500, a obzirom da takvih kupaca nema, nemoj onda ti biti toliko naivan i dat tolike novce


I poslusaj savjete i ne ulijeci u to tako ko muha bez glave

Nisam ja protiv stambenog kredita i prva ne gledam na kamate kao sto su tu neki naveli kao koliko sam vise platila stan, vec je to placanje usluge koju mi banka prodaje, ko sto ni kruh ni ciple ni auto ne placam koliko oni kostaju vec placam s ukljucenom cijenom tudeg rada i usluge.

Ali sam svjesna bila i kad sam dizala kredit, a jos vise sad nakon toliko godina placanja kredita da je to jako dugi period i da ne ide uvijek sve po zacrtanom, a kredit mi nije tako velik udio u primanjima kao tebi, i vise mi ostane za zivjet
__________________
mi ti u kroejši rijetko imamo kante za separirane otpatke.. nama je svako smeće jednakovrijedno (c) sunček
cilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 21:05   #69
Quote:
VedranG kaže: Pogledaj post
Znam sve i uvijek sam bio protivnik kredita i duznickog robstva ali eto sta da radim?
Kako onda da to ostvarim??
Jednostavno mi je muka vise od stanova a i sam znam da sada bolje zivim nego ce to biti u kreditu..mozda mi se skupilo sve..nisam bio kod svojih dolje evo trecu zimu..
Jednostavno neznam..
Evo ti jedno iskustvo. https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...postcount=8997

Evo ti drugo iskustvo. https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...&postcount=231

A evo ti, pa čitaj i ovo https://www.forum.hr/showthread.php?t=452017. Uči na tuđim greškama.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 09:39   #70
Zasad jos razmisljam o svim opcijama dok ne odem u banku sve rjesiti a prije toga se ne uputim vidjeti kuce u KC.
Neznam dali sam napisao prije da ja negledam kredit za odmah sada nego da ga rjesim u sestom mjesecu i onda isplatim kucu,jos neke novce zaradim u sezoni i preselimo se u devetom mjesecu pred skolu..
Mene oni linkovi di je tata umro i djeca imaju problema ili di su ona i muz bili lakomi pa si nagomilali dugove apsolutno ne zanimaju jer ja sam ja a drugi imaju svoj zivot..
Sve sam to procitao prije mjesec dana prije nego sam postavio ovu temu tako da molim te da mi vise te pizdarije ne stavljas i imam osjecaj da se ismijavas iza ekrana na svim postovima koje si napisao dosada..
Ako budem lakom za druge stvari a ne za vracanje kredita onda mi i treba oduzet kucu..eto..
Znam dosta primjera svih vrsta ljudi tako da sam se svacega nagledao..
Zastitar sada jesam ali cim dignem kredit nemislim vise to raditi ako mi uleti bolji posao jer od ovoga se jako tesko moze zivjeti a meni je to most preko neodredenog ugovora do kuce..
Neznam zasto svi imaju dojam da doma jedva prezivljavam i da je tesko ici u ispomoc plus raditi osnovni posao na prijavu..pa nije nista drugacije ni preko u njemackoj gdje vecinom nase ljude iskoristavaju maksimalno i to neki na dva posla..ako nisu na dva onda rade cjeli dan kao ja u ugostiteljstvu..
Tko god da misli da je ugostiteljstvo lagano prevario se..
Ja sam kao pizzaiollo radio sest mjeseci bez prava na iti jednog slobodnog dana i bez prava na gablec i svaki dan 10ujutro - 23/24navecer..za 28kn na sat plus prekovremeno..sve preko 8h je prekovremeno..to ispada za 8 radnih sati 230kn
Sada radim svoj posao i u sezoni odem navecer 18-22 za 200kn..mislim da se isplati.....stime da sam ja sam u pizzeriji samosyalan bez ikoga..znaci nemam se na koga osloniti,jer kako svaki gazda kaze..imas veliku placu pa se snadi ako si dovoljno dobar..ako ne onda ti uzmem jos jednoga al tvoje pola place ide njemu....
Naravno da se moze onda sam raditi..a i jako volim taj posao..
Uglavnom hvala na pomoci gospodi koja mi je dala izracun na 16god i na 30god..
Prema svemu bolje je uzeti 55000 na 16 god...mislim da cu se uspjeti dogovoriti s gospodom u Koprivnici da joj dam 50000e a dignem 55000e i sebi zadrzim 5000 za troskove a ostalih 17500e joj otplatim za tih 16god po 100e mjesecno..ako to propadne naci cu neku drugu kucu do 50-60000e pa kompenzirat nekako od prodaje auta i motora i jos smanjit malo cjenu na barem 53000e ako je cijena 60000e
U toj opciji mi je rata 2500kn ili manje plus 100e njoj i za 16god imam svoju kucu i to je to..
U svakom slucaju je ta opcija bolja jer zbog tih 20000e koje dignem manje ja ne platim kamatu banci jer to placam zeni preko racuna bez kamata banke..znaci ustedio sam sve skupa oko 30000e kamata ak ne dignem 20000e vise preko banke..
Kazem sve opcije su otvorene do ljeta..
Kako god to glupo zvucalo da sam koga zavlacio ali nisam..samo se raspitujem prije roka dok jos imam vremena se predomisliti a i da nam da bog da ukinu porez na prvu nekretninu da se mi narod nekako pobunimo protiv toga..
Jer stvarno je omalovazavajuce da mi ne sitni nego normalni ljudi imamo tolika placanja na prvu nekretninu..
Fastlife is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 09:45   #71
Banka isplaćuje direktno na račun osobe od koje ćeš kupiti stan/kuću. Ako misliš da će ti oni dati pare na tvoj račun pa ti uplaćuj - zeznuo bi se.
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 10:08   #72
Quote:
VedranG kaže: Pogledaj post
..
Prema svemu bolje je uzeti 55000 na 16 god...mislim da cu se uspjeti dogovoriti s gospodom u Koprivnici da joj dam 50000e a dignem 55000e i sebi zadrzim 5000 za troskove .
Ovo neće moći tako sa stambenim kreditom, osim da se s kupcem dogovoriš da ti vrati natrag 5000 eura, jer prema ugovorima o SK cijeli iznos kredita se isplaćuje na račun kupca.
Koliko sam shvatila, nema iznimaka za kupnju, eventualno za kupnju s adaptacijom.
Nadalje, sve troškove moraš platiti PRIJE realizacije kredita.
__________________
"mislim meni je ovo samo dokaz da matematika kakvu se nauči u školama, da je netočna..a onda se to odražava da pogrešno razmišljate. " Hvaljen Isus i Crvenkapica!
jevgenija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 10:08   #73
Imam dogocor s zenom da sve sta je vise od dogovorene cijene mi ona vraca nazad kada podigne novce..
Fastlife is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 10:09   #74
Došli smo od toga "razmišljam" do toga da "dignem kredit, pustim sebi nešto, još napravim jedan ugovor sa ženom i isplaćujem njoj isto 15g svaki mjesec, a osim toga plaćam i banci"...jbt, koja katastrofa.

Radiš kao zaštitar, i težiš boljem. Što je pametno i dobro, ali ideš tako ružno u zaduženje jer ne želiš prvo preseliti pa onda tek gledati nešto. A i ne uzeti malu kućicu, nego nešto veliko...mislim, ne znam što da ti kažem, ljudi koji imaju po par puta veća primanja od tebe ne bi radili to što ti radiš. To je kao da ja odem kupiti kuću negdje, a još niti ne živim tamo. ffs, žao mi je.
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 10:28   #75
Svatko svoje zna, ali moj prijedlog je sukladan drugima: unajmi stan u KC (sigurno ce biti jeftiniji nego u PU), vidi kako ti ide posao i fuš ( jer ne planiraš valjda ista primanja. Pula je turistički grad i više se love vrti). Usput prati tržište nekretnina i ako ti bude sve povoljno TAD uzmi kredit pa se kući. Vjerojatno ces ga tad povoljnije i dobiti
SwissChoco is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 10:41   #76
Znači da rezimiramo:

- prodavateljica je žena koja ima masu kupaca za 65.000 ali niti jednog za 67.500 (). Unatoč tome ona bi pristala dobiti samo 50.000 odmah a ostalo u ratama na rok od 16 godina
- kupac (odnosno kupci) su čovjek koji skupa sa ženom ima mjesečna primanja 6700 kn, imaju i dijete, nemaju ušteđeno niti za srediti papire ali je optimističan jer je pizza-majstor i soboslikar pa može zarađivati dodato u fušu

Ako to nije neka zajebancija onda stvarno

I ne, ovaj post nije da uvrijedi ili ismije nekog, nego je poziv na trežnjenje i spuštanje na zemlju.
clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 11:48   #77
Quote:
SwissChoco kaže: Pogledaj post
Svatko svoje zna, ali moj prijedlog je sukladan drugima: unajmi stan u KC (sigurno ce biti jeftiniji nego u PU), vidi kako ti ide posao i fuš ( jer ne planiraš valjda ista primanja. Pula je turistički grad i više se love vrti). Usput prati tržište nekretnina i ako ti bude sve povoljno TAD uzmi kredit pa se kući. Vjerojatno ces ga tad povoljnije i dobiti
Ovo bi trebao čitati dok ne krene u snu to govoriti.
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 12:28   #78
Ja sam prošle god u Zagrebu kupila stan za 70 000eura,novogradnja,70 kvadrata,parkirno mjesto,terasa,ograđeni vrt.
Ti si lud.
inesskica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 13:30   #79
Vedrane, jel nam možeš objasniti zašto baš MORA biti baš ta kuća?
Koliko sam shvatila, nisi je čak ni vidio uživo, a već "imaš dogovor sa vlasnicom da će ti "višak" od isplate vratiti" - jeste vi to obećali nekom rođaku ili poznaniku da ćete kupiti baš tu kuću pa vam je sad neugodno povući se?
Niti jedan drugi razlog tolikog inzistiranja mi ne pada na pamet. Ako je to, dobro razmisli hoće ti taj rođak ili poznanik koji vas gura u to kasnije plaćati vaš kredit. Samo toliko. Ja sad odustajem od ove teme jer se samo frustriram, a na kraju ćeš se ionako uvaliti - i sebe, i ženu i dijete, i ma što mi tu govorili, ti ćeš gurati svoju fiks ideju, pa makar i na vlastitu štetu.
__________________
"mislim meni je ovo samo dokaz da matematika kakvu se nauči u školama, da je netočna..a onda se to odražava da pogrešno razmišljate. " Hvaljen Isus i Crvenkapica!
jevgenija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2017., 13:55   #80
Zeni se najvise svida ta a i ja nisam za neku drugu posebno zapeo.. ali vec sam napisao da nije iskljucivo ta..
Fastlife is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:42.