Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2017., 09:36   #21
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
No, u isto vrijeme u škole pripuštamo popove da nam truju djecu ideologijom i vjerom?
Neka to bude odluka roditelja, ali roditelji nemaju izbora kad dođe do indoktrinacije koju sam par postova prije opisao, gdje država namjerno plasira kult države u kirikulum a djeca niti roditelji nemaju izbora nego trpiti njihovu propagandu.
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 09:43   #22
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
Neka to bude odluka roditelja, ali roditelji nemaju izbora kad dođe do indoktrinacije koju sam par postova prije opisao, gdje država namjerno plasira kult države u kirikulum a djeca niti roditelji nemaju izbora nego trpiti njihovu propagandu.
Nemojmo biti naivni, daleko je to od odluke roditelja.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 09:48   #23
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Nemojmo biti naivni, daleko je to od odluke roditelja.
Zar ne možeš izabrati da ti dijete ne pohađa vjeronauk?
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 10:20   #24
Joj taj argument sa vjeronaukom je totalno promašen, kao prvo to je izborni predmet, a kao drugo djeca ionako ne idu na vjeronauk, to im više ide kao slobodan sat. Bar je nama to tako uvijek bilo

Pernar je redikul i mora mu se zabranit prilazak djeci, pogotovo u srednjoškolskoj dobi kad su skloni manipulacijama.
Hacked is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 11:46   #25
Mladi, neuki i naivni najviše puše upravo ljevičarske populističke parole kakve Pernar prosipa, no te iste parole djeca uče iz mainstream medija i obrazovnog sustava kao takvog. Pa danas preko pola Hrvata koji su prošli državne škole niti ne znaju kolika im je bruto plaća nit gdje se troši, niti koliko duguju zbog državnih dugova u njihovo ime, niti kako funkcionira Ponzi shema zvana "međugeneracijska solidarnost" itd. itd.

No djeca trebaju biti izložena različitim svjetonazorima, argumentima i slobodnom tržištu ideja, bitno je razvijati pluralistično društvo i otvoriti mlade umove akademskim razlikama, pa čak i onim idejama koje su možda kontroverzne, ili loše, ili ružne, ili politički nekorektne. S toga sam protiv bilo kakvih zabrana govora na fakultetima i školama, uz uvijet da su svi slobodni govoriti. Zabranama i državnim represijama slobode ćemo dobiti samo kontra-efekt.
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 12:07   #26
Quote:
satnik kaže: Pogledaj post
Zar ne možeš izabrati da ti dijete ne pohađa vjeronauk?

Ako ne želim da mi sedmogodišnjak baulja sat vremena po hodnicima škole usred nastave, ne.

Dok, recimo, za Pernara ne moraju frentati, ako ne žele.

Kao vrhunac priče, daleko pametnije i korisnije stvari (da ne govorimo o istinitijima) čuli bi od Pernara neg od popova.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 13:07   #27
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Ako ne želim da mi sedmogodišnjak baulja sat vremena po hodnicima škole usred nastave, ne.
Onda je problem (opet državni) školski sustav koji ne može smjestiti djecu čiji roditelji odluče protiv vjeronauka tih sat vremena, no ne čudi me kad vidimo kako je državni monopol sjebao i škole i djecu i nastavnike.
Quote:
Dok, recimo, za Pernara ne moraju frentati, ako ne žele.

Kao vrhunac priče, daleko pametnije i korisnije stvari (da ne govorimo o istinitijima) čuli bi od Pernara neg od popova.
Ja do sad ništa pametno nisam čuo od Pernara, a niti od popova. Ustvari, ovaj novi Papa bi se slagao s Pernarovim salonskim ljevičarenjem i neukim ekonomskim teorijama zavjere.
satnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 20:57   #28
Quote:
overtajm kaže: Pogledaj post
Ne sjacam se da se iko bunio za vrijeme rahmetli Juge kad su u vrticu ispirali mozgove Titom. Tito ko supermen, leti preko planina, prica sa zivotinjama, od pogleda njegovog puca kamen.

Niko ni slova.
A ja se ne sjećam da si se ti bunio protiv dijeljenja slika s potpisom one ustašoidne i kriminalu sklone seljančure koja nam glumi puglavarku...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 02:54   #29
Fino je to kad Kolinda daje svoju sliku, cokoladice i to po osnovnim skolama onda je to sve ok i super, djecja prava nisu ugrozena normalno. Reci ce ljudi pa moze i Pernar tako samo se treba javit ravnateljima i dogovorit da dodje.

A zaboravljate da izbor ravnatelja obavljaju manjim dijelom skola, a vecim dijelom politicki mjesni odbor jel da? Bas me zanima koji ce to ravnatelj postavljen od strane HDZ-ovog lokalnog odbora odobrit Pernaru dolazak nakon sta je Plenkovic izjavio da mu je cilj unistit zivi zid.

Pernar sigurno radi mnogo gresaka, ali covjek se bori onim nacinima kojima moze jer mu druge ne dopustaju i svaka mu cast sta nije vec odustao jer ova zemlja je prepuna apsurda i dvostrukih kriterija.
Anonimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 14:38   #30
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
A ja se ne sjećam da si se ti bunio protiv dijeljenja slika s potpisom one ustašoidne i kriminalu sklone seljančure koja nam glumi puglavarku...
To što nisi glasao za nju ne priliči da vrijeđaš kraljicu majku.O nju se i dalje vješaju od klinaca do starčeka.Kao i kod Bandića
__________________
Kad malo bolje razmislim ustvari ni ne trebam razmišljati današnji tipični Hrvat je Dudek,običan naivac kojeg vječno prevesla Cinober
Sibor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:57.