Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2017., 21:34   #61
Evidentno je da svi ovde žele da pomognu ali mogu nabrojati par postova koji stvarno imaju smisla. U pravu su oni koji kažu da u ovakvim situacijama ne treba nagađati već prepustiti stručnim osobama da rade svoj posao. Zašto to kažem? OKP (a ja mislim da jeste OKP) je vražji poremećaj koji se manifestuje na hiljade, običnom čoveku, nerazumljivih načina, tako da, npr. njeno stajanje i promatranje pored prozora ne mora da znači da se boji nekog, već nečeg itd. Navešću kao primer jednog lika u Americi, opisanog u literaturi, koji se sablasno plašio akumulatorske kiseline i tako noću nije spavao čekajući da čuje zavjianja policijskih sirena, što mu je bio znak da se u blizini dogodila saobraćajna nezgoda. E sad, njegov mozak je rezonovao da je tu možda prolivena akumulatorska kiselina i da bi on sutra kada bude prolazio tuda, mogao nekako da je pokupi i otruje se. Pa je ustajao, uzimao pribor, vozio se dok nije naišao na to mesto i ribao asfalt kao bi oprao tu kiselinu.

Suština priče je i da je jako teško odrediti uzrok ovog poremećaja, to ne mora da bude ni trauma, može da bude samo genetika itd. Možda sam se malo zaneo, i amaterski pristupio problemu, ali zaključak svakako nije amaterski, a to je da se polako počne rad sa stručnom osobom, jer što pre, to bolje.

P.S. Onima koje interesuje ovaj poremećaj, ili se bore sa njim, preporučujem knjigu "Blokiran mozak" (Brain Lock), može se naći na Internetu a mogu i ja da im pošaljem.
tony_bird is offline  
Old 28.01.2017., 21:51   #62
KoKoLedeni, dobro si sve zamijetio. Ako ti intuicija govori da nešto nije ok, poslušaj sebe. Prema ovome što pišeš, mislim da ti supruga polako i sigurno izlazi iz realiteta. Pripremi se na velike otpore sa njezine strane i ništa ne shvaćaj osobno. Nemaš šta puno previše puštati vremenu. Jedino ako se situacija ne promijeni na bolje. Inače, potraži stručnu pomoć. Ako supruga ne želi u bolnicu, angažiraj privatno psihijatra/psihologa koji će doći k vama doma, ili makar nazovi psihijatra i traži savjet.
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Old 28.01.2017., 22:55   #63
Po svemu sudeći ima određenih psihičkih problema, samo je pitanje koliko su ozbiljni, a kako si opisao njezino ponašanje u zadnje vrijeme djeluju mi prilično opasno.
Ono što je čudno u cijeloj priči je da se na poslu nije promijenila i da normalno funkcionira, što znači da kad dođe kući doživljava neku promjenu...ako je to tako kako je rekla kolegica.
Teško da sa jedne strane negdje funkcionira normalno, a sa druge strane se pretvara u opsesivnu osobu kada dođe kući.

Opet...možda to na poslu bolje prikriva? Ili se tamo osjeća sigurnije. Možda se u kući sa tobom ne osjeća sigurno.

Okidači...ima ih puno previše...ali teško da je netko uspješno prikrivao OKP, anksioznost i neke druge poremećaje ponašanja godinama i da je to sada najedanput iskočilo. Nešto se moralo dogoditi...a što?

Ako se boji psihijatra, onda je nemoj nagovarati da idete psihijatru, nego psihologu, jer psiholozi ne propisuju lijekove. Nađi nekog dobrog psihologa, malo proguglaj, raspitaj se i predloži joj "blažu varijantu".

Sretno.
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Old 28.01.2017., 23:31   #64
Imala sam sličan slučaj u dečkovoj familiji. Inače vedra i uvijek super raspoložena i nasmijana osoba se jedno jutro ustala i pokupila svu paranoju ovog svijeta.

U početku, naravno, nitko nije znao što joj je u glavi, ali je počela pokazivati razne simptome. Prvo je bilo kuhanje samo drugima, ne i sebi. Pa onda svakodnevno pranje odjeće u kojoj se bilo vani, isti trenutak čim se ušlo u kuću. Pa onda virenje kroz špijunku, višesatno. Dakle, vrlo slične situacije kao kod tebe.

U početku je također nijekala da se išta promijenilo i baš kao i kod tebe, bijes ako ju se ispitivalo o tome.

Na kraju se jedno jutro nije ustala iz kreveta, bila je skroz katatonična. Tijelo je tu, ali uma nema. Završila na hitnoj pa u Vrapču. Dijagnoza - shizofrenija.

Tek nakon dugo vremena se saznalo da sve te stvari koje radi (a nakupilo ih se), radi jer ju žele otrovati. Dakle, nije si kuhala da se ne otruje, kroz špijunku je gledala jer je bila uvjerena da su dugogodišnje susjede vještice itd...

Ne kažem da je ista stvar i kod tebe. Ali realno, ne zvuči ni malo zdravo. Svakako ti savjetujem da pokušaš naći način da žena pristane na pregled, pa makar i pod cijenu svađe. U najgorem slučaju ćeš ispasti bedak, a ona žena koja te vara. To je još uvijek bolja opcija od nekih alternativa koje uključuju razne bolesti.
__________________
Delulu is the solulu.
Zla majkee is online now  
Old 28.01.2017., 23:38   #65
Quote:
Zla majkee kaže: Pogledaj post
Imala sam sličan slučaj u dečkovoj familiji. Inače vedra i uvijek super raspoložena i nasmijana osoba se jedno jutro ustala i pokupila svu paranoju ovog svijeta.

U početku, naravno, nitko nije znao što joj je u glavi, ali je počela pokazivati razne simptome. Prvo je bilo kuhanje samo drugima, ne i sebi. Pa onda svakodnevno pranje odjeće u kojoj se bilo vani, isti trenutak čim se ušlo u kuću. Pa onda virenje kroz špijunku, višesatno. Dakle, vrlo slične situacije kao kod tebe.

U početku je također nijekala da se išta promijenilo i baš kao i kod tebe, bijes ako ju se ispitivalo o tome.

Na kraju se jedno jutro nije ustala iz kreveta, bila je skroz katatonična. Tijelo je tu, ali uma nema. Završila na hitnoj pa u Vrapču. Dijagnoza - shizofrenija.

Tek nakon dugo vremena se saznalo da sve te stvari koje radi (a nakupilo ih se), radi jer ju žele otrovati. Dakle, nije si kuhala da se ne otruje, kroz špijunku je gledala jer je bila uvjerena da su dugogodišnje susjede vještice itd...

Ne kažem da je ista stvar i kod tebe. Ali realno, ne zvuči ni malo zdravo. Svakako ti savjetujem da pokušaš naći način da žena pristane na pregled, pa makar i pod cijenu svađe. U najgorem slučaju ćeš ispasti bedak, a ona žena koja te vara. To je još uvijek bolja opcija od nekih alternativa koje uključuju razne bolesti.
Da, slažem se. Ne izgleda nimalo dobro. Dapače...ovako opisano djeluje kao da se radi o nekom malo težem poremećaju.

Mislim, ako te vara ili ima drugoga, obično se to nekako skriva i pokazuje na drugi način. Ako je doživjela traumu, neki prepad ili slično, vjerujem da bi ti to rekla temeljem nekog zdravog odnosa kojeg smatraš da imate, pa sumnjam da bi to od tebe skrivala i virkala kroz prozor i prala ruke i veš nebrojeno puta...nekako nema baš poveznice sa mogućnošću da ima ljubavnika, više da ima malo većih problema koje ti naravno ne možeš riješiti, samo opet mi je čudno da se na poslu ponaša "normalno"...ali eto nadam se da opet nije nešto tako teško, makar ovako kako napisah opisano ne djeluje baš ohrabrujuće.
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Old 28.01.2017., 23:54   #66
Quote:
jelena1777 kaže: Pogledaj post
Ako je doživjela traumu, neki prepad ili slično, vjerujem da bi ti to rekla temeljem nekog zdravog odnosa kojeg smatraš da imate, pa sumnjam da bi to od tebe skrivala i virkala kroz prozor i prala ruke i veš nebrojeno puta....
2.3. Post-traumatic OCD

Several theories of post-traumatic OCD have been suggested. Badour et al. (2012) suggest that the role of “disgust” in both OCD and PTSD is significant and worthy of further research. Those who experience traumatic victimization (sexual/physical/criminal assault) experience intense feelings of disgust. Feelings of disgust can lead to both PTSD (other-focused disgust) and a contamination-based OCD (self-focused disgust). These feelings lead to a need to remove oneself from sources of contamination and may result in hand washing, showering, and avoidance rituals. The intrusive recollections and thoughts, that are a result of the traumatic event, become generalized to other life experience (Sasson et al., 2004). They no longer appear to be conceptually associated with the traumatic event, but rather take on the typical patterns of obsessional thoughts found in OCD. Nevertheless, they can be traced back to the original traumatic event with time.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4346088/

Drugim rijecima, ovdje se svasta amaterski palamuda i slusanje svakakvih savjeta bi moglo imati teske posljedice po osobu o kojoj se teoretizira, a realno ne zna nista. Odjavljujem se s ove teske teme jer mi je mucno citati izlazenja iz realiteta, dovodjenje psihijatara na prepad i tvrdokornih dijagnoza poremecenosti u raznim oblicima, bez ikakvih pozadinskih informacija. Daleko od toga da teska oboljenja nisu stvarnost, ali ponekad treba stati na loptu i razmisliti o mogucim rezultatima raznih savjeta s obzirom da se raspolaze s malo ili nikakvim informacijama o osobama kojih se tice, a postoji mogucnost da su zrtve nasilja i sl. traumaticnog iskustva.

Zadnje uređivanje -Animal- : 29.01.2017. at 00:05.
-Animal- is offline  
Old 29.01.2017., 00:07   #67
Quote:
-Animal- kaže: Pogledaj post
2.3. Post-traumatic OCD

Several theories of post-traumatic OCD have been suggested. Badour et al. (2012) suggest that the role of “disgust” in both OCD and PTSD is significant and worthy of further research. Those who experience traumatic victimization (sexual/physical/criminal assault) experience intense feelings of disgust. Feelings of disgust can lead to both PTSD (other-focused disgust) and a contamination-based OCD (self-focused disgust). These feelings lead to a need to remove oneself from sources of contamination and may result in hand washing, showering, and avoidance rituals. The intrusive recollections and thoughts, that are a result of the traumatic event, become generalized to other life experience (Sasson et al., 2004). They no longer appear to be conceptually associated with the traumatic event, but rather take on the typical patterns of obsessional thoughts found in OCD. Nevertheless, they can be traced back to the original traumatic event with time.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4346088/

Drugim rijecima, ovdje se svasta amaterski palamuda i slusanje svakakvih savjeta bi moglo imati teske posljedice po osobu o kojoj se teoretizira, a realno ne zna nista. Odjavljujem se s ove teske teme jer mi je mucno citati izlazenja iz realiteta, dovodjenje psihijatara na prepad i tvrdokornih dijagnoza poremecenosti u raznim oblicima, bez ikakvih pozadinskih informacija. Daleko od toga da teska oboljenja nisu stvarnost, ali ponekad treba stati na loptu.
Ponekad treba stati na loptu, a ponekad treba širom otvoriti oči i reagirati na vrijeme. Sve ovisi tko, što i zbog čega...a ako se žena preko noći promijenila, naglo i čini stvari koje baš i nisu uobičajene, ne razgovara sa mužem, virka kroz prozor, uznemirena je i vidno se promijenila, sasvim sigurno se ne radi o nečem što bi trebalo pustiti da se riješi samo po sebi.
No, autor je uz nju i najbolje valjda može prosuditi koliko je to stanje teško ili nije.
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Old 29.01.2017., 05:31   #68
Ja bi odma razveo to

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
__________________
Moja cura ima decka mozda i dva
oni imaju para, da saznao sam ja!!!
Brutalis is offline  
Old 29.01.2017., 08:47   #69
Quote:
Zla majkee kaže: Pogledaj post
Na kraju se jedno jutro nije ustala iz kreveta, bila je skroz katatonična. Tijelo je tu, ali uma nema. Završila na hitnoj pa u Vrapču. Dijagnoza - shizofrenija.
Tek tako, iz vedra neba, doslovno preko noći ???? 😱😱😱😱
Što je na kraju bilo s njom? 😟😟
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Old 29.01.2017., 08:58   #70
Autore, i meni se čini da je proživjela nešto što ju je jako preplašilo.

Doživjela sam napad i pokušaj silovanja nakon kojeg sam duže vremena u mraku gledala kroz prozor i pazila da se netko ne približi kući i ne naudi meni ili mojoj obitelji.
Prije spavanja bih provjeravala sve prostorije i sve kuteve, ali ne na normalan način, da pogledam, već sam se šuljala u potpunoj pripravnosti da napadnem ili da bježim.
Hrana mi nije imala okusa i nisam se mogla upustiti u nikakvu aktivnost jer su mi misli bile preokupirane svim mogućim scenarijima kako ću se obraniti i kako ću bježati.
Mentalni sklop se totalno promijeni kada te strah preuzme.

Ako odbija reći, ponavljaj joj da si tu za nju i da ćeš je zaštititi i da ćeš joj pomoći što god se desilo. Reci joj da si zabrinut zbog stvari koje radi i da joj želiš pomoći. Nastoj je nježno pridobiti da ti kaže što ju mući.
Temeljem svega nabrojanog, jako joj je teško i vjerujem da je prestravljena.
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Old 29.01.2017., 09:30   #71
Zena mu postala hitman

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
__________________
Moja cura ima decka mozda i dva
oni imaju para, da saznao sam ja!!!
Brutalis is offline  
Old 29.01.2017., 10:53   #72
Quote:
-Animal- kaže: Pogledaj post
OK, tebi cekati tjedne da bi pitao randomse na internetu sto ti je s vlastitom zenom znaci biti malo manje poduzetan a promatranje izbezumljene zene sa strane tri tjedna zvuci sasvim logicno, no moje pitanje i dalje stoji. To sto ti mislis da pametujem i osudjujem, a sto ti ja mogu.
Meni tri sedmice nisu ogromno vrijeme za covjeka koji se NIKADA prije nije susreo s takvom situacijom. Sada pokusava skupiti konce, shvatiti zasto, boji se i sam suociti... I da, ona jeste izbezumljena ali i zatvorena. Potpuno. Svasta, nismo svi savrseni psiholozi da odmah imamo nacin kako i sta nego pitamo.

Imas porodica u kojima su pojedinci recimo bili alkoholicari i ovisnici o drogama i duzi period. Neprimjeceno. I tu ces reci da u SVIM tim slucajevima nisu bili voljeni i ko zna sta sve vec. Slojevite su to stvari. Kako oni koji to prozivljavaju imaju svoje patnje, imaju i oni koji se sa tim trebaju suociti. Nije to tako prosto. Pogotovo kada nekog jako volis.

Bez obzira sto te nije briga za moje misljenje, da, osudjujes i nemoj se nikada naci u ovakvim situacijama. Mozda bi upisi bili drugaciji.
Carpe Diem!!! is offline  
Old 29.01.2017., 11:10   #73
@KokoLedeni, i ja se slažem da je u pitanju neka trauma koja je ovo pokrenula. da, moguće da ju je netko napastvovao, ali vidim da nisi uzeo u obzir drugu vrstu šoka koji je mogla doživjeti, a zbog kojeg bi bilo razumljivije zašto ti ne želi ništa reći.

što ako je ona nenamjerno uzrokovala neko sranje, pa se boji da će je uhvatiti? na primjer, što ako je nekog zatepla autom pa pobjegla s mjesta nesreće. desi se, na koncu, nisu ti ljudi iz crne kronike uvijek netko drugi. doživiš šok i kad si samo svjedok tako nečega, kamoli ako sudjeluješ. pa je sad pere i savjest i strah od kazne, a ti je svojim ispitivanjima samo guraš dublje u paniku.

njoj treba ispovijed, a sad jel kod frenda, popa, psihologa ili policije, pitanje je sad.
uzadnjicas is offline  
Old 29.01.2017., 11:17   #74
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Meni se cini da je dozivjela neki šok

Mozda, moooozda , samo moja pretpostavka, je neko pokusao napastovati je

Mislim da je stvar delikatna i da je ne smijes forsirati da ti se otvori vec samo joj pruziti osjecaj da je volis i da je uz tebe sigurna.
Drzi je za ruku sta cesce mozes

I nadam se da je moja pretpostavka skroz pogresna
Na žalost to je bila i moja prva pretpostavka, i također se nadam da je skroz pogrešno.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Old 29.01.2017., 11:37   #75
mišljenja sam da ste se dovoljno nagatali na ovom topicu. liječnički konzilij ne bi imao ovoliko dijagnoza na osnovu upisanog. slažem se da je potrebna pomoć, da će Koko trebati strpljenja i da je situaciji potrebno prići krajnje ozbiljno, s mnogo takta. no tu bi se negdje zaustavila. na topicu valjda nedostaje još samo da se ponašanje supruge poveže s alienima, gušterima i sl. i onda bi priča mogla biti zaokružena.

Koko, što ti misliš da se događa? pitanje si postavio nepoznatim ljudima koji nemaju pojma ništa o tvojoj ženi. ti si netko tko je s njom desetljeće, pa jel imaš ideju o tome što se događa? nekakve pretpostavke? povezuješ li nešto od svega zbunjujućeg što se događa?
ne pitam te zbog topica, niti tražim odgovor. odgovori sam sebi i vidi kuda i kako. ti i ljudi oko nje koji je poznajete svakako bi morali biti bliže istini.

a život k'o život - nema toga što ne može donijeti. i kad mislimo da je sve normalno, da sve ide kako treba, odnekud nas poklopi užarena kugla, da niti ne znamo odmah ni što nas je snašlo, niti vjerujemo da je to stvarnost. čekaš da se probudiš, jer to se tebi ne događa. ali događa se svima nama. hoću reći, budi samo dovoljno otvoren. ovo što si napisao je kao uvod u nekakav triler, te forumaši i nemaju drugu opciju nego gatati i nagađati što bi moglo biti u pitanju.

korak po korak. dobio si dobrih savjeta - popričaj sa svima koji su joj bliski, uključi njene roditelje, užu, širu obitelj, pa ako treba, popričaj se i s nekim stručnim. psihijatri ne pripisuju samo lijekove, već vode i psihoterapije, razgovore. tražiti pomoć nije pokazatelj slabosti,već snage, kao i pokazatelj da se čovjek bori za sebe, za kvalitetu svog života. znači - predrasude ostavi po strani.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Old 29.01.2017., 11:45   #76
imam prava gatati koliko i bilo tko drugi - ili ne?

zapravo samo htjedoh naglasiti da osjećaj krivice / krivnje može biti uzrokom zašto se inače normalna i savjesna osoba odbija povjeriti bliskoj osobi.

ne vidim zašto je to tako strašno da se treba naglašavati kako svi samo nagadjamo, pa to je prilično jasno i očigledno.
uzadnjicas is offline  
Old 29.01.2017., 12:59   #77
Quote:
skorpionka87 kaže: Pogledaj post
Tek tako, iz vedra neba, doslovno preko noći ???? 😱😱😱😱
Što je na kraju bilo s njom? 😟😟
Godine povlačenja po doktorima i dnevnim bolnicama, povremena hospitalizacija na mjesec dva pa opet puštanje doma...

Danas je osoba smještena u dom jer treba 24/7 njegu.
__________________
Delulu is the solulu.
Zla majkee is online now  
Old 29.01.2017., 15:47   #78
Quote:
KokoLedeni kaže: Pogledaj post
Pa nije od onda razgovarala sa svojima, ali rekao sam da to nije neuobičajeno, nije prvi put da ona toliki period nije razgovarala sa svojima, jednostavno oni nemaju potrebu čut se kroz kraće periode. Masu puta je bilo tako da se ona nije s njima čula ili vidjela po 2-3 tjedna. A to što kažeš za okp, znači da je lječila to prije nego je mene upoznala i 'izlječila', to je moglo nestat na 10 godina i opet se pojaviti? Mi ne vodimo stresan život uopće, zato i jesam toliko zatečen kad ju vidim pod stresom.
Tocno. U potpunosti si u pravu vezano za okp. Neki forumasi, koji, naravno nisu od struke, jako se vole zaigrati sa davanjem dijagnoza.

Ona moze imati simptome koji su slicni tom poremecaju. ali to nikako ne znaci da ima taj poremecaj.

Ne znam dal bi se slozio samnom, meni ona kroz tvoje pisanje djeluje anksiozno iziritirano i poprlicno defenzivno jer se pocne ljutit kada ti inzistiras na razgovoru.

Mislim da bi trebao inzistirati jace pa cak ako to znaci svadju. Jako je bitno da ti sada postavis svoju cvrstu granicu i da joj jasno das do znanja da neces ignorirati to njeno naglo cudno ponasanje i to zato jer ju volis i brines se za nju.

U razgovoru pokusaj krenuti od sebe - reci joj kako se ti osjecas, sto to njeno ponasanje tebi radi, koliko te zbunjuje i brine. Ali nikako nemoj zaboraviti svako malo reci joj da je volis i da je to temelj tvoje zabrinutost i potrebi za razgovorom.

I da, OKP se ne pojavljuje samo tako, iz vedra neba. Zena koju si ti opisao prije ove krize nema OKP.
__________________
Unfuck yourself
Nausikaja is offline  
Old 29.01.2017., 16:17   #79
Quote:
uzadnjicas kaže: Pogledaj post
imam prava gatati koliko i bilo tko drugi - ili ne?

zapravo samo htjedoh naglasiti da osjećaj krivice / krivnje može biti uzrokom zašto se inače normalna i savjesna osoba odbija povjeriti bliskoj osobi.

ne vidim zašto je to tako strašno da se treba naglašavati kako svi samo nagadjamo, pa to je prilično jasno i očigledno.
stvar je u tome da u ovako osjetljivim trenucima, kad covjek ne uspijeva pohvatati o cemu se radi, neki moguci scenariji, koji i ne mogu imati veze sa situacijom autora i njegove supruge jer je baza nepoznata, mogu unijeti jos vecu zbunjenost. ali i odvesti u krivi smijer. i to je glavni razlog zasto sam misljenja da se Koko s ovakvim rupama u prici tesko moze osloniti na nagadjanja nepoznatih ljudi. apsolutno stoji to da je on pokrenuo cijelu pricu, no cini mi se da je malo previse za ocekivati kako ce na ovom mjestu dobiti neku tocnu predodzbu, a puno su vece sanse da se izgubi u moru nagadjanja. potonje mu, pretpostavljam, sigurno nije potrebno. nadam se da dobro filtrira i da ce uciniti najbolje sto moze
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Old 29.01.2017., 16:52   #80
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
Imas porodica u kojima su pojedinci recimo bili alkoholicari i ovisnici o drogama i duzi period. Neprimjeceno. I tu ces reci da u SVIM tim slucajevima nisu bili voljeni i ko zna sta sve vec. Slojevite su to stvari. Kako oni koji to prozivljavaju imaju svoje patnje, imaju i oni koji se sa tim trebaju suociti. Nije to tako prosto. Pogotovo kada nekog jako volis.

Bez obzira sto te nije briga za moje misljenje, da, osudjujes i nemoj se nikada naci u ovakvim situacijama. Mozda bi upisi bili drugaciji.
Ajde ne imputiraj mi stvari koje nisam nikada rekla, a pogotovo razmisli koliko znas o meni i o tome u kakvim sam se ja situacijama nasla ili ne prije nego krenes soliti pamet. Tvoj subjektivni dozivljaj mene ne sluzi bas nicemu ovdje. Za razliku od tebe, ja nisam dosla na ovu temu iskljucivo da se s tobom prepirem pa sam tako navela primjere, dala savjete i pokusala pribliziti slojevitost problema. Pogotovo kad su u pitanju anonimusi s raznim amaterskim dijagnozama, sto je daleko potencijalno stetnije po autora i njegovu zenu o kojoj se ovdje na momente raspreda kao da je umobolna i nesvjesna sebe.

Azzura, hvala, napokon neko.
-Animal- is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:13.