Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2009., 00:02   #1
Očna proteza

Bog!

Imam jedno oko koje je atrofiralo uslijed mnogih operacija koje sam prošao. Izgleda jadno, i razmišljam o očnoj protezi. Oko je normalno pokretno, nema fizičkog oštećenja mišića i očne šupljine. Zanima me koliko očna proteza može biti 'neprimjetna', odnosno koliko dobro može imitirati zdravo oko? Znači, pokretljivost, dojam onoga tko me gleda (vidi li se da imam protezu), jednostavnost održavanja, i tako dalje...Čitao sam o tome na http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/48/
ali nisam dobio odgovore na moja pitanja.
Zapravo, zanima me da li znate neku javnu osobu koja ima očnu protezu, a da to nitko nije skužio? Htjel bi vidjeti kako to izgleda u praksi, u najboljoj i vjerojatno najskupljoj varijanti.
hegedus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2009., 11:15   #2
to dosta dobro izgleda, osim što se ne pomjera kao zdravo oko pa se može uočiti da s okom nešto nije uredu. poznajem dvije osobe koje nose očnu protezu, kod jedne je bolja kod druge nešto lošija a sumnjam da imaju nešto specijalo i posebno. pokušaj malo proguglati - prosthetic eye pa budeš vidio kako to izgleda na slikama
krycek is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2009., 21:07   #3
Thumbs up

Bok Hegedus,

imam isti problem kao i ti. Već dugo razmišljam o toj protezi, jer mi je već dosta "negledanja" ljudima u oči, jer mislim da svi vide moje "oštećeno" oko. Vjerojatno si mislio na ljuskastu protezu (ona se koristi u okolnostima kada je oko još u glavi .. tj. nije odstranjeno u cjelosti). Ta proteza ti izgleda kao pola izdubljene očne jabučice (ostavlja se mjesto za tvoje oko), i ona ti se stavlja u oko tako da ti prekrije cijeli prednji dio jabučice, i pomiče se kako se miče i tvoje oko. Ja sam je isprobala kod dr.Popijač u Varaždinu, i prvi osjećaj mi je bio prestrašan.. kao da mi je netko ugurao tenisku lopticu u oko, i to je bio glavni razlog zašto sam odustala, a osim toga čovjek mi je rekao i da mišić vremenom atrofira od nošenja te protezice, pa sam se prepala i odustala. Međutim.. sada ponovno razmišljam o njoj.. Cijena ti je oko 1500 kn. I ona se izrađuje i boja kako bi bila što sličnija tvom drugom oku. Meni je dr.Popijača predložio moj oftamolog jer on navodno "oslikava" najljepše. Međutim, ordinacija mu je tako jadna i očajna, da meni baš i ne ulijeva povjerenje.. Tak da bih možda išla i negdje drugdje pogledati.
Ja ti poznajem nekoliko ljudi s očnim protezama, i uglavnom su prilično neprimjetne i uvjerljive.. (od poznatih znam da Krunoslav Kićo Slabinac ima jedno umjetno oko - ali cijelo oko, i uopće mu se ne kuži, jel tak?). Ajde molim te ak ti saznaš za neko mjesto gdje se mogu još nabaviti te protezice, javi.. Sretno!
Anya33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 15:46   #4
očna proteza

Preuredili su radne prostorije, sada su OK. Koliko se sjaćam nije ordinacija nego d.o.o. tj proizvodnja očnih proteza. Cijena privremene ljuskaste proteze sada je 1400 Kn, a trajne proteze idu na recept.
nikinik is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 13:24   #5
Ja sam radila protezu kod njih...
Mogu reći da sam jako zadovoljna, dečki su fakat dobri. Mislim da tako nešto nebi dobila ni vani.
Imam zelenu šarenicu koju su mi uvijek drugdje pogrešno oslikavali, no oni su mi boju odlično pogodili.

Svaka čast "varaždincima"
Hot_Cat is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 13:09   #6
Wink Pozzz

ja imam isto protezu,nastradao sam u djetinjstvu sa 5 godina,a sada imam 20g. kod doktora Popijaca idem od uvijek i jaaako sam zadovoljan,preee zadovoljan jer mi pogodi i boju i zilice i sve...doma imam vec 7 protezi i sada nosim osmu,,nikada mi nitko neskuzi da je imam ,osim kada im kazem...
anna1988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 23:11   #7
imam jednu protezu koju sam radija u rimu 1996 god i zadovoljan sam ( samo imam poprilično problema sa sekretom )ali je bila skupa tako da sada idem u dr. popijača pa vam javim dojmove o njegovom radu
skope is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2014., 17:00   #8
Quote:
Hot_Cat kaže: Pogledaj post
Ja sam radila protezu kod njih...
Mogu reći da sam jako zadovoljna, dečki su fakat dobri. Mislim da tako nešto nebi dobila ni vani.
Imam zelenu šarenicu koju su mi uvijek drugdje pogrešno oslikavali, no oni su mi boju odlično pogodili.

Svaka čast "varaždincima"
Samo šteta što je onaj drugi dečko otišao drugamo raditi
Lord No1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2014., 17:00   #9
Moj brat je udaren čašom u glavu koja je pukla. Operacijom mu je izvađeno oko jer nije bilo spasa, no nije izvađeno cijelo, ostali su mišići i preporučena je ta ljuskasta proteza. Moj braco inače ima predivne okice i nadam se da će dragi Bog pomoći da to izgleda neprimjetno i da može normalno funkcionirati u životu. Ako imate kakva iskustva, preporuke ili bilo što javite se, a ja ću svakako napisati sve nakon termina kod dr. Popijača. Puno hvala i sretno svima!
NinaBambina is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 19:01   #10
kada opet u Split,u udrugu slijepih,dolaze protetičari iz Austrije?
Štefe is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2012., 23:42   #11
evo moram se pohvaliti da sam se odvažila i ja, i otišla u Vž kod Popijača ponovno na probu. Uzela sam protezu, i p r e p o r o d i l a sam se! Izgleda izvrsno, jest mana to nepomicanje, ali to se teško može skužiti ako netko ne zna da imaš protezu. ja svoju imam već pola godine, nitko tko ne zna,nije primjetio da oko nije moje, pa čak ni prijatelji, a kad stavim naočale, s malo zatamnjenim staklima, onda se ništa ne kuži. Oko je skoro identično kao zdravo..........više ne mogu biti bez nje, smeta mi kad je skinem.. Tako da preporučam svima, nemojte se bojati, ugodno je za nošenje, nakon par minuta, oko se skroz privikne na nju! Meni je sada žao što sam prvi put odustala i što sam se toliko čekala..
Anya33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2012., 17:56   #12
Smile

Quote:
Anya33 kaže: Pogledaj post
evo moram se pohvaliti da sam se odvažila i ja, i otišla u Vž kod Popijača ponovno na probu. Uzela sam protezu, i p r e p o r o d i l a sam se! Izgleda izvrsno, jest mana to nepomicanje, ali to se teško može skužiti ako netko ne zna da imaš protezu. ja svoju imam već pola godine, nitko tko ne zna,nije primjetio da oko nije moje, pa čak ni prijatelji, a kad stavim naočale, s malo zatamnjenim staklima, onda se ništa ne kuži. Oko je skoro identično kao zdravo..........više ne mogu biti bez nje, smeta mi kad je skinem.. Tako da preporučam svima, nemojte se bojati, ugodno je za nošenje, nakon par minuta, oko se skroz privikne na nju! Meni je sada žao što sam prvi put odustala i što sam se toliko čekala..

Molim te možeš li mi odgovoriti koliko košta prava proteza (ne probna) jer imam sličan problem kao kod tebe. Pozdrav!!
sanja200 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2012., 17:39   #13
Thumbs up

Quote:
sanja200 kaže: Pogledaj post
Molim te možeš li mi odgovoriti koliko košta prava proteza (ne probna) jer imam sličan problem kao kod tebe. Pozdrav!!
ja sam bija prije 1,5 god i pita sam ga za cijenu ukoliko se ne ide preko hzzo i cijena je bila oko 3.200,00 kn šta mislim da i nije nešto skupo ukoliko nije poskupilo
skope is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2012., 18:55   #14
Bog,

eo i ja da se malo ukljucim. Naime,kako sam imao 5-6 operacija na oba oka i rezultat je da ne vidim na jedno, a na drugo slabije no prije. Ovo na koje ne vidim je poprimilo neke cudne boje i izgleda poprilicno upadljivo pa sam to htio zamaskirati. Dr Saric sa sv.duha mi je preporucio Dr Popijaca i njegovu ljuskastu lecu. Pretpostavljam da je to proteza koju ste spominjali.
Ja sam zapravo htio pitati ima li jos tko problema kao i ja i kako ih rjesava. U biti se ne zalim, jer prije samo godinu dana nisam vidio ni na jedno oko, a sada s ovim jednim na koje vidim, i radim i vozim itd.. Iako mi je vid dosta slabiji nego je bio prije svih tih operacija i problema.
Problem mi je u tome sto su mi u oba oka umjetne lece, za koje su mi rekli da su dobre i bla,bla...ali propustaju svu svjetlost tako da me to bas smeta kada je sunce ili suncani zimski dan sa snijegom. To rijesim suncanim naocalama, ali mi je problem i ako sam u uredu u koji kroz prozor dopire sunce. Za rad na PC mi trebaju naocale za blizinu(a imam i jedne za bas sitne stvari kao sto su upute na lijekovima i sl.), a za voznju opet imam druge. Kod voznje mi je veliki problem nocu jer me zasljepljuju svjetla nadolazeceg prometa, tako da nocnu voznju izbjegavam koliko mogu ali nekad jednostavno moram.
Kod dr Popijaca cu svakako otici kako bi me spasio onih glupih pitanja tipa; "A sto ti je s okom?"
Svakako bih volio znati kako se vi nosite sa svakodnevnim situacijama.
Pozz!
Mmladen09 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:09.