Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2010., 17:45   #201
Quote:
housewife kaže: Pogledaj post
Dokad se najkasnije smije koristiti utrogestan?Ja sam 16+2 i još uvijek ga koristim 2x2.
ja koristim 800 - 1200 mg a 24+5 sam
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2010., 17:46   #202
Quote:
fiona 7 kaže: Pogledaj post
današnja beta 202, pada....
nadam se samo da će otići menstruacijom, jer prošla kiretaža je bila u siječnju...ne mogu opet..
grozno...
jako mi je zao...
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2010., 18:41   #203
Quote:
fiona 7 kaže: Pogledaj post
bol kao pred M je normalna u tako ranoj trudnoći, ne brini, samo miruj i utopljavaj se u bude good...
ali mirovanje je najvažnije, neka ti dan bude:krevet, kauč, WC, krevet...
Fiona 7, žao mi je! Nažalost znam što prolaziš...


Hvala ti puno na utješnim riječima i vibri.
ivana0906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2010., 22:17   #204
Quote:
simba kaže: Pogledaj post
aj aj cure!hvala od srcaaaa! ja sam sretna, al me strah veselit se....
danas ipak moram kod te svoje ginice, da dobijem uputnice za još koju betu, skupo mi je to vaditi privatno svako malo....

a u ponedeljak idem privatno na UZV. Šta mislite hoće li se bar vidjet žum.vreća tada? U ponedeljak će mi biti 5+4 (od dana zadnje M)....

hvala!
draga, ništa nam se ne javljaš, kako tvoja trudnoća?

kod mene na kraju ustanovljena izvanmaternična, ma doista i od goreg ima gore...sad je to sve iza mene...valjda bude sve ok
fiona 7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 06:38   #205
hej draga fiona..žao mi je što je tako ispalo!drži se....doci se beba k vama uskoro

kod mene je hvala Bogu sve u redu ispalo....moja soc.ginica je bezveze dignula frku i kad bolje razmislim bez ikakvog razloga telefonski ustanovila vanmateričnu. Ono krvaruckanje je bila neka nazovi menga, a ovulacija je bila kasnija i to je sve.

Jako mi je pala u očima i sad stvarno minimalno idem kod nje. Pratim T privatno i evo, hvala Bogu, sretno smo ušli u 10 tjedan i sve je u najboljem redu!

fala kaj misliš na mene pusek!
simba is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2010., 09:09   #206
Ima li neka od vas koja je morala do kraja trudnoće uzimati utrogestan? Ja ga uzimam vaginalno 2x2 od prvog pregleda sa 8+5 i dr. mi na zadnjem pregledu rekla da ću ga morati uzimati do kraja.:/
__________________
beba
housewife is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2010., 10:31   #207
Quote:
housewife kaže: Pogledaj post
Ima li neka od vas koja je morala do kraja trudnoće uzimati utrogestan? Ja ga uzimam vaginalno 2x2 od prvog pregleda sa 8+5 i dr. mi na zadnjem pregledu rekla da ću ga morati uzimati do kraja.:/
I meni je tako receno jer cu imati hematm do poroda Ali isto tako isla sam svaka 2 tjedna na uzv, receno da cu takodo poroda, a sad sam dobila pauzu od uzv od 2 mjeseca.tako da se nadanda nece bit ni potrebe za utrogestanom do kraja...a ako bude, koristit cu, nema druge
__________________
baby burza
lunalu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2010., 21:02   #208
Može li dr. opće prakse prepisati utrogestan na preporuku privatnog gina?
__________________
beba
housewife is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2010., 21:29   #209
Quote:
housewife kaže: Pogledaj post
Može li dr. opće prakse prepisati utrogestan na preporuku privatnog gina?
da
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 18:51   #210
Kakva su iskustva vas koje ste morale dugo koristiti utrogestan (ja do kraja 24. tjedna koristila)? Kako je bilo iza toga? Ja zasad nisam nimalo otvorena pa me strah hoće li prestanak utrogestana pogoršati stanje.
__________________
beba
housewife is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2010., 19:08   #211
Pardon, do kraja 34. tjedna.
__________________
beba
housewife is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2010., 10:59   #212
Quote:
housewife kaže: Pogledaj post
Pardon, do kraja 34. tjedna.
ja sam pila do 24. tj. 6 komada na dan uz 3 normabela na dan, kad sam prestala piti sve je bilo ok, dobila sam uputu da malo usporim tempo, da ništa teško ne dižem i da se što više odmaram. u 36. tj. se otvorila 1 prst, izdržala tako do 38. tj. i rodila u 38+2.
__________________
Bebolino je iznenadio mamu i tatu 17. travnja 2010.g.
tajci30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 06:52   #213
Dobila sam sinoć smeđe krvarenje u 7. tj trudnoće.
Na hitnoj su mi preporučili Utrogestan i strogo mirovanje pa me zanima dal Utrogestan u većini slučajeva uspije sačuvat trudnoću ili?
Jako sam zabrinuta pošto sam prije 9. mj. imala spontani u 10. tj. trudnoće
__________________
... mami svijetlo na slijedećem brijegu; <3 Đ.B. <3 ...
malla21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 13:02   #214
Quote:
malla21 kaže: Pogledaj post
Dobila sam sinoć smeđe krvarenje u 7. tj trudnoće.
Na hitnoj su mi preporučili Utrogestan i strogo mirovanje pa me zanima dal Utrogestan u većini slučajeva uspije sačuvat trudnoću ili?
Jako sam zabrinuta pošto sam prije 9. mj. imala spontani u 10. tj. trudnoće
ako ćeš ovo strogo mirovanje shvatiti doslovno, ali ono doslovno, do wc i nazad, sve raditi u krevetu jesti, itd... uspijet ćeš sigurno.
Imala sam istu situaciju kao i ti, prva trudnoća završila spontanim, a druga na početku nekoliko puta krvarenje i uz strogo mirovanje, utrogestan i normabel izdržala sam do kraja i rodila zdravog i prekrasnog dečkića.
Nemoj se brinuti, više ti škodi stres i sekiranje, radije si popi normabel od 2mg, on će te opustiti i uspavati, tako da ćeš biti puno mirnija. Moja savjet jer sam prošla sve to, i to dva puta.
__________________
Bebolino je iznenadio mamu i tatu 17. travnja 2010.g.
tajci30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 09:58   #215
Quote:
tajci30 kaže: Pogledaj post
ako ćeš ovo strogo mirovanje shvatiti doslovno, ali ono doslovno, do wc i nazad, sve raditi u krevetu jesti, itd... uspijet ćeš sigurno.
Imala sam istu situaciju kao i ti, prva trudnoća završila spontanim, a druga na početku nekoliko puta krvarenje i uz strogo mirovanje, utrogestan i normabel izdržala sam do kraja i rodila zdravog i prekrasnog dečkića.
Nemoj se brinuti, više ti škodi stres i sekiranje, radije si popi normabel od 2mg, on će te opustiti i uspavati, tako da ćeš biti puno mirnija. Moja savjet jer sam prošla sve to, i to dva puta.
tajci hvala ti na odgovoru.
Ja sam za sada na Utrogestanima, rekla mi je dr. da će mi dat recept i za normabel.
baš mi je dežurna doktorica na hitnoj rekla da me samo mirovanje može spasit..
tako da ću sve napravit za svoju bebu:
Jesi mirovala cijelu trudnoću? ili samo prva tri mjeseca?
__________________
... mami svijetlo na slijedećem brijegu; <3 Đ.B. <3 ...
malla21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2010., 14:07   #216
Quote:
malla21 kaže: Pogledaj post
tajci hvala ti na odgovoru.
Ja sam za sada na Utrogestanima, rekla mi je dr. da će mi dat recept i za normabel.
baš mi je dežurna doktorica na hitnoj rekla da me samo mirovanje može spasit..
tako da ću sve napravit za svoju bebu:
Jesi mirovala cijelu trudnoću? ili samo prva tri mjeseca?
prva tri mjeseca sam ti ležala, ali ono baš ležala po cijele dane, išla sam ti samo do wc i nazad, brzinsko tuširanje navečer i ponovno u krevet, i jesti su mi nosili u krevet. Mislila sam da ću fraze dobit, ima dana kada mi je bilo koma, bila sam užasno živčana. Jedini izlazak mi je bio do dr. na kontrolu i nazad. Poslije 12. tj. nisam više morala skroz ležati, mogla sam se kretati ali ništa raditi, podizati, voziti se u autu, hodati po stepenicama, ne dugo sjediti itd. (skoro pa ništa, samo lagana šetnja) ali sam utrogestane i dalje pila, nisam ih stavljala u rodnicu radi krvarenja nego sam ih pila. I tako tjedan po tjedan izdržala, sam ali sam ti negdje oko 30 tj. ponovno počela baš ležati jer sam imala kontrakcije, ali su se one uz normabel smirile i izdržala sam do 38. tjedna. Nisam baš pobornik tableta, ali meni ti je normabel puno pomogao, kad sam ležala on me uspavao i opustio tako da sam skoro po cijele dane spavala, nisam razmišljala o glupostima !!!!!
__________________
Bebolino je iznenadio mamu i tatu 17. travnja 2010.g.
tajci30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 09:44   #217
drage cure i žene
imam pitanje vezano za Utrogestan....naime imam redovan menst.ciklus od 28 dana ali je krvarenje redovito produžena na 9-10 dana i liječnica mi je pripisala Ultrogestan vaginalno.
Zanima me budući da je to progesteron ili kako kažete "čuvar trudnoće" je li moguće da lakše zatrudnim dok koristim taj Utrogestan....to mi je nekako logično ...
budući da to nikako ne bih htjela mislim da bi se trebala zaštiti dodatno...
samo da napomenem da mi je radila ultrazvuk i rekla da ona ne vidi fiziološkog razloga zašto se to događa a i rodila sam na carski pa ona smatra (budći da nisam "rodila" prirodno) da mi je ušće strješnjeno pa da je to možda razlog produžene drenaže tj. curenja...


Molim da mi odgovori netko ko ima iskustva s ovim...hvala
__________________
Neke pobjede su pobjede duha i duše.
Ponekad, čak i ako gubiš, dobivaš.
E. Wiesel
dalcosters is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2011., 16:27   #218
mene zanima ko je sve koristio ih oralno,. ja sam mozda prek 2 tjedna trudna i propisano mi je da ih koristim iako mi nije receno kak,ja ih pijem
koje su razlike
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2011., 17:04   #219
možeš ih piti ili koristiti vaginalno. cure kažu da imaju manje nuspojave kad ih koriste vaginalno, ali ja ne vidim neku razliku (dva puta dnevno ih koristim vaginalno, jednom oralno). navodno se bolje apsorbiraju ako se koriste vaginalno kad ih koristim vaginalno, imam dojam kao da mi više od pola iscuri naočito one jutarnje.
__________________
People who think they know everything are a great annoyance to those of us who do.
jongerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2011., 18:01   #220
Quote:
snjeska kaže: Pogledaj post
mene zanima ko je sve koristio ih oralno,. ja sam mozda prek 2 tjedna trudna i propisano mi je da ih koristim iako mi nije receno kak,ja ih pijem
koje su razlike
Pa što ne piše u uputstvima da se za očuvanje trudnoće trebaju koristiti isljučivo vaginalno? Pročitaj upute! Piše i o nuspojavama ako se koriste oralno.
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:04.