Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.11.2010., 18:20   #181
Quote:
machkala kaže: Pogledaj post


ako je ovo istina ja ću rađat 7 dana minimum
evo samo za tebe

za opuštanje :

http://www.google.hr/url?sa=t&source...Hv-OaA&cad=rja

http://mameibebe.biz.hr/phpBB2/viewt...=11195&start=0
_Candy Candy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2010., 19:40   #182
baš sam se lijepo nasmijala...
__________________
16.12. stigao Roko u mamin zagrljaj...
petra_hijena is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 10:33   #183
Quote:
Inica kaže: Pogledaj post
Potpis. U teoriji bi vas trebali zbog opasnosti od infekcije poroditi u roku 12h, nakon toga, ako ne ide prirodno, šalju na carski. Meni je 5 dana nakon termina puknuo vodenjak, odmah smo otišli u bolnicu, bila sam zatvorena kao čep, iako sam dobila u roku pola sata i svoje trudove. Kako se nisam otvarala, dali su mi prvo gel, onda drip, a nakon 13h svega završila sam na carskom, otvorena 3 cm.
I ja mislim da na SD čekaju duže - meni puko vodenjak u 9 ujutro ali samo malo i voda mi lagano curkala. Ostavili me gore, antibiotik dobila tek u ponoć, skroz puko vodenjak oko 4 u noći, počeli gadni trudovi i rodila u 8.
Možda bi se više bili uzrujavali da mi je odmah otišla sva voda ali kak je samo lagano curkalo, valjda su zato pustili da sve ide svojim tokom.

slažem se da treba odmah u bolnicu ali polako, ne treba dizat paniku
__________________
02.11.2004. Princeza T 11.05.2011. L
Te-te is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 11:17   #184
Quote:
Te-te kaže: Pogledaj post
I ja mislim da na SD čekaju duže - meni puko vodenjak u 9 ujutro ali samo malo i voda mi lagano curkala. Ostavili me gore, antibiotik dobila tek u ponoć, skroz puko vodenjak oko 4 u noći, počeli gadni trudovi i rodila u 8.
Možda bi se više bili uzrujavali da mi je odmah otišla sva voda ali kak je samo lagano curkalo, valjda su zato pustili da sve ide svojim tokom.

slažem se da treba odmah u bolnicu ali polako, ne treba dizat paniku
ne bi , vjeruj mi
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 18:55   #185
Meni pukao vodenjak oko 16.30 u predrađaonu ušla u 17.30, u rađaonu oko 23 i rodila u 1.55!!!
__________________
19.02.2006. - rodila se naša ALESSANDRA

13.08.2010. - rodio se naš GABRIEL
Nina2910 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 15:19   #186
A Isuse, otvorim temu zato da upozorim cure da moraju hitno u bolnicu ako im pukne vodenjak i onda je "pametni" moderator spoji na ovakav način, gdje nitko neće ništa vidjeti.
ela is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 16:38   #187
Quote:
ela kaže: Pogledaj post
A Isuse, otvorim temu zato da upozorim cure da moraju hitno u bolnicu ako im pukne vodenjak i onda je "pametni" moderator spoji na ovakav način, gdje nitko neće ništa vidjeti.
dobro smiri se, i bez foruma i interneta, trudničkih tečajeva su cure pravovremeno dolazile u bolnicu, lijepo što hoćeš informirati i pomoći ali tejk it izi, tema postoji ni prva ni zadnja spojena
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 17:09   #188
Quote:
ela kaže: Pogledaj post
A Isuse, otvorim temu zato da upozorim cure da moraju hitno u bolnicu ako im pukne vodenjak i onda je "pametni" moderator spoji na ovakav način, gdje nitko neće ništa vidjeti.
Ne mora se hitno u bolnicu ako pukne vodenjak, ne znam otkud ti ta info Samo riskiraš drip i bespotrebno ubrzavanje poroda raznim metodama od kojih neke baš i nisu humane.
U slučaju normalne trudnoće trudovi se čekaju oko 12 sati, vani negdje i do 2 dana. I kad pukne vodenjak plodna voda ne iscuri odmah sva (mene je to full iznenadilo, jer je curilo ko bedasto sa svakim jačim trudom) tak da je opasnost od infekcije manja nego da ti doktor stalno dolje čačka.
f@ye is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 17:33   #189
Quote:
f@ye kaže: Pogledaj post
Ne mora se hitno u bolnicu ako pukne vodenjak, ne znam otkud ti ta info Samo riskiraš drip i bespotrebno ubrzavanje poroda raznim metodama od kojih neke baš i nisu humane.
U slučaju normalne trudnoće trudovi se čekaju oko 12 sati, vani negdje i do 2 dana. I kad pukne vodenjak plodna voda ne iscuri odmah sva (mene je to full iznenadilo, jer je curilo ko bedasto sa svakim jačim trudom) tak da je opasnost od infekcije manja nego da ti doktor stalno dolje čačka.
na trudnickom tecaju na sv duhu je ginicka rekla da se u slucaju puknuca vodenjaka dodje u rodiliste u roku cca sat vremena a ne ceka doma 12 sati
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 19:25   #190
Quote:
ela kaže: Pogledaj post
A Isuse, otvorim temu zato da upozorim cure da moraju hitno u bolnicu ako im pukne vodenjak i onda je "pametni" moderator spoji na ovakav način, gdje nitko neće ništa vidjeti.
nije uopće istina, u roku od 12 sati trebaš roditi ...ja sam sa prvom bebom odmah letila u bolnicu kad je pukao vodenjak i bezpotrebno čekala 3-4 sata dok su počeli prvi lagani trudovi...znači u 9 sati mi navečer pukao vodenjak, u 24.00 sati počeli lagani trudnovi, u 6.00 sati u jutro me stavili u rađaonu i u 9.00 sati rodila svoju curu...i sada sa drugom bebom sigurno neću ići tako brzo u bolnicu i bezveze tamo gubiti vrijeme
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 20:16   #191
Quote:
blond lady kaže: Pogledaj post
nije uopće istina, u roku od 12 sati trebaš roditi ...ja sam sa prvom bebom odmah letila u bolnicu kad je pukao vodenjak i bezpotrebno čekala 3-4 sata dok su počeli prvi lagani trudovi...znači u 9 sati mi navečer pukao vodenjak, u 24.00 sati počeli lagani trudnovi, u 6.00 sati u jutro me stavili u rađaonu i u 9.00 sati rodila svoju curu...i sada sa drugom bebom sigurno neću ići tako brzo u bolnicu i bezveze tamo gubiti vrijeme

Bilo bi bolje da se informiraš, pitaj na trudničkim tečajevima stručnije osobe od mene i tebe. na trudničkom tečaju su nam rekli da u slučaju pucanja vodenjaka moramo što prije u bolnicu bez obzira na trudove. Zato što se zna dogoditi da pupkovina padne ispod glavice i da je beba pritisne glavicom te na taj način ostane bez dotoka krvi i kisika. Ako dođeš na vrijeme u takvim slučajevima ti slijedi hitan carski rez. A ako ne dođeš na vrijeme, hebiga, uzalud si se mučila 9 mjeseci.
TRo što su oni tebe pustili da čekaš par sati ne znači da te prije toga nisu pregledali i prvo provjerili je li sve u redu po tom pitanju.

I bilo bi dobro da moderator ipak razdvoji teme kako je i bilo, ovo stvarno nema smisla ni svrhe.

Zadnje uređivanje ela : 01.12.2010. at 20:27.
ela is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 22:26   #192
slazem se da treba krenuti u bolnicu kad pukne vodenjak. al ne treba panicariti (btw, pupkovina ce cesce ispast kod naglih izljeva plode vode, ali ispadanje nije bas cest slucaj).

pukne vodenjak, sve okeeeeej, polako se otusiras, spremis, skuliras muza i krenete prema bolnici.



i mislim da zene znaju da se u bolnicu krece ili kada trudovi budu pravilni i na 5-7min ili kada pukne vodenjak. Zato je tema spojena, jer ovo nije nis novo.
mybabyborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2010., 00:02   #193
ela o ovom prica..

(copy pastam s drugog foruma)

"Dakle, odgovor je bio ovakav: Ako se pupkovina ne ukaže odmah zajedno s vodom koja iscuri, nema opasnosti od prolapsa pupkovine jer se glavica bebe spusti i "zatvori" prolaz. Ukoliko pupkovina ispadne, treba hitno ići u bolnicu u ležećem položaju s podignutim kukovima i još bi bilo dobro da netko pridržava pupkovinu "nazad unutra".
POSLID- ovo mi nije jasno. Pupkovina ne mora ispasti da se vidi , dovoljno je 2-3 cm pupkovine da bi bila stisnuta između glavice i kosti zdjelice na otvoru maternice, a to ne možemo vidjeti ,ni osjetiti.
Mislim da se nitko ne smije igrati s odgađanjem odlaska u rodilište, jer kod poroda je najvažnije živo i zdravo dijete, daleko važnije od maminog komoditeta, straha ili sati u bolnici.. Čim pukne vodenjak, odmah u bolnicu, bez uređivanja i što je moguće više ležeći. U 99 % slučajeva sve će biti u najboljem redu i za mamu i za bebu, ali ja sam dio onih 1% i to zbog pupčane vrpce i nek ostanem sama zauvijek u tih 1%, neka više nikad nitko to ne doživi.
Ja sam vam samo napisala moje iskustvo, moj slučaj i moje mišljenje. Svatko će naravno odlučiti sam. Ostalo troje djece sam čekala i sretno dočekala na sigurnom - u rodilištu."
arorua is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 14:55   #194
drage mame zanima me jel vama doktor moga izvaditi plodnu vodu? ja sam u 40+1 tj i bas sam danas isla a on je rekao da ne moze izvadit ... otvorena sam jedan prst a stomak mi jos nije pao jako visoko nosim
.. jel mozda zbog toga? :O
patkica007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 17:08   #195
Podizem malo temu jer me nesto zanima pa ako netk zna....
Trudna 36+5, nosim duplice, dobila cca 20 kila.
Zadnjih cca 3-4 tjedna gacice su mi konstantno blago mokre...ja sam si to objasnila velikom kilazom, znojenjem, jacim iscjetkom. Ali uvjek postoji ono zrnce sumnje da mi ustvari curka voda.
U tom medjuvremenu bila i na par pregleda i na uzv-u i tak... Ugl, moje pitanje je-dr bi skuzio da nest nije u redu, da curkam, jelda?
Ovo mi je druga trudnoca i u prvoj mi je pukao vodenjak ali je bas lagano curkalo, ono, samo sam imala u sat-dva potrebu nekoliko puta promijeniti gacice. Ali tad sam imala i trudove pa mi je bilo jasnije ...
zameomevjetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 19:20   #196
Moj slučaj- puknuo mi vodenjak u bolnici, nisam imala nikakve trudove. Radili su mi uzv i ctg i nakon toga sam čekala da dobijem trudove. Med. sestra mi je rekla da ih zovem ukoliko plodna voda promjeni boju. Trudova nije bilo i imala sam 2 vaginalna pregleda, još jedan ctg, dobila antibiotik i nakon 32 h sam išla na carski. Poanta je da trebate otići u bolnicu u roku sat vremena od puknuća vodenjaka zbog pregleda iako nemate trudove.

zameomevjetar Svakako idi na pregled kod ginekologa jer i oni nekad nisu sigurni curka li plodna voda ili ne. Zato postoje trakice kojima se provjeri.
__________________
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.
cheril is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2013., 19:28   #197
Moj slučaj- puknuo mi vodenjak u bolnici, nisam imala nikakve trudove. Radili su mi uzv i ctg i nakon toga sam čekala da dobijem trudove. Med. sestra mi je rekla da ih zovem ukoliko plodna voda promjeni boju. Trudova nije bilo i imala sam 2 vaginalna pregleda, još jedan ctg, dobila antibiotik i nakon 32 h sam išla na carski. Poanta je da trebate otići u bolnicu u roku sat vremena od puknuća vodenjaka zbog pregleda iako nemate trudove.

zameomevjetar Svakako idi na pregled kod ginekologa jer i oni nekad nisu sigurni curka li plodna voda ili ne. Zato postoje trakice kojima se provjeri.
__________________
Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.
cheril is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:37.