Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2009., 01:23   #21
Quote:
Hcexpo kaže: Pogledaj post
kak nema servo. imam iz 97 i servo je 3 put jači (čitaj auto je lakši pa zato) nego na skodi octavii pa mislim da vise osjecaja imam na pcu sa volanom koji ima force feedback. btw nije ni bitan osjecaj za cestu, ionak je gradski auto.
Inace mama ju vozi, a ja polozio pred tjedan dana pa sad i ja intenzivnije. auto ima 150 000 i jedini problem je bio ekotest. popravci jeftini, dugi hod mjenjaca inace, a i vec je dosta razlohan. auto je ono ''toci i vozi''. limarija napravljena prosle godine tak da je ko novi. ma vozi dok se ne raspadne
Meni nije stvarao problem na eko testu,ali znam neke koji su imali problema s time.To se u ovlastenom servisu rjesava sa 50 kn,ociste ti "karburator" s nekim sprejem i izbaci garez za 2 min. i to je to.Inace,ja svoju prajdicu tocim sa eurosuper 100 i nema zime na ekotestu Do sada sam promijenio samo prednji lezaj i homokineticki na 85 000 i akumulator nakon 7 god. Svjecice mijenjane na 50 000,sad bih trebao ponovo na prvom slijedecem servisu.
LAV-LAV is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 01:25   #22
Quote:
nenocutlas kaže: Pogledaj post
ma koji servo volan na kiji pride to su japanske fore s većim omjerom u letvi volana, da malo skreneš moraš više okrenut volan, debilana za vozit dok se ajde de ne privikneš
Iznenadio bi se kako ima veliki zaokretni kut volana.Okrenes se iz prve gdje god ti padne na pamet!Nema onih fora naprijed-nazad
LAV-LAV is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 22:04   #23
Seriser ti nudi nešto iznad realne cijene tog godišta.Prijatelj je kupio 2000.g..,reg godinu dana za 2000 €.Ima 65000km,vozio ju neki deda.A i cijene se tu vrte.Za 3000 € kupiš normalni rabljeni auto klase polo,a razlika između pola i kie je ko između mercedesa i fićeka.Govorim iz iskustva.
Velebni is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 09:48   #24
Quote:
nenocutlas kaže: Pogledaj post
ma koji servo volan na kiji pride to su japanske fore s većim omjerom u letvi volana, da malo skreneš moraš više okrenut volan, debilana za vozit dok se ajde de ne privikneš

ima.
kad je auto ugasen teze se okrece volan neg kad je upaljen, govorim dakako dok auto miruje. kad smotas do kraja volan broj okretaja padne i onda poraste (veca potrosnja struje) predpostavljam
Hcexpo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2009., 16:26   #25
Quote:
Hcexpo kaže: Pogledaj post
ima.
kad je auto ugasen teze se okrece volan neg kad je upaljen, govorim dakako dok auto miruje. kad smotas do kraja volan broj okretaja padne i onda poraste (veca potrosnja struje) predpostavljam
To je dodatna oprema.Drugim rijecima,imas servo u dodatnoj opremi,ali ga ja nemam jer sam u to vrijeme trebao cekati auto sa servom jos dobrih mjesec do 3 mjeseca...ali ga i ovako okrecem bez problema,pogotovo kad su gume novije...
LAV-LAV is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 21:45   #26
Quote:
LAV-LAV kaže: Pogledaj post
To je dodatna oprema.Drugim rijecima,imas servo u dodatnoj opremi,ali ga ja nemam jer sam u to vrijeme trebao cekati auto sa servom jos dobrih mjesec do 3 mjeseca...ali ga i ovako okrecem bez problema,pogotovo kad su gume novije...

lol. vjerojatno. btw kladio sam se sa starim da je kia pride (1,3 75ks) brza (startnija) neg njegova octavia (1,6 75ks). kaj vi mislite o ovom. trebamo negdje to ici isprobati.
Hcexpo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 22:49   #27
Pa naravno da je kia startnija, jedino na autocesti ce te proci zbog bolje aerodinamike (160 vs 167kmh).
Kia s 1.3 motorom ima oko 800 kg (ovisi koja verzija i koliko opreme).

Skoda Octavia, limuzina, prve generacije ima oko 1150 kg (ovisi o opremi).

Znaci.... ista snaga, nesto veci okretni moment ali 50% veca tezina. Koji auto je zivlji, je svakako jasno.
klinsider is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 08:40   #28
S obzirom da sam radio u KIA sevisu:

-pride je glede doživljaja u vožnji mali gradski auto, dosta živahan
-neki originalni dijelovi su skuplji od zlata, npr. diz(n)e
-limarija je stvarno nikakva, garancija je bila 6 godina, koja se priznavala samo uz urednu servisnu knjižicu
-eko test: nije nikakav problem uz preduvjet da je sve ispravno, samo ga treba prije eko-testa dobro propuhat, odnosno opalit nekih 30-50 km gas do daske.
(naravno, topal motor i pazit na obrtaje!)
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 22:46   #29
Ja imam pride wagon 1999. Jako sam zadovoljan osim limarije. S obzirom na karavan izvedv+bu karoserije dosta prtljage stane i idemo i u planine i na more.
Eko test prolazi tako da striček odpoji klemu s akumulatora tri minute , spoji i savršeni rezulatati. Takve instrukcije dobili iz ovlaštenih servisa još davno jer su uočili da jedino pride ima problema. Moja ima 175000 km.
Sima is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2009., 15:28   #30
Quote:
Sima kaže: Pogledaj post
Ja imam pride wagon 1999. Jako sam zadovoljan osim limarije. S obzirom na karavan izvedv+bu karoserije dosta prtljage stane i idemo i u planine i na more.
Eko test prolazi tako da striček odpoji klemu s akumulatora tri minute , spoji i savršeni rezulatati. Takve instrukcije dobili iz ovlaštenih servisa još davno jer su uočili da jedino pride ima problema. Moja ima 175000 km.
Dobra fora! Nisam do sada imao stim problema,ali dobro je i ovo znati
LAV-LAV is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2009., 15:31   #31
Onako usput,jel ima tko lijevi retrovizor za kiu pride?Ili bar nekoga tko bi mi to prodao (a da nije servis)? Hvala!
LAV-LAV is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 22:00   #32
ja danas bas zatezao taj lijevi retrovizor. stalno je ogledalo padalo prema dole.
kaj si svog rasipal na nekaj il.. inace dok sam skuzil di se zatezeee ...... retrovizor ti se da skroz rastaviti tak ak ti nije rasipano staklo mozda se da slozit nekaj. ak trebas help pitaj. i da se pohvalim. slozil sam trubicu da ak ostanu svjetla upaljena i otvoris vrata da pišti (mama 2 put spraznila akumulator). i slozil ove gumbe za podizace stakla. svi se spotrgali. i ono zadnje svjetlo za maglu slozil. hahahah. danas imal vremena tak da sve sitne popravke obavil. jos samo zamjenit zaruljicu na tablici, nadolijat ulja i kupit gume. ala se tog nakupilo
Hcexpo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2009., 09:32   #33
Quote:
babarej kaže: Pogledaj post
Po meni odlican izbor. Pokazale su se kao jako dobri automobili pogotovo za prvi automobil. Nadji dobar primjerak i vozi.
moja ima oo 160 000 km, vozim ju oko zadnjih 80-tak tisuca, jedino lim problem,
motor je najbolji dio ovog auta. tu i tamo prođe koji element ovjesa (prednji ugl
preporuka tko zeli pouzdano vozilo a ne pretjerano zahtjevno
samo redovita izmjena ulja i filtera
minmasin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 14:36   #34
Pređem s Kiom Pride nešto manje od 1000 Km mjesečno. Nisam imao problema nikakvih do neki dan. Pri malo bržoj vožnji osjetio sam kako se vozilo naglo zatreslo. Usporio sam jer sam sumnjao da je guma probušena, ali nije. Majstor mi kaže da je nosač motora , naručio je dio i sad čekam.

Nadam se da će to brzo nabaviti, zna li neko koliko otprilike košta nov nosač motora za nju? Slabo se razumijem u mehaniku ali reče mi da je stradao onaj donji koji motor veže za šasiju ili tako nešto
Nighthunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2009., 21:56   #35
Quote:
Nighthunter kaže: Pogledaj post
Pređem s Kiom Pride nešto manje od 1000 Km mjesečno. Nisam imao problema nikakvih do neki dan. Pri malo bržoj vožnji osjetio sam kako se vozilo naglo zatreslo. Usporio sam jer sam sumnjao da je guma probušena, ali nije. Majstor mi kaže da je nosač motora , naručio je dio i sad čekam.

Nadam se da će to brzo nabaviti, zna li neko koliko otprilike košta nov nosač motora za nju? Slabo se razumijem u mehaniku ali reče mi da je stradao onaj donji koji motor veže za šasiju ili tako nešto
ako ti se auto zna zatrest u vožnji, prije da bi ti bio nosač getribe. ali ako ti majstor tako rekao, i znaš da je nosač motora, promjeni ga. pa kada ga budeš mjenjao reci da ti provjere i po potrebi zamjene i nosače getribe. guma se preša u nosač, i sve zajedno računaj oko 500, 600kn... osim ako zbog getribe nebi bilo više posla...
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2009., 22:27   #36
Quote:
Glavni frajer kaže: kaže: Pogledaj post
ako ti se auto zna zatrest u vožnji, prije da bi ti bio nosač getribe. ali ako ti majstor tako rekao, i znaš da je nosač motora, promjeni ga. pa kada ga budeš mjenjao reci da ti provjere i po potrebi zamjene i nosače getribe. guma se preša u nosač, i sve zajedno računaj oko 500, 600kn... osim ako zbog getribe nebi bilo više posla...
Hvala , svakako ću tražiti da sve provjere.

Quote:
ako ti se auto zna zatrest u vožnji,
Ma preko 60 km/h trese se nenormalno, nisam ni vozio više iako su mi rekli da mogu voziti . Inače za Kiu obično treba nekoliko dana čekati dijelove, najvjerovatnije ću kupiti kakve krntije za dijelova .
Nighthunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2009., 22:50   #37
Quote:
Micek100 kaže: Pogledaj post
E sad kak ide.
1. 55 2. 90 3. 120 4. valjda do kraja nisam isprobao jer mislim da bi se raspao
napuni ona pun celer i jos ubrzava
deka09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2009., 23:51   #38
moj pride koji vozim 9 godina prosao je 97000km
prvi sam vlasnik nije na plin ide izvrsno potrosnja u grad 7.5 auto put brzina oko 150/160km/h 6.1 a magistrala 4,5l/100
ubrzanje 0-100 za 11sek-bez katalizatora prve gume hankook-cista plastika onda dunlop i sada bridgestone
slab kvalitet su amortizeri-promenio sam ih na 55000km pali iz prve ne trokira ajnspric mpi i vrlo elastican 135nm pri 3000 obrtaja
5500 eura kad je bio nov karoserija jos dobra extra mali auyo pozdrav
kozle is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 08:15   #39
Quote:
kozle kaže: Pogledaj post
moj pride koji vozim 9 godina prosao je 97000km
prvi sam vlasnik nije na plin ide izvrsno potrosnja u grad 7.5 auto put brzina oko 150/160km/h 6.1 a magistrala 4,5l/100
ubrzanje 0-100 za 11sek-bez katalizatora prve gume hankook-cista plastika onda dunlop i sada bridgestone
slab kvalitet su amortizeri-promenio sam ih na 55000km pali iz prve ne trokira ajnspric mpi i vrlo elastican 135nm pri 3000 obrtaja
5500 eura kad je bio nov karoserija jos dobra extra mali auyo pozdrav
A da možda ne proizvodi gorivo....

Vozio sam od malih autića R5 1,4. Na otvorenoj cesti je mogao ako se stvarno lagano vozilo, do 110 - 120 km/h, proći s 5,0 ili koji deci ispod. U prosjeku, naravno. Ali peglanja na autoputu, 160 km/h konstantno, bez puštanja gasa, (ono, Vmax minus 5 do 10 km/h) je srknilo 10-12 litara.

Pride ne troši puno. Ali na konstantnih 150 km/h mora bit debelo više nego što tvrdiš.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 08:53   #40
uzimi da se na tim malenim motorima od 110kmh do 130kmh potrošnja povečava za 25%. pa ti vozi...
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:08.