Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2010., 14:55   #81
Yep, Deatwin rocks!

A evo da i ja ispričam svoje iskustvo, možda malo drugačije - čisto da pokušamo shvatiti i drugu stranu i vidjeti da nisu lovci nužno sotone u ljudskom liku.

Meni šuma puna raznovrsne divljači 100 m od kuće (na svaku stranu), pravo selo u okolici Zg-jug. Imamo srneću tročlanu obitelj koju svi hranimo i oni svaku zoru i predvečerje izlaze na proplanak na opću radost svih seljana koji paze da ih njihovi psi ne rastjeruju i plaše. Kad sam imala kod sebe u privremenom smještaju jednu kuju koja je preskakivala ogradu od 1,80 m i jurila za njima (nije im ništa napravila ali ih je prestrašila i uzrokovala im stres), bogami sam imala problema susjedima objasniti kako se trudim to izbjeći i udomiti ju čim prije. A susjedi su uglavnom SVI lovci (iliti, barem članovi lovačkih društava).

Prije neka 3 tjedna, čujem užasnu larmu s ruba šume, pseću dreku, lavež, vrisku i vidim susjeda kako se zašpurao nizbdro i viče. No, ukratko: dva psa lutalice (vjerojatno već poludivlji, ostavljeni u šumi tkoznakad), odvojili roditelje od laneta kojeg su stjerali u neki šaš i stali klati. Dok je susjed dotrčao, psi su rastrgali lane.

Susjed je otrčao kod DVA lovca i tražio da odstrijele pse ali oba su odbila.

Iskreno rečeno, i da su krenuli u lov, mislim da ih ne bi zaustavila. Iz dna duše mrzim lov i lovce ali ovo je bilo prestrašno i ne bih htjela da se ponovi. Znam da ti psi nisu krivi jer su samo psi, ali nije ni lane krivo niti se imalo šanse obraniti.

Hoću samo reći - NE puštajte pse gdje ima divljači jer ih zaista tamane (tamane ih i lovci - znam, znam, ili bolje rečeno krivolovci) - ovo što sam vidjela je prežalosno.
.
__________________
slobodni net za slobodni svijet!
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 16:03   #82
Bas mi se potrefilo da sam srela jednog starijeg gospodina (cca 80 god) u parku danas i zapocela s njime pricu i otkrila da je bio lovac. Nisam ni znala da ima toliko lovaca u Rijeci s obzirom da je ovo vec treci lovac kojeg sam ja upoznala u parku. Gospodin svaki dan dodje prosetati u park i mazi moju Bailey i na sva usta je hvali kako je divna. Nije da je to mjerilo za covjeka ali...
I usli mi u pricu oko lova i ispricala sam mu sto smo razgovarali na ovoj temi. Gospodin se zgrozio i rekao da je jako malo lovaca takvo, da je citava njegova obitelj oduvijek u lovu i da se jako dobro zna kada se, gdje i sto lovi. Kucni ljubimci nikad nisu "u sezoni" i pse koje su oni sreli za vrijeme lova bi poveli do auta i do prvog sela i predali ljudima u blizini da potraze vlasnike jer im na kraju krajeva najmanje na svijetu treba da pucaju na zalutalog psa i time da preplase divljac. Ako je pas u selu nikome ne radi stetu i njima ne tjera lovinu.
Uzmimo u obzir da je taj gospodin vjerojatno lovio prije 30-40ak god kad razina svjesti o ljubavi prema psima mozda i nije bila bas na ovoj razini i kad nije bilo toliko zakona koji uredjuju drzanje pasa.
Dokaz da je cista prakticnost dovoljna da se ne puca na psa....
Luxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 18:15   #83
Deatwin čestitam
Odlično odrađen posao sa trajnim dobrim posljedicama.Napravljen na pravi način,osoba a ne generalno i ima rezultata.

Luxy
U životu vjerojatno srećeš više lovaca nego što misliš.Većina njih (svi koje ja poznam) imaju kućne ljubimce i ne pada im na pamet da pucaju u tvog ili mog.Međutim uvijek se pojavi izuzetak koji misli da je .........Protiv takvih vrijedi jedino ovo što je odlično napravila Deatwin,dati materijal onima koji žele spriječiti.Interne kazne postoje.
Krivolovci su sasvim druga priča ,njima tvoj pas i ti smetate.Žele vas se riješiti.Tada treba tražiti pomoć lovaca,oni znaju što treba.


Predlažem da se na ovoj temi objavljuju takvi i slični problemi.Možda da moderator malo izmjeni naziv teme.Ja sam prije imao problem u gradu sa policajcima ,na sreću ga uspješno riješio.
__________________
ciljevi su snovi sa rokom ispunjenja
MBSK is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2010., 18:27   #84
Quote:
LinaLena kaže: Pogledaj post
Yep, Deatwin rocks!

A evo da i ja ispričam svoje iskustvo, možda malo drugačije - čisto da pokušamo shvatiti i drugu stranu i vidjeti da nisu lovci nužno sotone u ljudskom liku.

Meni šuma puna raznovrsne divljači 100 m od kuće (na svaku stranu), pravo selo u okolici Zg-jug. Imamo srneću tročlanu obitelj koju svi hranimo i oni svaku zoru i predvečerje izlaze na proplanak na opću radost svih seljana koji paze da ih njihovi psi ne rastjeruju i plaše. Kad sam imala kod sebe u privremenom smještaju jednu kuju koja je preskakivala ogradu od 1,80 m i jurila za njima (nije im ništa napravila ali ih je prestrašila i uzrokovala im stres), bogami sam imala problema susjedima objasniti kako se trudim to izbjeći i udomiti ju čim prije. A susjedi su uglavnom SVI lovci (iliti, barem članovi lovačkih društava).

Prije neka 3 tjedna, čujem užasnu larmu s ruba šume, pseću dreku, lavež, vrisku i vidim susjeda kako se zašpurao nizbdro i viče. No, ukratko: dva psa lutalice (vjerojatno već poludivlji, ostavljeni u šumi tkoznakad), odvojili roditelje od laneta kojeg su stjerali u neki šaš i stali klati. Dok je susjed dotrčao, psi su rastrgali lane.

Susjed je otrčao kod DVA lovca i tražio da odstrijele pse ali oba su odbila.

Iskreno rečeno, i da su krenuli u lov, mislim da ih ne bi zaustavila. Iz dna duše mrzim lov i lovce ali ovo je bilo prestrašno i ne bih htjela da se ponovi. Znam da ti psi nisu krivi jer su samo psi, ali nije ni lane krivo niti se imalo šanse obraniti.

Hoću samo reći - NE puštajte pse gdje ima divljači jer ih zaista tamane (tamane ih i lovci - znam, znam, ili bolje rečeno krivolovci) - ovo što sam vidjela je prežalosno.
.


Jednostavno napiši dopis u lokalno lovačkom društvo što prije sa opisom događaja,kopiju pošalji u lovački savez.Po zakonu su tada dužni reagirati,odnosno tražiti i naći i ukloniti podivljale pse.Oni mogu napadati i domače životinje itd.Jednom kad počnu ne zaustavljaju se.Velik broj uništavanja ovaca u priobalju su upravo napravili psi,a traži se da se pišu vukovi zbog odštete.Slično je i sa peradi.
Na selu se zna i dogoditi da takve napade rade psi koji su pušteni noću.
Sada imaš uzor i samo naprijed.
__________________
ciljevi su snovi sa rokom ispunjenja
MBSK is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 09:04   #85
Ova Deatwin je fakat žemna od ekšn

Quote:
LinaLena kaže: Pogledaj post
Hoću samo reći - NE puštajte pse gdje ima divljači jer ih zaista tamane (tamane ih i lovci - znam, znam, ili bolje rečeno krivolovci) - ovo što sam vidjela je prežalosno.
.
Ovo je točno i s time se slažem. Ja često vidim samošetače/lutalice kako harače tu po livadi u proljeće kad divljač ima podmladak. Stvar je u tome da psi nisu lovci koji vrebaju da bi ubili i najeli se pa time pridonose ravnoteži u eko-sustavu. Psi ubijaju iz zabave i rijetko, gotovo nikad ne pojedu ono što ulove.

Dakle, ili ne puštajte pse u lovištu uopće ukoliko imate pse koji vole ganjati divljač, ili ih imajte na 10 m povodniku (sasvim dovoljno za šalabajzanje i trčkaranje bez mogućnosti da previše odšalabajzaju) ili naučite pse da vam dolaze na opoziv no matter what. Teško je, pogotovo s nekim tipovima pasa, ali nije nemoguće (i sama muku mučim s jednim od svojih, ali napredujemo).
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 02:02   #86
Quote:
spyro kaže: Pogledaj post
Moj pas može biti pušten na mom zemljištu i ima pravo pojest svakog ko uđe nepozvan.

Znam lika koji je uvjeren da ima pravo pucati na svakog tko mu nepozvan uđe u dvorište. Vjerojatno preveliki utjecaj američkih filmova. Sad zamisli da se djeca loptaju i da im lopta upadne u njegovo dvorište pa mali skoči unutra po loptu i kreten ga ucmeka. Što je najtragičnije, ti i on živite u nekom naseljenom mjestu,a ne na vrhu Dinare ili Velebita pa da normalan čovjek može imati barem 1% razumijevanja za incestuozne rednecke koji pucaju i puštaju zvijeri na svakog tko zakorači na njihovu njivu
seljo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 11:03   #87
Quote:
seljo123 kaže: Pogledaj post
Znam lika koji je uvjeren da ima pravo pucati na svakog tko mu nepozvan uđe u dvorište. Vjerojatno preveliki utjecaj američkih filmova. Sad zamisli da se djeca loptaju i da im lopta upadne u njegovo dvorište pa mali skoči unutra po loptu i kreten ga ucmeka. Što je najtragičnije, ti i on živite u nekom naseljenom mjestu,a ne na vrhu Dinare ili Velebita pa da normalan čovjek može imati barem 1% razumijevanja za incestuozne rednecke koji pucaju i puštaju zvijeri na svakog tko zakorači na njihovu njivu
Ček' malo. A gdje je policija? A prijavit ga? Kako ono kaže Bandić...? Aha: Neka institucije pravne države rade svoj posao.
__________________
slobodni net za slobodni svijet!
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 16:30   #88
Quote:
LinaLena kaže: Pogledaj post
Ček' malo. A gdje je policija? A prijavit ga? Kako ono kaže Bandić...? Aha: Neka institucije pravne države rade svoj posao.
kad dođe do toga da ima posla za institucije onda je već kasno. Problem je mentalni sklop rednecka koji misli da ima potpuno pravo upucati/pustiti živinu da pojede svakog tko zakorači na njegovu njivu.
seljo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 21:53   #89
Deatwin,

sori na čekanju na odgovor, imala sam "posla" na drugim temama!

Jako mi je drago da tvoja inicijativa napreduje! pročitala sam sve one zakone još i prije, krivo sam se izrazila: mislila sam na to što mu lovnik mora taj dan potpisati. Ono što želim reći je upravo ovo:

Quote:
seljo123 kaže: Pogledaj post
kad dođe do toga da ima posla za institucije onda je već kasno. Problem je mentalni sklop rednecka koji misli da ima potpuno pravo upucati/pustiti živinu da pojede svakog tko zakorači na njegovu njivu.
...a kad ti napravi rusvaj i povrijedi ljubimca, lovnik će mu lako antedatirati bilo kakvu iskaznicu. A da ne govorim o lovnicima, mene je ugrizao necijepljeni pas u vlasništvu lovnika iz Hrvatskih šuma, pa sam išla na antitetanus "jer sam se ogrebla na žicu" da tip ne ostane bez posla! I dakako pas je živio kod mene 15 dana pod mojim nadzorom jer me je bilo strah da je bijesan - kreten ga vodi u pogon bez cijepiva protiv bjesnoće! (Srećom, pas je još živ, i sada je i cijepljen, bar je kreten naučio lekciju).

Srećom, ti si odabrala pravi put! Drago mi je da su ljudi iz tvog LD jako susretljivi, samo speci dobre kolače i Daruša će biti glavna maskota!

Naime, kao što je već rečeno, većina lovaca su odlični ljudi, i sami su ljubitelji, a puno njih i uzgajivači pasa, puno vremena i ljubavi ulažu u svoje pse i znaju što čovjeku znači kućni ljubimac.

Na lošem glasu su doslovce zbog 10tak pijanih budala...
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 10:44   #90
Je TF, i čovječanstvo je na lošem glasu zbog šake kretena ali znaš ti onu narodnu: što budala baci u bunar ni sto mudraca više ne izroni.
Možda jesu malobrojni ali je činjenica da ih ima i da treba paziti i biti mudar i oprezan i predvidjeti moguće zlo i tako ga onda najbolje sprečavamo.

A i ovakve akcije i inicijative građana bi trebale biti češće.
.
__________________
slobodni net za slobodni svijet!
LinaLena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 15:28   #91
Quote:
LinaLena kaže: Pogledaj post
Je TF, i čovječanstvo je na lošem glasu zbog šake kretena ali znaš ti onu narodnu: što budala baci u bunar ni sto mudraca više ne izroni.
Možda jesu malobrojni ali je činjenica da ih ima i da treba paziti i biti mudar i oprezan i predvidjeti moguće zlo i tako ga onda najbolje sprečavamo.

A i ovakve akcije i inicijative građana bi trebale biti češće.
.
Apsolutno se slažem!

Svakako treba paziti, i na lovce, ali i na naše pse! Puno vlasnika zaboravlja opasnosti koje psi mogu predstavljati u lovištu:
  1. potjera za i ubijanje divljači
  1. uznemiravanje gnijezda divljači što dovodi do napuštanja i ugibanja mladunaca
  1. uznemiravanje i obilježavanje mokraćom hranilišta, kaljužišta i solišta za divljač, što odbija divljač od korištenja istih
  1. uznemiravanje i možebitni napad na gljivare, šumare, planinare, šetače..., dakle sve ono nepoželjno što se moće desiti kad nam pas nije 100% vremena na oku, a u šumi to nije teško;
te opasnosti koje lovište može predstavljati za njihove pse:
  1. konfrontacija s opasnom divljom životinjom (medvjed, vuk, lisica, ris, divlja mačka, divlja svinja) s kobnim rezultatima po psa
  1. konfrontacija s psima - lutalicama u lovištu, opet s kobnim posljedicama po psa
  1. kontakt s bijesnom životinjom
  1. pronalazak strvine i konzumiranje iste, uz možebitnu zarazu virusnim ili bakterijskim oboljenjima te parazitima

Ima toga još; ne kažem "ne vodite pse u šumu" nego "koristite obilno zdrav razum".
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 10:51   #92
Lovci iznad zakona?

Eto, učlanio sam se ovdje samo da bih pokazao što lovci rade... Slike su na kraju posta, ali su prilično eksplicitne pa oni slabijeg želuca neka ne gledaju... Slikano je čim smo došli kod veterinara, prije bilo kakve obrade.

Jučer ujutro sam otišao u šetnju s Nerom (mješanka labradora) prema šumi. Naravno, bez povodnika i brnjice budući da se radi o 12 godina staroj ženki koja se boji i vlastite sjene, a kad vidi mačku, podvije rep i pobjegne od straha... Dakle, predstavlja opasnost jedino ako se popikneš preko nje.
Naša kuća je zadnja u selu nakon čega počinje makadamska cesta prema igralištu i lovačkom domu i šumi.

Nakon dvije-tri minute šetnje, pucanj! Ja zovem Neru, nema je. Zovem, krenem još malo dalje, nema je. Ništa, okrenem se, idem doma, zna se ona vratit sama, nije joj to prvi puta da skače po tim šumama. Vratim se doma, a ispred garaže Nera, sva krvava, jedva stoji na nogama. Prošlo je dvije-tri minute dok smo se uopće uspjeli snaći kad pored nas cestom prolazi auto i u njemu lovac. Nera leži možda metar i pol od ceste. Da nisam počeo vikati i trčati za njim, čovjek bi se lijepo otpeljao dalje... Kad je stao, pitao sam ga tko je pucao na psa, na što on, s nevjerojatnim ponosom, ističe da je ON. Pas je bio bez nadzora i upucao ga je. I sad kad je otkrio tko je vlasnik, ide nas prijavit na policiju. Ja mu pokažem ozlijeđenog psa, ali njega to uopće ne zanima nego nam drži predavanje jer je pas bio bez nadzora! Kad sam poludio i počeo vikat na njega da mu je bolje da mi se makne s očiju, uredno je sjeo u auto i otišao.

Neru sam odmah otpeljao kod veterinara i odmah su je preuzeli u obradu. Nakon više od tri sata (operacija, razni lijekovi, infuzija) Nera je mogla krenuti doma. Ovih putem se odmah zahvaljujem ekipi veterinarske ambulante Banija u Karlovcu zbog nevjerojatne usluge! Inače, radno vrijeme im je od 8, mi smo došli oko 7.40 a oni su već bili tamo i bez razmišljanja nas primili (probajte to doživit u nekoj od naših bolnica...).

Nedugo nakon toga nam je došla policija i napisala kaznu za puštanje psa bez nadzora u iznosu od nešto manje od 200 kuna. Nema problema, u prekršaju sam, zakon je takav kakav je, u redu. Nažalost, nisam bio doma kad je policija došla pa su kaznu napisali roditeljima.

ALI, zakon kaže da lovac ne smije pucati na psa bez nadzora na udaljenosti manjoj od 300m od prve kuće. Udaljenost je bila manja. Policiju to nije zanimalo. Tek nakon što sam popodne otišao na policiju i zahtjevao da pozovu lovca da pokaže točno mjesto na kojem ju je upucao, jedva su na to pristali (budući da sam bio prilično bezobrazan i očito više upoznat u pravni sustav od njih). Lovac je došao i pokazao točno mjesto gdje ju je upucao, a oni su rekli da je to jako daleko od kuće i da nećemo sad valjda mjerit koliko točno.

Nažalost, meni se to činilo ne tako daleko pa sam doveo ovlaštenog geodeta da izmjeri udaljenost - 225 metara !!! Točna lokacija mjesta gdje ju je upucao se vrlo dobro vidi jer još uvijek visi komad kože na grmlju...

Dakle, lovac je bio u teškom prekršaju kada ju je upucao i to nije smio učiniti.

Znam da imam pravo pokrenuti privatnu tužbu protiv njega (i to ću svakako i napraviti) - ima li možda netko preporuku za nekog dobrog odvjetnika (u Karlovcu) koji bi to htio odraditi za iznos odštete? Znači, koliko odštete uspije izvući, toliko dobiva, a ja mu ne moram ništa platiti. Koliko sam uspio doznati, lovcu bi se oduzela dozvola za oružje, a to mi je definitivno veća satisfakcija nego bilo koji novac koji bi dobio... Inače, riječ je o B.Š., predsjedniku Lovačkog doma Brodac, Duga Resa.

Pa, da ne duljim više, ovdje su i slike:

Oprez - nije za osjetljive želuce!
http://i54.tinypic.com/5ww2mb.jpg
http://i52.tinypic.com/2kplsi.jpg
http://i56.tinypic.com/rw5nhy.jpg
http://i54.tinypic.com/28u467p.jpg
http://i56.tinypic.com/25sn6me.jpg
http://i51.tinypic.com/6fnsoz.jpg

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 31.10.2010. at 16:56. Reason: Prevelike slike pretvorene u linkove i dodano upozorenje
balihr is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 11:07   #93
a pa mislim stvarno! nije stvar u toma da je on upucao psa zato jer je bio bez nadzora vec ja mislim da je on upucao psa jer je mogao, čisto iz zabave! stekla sam dojam da je riječ o neiživljenom, frustriranom ... ok šetao si psa bez lajne, ali mislim gdje u ovoj državi pustit psa, da protegne nogice, da se istrči? držat ga ne lajni dugoj 12 metara, ili što pa trčat zajedno s njim ? ovakve stvari me zbilja razbjesne. tako je mogao i nečije dijete upucat jer je zašuškalo u grmu pa je mislio da je vuk

definitivno slažem se da bi najveća sadisfakcija bila oduzeti mu pušku. sretno
__________________
Keeping my soul happy...

Zadnje uređivanje markiza poisson : 31.10.2010. at 11:16.
markiza poisson is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 11:16   #94
Ovu Neru poznajem i znam da je definitvno miroljubiv pas. Znam da nikad ne odlazi od kuće predaleko, ali i da je lovački dom blizu. Što lovac kaže o lovačkoj etici? Po čemu je zaključio da je pas nanosio štetu lovištu? U Njemačkoj, pročitala iskustva drugih, promatraju psa lutalicu danima, a kod nas osobna procjena i bum. Lovac je trebao znati da takavog psa možda traži vlasnik. I dobro da i vlasnika nije upucao. Zakon sve kaže, ali je očito oružje jače. I da, dignula bih tužbu. Nekim ljudima oružje daje preveliku moć, ovlasti.

Sretan oporavak Neri, po kojoj je i moja kujica labradorica dobila ime.
NovaNera is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 12:51   #95
Prema zakonu o lovstvu, lovac ima pravo ubiti psa unutar lovišta bez obzira na to čini li štetu ili ne, ukoliko pas nije pod kontrolom vlasnika, odnosno na uzici.

Prema istom zakon, lovište smije početi 300 m od naseljenog mjesta. Zakon ne definira smatra li se "naseljenim mjestom" rub građevinske zone ili zid najdalje kuće.

Svejedno:
- pas nije bio u lovištu te lovac nije imao pravo ustrijeliti psa
- lovac nije bio u lovištu te nije imao pravo ispaliti hitac iz lovačkog oružja
- izvan lovišta, lovac ne smije nositi lovačko oružje napunjeno i bez odgovarajuće navlake, iznimka su streljane i registrirana strelišta u vlasništvu lovačkih društava, te registrirani gateri

Imate debelu osnovu za tužbu.
Još da ste se sjetili zahtijevati alkotest, bili bi na konju.
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 13:20   #96
Ne vjerujem da ćeš išta postići, nažalost, našu policiju i slične nije briga za životinje. Sretno s tužbom, možda ih to potakne da počnu raditi svoj posao. I taj lovac ostane bez lovačke dozvole.

Ali meni bode oči i tvoje ponašanje, znaš da je tu blizu lovište a ti ju puštaš bez lajne?! Gradsko sam dijete i ne znam kako stvari funkcioniraju van grada ali da znam da postoji i najmanja mogučnost da mi pas ode u lovište, nema šanse da bi ga pustila bez lajne.
ChiliKimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 13:41   #97
Slažem se, treba poštovati zakon - na obje strane.
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 13:45   #98
poz

Evo ja imam dalmatinera,iz Bjelovara sam.U blizini mog naselja također se nalazi loviste doduse udaljeno je oko 1km.Dobio sam vec par upozorenja da nesmijem imat pustenog psa u toj zoni dalje od 100m (pas mora bit najvise 100m udaljen do mene),osobno mi je to lovac rekao.Sto je jako korektno od njega,ali ja jos nijednom nisam ga poslusao.Nakon tvog događaja mislim da cu i ja malo bolje pazit kuda ide pas.

Ono sto sam htio rec je...
Stavi to u novine posalji to svim novinama pa cak i vijestima(24sata,novaTV,jutarnji,rtl-vijesti,ako ima te gradski vjesnik,itd itd)kud god mozes budes vidio da ce se dignut prasina i da ce se javit drustvo za zastitu zivotinja i da ce policiju onda bit briga!Naravno samo da su ti ti dokazi jako tocni i cvrsti,da nebi ispao na kraju budala!!Nisam siguran al to sa novinama bi trebalo upalit

Zadnje uređivanje Doctor_X : 31.10.2010. at 14:31.
Doctor_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 14:30   #99
Quote:
ChiliKimi kaže: Pogledaj post
Ali meni bode oči i tvoje ponašanje, znaš da je tu blizu lovište a ti ju puštaš bez lajne?! Gradsko sam dijete i ne znam kako stvari funkcioniraju van grada ali da znam da postoji i najmanja mogučnost da mi pas ode u lovište, nema šanse da bi ga pustila bez lajne.
Po ovome moji psi nikad ne bi trebali biti pušteni I realno, gledajući niti na cijelom području Jaruna i čim malo izađeš iz grada jer je prema njihovim kartama sve to lovno područje. Po tome psi nikad, ali baš nikad i nigdje ne bi smjeli biti pušteni - u grad zbog ljudi i djece, van grada zbog lovaca. Svi jako dobro znamo - neizživljen i sputan pas je frustriran i problematičan pas. Nek si izaberu što će.
Kada je vrijeme lova ima da stave obavijest da je vrijeme lova, u suprotnom...
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 15:01   #100
Moj ispravak, ne lovci nego neodgovorna i vrlo opasna budala.Mogao je nekoga ubiti isto tako.Napišite dopis Lovačkom savezu Hrvatske. Dodajte da ste i vi bili uz psa.Obavjestite barem lokalne novine.To je opasan čovjek i treba mu uzeti oružje,bahatost i oružje ne idu zajedno.Nemojte odustati pa živite tamo.
__________________
ciljevi su snovi sa rokom ispunjenja

Zadnje uređivanje MBSK : 31.10.2010. at 15:29.
MBSK is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:32.