Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.04.2016., 16:14   #1081
Ajme to nije sve kako se zna ponasat a noram joj vjerovat jer je stvarno dobar dijagnosticar ali ta njezina kako cemo lako cemo komunikacija je fakat retardirana opcenito je to tako da ti treba lijek za nesto

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Cikcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2016., 07:06   #1082
Je li opasno da se dijete zarazi kozicama netom nakon preboljene gnojne angine?
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2016., 22:23   #1083
Nama kozice gotove sada 10 dana. Sve kraste otpale. Koza je super i hvala Sudocremu za to!

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Cikcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2016., 10:27   #1084
Mi smo jutros bili kod pedijatrice po ispričnicu za vrtić.
Sin je kozice dobio prošli ponedjeljak (4.4.).
Mislili smo ga ostaviti još do srijede doma iako će mu vjerojatno sve kkraste otpasti do ponedjeljka, no kako su mnogi rekli da nakon kozica imunitet bude slab pa jevelika šansa da nešto uhvati u vrtiću ćim se vrati.
No pedijatrica nam je rekla da bi bilo bolje da ga zadržimo doma cijeli sljedeći tjedan, baš zbog tog slabijeg imuniteta, no dala nam je ispričnicu da se možemo vratiti u srijedu.

Koliko ste vi ostavili djecu doma nakon što su kozice prošle?
shlede is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2016., 10:36   #1085
Ja idem raditi u nedjelju. Tako da je to 12 dana. Dok je trajao tijek bolesti. Svi me vec zovu i moram ici raditi, ali da me ne zovu ja bih ju pustila dok ne dobi boju u licu visak energije i beskrajnu dosadu

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Cikcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 08:31   #1086
ja sam vodila u vrtić nakon 2 tjedna ravno i još mi se prehladila i kašljala nakon što su kozice prošla valjda od skidanja do gola i mazanja. Evo išla takva polu prehlađena dva tjedna već u vrtić u komadu i ništa nije pokupila.

Mislim da zavisi od djeteta do djeteta jer moja primjerice nije uopće imala temperaturu za vrijeme kozice baš ništa jedino je bila nervoznija. Ali eto kako nam je proces mazanja nekoliko puta dnevno dugo trajao i naravno smo ju morali skinuti da ju mažemo valjda se od toga prehladila.

Inače kažu da kada se sve nakrastaju već i mogu ići u vrtić. Moja je imala dosta krasta kad je krenula opt ali ona je imala jedno 20-ak jako jako ogromnih tako d ja puno trebalo da kraste otpadnu. Evo računam već je prošlo 4 i pol tjedna od kada je dobila kozice i ima još uvijek 4 kraste koje se drže jer je tih nekoliko bilo stvarno jako ogromnih
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 10:10   #1087
Joj da i mi imamo par tih velikih. Za sad se namakaju u tusiranju pa racunam da voda ubrza epitelizaciju +sudocrem.

Mene brinu limfni cvorovi😧 stvarno su joj nateceni, kad to splasne?
Idemo danas kod pedijatrice


Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Cikcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 10:30   #1088
nemam pojma ja ništa na svojoj nisam primjetila bilo gdje po tijelu da je natekli ili nešto slično. A koji čvorići su joj točno natekli?

Iskreno mi osim tog deranja oko mazanja kozica i nervoza i ljutnje što ne može nikuda van nismo imali nikakvih poprtanih tegoba.
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2016., 16:05   #1089
Na vratu i preponama.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Cikcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 08:11   #1090
Quote:
Cikcak kaže: Pogledaj post
Na vratu i preponama.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Nisam kod svoje to uopće primjetila niti su se druge mame koje znam čija su djeca imala da su se žalile na to.

Što je pedica rekla? Je li ok sve?
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2016., 08:40   #1091
Nije nas pregledala jer je mala spavala u autu. Ona je sama rekla da nema potrebe i da se to moze mjesecima povlacit. Vidjet cemo. Vratitla nam se setra Zvjezdana kod doktorice pa sam odusevljena sa time. Konacno!! Ovaj koji je radio dok nje nije ni bilo nije nam ni upisao kozice...

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Cikcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 22:43   #1092
Pliz help! U razredu naših prvašića pojavile su se koze. Raska je obavijestila roditelje. E sad : sva sam u čudu, jer moja curka za sada nema nikakve mjehuriće po tijelu, ali žalila se na glavobolju i da ju peče jezik...kad eto...na jeziku nekoliko crvenih kvržica/ispupčina i lagano povišena tempica. Samo ždrijelo nije crveno. Je li nekome tako počelo kozičanje i kako uopće da se ponašam tj. kad bi i ako bi trebalo krenuti točkanje po tijelu?

Evo i fotka jezika...baš sam zabrinuta i molim za pomoć.... hvala svima!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	20160511_205512~2.jpg‎
Views:	145
Size:	9.6 KB
ID:	16769  
__________________
naj sam ružna, al se lako oduševim. i živujem tako. i imam frizuru. glupu. to tako triba.
bookowska is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2016., 22:50   #1093
Meni jezik normalno izgleda :nezna:
Cikcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2016., 11:44   #1094
I meni izgleda normalno. Od kontakta sa zaraženom osobom do izbijanja prođe 10-20 dana. Mojoj maloj su izbile nakon 17 dana točno od kontakta ali prvo obična crvena točkica za koje smo tri dana od pojave skužili da je kozica nakon što se mjehurič napuhao.

A tko zna gdje će joj prva izbiti. Mojoj maloj izbila unutra u uhu prva i sve upalila i mi liječili kapima upalu uha jer nitko nije skužio da je to kozica pa kad nikome nije niti palo na pamet da bi unutra skroz duboko u uhu izbila. Također mi je imala i dvije skroz kod oka znači ne niti na kapku već skorz na onom dijelu kože iznad donjih trepavica odmah do okice. Sve ok prošlo nit svrbeža nit temperature nit glavobolje ma ništa.
Osim nenormalnih količina nervoze jer 2 tjedna su trajale i nije smjela nikuda vani pa smo od tog najviše poludili.
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 13:34   #1095
Necak mi je dobio vodene kozice prije 4 dana. Kupili smo a-dermu od koje ga nista nije svrbilo ali je bio cijeli bijel. Uzas! Ne moze se taj bijeli sloj isprat. Onda smo presli na poxclin. Poxclin nije uopce djelovao. Cijelu noc nije spavao. Ujutro sam ga namazala opet sa Poxclin. Nista mu nije pomoglo.
Namazem ga sa A-dermom. Odmah, ali odma, mu je bilo lakse. Isti tren ga je prestalo svrbit.
Vratili smo se A-dermi koja mu puno pomaze ali posto mi necak je pun kozica, cijeli je bijel.
Neznam kako da ga ocistim.
Kupamo ga u hipermanganu i u zobi ali nikako maknit taj bijeli sloj.
Melisandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 20:30   #1096
Nemojte to ni micat dok ne zavrse jer cete poderat kozicr
Cikcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2016., 09:41   #1097
Hvala!
Melisandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2016., 22:04   #1098
Cini mi se da su i mog malog napale kozice
nitko u vrticu ih vec duze nema a njemu se prekjucer prva pojavila,danas ih ima 8
kad mogu ocekivat navalu?
da li temp uvijek bude uz njih ili ne?
na sta jos moram obratit paznju?
nismo bili kod dr jos jel sam htjela vidjet kako ce danas biti,sutra cemo otici
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2016., 22:12   #1099
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
kad mogu ocekivat navalu?
sutra-preksutra. moj je imao nisku temp dan-dva na početku. pazi da se ne čoha i da se koja ne inficira. možda bi još trebalo paziti ako koja bude na nezgodnom mjestu tipa oko.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2016., 08:19   #1100
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
Cini mi se da su i mog malog napale kozice
nitko u vrticu ih vec duze nema a njemu se prekjucer prva pojavila,danas ih ima 8
kad mogu ocekivat navalu?
da li temp uvijek bude uz njih ili ne?
na sta jos moram obratit paznju?
nismo bili kod dr jos jel sam htjela vidjet kako ce danas biti,sutra cemo otici
Netko ti ima temperaturu a netko ne. Mi uopće nisamo imali. I toplo preporučam onaj lexoderm paket za kozice (sprej+krema) moju apsolutno ništa nije svrbilo od toga i kad ju namažeš čim izbije s tim niti ne bude neka ogromna. Ja tako prvi dan nisam mazala jer smo tek popodne išli doktoru i u tom periodu su izbile neke toliko ogromne da im je trebalo nekoliko tjedana da se u potpunosti osuše i otpadnu. Zato mame mažite čim skužite da izbijaju.

I kupanje u hipermanganu isto iako moja nije htjela niti blizu toj vodi jer je ljubičasta pa je rekla da to uopće nije voda

A imala je i po licu i oko uči ma skroz uz oko nekoliko njih i uz nokte i te su je malo bolile a to po licu smo tretirali cink bakar sprejem i to bi joj mazala kada zaspi namočim vateni štapić i natrackam to oko oka dok spava da ne razmaže onda.
bembolina 09 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:14.