Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Pogledaj rezultate ankete: Vjerujete li u postojanje indigo djece?
Da, vjerujem da ona postoje 92 42.20%
Ne, to su izmišljotine! 71 32.57%
Ne znam, ne vjerujem previše u to 27 12.39%
Više vjerujem, ali sam oko nekih stvari skeptičan/na 28 12.84%
Glasovatelji: 218. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2005., 15:23   #201
Kad mi zafali viceva onda svratim na tu stranicu.

Baš su zabavni...samo im još fali indigo puh, ili indigo muha...
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2005., 15:29   #202
Evo prvi put čitam o tome i sve mi se nekako čini da djeca danas (lakše) kuže da im se prodaje rog pod svijeću pa bojkotiraju pokušaje "socijalizacije".

Moj savjet: Našopajte ih Prozacom !

Jebem vas smotane, što se kaže (ovo ja da prostite psiholozima i psihijatrima ) ne znate ni sebe izliječit, a druge bi liječit išli

***

Baphomet: "Kad mi nedostane viceva onda svratim na tu stranicu."

Znači da non-stop visiš tamo
Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2005., 15:30   #203
Quote:
shadow_healer kaže:
Ma tu neki govore da su indigo djeca hiperaktivna.
Da, to je sad najnoviji izraz za neodgojenost djece.....
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2005., 15:32   #204
Lako je za neodgojene. Čuvaj se onih odgojenih
Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2005., 15:37   #205
Quote:
Lame Deer kaže:
Lako je za neodgojene. Čuvaj se onih odgojenih
Odgojeni se ne prepoznaju u indigo boji, čak niti u kristalnoj.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2005., 15:45   #206
Quote:
Lame Deer kaže:
Baphomet: "Kad mi nedostane viceva onda svratim na tu stranicu."

Znači da non-stop visiš tamo
Ne baš...ni tvoji biseri nisu za bacit
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2005., 15:50   #207
Quote:
Nemruth Dagi kaže:
Odgojeni se ne prepoznaju u indigo boji, čak niti u kristalnoj.
Jel radi tko u odjelu za kriptografiju da protumači što je pjesnica htjela reć.

U frazi: "Da, to je sad najnoviji izraz za neodgojenost djece...." riječ "neodgojenost" ima jasan prizvuk. Zašto ga sad distorziraš ?

Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2005., 15:51   #208
Quote:
Baphomet kaže:
Ne baš...ni tvoji biseri nisu za bacit
Zato smo tu da se jedni drugima smijemo u brke mrke, jelte ?!
Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2005., 15:55   #209
Quote:
Lame Deer kaže:
Jel radi tko u odjelu za kriptografiju da protumači što je pjesnica htjela reć.

U frazi: "Da, to je sad najnoviji izraz za neodgojenost djece...." riječ "neodgojenost" ima jasan prizvuk. Zašto ga sad distorziraš ?

Zbog dramatičnosti Dame Leer jer se topik nekak osušio....

__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2005., 16:49   #210
Quote:
Lame Deer kaže:
Tko polaže ispite života, mora biti spreman i na odgovore iz drugih predmeta

Gle, gica s bala u kani galilejskoj. To nije zajebana stvar, nego prosto ko prebranac i ne treba ti uopće psihologiju uvlačit. Tu ćeš tek ponorit ko Gacka u Liku, osim u slučaju da baciš vreću s ramena. Ovaj majstor studira ISTINU, a na fakultetu psihologiju (i "crnu" i "bijelu") te redovno dovodi fakultetske profesore i doktore tog faha do pada sistema System error ?!

Da si barem na milisekundu uletio u ono o čem se radi u ŠKOLI, navalio bi na MUDROST "ko klošar na kavijar" te bi ZNAO i smijao se, pa bi se automatski čitavim svojim bićem unio u "kritiku" i kazivanje onog "što misliš", a ne ovako jednom nogom naprijed, drugom natrag. Ne korak naprijed, korak natrag, nego ni tamo, ni amo. Miš uz pilu, miš niz pilu, nasred pile vodu pije !

Valjda porad kredibiliteta ?

Kredibilitet dolazi od riječi credo, vjerovati. Pusti druge da vjeruju tko si i što si. Ti si ONAJ KOJI JESI.

Da, mene su i tukli, za uši vukli, cura me je "pustila" (na sebe sinoć ) iako bih "za repetu" rado privukao pažnju drugih "slobodnih ženki", posebice onih slobodnih od gluposti, (poželjno i "uma").

Dakle otvoreno i prosto:

Smatram da si veoma bistar i ugodan čovjek, neću reć dečko. Isto tako smatram da postoje neke stvari koje te "umaraju". Pošto sam ja MAJSTOR, tvoj anđeo čuvar i vrag pljuvar, moram da te pratim. Ti si meni vrijedniji i draži (more preciouss) nekti sva indigo djeca ovog svijeta i bliskih planeta

Latentni nisam jer sam već odavno imao svojevrsni COMING OUT.

Prošireno:

Što je ova tema izgubila time što neki tamo Lame Deer u protuletje godine 2005 po rimokršćanskom računanju vremena nije unio svoju bilješku u spomenar na stranicu s pitanjem: Volite li Indigo djecu ?



btw ? by the way ? Nije bogami ovo baj d vej. Ovo je middle of the way

O temi neznam ništa, al bih u trenu mogao prozunzati netom (nabavil sam si neki polovni kvantni kompjuter), stvoriti mišljenje ex nihilo i preko indiga unijeti ovdje. A sve što mogu ja, možete i vi. Nek se onda radije neka druga budala pozabavi tom tematikom.

Ja bum radije "živio" Indi Govindu

PS. Kad bude tulum u Klubu Indigo djevojaka, možda i naletim službeno kao anđeo čuvar ključeva Baphometove erekcije
Uz tolko viska vremena i literarnog nadahnuca predlazem da se prione pisanju romana
 
Odgovori s citatom
Old 25.05.2005., 17:57   #211
Vremena nikad nema ni manje ni više. Raspodjela je presudna

Oćemo li vađenje pokvarenih zuba ostaviti za drugi put, ili će čika zubar da povadi korijenje odjednom ?

Ajde, otvori usta, nema veze što smrdi iz njih. Inače će karijes zahvatiti i ostale zubeke (caklinu i pulpu) pa će curice iz razreda bježat od tebe. Pogotovu Indigice

Zdrav bio, junače
Lame Deer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2005., 18:57   #212
Quote:
VelmaX kaže:
Istina je da su se uvjeti u okolini toliko promijenili u zadnje vrijeme, da to sigurno ima utjecaja na nove generacije.

Današnji klinci su prezasićeni ogromnim količinama informacija koje njihovi mali mozgići u razvoju jedva stižu (ili ne stižu) obraditi, njihova osjetila su preopterećena vidnim i slušnim podražajima, koji ih bombardiraju s raznih ekrana, a njihova sposobnost aktivne pažnje je zbog toga svega prilično zakržljala.

Sigurno je da djeca novog doba nisu slična djeci prethodnih generacija, no nisam sigurna je li to baš dobro ili...

Ono što ja primjećujem (općenito, ne samo kod svoje djece) je površnost, raspršenost pažnje i interesa, "glad" za osjetilnim podražajima... što meni, na prvi pogled, nekako proturječi s duhovnošću.

Ne znam, nije da sam neki optimist kad razmišljam o budućnosti čovječanstva.
Ja govorim sa stajališta ezoteričke filozofije koje mi se čini logičnim i kojeg pomalo poznajem.
Ja sam govorio u kontekstu da ljudskom evolucijom, kroz stoljeca i tisucljeca i desetine tisucljeca, upravljaju neki zakoni, izmedju ostalog i Zakon ponovnog rodjenja.

Ne radi se samo o onome sto ucimo u ovom zivotu. To je sdamo nmadogradnja i uglavnom se radi samo o informacijama. Mi se radjamo sa svim iskustvima koja smo stekli u svim proslim zivotima, i onda se tih iskustava, prije ili poslije, na neki nacin ''prisjetimo'', vec ovisi o stupnju evolucije. Nije Tito u tom svojem zivotu ''naucio bit'' Tito, imao je odredjene kvalitete koje je sticao tijekom mnoigo zivota, isto tako ni Nelson Mandela, Arafat, Da Vinci itd.

U svakom dobu radja se genereracija u kojoj su pojedinci opremljeni, da tako kazem, sposobni rijesiti probleme svog doba.
To sto sam rekao je sirok pojam. Potrebno je mnogo ljudi razlicitih stupnjeva razvoja i profilacija da se nosi sa svjetskim problemima odredjenog doba.
Neki pojedinci tome i ne ucestvuju ili nece ucestvovati, kako ja to vidim, medjutim cini mi se da je ovo nase vrijeme takvo da malotko nece ucestvovati u promjenama.

Kada se ne bi inkarnirale duse i pojedinci spremni nositi se s izazaovima nekog vremena, onda citava stvar ne bi funkcionirala, razvoj citavog covjecanstva bi stao. Covjecanstvo u globalu ne bi napredovalo, a to je suprotno s pLANOM. Bio bi to kaos kojeg je cak i najma u sadasnjem kaosu tesko zamisliti.
Sve se odvija u skladu s Planom i trenutno je zalosno stanje da vecina ljudi ne zna da taj Plan postoji, a kamoli da radi na njegovom ispunjenju. To ce se na srecu uskoro promijeniti, kao i cinjenica da ljudi ne znaju da su zapravop putnici na putu, duse u inkarnaciji, koje se izrazavaju kroz naser osobnosti i tijela na fizickoj razini. Da nismo samo meso, kemijske i elektrokemijske reakcija, kao stro vecina danas misli.

S druge strane, danas zivimo u prijelomnom razdoblju te ta cinjenica na razlicite nacine utjecato na djecu, koja su najosjetljivija.
Strukture koje bi nam trebale sluziti su stare, nisu preoblikovane u skladu s novim energijama koje dolaze na planet.
Te strukture, uzmimo obrazovne strukture koje su ovdje bitne kada govorimo o djeci, nastale su pdo utjecajem energija Riba koje su na Zemlji bile prisutne proslih 2000 godina.
Medjutim, sada (pocelo je jos 1675. godine) su te energije oslabile, a jacaju energije doba Vodenjaka, i njihova je jakost sada ugrubo jednaka.
Hocu reci da te strukture, npr. obrazovne, vise ne sluze na najbolji nacin ljudima, koji su se promijenili i napredovali na neki nacin.
Okostale su, stare i uvelike beskorisne.

Zato nije cudno i neutemeljeno sto djeca osjecaju takav otpor prema skoli, jer ona sada jednostavno vise nije prema njihovim mjerima nego prema mjerilima nekih starih nacina usvojenih u proslih 2000 godina.

Kada promijenimo obrazovanje, tada ce i djeci biti bolje. Nece imati potrebu sjediti za kompjuterom i igrati beskorisne igrice, koje ih sada zanimaju, vec v svoju znatizelju i zanimanje imati gdje usmjeritio unutar skolskog sustava, koji ih sada uvelike samo ogranicava, ogranicava nhjihovui kreativnost, zivotnost itd.

Ucitelji su jednostavno reproducenti informacija. Gotovo da bi se oglo staviti robote da zamijene vecinu njih.
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2005., 21:21   #213
Quote:
goranbo kaže:
Ja govorim sa stajališta ezoteričke filozofije koje mi se čini logičnim i kojeg pomalo poznajem.
...
Sve to zvuči lijepo i uklopljeno, logično, samo uklapaju se i neke druge interpretacije, na primjer ona da su indigo djeca izmišljotina, kao i cijela new age filozofija.

Mislim, nemam ja ništa protiv svih tih interesantnih teorija, samo ne znam kako bi se moglo utvrditi koja je točna.

Dosta današnje djece pokazuje "indigo simptome", ali ja stvarno mislim da se to može sasvim prizemno objasniti i pripisati izloženosti njihovih krhkih živčanih sustava elektroničkom i tehnološkom "zagađenju" prirodnog okoliša, bez ikakvog plana i bez ikakve misije kojom bi oni unaprijed trebali biti zaduženi.

S druge strane, njihovo prilagođavanje novim životnim uvjetima možda zbilja izbaci neke nove, nama neobične sposobnosti (ili nesposobnosti?) ljudskog mozga, pa tko zna...

Slažem se da je obrazovni sustav zastario, neprimjeren, loš, da to treba mijenjati jer ne prati razvoj društva, ali to je nešto što pogađa svu djecu, a ne samo "indigo".

Inače, moj sin je indigo na kvadrat, ako ne i više od toga.
Bolje da ne pišem detalje o njemu javno, tko zna čiju bi inkarnaciju netko u njemu mogao prepoznati.
VelmaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2005., 21:39   #214
Quote:
VelmaX kaže:
Dosta današnje djece pokazuje "indigo simptome", ali ja stvarno mislim da se to može sasvim prizemno objasniti i pripisati izloženosti njihovih krhkih živčanih sustava elektroničkom i tehnološkom "zagađenju" prirodnog okoliša, bez ikakvog plana i bez ikakve misije kojom bi oni unaprijed trebali biti zaduženi.

S druge strane, njihovo prilagođavanje novim životnim uvjetima možda zbilja izbaci neke nove, nama neobične sposobnosti (ili nesposobnosti?) ljudskog mozga, pa tko zna...

Slažem se da je obrazovni sustav zastario, neprimjeren, loš, da to treba mijenjati jer ne prati razvoj društva, ali to je nešto što pogađa svu djecu, a ne samo "indigo".

Inače, moj sin je indigo na kvadrat, ako ne i više od toga.
Bolje da ne pišem detalje o njemu javno, tko zna čiju bi inkarnaciju netko u njemu mogao prepoznati.
U nedostatku intelektualnih sadrzaja i opceg tupila, sva djeca postaju indigo-djeca: ignoranti, lijencine i, najgore, AxMi-like besprizornici.
Djeci treba zabraniti gledanje televizije i igranje video-igrica sve do zrelosti! To pogubno utjece na njih. Treba ih okruziti knjigama i duhom rada koji promovira vrijednosti rada, ideju da je rad (a ne lopovluk i kradja, tako svojstvena linux-komjunitiju koji se svima ceri u facu kraduci onima koji su mukotrpno razvijali svoj softver, sprecavajuci ih u ubiranju zasluzenih plodova svoga rada!) Kada dijete vidi da je bolje nista ne raditi jer "ce drugi ionako napraviti umjesto tebe sve", kada vide da se "sve moze downloadati", postavlja se pitanje: cemu se uopce truditi biti dobar u bilo cemu?
Dovoljno je samo kopi-pejstati tudje i tome se nasladjivati!

Proklet bio ovaj svijet, kojim caruju AxMi-like ljudi!
LinusTorvaldsMustDie is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2005., 21:47   #215
Quote:
LinusTorvaldsMustDie kaže:
U nedostatku intelektualnih sadrzaja i opceg tupila, sva djeca postaju indigo-djeca: ignoranti, lijencine i, najgore, AxMi-like besprizornici.
Djeci treba zabraniti gledanje televizije i igranje video-igrica sve do zrelosti! To pogubno utjece na njih. Treba ih okruziti knjigama i duhom rada koji promovira vrijednosti rada, ideju da je rad (a ne lopovluk i kradja, tako svojstvena linux-komjunitiju koji se svima ceri u facu kraduci onima koji su mukotrpno razvijali svoj softver, sprecavajuci ih u ubiranju zasluzenih plodova svoga rada!) Kada dijete vidi da je bolje nista ne raditi jer "ce drugi ionako napraviti umjesto tebe sve", kada vide da se "sve moze downloadati", postavlja se pitanje: cemu se uopce truditi biti dobar u bilo cemu?
Dovoljno je samo kopi-pejstati tudje i tome se nasladjivati!

Proklet bio ovaj svijet, kojim caruju AxMi-like ljudi!
math?
VelmaX is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2005., 21:50   #216
Quote:
LinusTorvaldsMustDie kaže:
U nedostatku intelektualnih sadrzaja i opceg tupila, sva djeca postaju indigo-djeca: ignoranti, lijencine i, najgore, AxMi-like besprizornici.
Djeci treba zabraniti gledanje televizije i igranje video-igrica sve do zrelosti! To pogubno utjece na njih. Treba ih okruziti knjigama i duhom rada koji promovira vrijednosti rada, ideju da je rad (a ne lopovluk i kradja, tako svojstvena linux-komjunitiju koji se svima ceri u facu kraduci onima koji su mukotrpno razvijali svoj softver, sprecavajuci ih u ubiranju zasluzenih plodova svoga rada!) Kada dijete vidi da je bolje nista ne raditi jer "ce drugi ionako napraviti umjesto tebe sve", kada vide da se "sve moze downloadati", postavlja se pitanje: cemu se uopce truditi biti dobar u bilo cemu?
Dovoljno je samo kopi-pejstati tudje i tome se nasladjivati!

Proklet bio ovaj svijet, kojim caruju AxMi-like ljudi!
Jesi mozda fulao podforum?
__________________
SVE je sjenka NICEGA
shadow_healer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2005., 22:22   #217
Ozbiljnoj ekipici;

kod prijašnjeg razglabanja ovog pitanja nama su servirali ove linkove:
http://www.metagifted.org/topics/met...roduction.html

gdje piše:
"There's a very good chance your child is an Indigo if he/she was born after 1992. About 85% or higher of children born in '92 or later, 90% born in '94 or after and 95% or more born now (some even say 99%) are Indigo Children!"

Sad ja se unaprijed ograđujem od definiceje razmaženosti u ovako velikom postotku, ali i ovo drugo je upitno.


bio je link: koji više ne postoji, ali s njega je preneseno ovo:
"
- «stare, mudre oči», često androgina građa tijela, puno mlađi izgled od svoje kronološke dobi
- urođena istinoljubivost, pravičnost, nesposobnost za laž i manipulaciju
- religioznost, osjećaj duboke povezanosti sa prirodom, svemirom i Bogom, upućenost u tajne postojanja, vidovitost, intuitivnost
- sklonost agresivnim ispadima, ali i s druge strane - velika empatija i suosjećanje s drugim bićima
- hipersenzibilnost, buntovništvo, neprilagođenost krutim pravilima društva, nepravednim sustavima
- sklonost depresiji i usamljenosti zbog neshvaćanja okoline; osjećaj da pripadaju «negdje drugdje»
- bezuvjetna ljubav prema svim živim bićima, poštovanje prema ljudima, biljkama i životinjama
- razvijena ekološka svijest, ekstremna briga za prirodu, planetu u cjelini
- veliki talenat za razne izume i inovacije, «vide» i «razumiju» tehnologiju budućnosti, vrlo lako se snalaze sa tehnikom čim je prvi puta vide.
"
ovdje je točka 5. izazvala ovakve reakcije ljudi da su djeca razmažena (moje opažanje), ali u stvari dalo bi se prigovorit i drugim točkama, meni osobno e točka 4. totalno nelogična semantički i logički

Nemogu da se ne složim sa Velmom žena lijepo analitički secira bez nadrobljenih gluposti.

Ako mislite da je ovo vrijedno razmatranja dajte nam bolje linkove, ili priznajte da vi u to vjerujete a da u stvari ne znate.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2005., 22:45   #218
Indigo Djeca

Dragi d@d@


Mnogo ti se zahwaljujem zu twoj post


Maud
Maud is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2005., 23:07   #219
Maud, zašto koristiš takve "tajanstvene" izraze tipa ne budi ih, pa u drugom topicu nešto sa godinama kraja svijeta.
Pretostavljam da si starija osoba i da možeš obrazložit od kuda ide ta ideja.
Meni to nije tako novo, ali vidjela sam slične stvari iz više izvora i sa više tumačenja i neki datumi su prošli.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2005., 18:05   #220
ako vam je do zabave ne propustite:
htv2
22.50 Na rubu znanosti: Indigo djeca

NA RUBU ZNANOSTI
INDIGO DJECA
Urednik i voditelj: Krešimir Mišak

Naša djeca nisu naša. Ona dolaze kroz nas, ali ne od nas. S nama su, ali nam ne pripadaju. Možemo im dati ljubav, ali ne i misli, jer ona imaju vlastite misli. Možemo se truditi da budemo poput njih, ali ne možemo od njih tražiti da budu poput nas, jer život ne ide unatrag niti se zaustavlja na prekjučerašnjici. Drugim riječima, stigli su novi klinci. Zovu ih indigo djecom. Tko su oni? Kako ih se raspoznaje? Kako se odnositi prema njima?
Gosti emisije su Maja Maštroić, ravnateljica Siriona, Centra za očuvanje prirode i zdravlja i dipl. ing. arh. Johannes Matthiessen, profesor na waldorfskoj gimnaziji u Beču.
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:13.