Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2006., 14:13   #41
Zubar-pitanja

Moze mi netko napisati da li se kod zubara koji radi preko HZZO-a moze zatraziti popravak zuba uz anesteziju i koliko to kosta?
Jos me zanima da li se moze prebaciti u svako doba od jednog zubara do drugog ili se to radi oko Nove godine ili u neko drugo doba?
stefulj is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 15:48   #42
zar državni zubari ne daju anesteziju
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 15:57   #43
Quote:
Modesti kaže:
zar državni zubari ne daju anesteziju
Naravno da moze, mene moja nikad ni ne pita hocu li, uvijek mi da. Uglavnom pitaj, sve ovisi o zubaru, ja vise volim bez anestezije, kao da je to neka bol.
Blowne is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 16:26   #44
Quote:
Blowne kaže:
Naravno da moze, mene moja nikad ni ne pita hocu li, uvijek mi da. Uglavnom pitaj, sve ovisi o zubaru, ja vise volim bez anestezije, kao da je to neka bol.

Jednom je bila tolika bol da sam lagano poskakivao,a nakon toga mi nateknulo dole ispod vrata tako da sam morao ici kod doktora opce prakse koji mi je propisao antibiotike Obicno kaze samo malo, samo malo i busi u zivac. Kad mi je zubarka za k., tako da ne volim kod nje ici,pa bi se prebacio negdje ako je to moguce
stefulj is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 17:38   #45

zašto za ime dragog Boga ideš tom monstrumu.
Ne smije boliti ništa, mene nikada ništa kod zubara nije boljelo.
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 18:01   #46
Quote:
stefulj kaže:
Moze mi netko napisati da li se kod zubara koji radi preko HZZO-a moze zatraziti popravak zuba uz anesteziju i koliko to kosta?
Jos me zanima da li se moze prebaciti u svako doba od jednog zubara do drugog ili se to radi oko Nove godine ili u neko drugo doba?
Kod zubara koji tako radi imas pravo na popravak uz anesteziju besplatno. A sto se tice prebacivanja, da bi se prebacio okd drugog zubara moras kod sadasnjeg biti najmanje godinu dana da se mozes prebacit k nekom drugom, ali prije toga izvidi dal ce te primiti jer neki imaju previse pacijenata te ne primaju , eto.. sretno
baby_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 20:00   #47
Molim hitan odg. resekcija zuba

molila bih hitan odgovor - svako ko zna i je upucen
koliko kosta resekcija dakle seciranje korijena jednog zuba - kod privatnika
gdje ste radili?
cijenu u eurima ili km molim - ne kapiram kune nis
kakva su vasa iskustva
jel boli ili sta
od ovolikog broja forumasa valjda je to neko radio???
najvise od svega me interesira cijena i gdje ste radili
hvala unaprijed svima na svim korisnim informacijama
Simpatična is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 00:09   #48
Quote:
Simpatična kaže: Pogledaj post
molila bih hitan odgovor - svako ko zna i je upucen
koliko kosta resekcija dakle seciranje korijena jednog zuba - kod privatnika
gdje ste radili?
cijenu u eurima ili km molim - ne kapiram kune nis
kakva su vasa iskustva
jel boli ili sta
od ovolikog broja forumasa valjda je to neko radio???
najvise od svega me interesira cijena i gdje ste radili
hvala unaprijed svima na svim korisnim informacijama
ne znam kolike su cijene u BiH ali ako ti niko ne odgovori zbroji cijenu plombe+vađenje zuba+punjenje korjena+još nešto povrh toga i dobit ćeš otprilike traženu cijenu
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 01:05   #49
hvala
cudo da od ovolikog broja forumasa niko nije radio resekciju???
pa to je normalno danas???
Simpatična is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 02:03   #50
budi preciznije, dali ti se radi apikotomija ili hemisekcija? I koji zub.
Krumpir is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 18:58   #51
Ne znam gdje bih postavila ovo pitanje, valjda mogu ovdje.
Nisam bila kod zubara 7 godina - sve do danas. Jučer sam primijetila da mi je jedan zub otkrhnut i odmah danas otišla na pregled.
Uglavnom, treba ga plombirati.
Rekla sam zubarki da bih nadoplatila za bijelu plombu, a ona mi je rekla da za bijele plombe više nema "nadoplate", već da ju moram u cijelosti platiti i da to iznosi 260 kn.
Imam i dopunsko osiguranje.
To mi nema nikakve logike.
Ako mi zdravstveno pokriva "običnu" plombu, ne kužim zašto ne mogu samo nadoplatiti razliku u cijeni, već bijelu plombu moram platiti u punom iznosu?
Zar nije tako donedavno i bilo?
Hobby is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 14:43   #52
Molila bi vas za odgovor vezano za lijecenje zuba.
Naime idem kod privatnika ali preko hzzo-a i trenutno lijecimo peticu,medjutim nisam uopce zadovoljna nasim odnosom(sve se svodi na lako cemo)a meni tempirane bombe u ustima,pa bi voljela znati koliko se krecu cijene lijecenja zubi jer me boli a ovaj me tek narucio za 15 dana i kako je krenulo jos x puta cu morat k njemu za jedan te isti zub jer pomaka nema.
Konkretno ako je cijena lijecenja 400 kn,onda to samo jednom platim ili kako?Oprostite ali totalno sam neupucena,zubara nisam vidjela godinama i sad sam krenula i mislim to rjesiti u god dana a ne 10...s financijama nisam bas na ti ali sve cu dat samo da bolovi vise prestanu
Deliceus-Ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2011., 18:39   #53
I jos ako bi mi koji stomatolog bio voljan cca izracunati vađenje jedinice i dvojke,a jednu dvojku popraviti,privremenu zabicu s 3 zuba i zavrsiti peticu do kraja
Please hitno mi je
Deliceus-Ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 19:54   #54
Nove cijene??

Evo nakon dužeg vremena što nisam bio kod zubara (2007. ili 2008, nisam imao potrebu), privatnik pod "okriljem" hzzo-a, i sve je super bilo dok nije bilo potrebno plaćati, kao što sam navikao zadnji put kad sam bio kod zubara plombe bijele su bile 100kn, inekcije za smanjenje boli 35kn, ultrazvuk besplatan, čišćenje kamenca besplatno, da bi me srce skoro strefilo kad mi je rekla da moram platiti po novom cjeniku usluge: i to redom: bijela plomba 250kn, a kao dvije su 300, ultrazvuk 120kn, 90kn je inekcija, 350kn čišćenje kamenca obe čeljusti, i još neke cijene koje mi je samo ovako rekla za informaciju ali to je da mi srce stane koliko vi plaćate ove usluge? usput može preporuka nekog dobrog stomatologa na području Rijeke, koji je jeftiniji a da mu je oprema dovoljno dobra. Hvala

p.s. imam dopunsko
Brancusi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2012., 20:24   #55
Danas u Istri kod dentiste koji uglavnom radi Talijane platila plombu i injekciju 360 kn te ciscenje kamenca i poliranje obje celjusti 65 kn sve skupa sa PDV 523 kn uz uredan racun. Za Istru to ni skupo. Cekala 4 dana termin.
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2012., 13:59   #56
Cijena bijelih plombi ovisi o slojevima iste. Može ti staviti sloj ili čak 3, i normalno, cijena se diže usporedno sa slojem.
E sad, neki obiteljski zubari (barem je to slučaj kod mog) znaju i jeftinije učiniti neke stvari. Ok, ja nisam još popravljala zub od kad je novi zakon na snazi, ali ove sitnice mi nije naplatio više nego prije recimo 2 god.

I da, dopunsko nema veze s vezom što se popravljanja zuba tiče, tu je samo da ne plaćaš recepte i slične stvari.
Možda griješim, ali....
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 02:20   #57
Moj problem je puknuće zuba. PRije godinu dana je tom zubu (radi se o petici gore) izvađen živac. Prije tri dana je puknuo i jučer je zubarica izvadila taj jedan dio i stavila plombu i naručila me za tjedan dana. Međutim, večeras je to ispalo samo od sebe (dok sam pila vodu). Zanima me kolike su cijene kod privatnika da se to sredi? Ne razumijem se ni u to što treba uopće napraviti s tim zubom pa su sve informacije dobrodošle.

Moja zubarica je 300 km udaljena, pa me zanima neki privatnik u ZG.
blondy2703 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2012., 22:42   #58
zagreb ti je prepun privatnih ordinacija, sve sto ti treba je google
Chain is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2012., 17:54   #59
Imam dosta problema sa zubima i zubarica mi je rekla isto što ste napisali za bijele plombe, tj. da se one lakše stave i nije potrebno toliko bušiti zub. Pitala sam ju za peticu, desno, dolje koliko bi koštala bijela plomba. Promrmljala je da neće naplatiti jer je rupa stvarno mala. Kako sada to ide? Plaćaju li se bijele plombe prema veličini rupe, koštaju li 120 kn ili 220 kn i zašto neki pišu da nisu uopće plaćali bijele plombe?
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2012., 10:26   #60
Quote:
Lozimka kaže: Pogledaj post
Imam dosta problema sa zubima i zubarica mi je rekla isto što ste napisali za bijele plombe, tj. da se one lakše stave i nije potrebno toliko bušiti zub. Pitala sam ju za peticu, desno, dolje koliko bi koštala bijela plomba. Promrmljala je da neće naplatiti jer je rupa stvarno mala. Kako sada to ide? Plaćaju li se bijele plombe prema veličini rupe, koštaju li 120 kn ili 220 kn i zašto neki pišu da nisu uopće plaćali bijele plombe?
fino na stranici komore dentalne medicine pronades cijenik minimalnih usluga u stomatoloskoj praksi.
pronaci ces da minimalno koliko po zakonu cijena treba biti...ne znam napamet...2350 il 250 kn (tu negdje)
sve ostalo sto je manje od toga je ilegalno, radi se na crno i za to se ne moze dobiti racun.
stoga nemojte kukat ako vam neko nesto da ili naplati manje....dobro stomatologu jer ide lova njemu, dobro vama jer placate duplo manje
Chain is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:51.