Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2007., 11:26   #1
Unhappy Torch test - pozitivan nalaz

Drage moje trudnice....

prije par dana dobila sam nalaze torch testa (toksoplazma, rubeola, herpes simplex i cytomegalovirus).

Nalaz od cytomegalovirusa mi je došao pozitivan odnosno IgM mi je 1,324. Od tada sam u totalnoj komi, pročitala sam koje sve posljedice može imati plod.

Par dana prije dobivenih testova, bila sam kod dr Podobnika na 4duzv (sad sam u 28.tjednu) i tamo je bilo sve ok, čestitao mi je na zdravoj curici...
Bila sam presretna...a sad.... .

Nazvala sam ga i pročitala sam nalaze testa, rekao je da je to virus i da za njega nema ljeka...Rekao mi je da kad dođem za mjesec dana opet na kontrolu da moramo vidjeti dal je mozak bebe u redu.

Navodno, u 40% slučajeva, virus se prenosi sa mame na bebu, a od tih 40% u nekih 15 % dolazi do oštećenja ploda.
Poludjet ću....

Dal je netko možda imao neki sličan nalaz tog virusa, a da je ipak bilo sve ok sa bebicom?
Navodno se to dešava jako rijetko u trudnoći, u nekih 2 % slučajeva....al eto, mene je potrefilo....
__________________
Nemoj život shvaćati preozbiljno, ionako se nečeš živ izvući iz njega.
HiP is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 12:00   #2
Ne znam nista o tome, ali ti drzim fige da sve bude uredu sa bebicom.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 12:06   #3
Ni ja nisam čula ništa o tome, ali držim figice da sve prođe u savršenom redu!

Ma bit ćeš ti u onih 60% kod kojih virus ne pređe na bebu!!!

Ili u gorem slučaju ćeš bit u onih 85% kod kojih nema oštećenja kod bebe!

Samo se nemoj preveć nervirati da svojom snagom uspiješ smanjiti sve rizike!
mala tirkizna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 12:20   #4
Ja ti isto nažalost ne znam puno o tome
Ali držim ti fige da sve prođe u redu.
Nego kako si se odlučila za taj test, poslao te ginekolog ili...?
tomka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 12:25   #5
HiP ne znam ništa o tome ali ti šaljem vibrice, i ja i moj Dominik, da sve bude super s bebicom ˇ..... ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

p.s. a zašto trebaš toliko dugo čekati do sljedećeg pregleda, odi možda ranije ....
Sanja29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 12:34   #6
Quote:
Sanja29 kaže: Pogledaj post
HiP ne znam ništa o tome ali ti šaljem vibrice, i ja i moj Dominik, da sve bude super s bebicom ˇ..... ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

p.s. a zašto trebaš toliko dugo čekati do sljedećeg pregleda, odi možda ranije ....
Ne znam zakaj, tak mi je rekel da dođem. Pretpostavljma da bi možda bilo prerano opet za 4duzv (kad sam ga radila prije tjedan dana), a tak i tak nema neke pomoći....samo se moliti da sve bude ok.
__________________
Nemoj život shvaćati preozbiljno, ionako se nečeš živ izvući iz njega.
HiP is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 12:58   #7
Ma draga..stvarno su veliki omjeri u tvoju korist.. tako da ćemo samo svi pozitivno vibrat i molit se da sve bude ok!

A što se pregleda tiče..ja osobno mislim da ne bi uspio vidjet neke razlike u kratkom roku..pogotovo zbog toga što si prije tjedan dana bila i sve je bilo ok! I to ti je još jedan + jer sigurno nemaš taj virus samo par dana nego već i od prije, a za sada se ništa nije vidjelo na bebi! Tako da ponavljam: Upast ćeš ti u onaj pozitivni postotak!
mala tirkizna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 13:03   #8
Quote:
mala tirkizna kaže: Pogledaj post
Ma draga..stvarno su veliki omjeri u tvoju korist.. tako da ćemo samo svi pozitivno vibrat i molit se da sve bude ok!

A što se pregleda tiče..ja osobno mislim da ne bi uspio vidjet neke razlike u kratkom roku..pogotovo zbog toga što si prije tjedan dana bila i sve je bilo ok! I to ti je još jedan + jer sigurno nemaš taj virus samo par dana nego već i od prije, a za sada se ništa nije vidjelo na bebi! Tako da ponavljam: Upast ćeš ti u onaj pozitivni postotak!
Hvala na podršci.....pa i ja si nekak tak mislim, jer su stvarno svi parametri na uzv-u bili ok....
__________________
Nemoj život shvaćati preozbiljno, ionako se nečeš živ izvući iz njega.
HiP is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 14:09   #9
Quote:
HiP kaže: Pogledaj post
Hvala na podršci.....pa i ja si nekak tak mislim, jer su stvarno svi parametri na uzv-u bili ok....
Eto!!


Samo birj na pozitivu i to će dat snage bebi da se odupre svim glupostima koje ju pomisle napast!


Bit će sve super draga!!!!! Mora bit!!! Šaljem ti pusu i veliki
mala tirkizna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 15:45   #10
Zasto te poslao na torch?

Ja sam ga isto nedavno radila.. I imala pozitivan nalaz na sve osim toksoplazme. No na kraju kad sam dosla do doktorice objasnila je da taj pozitivno znaci da imam antitjela u sebi, tj.da sam se cjepila ili preboljela te viruse.. Sto je jos bolji nalaz od negativno
Mene su slali na to radi cistica na mozgu bebe (ne salju bez razloga na to).. Kasnije se takodjer ustanovilo da su te ciste bezopasne, dapace povukle su se skoro skroz..

Dakle, iz svog iskustva ti mogu samo reci da se ne uzrujavas nepotrebno.. Ako je uzv bio super, stvarno nema mjesta panici..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 18:38   #11
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Zasto te poslao na torch?

Ja sam ga isto nedavno radila.. I imala pozitivan nalaz na sve osim toksoplazme. No na kraju kad sam dosla do doktorice objasnila je da taj pozitivno znaci da imam antitjela u sebi, tj.da sam se cjepila ili preboljela te viruse.. Sto je jos bolji nalaz od negativno
Mene su slali na to radi cistica na mozgu bebe (ne salju bez razloga na to).. Kasnije se takodjer ustanovilo da su te ciste bezopasne, dapace povukle su se skoro skroz..

Dakle, iz svog iskustva ti mogu samo reci da se ne uzrujavas nepotrebno.. Ako je uzv bio super, stvarno nema mjesta panici..
I meni je nalaz bio pozitivan na sve osim na toxoplazmu, ali pogledaj si nalaz.
Ono kaj ti je označeno sa IgG to znači da si preboljela i sve ok, ne smije biti IgM, to bi značilo da je virus sad aktivan, a meni je to bilo na cmv-u.

Danas sam radila još neke precizne pretrage na taj cmv virus, pa ću u pon znati i nešto više.

A slala me na torch zato jer imam visoku sedimentaciju (70) i crp (28), pa je htjela totalno sve isključiti. Radila sam i sve moguće briseve i sve je bilo ok, osim toga. I gin je bio šokiran, jer prije nego sam išla na torch rekao je da nema šanse da to bude pozitivno.
__________________
Nemoj život shvaćati preozbiljno, ionako se nečeš živ izvući iz njega.
HiP is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 18:59   #12
mene je poslala vadit crp (bio je viiiisok) tek nakon sto sam krvarila vec nekoliko dana?!
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 20:16   #13
Quote:
HiP kaže: Pogledaj post
I meni je nalaz bio pozitivan na sve osim na toxoplazmu, ali pogledaj si nalaz.
Ono kaj ti je označeno sa IgG to znači da si preboljela i sve ok, ne smije biti IgM, to bi značilo da je virus sad aktivan, a meni je to bilo na cmv-u.

Danas sam radila još neke precizne pretrage na taj cmv virus, pa ću u pon znati i nešto više.

A slala me na torch zato jer imam visoku sedimentaciju (70) i crp (28), pa je htjela totalno sve isključiti. Radila sam i sve moguće briseve i sve je bilo ok, osim toga. I gin je bio šokiran, jer prije nego sam išla na torch rekao je da nema šanse da to bude pozitivno.
Da, imas pravo na Igm.. Nisam skuzila.. No, svejedno, nemoj se uzrujavati oko toga, jer da s bebom nije nesto ok otkrili bi garant na uzv! znam da sada to zvuci trlababalan.. Ali I ja sam se bedirala mjesec dana oko cisti I na kraju su ispale bezopasne.. Sada mi je Jako zao zasto sam bila tolko u badu jer I maleni je patio skupa samnom.. A sve za bezveze...
Sigurna sam 100% da je sa tvojom curom sve ok
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2007., 21:02   #14
Quote:
HiP kaže: Pogledaj post
A slala me na torch zato jer imam visoku sedimentaciju (70) .
Ja sam cijelu drugu trudnoću imala visoku sed (70-80) pa sam pronašla na raznim mjestima da je visoka sed normalna u trudnoći.
Kako se uopće dobiva taj virus?
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2007., 03:18   #15
saljem vibrice da je sve ok , ali ne kuzim jel do 28 tjedna sve bilo ok ili si prije imala mozda nekih komplikacija?
marci is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 09:55   #16
Hip, nadam s da je sve to lažna uzbuna, jer je moja sis radila taj test zato što ne može ostat u drugom stanju.
Mis na tebe(vas) i vjerujem da će sve bit o.k.
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 13:03   #17
Znam da je lako reći- ali POKUŠAJ se ne živcirati jer će ti stres samo oslabiti imunosni sustav
Drž se zbog svoje male ljepotice!
m@l@ pl@v@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2007., 19:28   #18
Quote:
smucek kaže: Pogledaj post
Ja sam cijelu drugu trudnoću imala visoku sed (70-80) pa sam pronašla na raznim mjestima da je visoka sed normalna u trudnoći.
Kako se uopće dobiva taj virus?
http://en.wikipedia.org/wiki/Cytomegalovirus
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 15:47   #19
Bok svima,

Ja sam još jedna zabrinuta trudnica.
Sada sam u 17. tjednu trudnoće. Čudno mi je što svi pišete da ste na te pretrage išli zbog nekih posebnih razloga a kod nas u Rijeci se te sve pretrage rade već nakon prvog pregleda kao rutinski (barem kod moje ginekologice koja je privatna.).Naime, na mojim nalazima su svi IgM negativni međutim na Toxoplasmi je IgG pozitivan tj.62 IU/ml. Moja ginekologica je rekla da to znači da sam vjerojatno kao mala preboljela toxoplasmu budući da imam tako puno tih antitijela (sve preko 8 IU/ml je pozitivno). Problem nastaje ukoliko bi se taj virus ponovno aktivirao, što se zna dogoditi u trodnoći, stoga me moja gin poslala da nakon mjesec dana ponovimo taj nalaz.Ukoliko bi sad bio pozitivan, morala bi popiti jednu dozu antibiotika i navodno se tako rješava problem. Inače, ukoliko se toksoplasma ne liječi, moguće je da se dijete rodi slijepo, ili bez nekih ekstremiteta npr.prstića, šake ili sl.Ne daj Bože nikome.Zanimljivo je to da nikada nisam imala mačku niti sam se posebno s njima susretala. Uglavnom, kad su mi nalazi stigli kod gin koju imam preko socijalnog ona je rekla da su u redu. Tek me moja privatna gin upozorila na moguće komplikacije zbog toga. Od tog dana sam ful prestrašena,jedva čekam da mi budu gotovi ti ponovljeni nalazi i molim Boga da bude sve ok. Eto toliko za prvi put, ako netko ima još nekakva iskustva s time ili kakav savjet, molim da se javi.
Pozdrav svima.[/I]
Jejac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 16:10   #20
jejac.. bez panike da eventualno imas nesto od tih virusa pisalo bi ti pozitivno pod IgM.. a tebi je to sve negativno..

doktori znaju bezveze prestrasiti.. tako je i mene moja sa maltene tumorom na mozgu bebača.. svom srecom da je ona tuka pa je sa bebom sve ok, a ona nema pojma.. .. samo sam se bezveze uzrujavala..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:08.