Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.08.2006., 16:26   #341
Quote:
ijon kaže:
Ovakve greške (ja ih isto zovem disleksičnima, iako nemaju veze s disleksijom - poremećajem) i ja često radim. To je zato jer kad pišem riječi moram ih okrenut da bi izgledale kao na papiru (da li sam to dobro objasnila), a automatski mi dođe da ih pišem obrnuto otunrbo
i meni se to stalno dogadja. nisam valjda bolestan
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 17:31   #342
Disleksija ti je još uvjek mutni dio medicine. Ako dobro naliješ bilo kojeg doktora priznat će ti da ni sami nemaju pojma što točno uzrokuje i što je to govno. Pitanje je koliko često radiš takve greške dok pišeš rukom i na PC-u i koliko često se moraš ispravljat. U mojem slučaju dosta, ali kako ovo nije obavezno ne trudim se biti savršen.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 18:09   #343
Quote:
Endimion17 kaže:
i meni se to stalno dogadja. nisam valjda bolestan
isin it natselob, ogen idujl ušip okapoan.

Nije to disleksija!!!

Quote:
dyslexia \dys*lex"i*a\ (d[i^]s*l[e^]ks"[-e]*[.a]) n.
Any of various reading disorders caused by a damaged or
congenitally faulty structure within the central nervous
system, and causing an impairment of the ability to interpret
spatial relationships or to integrate auditory and visual
information. A common example is when letter sequences are
interpreted as inverted in order, as in bat/tab. --RHUD
[PJC]
Odgovorno tvrdim, s nama je sve u redu, vanjski svijet je izvrnut.
Što je gore je i dolje, što je lijevo je i desno - naš mozak izokreće slike koje prima a kad mi šaljemo slike iz glave moramo ih isto okretat da bi bile u skladu sa svijetom vani, znam da zvuči ludo, ali razmišljala sam o ovome i to mi jedino ima smisla.
(ovo nema veze s temom - lagana digresija)
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 21:20   #344
Slažem se sa Ijon.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 21:34   #345
Ja pisem lijevom rukom. Jesam li automatski 'disleksican'? Jer po toj verziji, meni bi bilo puno prirodnije pisati s desna na lijevo. Vrlo cesto mi se dogada da neku sliku 'citam' pogresnim redoslijedom, odnosno po vertikali s desna na lijevo. A sto bi tek rekli za arape?
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 21:53   #346
Quote:
El Tomo kaže:
Ja pisem lijevom rukom. Jesam li automatski 'disleksican'? Jer po toj verziji, meni bi bilo puno prirodnije pisati s desna na lijevo. Vrlo cesto mi se dogada da neku sliku 'citam' pogresnim redoslijedom, odnosno po vertikali s desna na lijevo. A sto bi tek rekli za arape?
a bustrafedon ili kako se vec pise?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 22:26   #347
Quote:
El Tomo kaže:
Ja pisem lijevom rukom. Jesam li automatski 'disleksican'? Jer po toj verziji, meni bi bilo puno prirodnije pisati s desna na lijevo. Vrlo cesto mi se dogada da neku sliku 'citam' pogresnim redoslijedom, odnosno po vertikali s desna na lijevo. A sto bi tek rekli za arape?
Redoslijed 'čitanja' slike je sam po sebi pogrešan jer su informacije na slici simultane, odnosno razumijevanje poruke nije ovisno o redoslijedu znakova kao kod pisma.
Nema baš veze ako si ljevak, a ljudi obično tipkaju s obje ruke.
Nije disleksija pogrešan smjer čitanja znakova (Japanci pišu znakove jedan ispod drugog!)
Lako se naviknut na novi smjer, svejedno je.

Bustrofedon ne znači da će drugi red biti napisan kao u ogledalu, nego samo da se redoslijed riječi okreće.
npr.
.okreće riječi redoslijed se da

Nema to veze o okretanjem slika koje vidiš.
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2006., 13:04   #348
Zato razmišljanje u slikama nije linearno. Sve informacije i opisi su dostupni trenutno, odnosno, mozak ih percipira u istom trenutku umjesto jedan za drugim.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:34.