Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2010., 23:18   #141
Međufinanciranje je oblik stambenog kreditiranja. Znači sredstva se troše namjenski u stan/kuću u smislu kupnje/adaptacije/dogradnje/dovršenja/opremanja. Ulaganje sa strane nije oblik stambene namjene
Marlea is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 13:29   #142
Quote:
anasib kaže: Pogledaj post
u niti jednoj
sve stambene štedionice traže namjensku pravdanost sredstava, osim naravno onog dijela štednje i dps-a kod ugovora koji traju duže od 5 godina.
Evo ja bila u banci i mislim uređivati kat i mijenjati krovište i ponudili su mi kredit za adaptaciju s međufinanciranjem jer imam gotovine za polog 20% sume kredita.

Međutim problem je taj što oni lovu isporučuju mom izvođaču radova na temelju predračuna, a ja sad baš nisam ok s tom idejom jer što ako (a znam da bude to tako jer već imam iskustva) na kraju svi radovi neće koštati 120 000 kn, nego 150 000 kn?

Jer uvijek se tijekom izvođenja dogodi da nešto uleti što bi bilo dobro još napraviti. I to na kraju zna uvećati troškove i za 20 000 do 30 000 kn.

E sad, kako to riješiti? Da li mogu dogovoriti s izvođačima da mi uvećaju predračun za nekih 20 000 kn zlu ne trebalo i nakon toga vrate taj novac ako se ne iskoristi?
Pitala sam i ženu u banci istu stvar i ona je rekla da ne zna da neka ih pitam.
Mislim, ako ona ne zna

Ima netko neki savjet ili neki drugi prijedlog za neku drugu vrstu kredita?

Ovo mi se činila najpovoljnija opcija jer je fiksna kamata od 5,8 % s obzirom na polog i otvaranje stambene štednje na dvije godine za međufinanciranje.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2010., 14:50   #143
A kako bi žena u banci znala da li je to izvođaču OK i da li će ti on vratiti novce.
Kredit mora biti pokriven troškovnikom/računima/predračunima. Kredit se odobiri u nekom iznosu i gotovo. Isplate ide po predračunima/računima. Da li izvođaču Ok da ti vrati neki iznos => to moraš s njim vidjeti.
Marlea is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 22:15   #144
Ugovor o kreditu

Imam ugovor o stambenoj stednji s prema kojem mogu dobiti stambeni kredit s fiksnom kamatnom stopom od 4,75% nakon 5 godina stednje ili medjufinaciranjem nakon 2 godine stednje. E sada, imam jos godinu dana stednje i zelim kredit za medjufinanciranje s kamatnom stopom od 5,99%. U stambenoj stedionici su mi potvrdili da nakon isteka perioda od 5 godina stambene stednje, kredit za medjufinanciranje se pretvara u redovni kredit s kamatom 4,75%. Medjutim u ugovoru o kreditu koji sam dobio se nigdje ne spominje tih 4,75 samo kamatna stopa od 5,99.

Da li netko ima sklopljen ugovor o kreditu za medjufinanciranje i da li se govori o kamati u periodu medjufinanciranja i kamatnoj stopi nakon pretvorbe u redovni kredit?
webrydor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 08:20   #145
Nemam odgovor nego pitanje : Koji je status 20% depozita kredita za međufin.kod Wuestenrota do isteka otplate, da li se tretira kao stamb.štednja?, tj. da li na to dobivam poticaji kamate?
Da li je zaista istina, rekli su i piše, da mogu otplaćivat veće iznose i otplatiti sve skupa ranije a da će oni srazmjerno tome snižavati kamatu na ostatak kredita?? nekako lijepo zvuči, ili se oni naplate iz drugih silnih naknada.
Kissing spine is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 18:47   #146
Quote:
webrydor kaže: Pogledaj post
Da li netko ima sklopljen ugovor o kreditu za medjufinanciranje i da li se govori o kamati u periodu medjufinanciranja i kamatnoj stopi nakon pretvorbe u redovni kredit?
Kamatna stopa u međufinanciranju ti je u principu uvijek viša nego u regularnom kreditu u kojeg uđeš nakon što ti istekne međufinanciranje.
SuperDario is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 18:56   #147
Quote:
Kissing spine kaže: Pogledaj post
Nemam odgovor nego pitanje : Koji je status 20% depozita kredita za međufin.kod Wuestenrota do isteka otplate, da li se tretira kao stamb.štednja?, tj. da li na to dobivam poticaji kamate?
Da li je zaista istina, rekli su i piše, da mogu otplaćivat veće iznose i otplatiti sve skupa ranije a da će oni srazmjerno tome snižavati kamatu na ostatak kredita?? nekako lijepo zvuči, ili se oni naplate iz drugih silnih naknada.
Nakon što ti odobre kredit, a prije isplate, ti ćeš tih 20% uplatiti na jedan ili više ugovora o stambenoj štednji, ovisno s koliko ugovora ideš u kredit. I da, tokom međufinanciranja na tu štednju će ti se obračunavati DPS.

Kamate ti se obračunavaju kvartalno na preostali iznos duga. Ti mjesečno moraš uplaćivati minimalno iznos rate (koja je uvijek fiksna), ali možeš uplatiti i više. Time si smanjuješ ukupne kamate i period otplate.
SuperDario is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2014., 12:01   #148
Pozdrav! Imam ugovor u Wustenrotu, imali smo prije, pa je isteko, uzeli smo novce i otvorili nove. E sad, od toga je prošlo nekih godinu dana. Jel mogu ja uzimati taj kredit za međufinanciranje prije isteka tog ugovora? I dal mogu ja uzeti kredit u nekoj drugoj stambenoj štedionici mada do sad nisam tamo štedio? Uzeo bi kredit od 15000e i uplatio bi 20% učešća. I zanima me to učešće. Uzeo bi kredit na 5 godina. Jel ja to učešće na kraju dobivam nazad? Ili s time baš moram skratiti vrijeme isplate kredita?

I još jedno pitanje: koristio bih kredit za uređenje stana u obiteljskoj kući. Na koji način oni isplaćuju novce? Ja donesem predračun? Ili račun? Nije mi jasno ako trebam donijeti račun, jer da imam novaca da kupim, nebi ni trebao kredit.

Zadnje uređivanje Danny Z. : 09.03.2014. at 12:19.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 16:24   #149
ima netko iskustva sa pbz stamb. stedionicom, da malo objasni kalkulator?
http://www.pbz-stambena.hr/izracun-s...i-kredita.html
Što bi tocno bio stedni ulog?
Naravno, u mom pbz-u nemaju pojma, rade samo finiširanje ugovora, a štedionica nema ured u mom gradu...
Evetrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 21:18   #150
ovo nije kalkulator za međufinanciranje.
__________________
do I look like I care?
gljeeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 22:13   #151
Pih, zato mi i nije bilo niš jasno... Ima tko da se kuži malo više i voljan je objasniti kako to funkcionira?
Evetrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2014., 07:23   #152
Štedni ulog je iznos uplata tijekom štednje, ušteđevina je iznos štednog uloga s DPS i kamatama umanjen za naknadu, a ugovoreni iznos je ukupni iznos ušteđevine i kredita.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:56.